Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
124 127
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K korkiromano
-1 / 3

teraz poczytaj e do 300 i wzwyz i porównaj z tymi na produktach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
-2 / 8

@LukaszSakowski To prawda, ale: 1. Ile odpadów chemicznych powstało przy chemicznej produkcji tych "naturalnych"? 2. Kiedyś w Japonii zrobiono konkurs, na wyprodukowanie waniliny (związek który nadaje wanilii smak) w inny, tańszy sposób i jeden z naukowców go znalazł, wyprodukował wanilinę na podstawie odchodów zwierzęcych, nawet lody waniliowe z niej zrobiono - tylko, czy wiedza o tym, że smak lodów masz zrobiony z g..na nie popsuła by Ci przyjemności?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
0 / 4

Człeniu gdzie ty widziałeś w składzie np sosu, soku pomidor był w składzie oznaczony jako E160d ?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 3

@Gundula, dlatego przestałam kupować produkty, których składu nie jestem w stanie zrozumieć, a jak jest E, to nie rozumiem, bo nikt normalny nie będzie się ani uczył ich listy na pamięć, ani co chwilę sprawdzał na liście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 7

A tak na dobrą kuwa sprawę - to co, w alfabecie jest tylko jedna literka? Nie można zrobić tak że pierwsza litera sugeruje "typ" substancji? Po prostu, konserwanty (np K100, K102 itp), witaminy (W10, W12), emulgatory (E10,E15), zagęszczacze (Z05, Z08) itd. Wtedy temat prosty, zapamiętujesz literkę z przodu i cześć. Jest W, to się nie boisz. Jest K, to wiesz że sztuczna zła chemia. Proste i logiczne.
Żeby to jeszcze było w miarę dobrze pogrupowane, typu do E100 są zdrowe substancje, do E200 średnio zdrowe, powyżej E200 same szkodliwe. To nie, musieli wszystko pokręcić na maksa :/ .

Tak samo manianę UE odwaliła z normami prądożerności urządzeń. Kiedyś były literki i maksymalna klasa to było A+++. To zamiast UE, po prostu zacząć uznawać + za numerek, czyli A+++ to po prostu klasa A3 i kolejne lepsze, A4, A5 itd. To kuwa nie, musieli sobie numerację przesunąć, że stara klasa B to teraz jest G czy jakoś tak, no jprdl. Geniusze kuwa. W tej UE to nawet deskę od kibla by skomplikowali na maksa :/ .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grawatacja666
+2 / 2

Jest aplikacja z tymi wszystkimi "E" i jest na niej wszystko co jest nieszkodliwe, szkodliwe i zakazane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem