Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
593 602
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U konto usunięte
+12 / 12

głosuj na partię rządzącą ! :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korkiromano
+15 / 17

już dawno były "spiskowe coś tam" że, prywaciarze będą zlikwidowani na rzecz korpo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+1 / 1

@korkiromano to jest właśnie niedorzeczność naszych czasów. Są fakty w postaci "korporacje chcą maksymalizować zyski", "politycy są kłamliwi i sprzedajni", "politycy dbają tylko o własne interesy" - jakakolwiek logiczna opowieść zbudowana na tych fundamentach (lub innych prawdziwych) jest teorią wartą rozważenia. Ale nie! Jak coś jest niewygodne to nagle robi się "spiskowe teorię". Taka "inkwizycja XXI wieku" - niedobra zadawać takie pytania! Żeby uznać coś za "spiskowego" to musi bazować na fałszywych fundamentach, albo fakty muszą być połączone w sposób niespójny. Problem z "pisowskim bezwładem" jest taki, że jak "normalnie" "siadają korposi z politykami" i korpo próbuje przepchać zbyt duże kłody pod nogi mniejszej konkurencji to politycy mówią "ale to już za dużo, gospodarka padnie itp.", a bezwład wygląda tak, jakby politycy do każdej takiej kłody dorzucali: "a dowalmy jeszcze tu!". Ba! Powiem więcej, w kilku momentach organizację "utworzone przez duże korpa" (kto zorientowany ten wie) stwierdziły, że te zmiany to już przegięcie XD *** zaszedł z tym tak daleko, że nawet korpa zaczęły ich hamować, żeby sobie zbyt mocno nie rozwalić otoczenia biznesowego XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TheAvatar322
+9 / 9

Niby takim niestabilnym emocjonalnie i agresywnym narodem jesteśmy, jak nam się da szerszy dostęp do broni to olaboga. A tymczasem co? Plują obywatelom w twarz a oni wmawiają sobie, że deszcz pada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+2 / 2

@TheAvatar322 Głupim. Ale też tchórzliwym, tylko żyjącym mokrym snem o potędze Husarii. To wystarczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+9 / 9

Ale najważniejsze że na nowym ładzie ich elektorat zyska. A to że nawet licząc ten zysk kupią znacznie mniej to już nikt nie patrzy.

Ciekaw jestem też jak pod koniec roku będzie wyglądał budżet państwa. Bo firmy szczególnie małe te podatki jednak płacą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+6 / 8

O ile o tym powiedzą w TVP to pewnie będzie to brzmiało:
- Dzięki partii rządzącej ludzie nie muszą już pracować! Dobrobyt większy niż za PO! Niemieckie przedsiębiorstwa zazdroszczą polakom sukcesów!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 2

@Pergamin
Przerażające jest to, co piszesz, bo prawdzie! Nawet Goebbels w grobie sie przewraca, nawet on by się na takie szczyty chamskiej i prymitywnej propagandy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lestar
+6 / 6

Ciekawe skąd wezmą emeryci kasę jak przedsiębiorcy pozamykają działalność.ZUS ich składki przejadł ,a nie od dziś wiadomo ,że obecne emerytury i renty wypłacane są z wpływów bieżących do ZUS.Napiscie im dużymi literami ,że 75% PKB to mikro i mali przedsiębiorcy .Szlak trafił gospodarka przez rządzących i ich elektorat i należy głośno o tym mówić .A jak Bóg pozwoli osadzić i ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albert_Einstein
+1 / 3

@Lestar Sęk w tym, że bóg nie istnieje. Nie licz, że coś się wydarzy za jego sprawą. Jeśli ludzie sami nie zaprowadzą sprawiedliwości to jej nie zaznają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Warciarz
+2 / 2

Czy masz malutki stragan z warzywami, czy wielką knajpę od tego roku ~1700zł ZUSu na dzień dobry. Do tego najem lokalu/powierzchni, podatek dochodowy, księgowość, droższy prąd i gaz + przy większych mikrofirmach pracownicy, którzy też frytki pracować nie będą. Jako przedsiębiorca, który już blisko 10 lat prowadzi swoją jednoosobową działalność gospodarczą mogę powiedzieć Wam jedno. Nie opłaca się! Jeśli tylko nie musicie nie zakładajcie żadnej działalności gospodarczej, aby nie dać złapać się w sidła ZUSu. Szara strefa w wielu branżach ma się wprost wyśmienicie. Zarabiają sobie bezstresowo, nikt ich nie gnębi, nic nie muszą kalkulować, nic nie muszą płacić... Co uciułają to wpada do kieszeni. A i przy tym jacy są konkurencyjni! W mojej branży robienie za 1/3, 1/4 rynkowych stawek legalnych firm nie jest żadną rzadkością. Więc sami sobie przekalkulujcie czy warto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 stycznia 2022 o 12:00

L lukas1121
0 / 0

U mnie jest to samo. Wszystko podrozalo. Powinienem podnieść już rok temu ceny ale prawie nikt by się na stawki nie zgodził. Teraz powinienem jeszcze bardziej podnieść stawkę. Mimo to klientów i tak ubyło o połowę a ja zamknąłem od tego roku firmę. Za to dziadki na emeryturze robią naprawy w większości nie znając się na większości urządzeń, co chwilę ktoś dzwoni żeby poprawić po nich i za zszokowani jak to taka naprawa kosztuje 400zl jak ten i ten wziął 100zl. Po czym się pytam to jak chciał mieć zrobione dobrze skoro same części kosztują 200zl? Pieprzą rynek a ludzie się cieszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
+1 / 1

Świętokrzyskie nie lepsze. Dokładam swoją firmę do listy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem