Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
329 332
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A acotam43
+1 / 5

No zgadza się, krzyżacy, prusacy i naziści to przecież nie Niemcy...a nie czekaj..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 3

@acotam43 ci ludzie stosują taktykę, że jak dokonają zmiany nazwy to rzekomo to już nie ich wina. Coś na kształt jakby Blaivik zmienił nazwisko i za to mieli go rozgrzeszyć XD.

Nie ma na świecie narodu który nic by nie miał za uszami. Nasz kraj też to dotyczy. Jednak niemieckie przewinienia nie zmieściłyby się za uszami słonia.
Kraje które mają najwięcej za uszami, są dziś tymi największymi: USA, Francja, Anglia, Niemcy, Rosja, Chiny, Japonia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@acotam43
to jest sarkazm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

@rafik54321
"ci ludzie stosują taktykę, że jak dokonają zmiany nazwy to rzekomo to już nie ich wina."
nie CI ludzie, ale wszyscy. kazdy probuje sie odciac od winnych i wybielic swoj udzial. natomiast od niemcow to bym sie odczepil, bo starsi niemcy z pokolenia po wojennego maja dosc mocne poczucie winy, w przeciwienstwie do np japonczykow ktorzy o drugiej wojnie sie uczyli tylko o tym ze byla i zostali zbombardowani przez amerykancow

"Kraje które mają najwięcej za uszami, są dziś tymi największymi:"
mam wrazenie ze przez to ze sa najwiekszymi, poprostu sie najwiecej o ich zbrodniach mowi, wiesz gdyby w jakims nic nie znaczacym kraju dokonano by ludobojstwa jakiejs nic nie znaczacej grupy etnicznej, pojawilo by sie to jako migawka w mediach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@mieteknapletek taaa, jasne, takie poczucie winy mieli ci dobrzy niemcy że do dziś nie wypłacili tego co powinni za odszkodowania wojenne i jeszcze mówią o "polskich obozach śmierci"... Nie, no na prawdę poczucie winy level 100.

"wiesz gdyby w jakims nic nie znaczacym kraju dokonano by ludobojstwa jakiejs nic nie znaczacej grupy etnicznej, pojawilo by sie to jako migawka w mediach" - nie pamiętam dokładnie o który afrykański kraj chodzi, ale tam też doszło do masowego ludobójstwa. Dziesiątki tysięcy ludzi zarżniętych maczetami.
Tylko że zobacz iż przy takich niemcach, to była sytuacja "jednorazowa". Niemcy mordowali przemysłowo.

Dziwię się że po II WŚ, niemcon pozwolono wgl istnieć w rozbitej formie. Wg mnie, powinni zostać na stałe włączeni do innych krajów, a język niemiecki powinien być zdelegalizowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 1

@rafik54321
"...dobrzy niemcy że do dziś nie wypłacili tego co powinni za odszkodowania wojenne"
wyplacili, zarowno aliantom jak i zsrr, polska nie dostala nic bo sie ich zrzekla (pod naciskiem moskwy)

"nie pamiętam dokładnie o który afrykański kraj chodzi, ale tam też doszło do masowego ludobójstwa. Dziesiątki tysięcy ludzi zarżniętych maczetami. Tylko że zobacz iż przy takich niemcach, to była sytuacja "jednorazowa". Niemcy mordowali przemysłowo."
sila postepu, im bardziej rozwinieta technologia tym bardziej pozwala na takie rzeczy.

"Dziwię się że po II WŚ, niemcon pozwolono wgl istnieć w rozbitej formie. Wg mnie, powinni zostać na stałe włączeni do innych krajów, a język niemiecki powinien być zdelegalizowany."
probowani tak z polska i jakos nie wyszlo, myslisz ze wyszlo by z niemcami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zetar
-1 / 1

@mieteknapletek - totalnie się mylisz co do niemców - pracuje od kilkunastu lat w niemieckich i austriackich firmach. Oni nie mają najmniejszych wątpliwości, że to oni byli poszkodowani podczas i po wojnie. Spotykałem się nawet z opiniami, że po wojnie odebrano im ich ziemie na wschodzie i takie miasta jak Wrocław, Kraków czy Kijów (!!!)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+9 / 9

Cóż. Jakiś czas temu jeden Brytyjczyk powiedział mi, że u nich nie uczą się o podbojach kolonialnych w podstawówce czy szkole ponadpodstawowej. Tylko bardzo dawne dzieje, a potem XX-ty wiek i bohaterska postawa Brytyjczyków w czasie obu wojen. Ciekawe tylko, czy ktoś wspomniał, że w brytyjskiej armii służyło wielu czarnych i tzw. ciapatych, czyli Indusów, Pakistańczyków itp. No i skąd oni sie wzięli w brytyjskiej armii.

Być może Niemcy też zaczęli pomijać to, co dla nich niewygodne. Tego nie wiem.

Cały czas zastanawia mnie tylko, o czym się nie mówi w Polsce. Bo Polska też swego czasu była potęgą i podporządkowywała sobie okoliczne ziemie. Także ciekawe, czego u nas się nie mówi. Oczywiście nie ma szans, żebyśmy mieli na tym polu takie dokonania jak Niemcy czy Rosjanie, tudzieć naziści czy sowieci, ale na pewno nie byliśmy tacy święci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
-1 / 3

@El_Polaco nie mówi się o wielu wydarzeniach. Mieszko czy Chrobry dzisiaj uznani byliby za ludobójców, gwałcicieli itd. Polacy idąc na Grunwald zabijali niewinnych ludzi, których spotykali po drodze. AK wpadało do wiosek i zbijało dzieci i dorosłych itd. O tym nie uczysz się w szkole. Co więcej, to są nasi bohaterowie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
+1 / 1

@El_Polaco Po prostu jak wszyscy stosuja zasade, ze historie sie opowiada i kazdy to robi na swoj sposob.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
-3 / 3

@El_Polaco O czym się nie mówi? Gwałty husarii, o tym że husaria może i potrafiła zmieść wroga z powierzchni ziemi, ale przy tym była tak kosztowną jednostką, że w zasadzie moglibyśmy za te same pieniądze mieć 2-3 razy liczniejszą armię i zbliżony efekt (a może nawet lepszy?) i że ich robotę robiła cała reszta polskiej jazdy jak pancerni (jechała tuż za ich plecami). Albo o tym że w czasach dwudziestolecia międzywojennego Ukrainiec w Polsce był traktowany gorzej niż murzyn w USA i za byle upuszczenie śmietka na ulicy Ukrainiec mógł pójść siedzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@El_Polaco
"Tylko bardzo dawne dzieje, a potem XX-ty wiek i bohaterska postawa Brytyjczyków w czasie obu wojen. Ciekawe tylko, czy ktoś wspomniał, że w brytyjskiej armii służyło wielu czarnych i tzw. ciapatych, czyli Indusów, Pakistańczyków itp. No i skąd oni sie wzięli w brytyjskiej armii."
mowi sie o postawie brytyjczykow, brytyjczycy to narod, czarny to kolor skory. jedno nie wyklucza drugiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przytomny
+2 / 2

O! Zupełnie jak Polacy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 9

Nikt z nas nie ponosi odpowiedzialności za swoich przodków, bo nikt z nas nie ma i miał wpływu na to co oni robili dokładnie tak samo jak z nikt z nas nie powinien sobie przypisywać zasług przodków, bo to nie są nasze zasługi.
Pamiętajmy ale nie wypominajmy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
+4 / 4

@MaksParadys otóż to. Odpowiadamy za własne czyny a nie innych. To nie nasza wina, że dziadek był w sb i nie nasza zasługa, że lewy jest dobrym piłkarzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
+1 / 1

@Iiyrryyr3iit powiedz to Prokopowi, gdzie w swoim programie "Odkrywamy Amerykę" odwiedzał Savannah z posiadłościami i jakimś muzeum poświęconym niewolnictwu. I pytał się białą obsługę czy nie jest im wstyd za to co tu się działo te paręset lat temu, chcąc wywołać w nich poczucie winy. Zawsze tak jest, że jak my się domagamy reparacji np od Niemców to nie, bo to już przeszłość, bo to inni ludzie, bo to popsuje nasze relacje. Szkoda tylko, że jak napadali na nas w 39r to się nie martwili, że zepsują tym nasze relacje. Ale jak chodzi o wyzysk czarnych, gdzie nam Polakom w ogóle nic do tego to kładź się na ziemię, klękaj i protestuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hoborg
+3 / 3

Bo wy myslicie, że Niemcy to się tak strasznie poczuwają do tego, co zrobili ich przodkowie, i że tak potwornie im wstyd, jak spotykają Polaka. Że się kajają i lecą przepraszać.
Serio? Oni na to mają wywalone. Jak Niemiec widzi Polaka, to jego pierwszą myślą nie jest Auschwitz i krzywdy, jakich jego naród dokonał - jego pierwszą myślą jest zamknąć porządnie auto, żeby ten złodziej nie podpierniczył. Im nasz naród kojarzy się ze złodziejstwem, nie z przegraną wojną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 0

Niesamowite. Niemiec z poczuciem humoru! I to sarkastycznym!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem