Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
47 70
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E edls
+7 / 13

Witamy z Wenezueli, ten sam scenariusz był przerabiany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
+10 / 16

@Colargol77 zapraszam cie do Wenezueli, tak samo było jak teraz w Polsce. Opis Polski, jest typowym opisem tego co dzieje się w wenezueli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 stycznia 2022 o 21:26

avatar Darksmakosz
+5 / 11

@edls Wenezuela to jest bardzo zły przykład, tam mieli tak dużo hajsu z ropy (kiedy cena była wysoka) że cały naród rozleniwili, pozbyli sie praktycznie przemysłu, rolnictwa itd. i wszystko importowali, w Polsce będzie coś jak za komuny mniej więcej jeśli nie powstrzymamy tych wariatów u władzy, mam nadzieje że sie co poniektórym lampka zaświeci jak inflacja będzie już powyżej 15% albo blisko 20%... Ale wydaje mi sie że jednak postarają sie ją jakoś zmniejszyć inflacje a przede wszystkim zminimalizować wzrost, bo inaczej nawet patologi czyli głównym elektoracie pis zauważą że coś jest nie halo jak zauważą że zamiast powiedzmy 20 flaszek wódy będą mogli kupić 15 potem 12 itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
+7 / 9

Wenezuela jest to bardzo dobry przykład. Tutaj też rozdawnictwo było, kryzysowe paczki, na własne oczy się to widziało. To samo się widzi w Polsce. Tylko fakt, Wenezuela była rozwiniętym krajem, złoża ropy, Polska bida z nędza, więc będzie znacznie gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-1 / 7

@edls fandzolicie, Hipolicie. Co Ty masz z tą Wenezuelą? Wskazujesz na jeden tylko aspekt i wyciągasz z tego kategoryczne wnioski, jakby to była prawda objawiona. A tymczasem pomijasz kwestię braku dywersyfikacji w gospodarce Wenezueli i uzależnienia jej od gwałtownie zmiennej ceny ropy, chaosu na scenie politycznej ocierającego się o anarchię, a nawet pewnego rodzaju wendetty ze strony USA. I w ogóle rozgrywki geopolityczne w skali makro, gdzie Wenezuela jest narzędziem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 stycznia 2022 o 1:06

T konto usunięte
+1 / 3

@Colargol77 Ty jesteś pewnie z pis. Sączycie jak i brudną propagandę, doprowadzacie do nadmiarowych zgonów, wpędzacie ludzi w biedę i rujnujecie kraj. Kiedy wreszcie szlag was trafi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BereszitBaraElochim
+1 / 9

A trawnik somsiada czemu nie zachwaszczał?

Będzie kryzys, już jest ale i tak alternatywa PiSu nic by nie zmieniła... Nasza ludzkość już zaczyna upadać, ale raczej nie stanie się to tak szybko. Powrócą znowu wartości religijne po resecie ekonomicznym, zapaści systemu, ale to poniekąd dobrze, bo ludzie za dużo korzystają... są ofiarami własnej działalności, tak samo jak te tendencje progresywne lewej strony i ich poprawnej politycznie rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
0 / 2

@BereszitBaraElochim Będzie to samo co w 476 A.D. Wędrówka Ludów czyli Inwazja Barbarzyńców. Nie wiem czy to takie dobre, ale może przyniesie coś lepszego, tylko już nie dla nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
+8 / 18

Miasta pozbawione dochodów z firm, które upadną przez Polski Ład. Zaczną wyłączać światła. Społeczność będzie biedna, będą powstawały gangi żeby jako tako przeżyć jakoś.
Prostytucja i patologia na każdym rogu, niebezpieczne sytuację również.
Szereg wymienionych tych problemów narodzi się z bidy. Niestety albo stety, miasta też płacą za gaz, prąd, wodę, usługi różnego rodzaju. Z czego miasta zapłacą ? Z niczego będą upadać, ludziom będzie się żyło coraz gorzej.
Tak samo skończyła Wenezuela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 stycznia 2022 o 21:36

avatar Xar
+10 / 12

@edls ale milosnicy socjalu i podatkow nadal nie ogarniaja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
+5 / 7

Poszukaj w necie Wenezuela, poczytaj, pooglądaj sobie, jak się żyje i żyło, jak to było jak rozdawali kasę na lewo i prawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 6

@Tmaniek dobre;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tmaniek
-1 / 1

No cóż.Komentarza mojego już"nima".Ale dzięki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+9 / 9

Polecam książkę "Polska 2.0" Jacka Inglota.
Dokładnie opis i scenariusz się zgadzają - a przewidywał to wiele lat temu :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MniszekPospolity
-2 / 4

A zombie z covida?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
-2 / 6

Przyszłość wygląda nieciekawie, ale nie zgodzę się z wszystkim co podajesz.
Wręcz przeciwnie - Polska ma większe szanse na zachowanie w miarę rozsądnego rozwoju niż innej kraje zachodnie.
Dlaczego?
Mamy duże rozdrobnienie rolnictwa, to jest produkcja żywności i sprzedaż bezpośrednia, mamy jeszcze w miarę dużo drobnego handlu. Wiele osób ma prywatną własność, której się trzyma.
Obawiam się scenariusza jak z opisu, ale np. we Francji, Włoszech, Hiszpanii, gdzie masa ludzi żyje z socjalu, nie ma własnego lokum...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spr
+1 / 5

@Elefun chyba nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Rolnictwo w Polsce jest na tak niskim poziomie, że szkoda słów. Mówisz prywatne firmy hehe, które już wiążą koniec z końcem i lada moment będą ogłaszać upadłość. Przyrost bezrobocia i długów wśród ludzi i przedsiębiorców tylko przyspieszy kataklizm. Z tego powodu, powstanie wiele grup przetrwania będą kraść, napadać i zabijać za kawałek chleba.

Masz wiele negatywnych czynników jak :
Sytuacja z covid wyniszczająca przedsiębiorców i ludzi.
Negatywne decyzje rządowe np. Lockdowny.
Wprowadzenie ogromnych podwyzeg gazu i prądu.
Plus Polski Ład, który już niesie komplikacje.
Inflacja
Wiele firm, już szukuje po Polskim Ładzie ucieczkę zagranicę.
Mamy jeszcze rozdawnictwo publicznych pieniędzy, na które nie zarabiamy już. I nie zarabialiśmy jako kraj. Stąd ogromne zadłużenie polski, ucinanie miastom dotacji itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-2 / 6

A takie pytanie do autora - co chcesz tym demotem uzyskać, albo osiągnąć? Jaki jest jego cel? Jakaś manifestacja czegoś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 stycznia 2022 o 1:02

avatar ludek_z_lasu
0 / 6

@siditg KASANDRA mówi Ci to coś ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+1 / 3

byłem przejazdem wczoraj w starostwie powiatowym na drzwiach wszędzie plakaty że potrzebują pomocy i strajkują nawet na drzwiach pomocy społecznej ... to jest demot ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
0 / 0

Jeszcze trzy dni ciemności, wielki ucisk i harmagiedon...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem