Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Mały gest, a cieszy

0:33

www.demotywatory.pl
+
988 1000
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Skar2k19
+2 / 6

takie przeciwieństwo naszego rządu, nasz to by cię tam wpuścił na pasy i rozjechał ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BaNeXyZ
+1 / 13

I ten przypadkowy kamerzysta...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Przemas1992
0 / 6

Też sądzę że ustawka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RazzleMan88
0 / 2

@BaNeXyZ Nie wiem czemu ludzie cie minusują, bo też o tym od razu pomyślałem ;) Ale niech to robią, lepiej się poczują ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
-4 / 6

jeszcze nie widziałem takiej ulicy, na której w taki sposób namalowano te linie O_o.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wakxam
+2 / 4

@jakisgoscanonim To zapraszam do UK bo tam tak są malowane linie i te żółte latarnie oznaczają że pieszy ma pierwszeństwo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+2 / 2

@jakisgoscanonim Standardowe malowanie a GB.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M metallica1998
+1 / 5

W Polsce takie zygzaki są przy przystankach autobusu. W Anglii ostrzegają o ważnej instytucji znajdującej się w pobliżu np szkoła i w tym miejscu nie wolno się zatrzymywać. A te żółte lampy to belisha beacon i oznaczają pierwszeństwo pieszych. Mieszkałam tam jakiś czas i z całym sercem mogę powiedzieć, że Anglicy kulturę mają na wysokim poziomie, więc przeprowadzenie starszej pani wcale mnie nie dziwi. Dziękowanie za przepuszczenie kogoś w markecie czy odsunięcie się na 5 cm żeby ktoś mógł przejść jest codziennością. Kierowcy również spokojniej jeżdzą, gdzie w Polsce jak jedzie się przepisowo to zaraz ktoś ci siedzi na ogonie albo wyprzedza bez wyobraźni. I za tym najbardziej tęsknie. Mam nadzieję, że w Polsce również nadziejdzie taki zwyczaj. Kiedyś...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janosiqq
-2 / 4

@metallica1998 Z tą kulturą Anglików na drodze, to się tak nie rozpędzaj. Faktem jest, że dosyć często wpuszczają z podporządkowanej, czy jak jesteś zaparkowany. I tu ten wysoki poziom kultury się niestety kończy. Wymuszania, zajeżdżania drogi, hamowanie przed maską, brak kierunkowskazów lub złe ich używanie, środkowe palce, lub dwa palce wytknięte przez szybę, nieużywanie lusterek, przekraczanie prędkości i zwalnianie przed fotoradarami, cofanie na autostradzie, bo przejechało się zjazd, czy zjazd z autostrady w ostatniej chwili z trzeciego pasa, przejazdy przez skrzyżowania na czerwonym, to codzienność. Wiem coś o tym bo jestem tu od 2005r. i robię 400-600 km dziennie. Jak jeździsz samochodem 2 km do pracy i raz w tygodniu na zakupy, to takie możesz odnieśc wrażenie. I proszę mnie źle nie zrozumieć. Takie zachowania są wszędzie na świecie, bo idioci nie są przypisani tylko do jednej narodowości. Robienie jednak z Anglików świętoszków na drodze, to gruba przesada. Są bardzo "selfish" jak sami to określają.
A co do tego przejścia to masz rację. Dodam tylko, że przy tak oznakowanym przejściu i z tymi paskowanymi słupami z żółtąlampą na górze, to pieszy ma pierwszeństwo już na chodniku, czyli w momencie, kiedy pieszy zbliża się do przejścia kierujący musi być przygotowany na zatrzymanie się. Jest to jedyne przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej, gdzie kierowca bezwzględnie musi przepuścić pieszego. Z tego co mi wiadomo takie przejścia są tylko na drogach, gdzie prędkość jest ograniczona do 30 mil/h lub mniej, choć tego akurat nie jestem pewien. Wydaje mi się jednak, że nie widziałem takich przejśc na drogach 40 mil/h i więcej, ale mogę się mylić.
A tu masz przykład
https://www.youtube.com/watch?v=A_ppe7duIdw .
Polecam 06:00 jacy to Angole są święci na drodze. Inne przypadki z UK na tym filmiku też są. A takich kompilacji jest tysiące.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 stycznia 2022 o 4:10

V verdiprati
+2 / 2

@janosiqq Masz trochę racji, ale chyba dawno nie jeździłeś po Polsce. W Anglii tez są rzeczy na drodze, które mnie irytują. Ale z Polski zawsze wracam 'wyleczony. Filmik 6:00 mocny. Wiesz ilu pieszych ginie na drogach w UK? A w Polsce? Nie da się tego do końca porównać, bo w tylko w Polsce są przejścia bez sygnalizacji na drogach z trzema pasami! A jeszcze od tego tygodnia w UK wchodzą przepisy, które mają jeszcze bardziej chronić pieszych i rowerzystów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janosiqq
0 / 0

@verdiprati Tylko, że ja nic na temat Polski nie pisałem. Dałem tylko odpowiedź @metallica1998, na temat kultury i poszanowania przepisów przez angielskich kierowców. Do Polski jeżdżę regularnie w zasadzie co rok i jestem przez 3-4 tygodnie i poruszam się tam autem, więc jakąś wiedzę mam na ten temat. Co do śmiertelności to porównania nie ma, bo Polska ma chyba jedną z najwyższych w Europie. Nie wiem jak na świecie. Podkreślę tylko jeszcze raz. Ja nie o tym pisałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kujak11
0 / 0

@janosiqq
O Polakach na drodze to w ogóle nie wspominaj, bo ci internetu zabraknie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Knihtee
0 / 0

Dlaczego te linie na drodze są pod takim kątem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morych
+2 / 2

@Knihtee stosuje się to w pobliżu przejść dla pieszych, żeby podkreślić zakaz parkowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@Morych . A on tam właśnie zaparkował i to centralnie na środku pasa. I poszedł sobie z babcią na spacer.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
-3 / 3

To musi być fake! Przecież jeszcze niedawno, przy okazji zmiany przepisów odnośnie pierwszeństwa pieszych, całe stada światowców twierdziły, że tylko w Polsce kierowcy nie zatrzymują się przed przejściami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
-2 / 2

@marucha79 w Polsce się zatrzymują, niemal każdy. Wystarczy pobyć w UK, gdzie nie zatrzymają się, bo nie muszą (przepisy jedynie sugerują przepuszczenie, ale nie nakazują), by docenić jak w Polsce jest cudownie pod tym względem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pawel_Kot
+1 / 1

Nie wiem, czy się nie zmieniło, ale w Wielkiej Brytanii przejścia dla pieszych z pierwszeństw pieszych były właśnie tak oznaczane. Na pozostałych kierowcy nie mieli obowiązku ustępować pieszym oczekującym na przejście, chociaż i tak często to robili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-1 / 1

Kto jeździ na motocyklu ten wie , że zewsząd czai się zagrożenie !
To , że pomógł - my tak robimy !
Tyle i aż tyle !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
0 / 0

Ustawka czy nie, ale cholera bądźmy dla siebie mili, to nic nie kosztuje a sprawia, że gęba się człowiekowi cieszy na widok ludzi którzy nam pomogli czy którym my pomogliśmy w jakimś upierdliwym dla nich aspekcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem