Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
259 269
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O konto usunięte
+2 / 6

Z jego "potrzebą wymiany część ciała na mechaniczne" wróżę karierę dawcy przeszczepów.
Możliwie wszystkich i możliwie szybko.
Inne dzieci się ucieszą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+6 / 8

A kamień filozoficzny to nie łaska, panie fizyku? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 2

@KatzenKratzen nie ta dziedzina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+16 / 18

Ciekawe, że większość tych genialnych dzieci po jakimś czasie staje się bardzo przeciętnymi ludźmi, jakby w dzieciństwie już się wypalili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+2 / 4

@tema_lina niedokładnie przeciętnymi, ale rzeczywiście zwykle zostają naukowcami, akademikami czy inżynierami na wysokim poziomie ale nie tak sławni i przełomowi jak Feynman czy Heisenberg czy Dirac. Z wielu przyczyn.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+3 / 3

@tema_lina I mają depresję, bo dzieciństwo im uciekło. Mimo wszystko dzieciństwo trzeba przeżyć jak każde inne dziecko, bo inaczej ma się braki, których się juz nie odzyska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+2 / 4

Załóżmy, że mu się uda. Zanim wpadnie na to jak nieśmiertelność zapewnić, to ludzi pewnie będzie z 8-9mld., a dlaczego mieliby chcieć przestać się rozmnażać?
Niech ktoś jej zada pytanie jak ona chce chce tych wszystkich nieśmiertelnych wykarmić, odziać, gdzie będą mieszkać itd.?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 9

@Laviol
Skoro wymieni większość części ciała na mechaniczne, to zapewne usunie im narządy rodne, uznając je za zbędne. Popęd płciowy generowany jest głównie przez hormony, czyli eliminacja gruczołów rozwiąże problem.
9 miliardów nieśmiertelnych, posłusznych pracowników? Czemu nie?
Jeśli oglądałeś "Star Trek", przypomnij sobie czym był Borg :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+6 / 6

@Rydzykant, doskonale pamiętam czym jest Borg. Tylko co to za życie i to w nieskończoność? To nie marzenie a koszmar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 6

@Laviol
Do podobnych wniosków doszedł Tolkien w "Silmarillionie". Co najczęściej zabijało elfów w czasach pokoju? Znudzenie wiecznym życiem. Z resztą inni autorzy dochodzili do podobnych wniosków. Na przykład Lem w opowiadaniu "Kobyszcze" całkiem racjonalnie wyjaśnił, jaką potwornością byłaby zarówno nieśmiertelność jak i stan pełnej szczęśliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@Laviol Myślę że bierzesz troszkę błędne założenie.

Zacytujmy tu film "Kill Bill", "zabójcą nr 1 dla starych ludzi jest emerytura, bo ci którzy mają pracę, mają tendencję żyć ciut dłużej aby tę pracę wykonać".

O co mi chodzi. Że nie chodzi o to, jak długie będzie twoje życie, ale o to, czy będziesz mieć co robić. Przy życiu nieśmiertelnym, wiele rzeczy powszednieje, a ludziom by się po prostu nie chciało nic robić. TO by był koszmar. Sedno w tym, aby potrafić sobie równie wiecznie stawiać kolejne cele do osiągania. Wtedy, długość życia przestaje mieć znaczenie.
Druga sprawa, że przy naszych śmiertelnych ciałach, znacznym ograniczeniem jest spadek możliwości psycho-motorycznych organizmu. Bo ciężko aby 130 latek biegał jak 20latek. Spada ogólna wydolność ciała, osłabia się pamięć i cała masa innych rzeczy, to normalne.
Zakładam że przy ciele nieśmiertelnym to nie występuje, bo inaczej, ciało by się w końcu po prostu rozpadło, a umysł miałby istnieć w próżni (?), w niczym XD?

Bo mając nieśmiertelne ciało, możesz robić rzeczy których normalnie nie da się wykonać. Możesz lecieć w najdalsze zakątki kosmosu, bo czas lotu przestaje mieć znaczenie.

Jednak w istocie, największym problemem byłby wtedy fakt, że brak zgonów oznacza jednocześnie gwałtowny przyrost naturalny. A ten, będąc niepohamowanym byłby tragiczny w skutkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
0 / 0

@rafik54321, odniosłam się do pierwszego, dość oczywistego powodu dlaczego nieśmiertelność nie jest dobrym pomysłem. Już ten jeden wystarczy, by być na nie. To, że o czymś nie napisałam, nie oznacza, że tego nie wiem ;)
A co do lotu przez kosmos. Właśnie czytam kupioną na pchlim targu antologię opowiadań si - fi wydaną z '85. I jest tam opowiadanie dobrze pasujące. Statek z podróżnikami, którzy na czas przebywania odległości pomiędzy jedną planetą czy innym ciekawym miejscem, przesypiają w komorach hibernacyjnych. Ich podróż trwa już 300 lat, postarzeli się o zaledwie kilka. Wyobrażasz sobie jak nudne musi być podróżowanie w kosmosie pomiędzy planetami, gdy na statku nie ma zbyt wielu atrakcji? A tu jeszcze w nieskończoność ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
-1 / 1

@Rydzykant Ja pamiętam czym był borg
Po pierwsze nie byli nieśmiertelni stare drony były zastępowane nowymi.
Żaden z nich nie miał możliwości wykazać się własną wolą ani świadomością.
Jednak mogli rozmnażać, w określonych przypadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

@rafik720
W którym odcinku było o rozmnażaniu się biologicznych elementów Borga? Bo jakoś go przegapiłem.
Biokomponenty ulegały zniszczeniu, dlatego były zastępowane nowymi,(w filmie pokazano pozyskanie ich z zewnątrz). W takich okolicznościach pojęcie ich śmiertelności/nieśmiertelności traci na znaczeniu. Tak samo jak dla Ciebie nieistotne jest umieranie komórek naskórka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
-1 / 1

@Rydzykant Nie pamiętam dokładnie, jakie były numery odcinków ale zarysuję sceny.
W TNG gdy załoga napotkała uszkodzony okręt Borg, dokonując oględzin natrafili na swego rodzaju żłobek.
Natomiast STV Siedem w rozmowie chyba z Kimem wyznała, że seks wśród Borg występuję by zwiększyć zasób załogi, gdy jest potrzeba.
Odnośnie zastępowania biokomponentów nie byli w stanie czynić tego bez końca był odcinek ,w którym ukazana została scena porzucania dronów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 stycznia 2022 o 20:59

R Rydzykant
-1 / 3

@rafik720
OK, dzięki. Poszukam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
-1 / 1

@Rydzykant Nie ma za co :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 3

No bardzo fajnie... tylko dzieciństwa za wiele to ona chyba nie ma, nie wiem czy to jej daje szczęcie i wyjdzie jej na dobre w dorosłym życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+6 / 6

Jak na genialnego 11latka, jest bardzo mocno ograniczony. Rozumiałbym takie hasła rzucane przez po prostu zdolnego i ambitnego, ale jednak dość "przeciętnego" chłopca. Jednak taki mały geniusz powinien dostrzegać całą masę innych, różnych, mniejszych i większych zagrożeń ze strony takiego kroku.

Przede wszystkim, chłopiec sugeruje wszczepy cybernetyczne. Jednak aby uzyskać nieśmiertelność tą drogą, musiałby wymienić nie większość, a wszystkie elementy ludzkiego ciała. Bo każda komórka ciała się starzeje. Jedne wytrzymają 100 lat, inne 200, ale każda kiedyś kojtnie. Oczywiście zakładając że żadne choroby nie wchodzą w grę.
Czyli tak po prawdzie, to ten chłopiec, chciałby wgrać ludzki umysł do ciała w pełni cybernetycznego. Czy wtedy mamy jeszcze do czynienia z ludźmi? Czy na prawdę on chce tego dokonać w ten sposób?

Choć nie sposób odmówić temu dziecku zdolności, to obawiam się tego co może wymyślić :/ . Bo tworzy te plany nim zrozumie świat.
Lub po prostu mówiąc wprost - pachnie mi to przyszłym, szalonym i nieetycznym naukowcem a'la Mengele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+2 / 2

@rafik54321 Jest taki meksykański płaz axolotl potrafi on regenerować części ciała, choć nie jest nieśmiertelny bo żyje 15 lat jego sekretem jest że nigdy nie osiąga dojrzałości płciowej (ale nie przeszkadza mu to w rozmnażaniu) ale można ją sztucznie spowodować, wtedy traci zdolność regeneracji
Może jakby u ludzi w przyszłości zatrzymać dojrzewanie to żyli by dłużej, całe społeczeństwo np 50-letnich 10-12 latków wyglądało by jak z niezłego filmu sci-fi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@humman regenerować części ciała. Wiesz, to w zasadzie potrafi każdy organizm tylko skala tej regeneracji jest różna :P .

Znowu nieśmiertelność oznacza właśnie niestarzenie się.
Coś chyba pokręciłeś.
https://www.medianauka.pl/aksolotl
"Neoteniczne larwy dojrzewają płciowo i rozmnażają się po 1,5 roku życia."...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambystoma_meksykańska#Rozmnażanie
"Dojrzałość płciową osiągają po roku życia".

Bo to że dany gatunek nie odbywa stosunku seksualnego w naszym rozumieniu, nie oznacza że dojrzałość płciowa nie jest osiągnięta. Większość ryb nie dokonuje takich stosunków bo są jajorodne. Samica wypuszcza ikrę, a samiec ją zapładnia poza ciałem "matki".

Gdzieś mi się obiło o uszy, że u myszy dezaktywowano jakiś gen, a potem obcięto im uszy - uszy odrosły. Gdzie normalnie u myszy po prostu rana by się zabliźniła.
Więc ciało ma możliwości regeneracyjne, potencjalnie większe niż mogłoby się wydawać, ale pytanie dlaczego ewolucja to zablokowała? Być może sprzyja to nowotworom? Lub innym chorobom, albo po prostu spowalnia ewolucję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 stycznia 2022 o 14:29

H humman
0 / 0

@rafik54321 Aksolotlowi mogą odrastać całe kończyny a nawet część głowy, z ewentualnymi nowotworami radzi sobie on przez to że w łańcuchu dna ma mnóstwo powtórzeń, z dojrzałością chodzi o to że jego końcową formą jest płaz pół-lądowy ale zatrzymuje sie na etapie płaza mogącego żyć tylko w wodzie

W analogi do ludzi to młodsi mają więcej energii, szybciej odzyskują siły, regeneracja przeważa nad degeneracja komórek. Może więc wydłużenie życia w przyszłości opierało by się na wydłużeniu wieku dorastania a nie utrzymywaniu jak najdłużej ciała starców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@humman To się dalej kompletnie nie trzyma kupy, bo nawet próbując powstrzymać dojrzewanie u człowieka uzyskasz efekt który daje zespół Turnera.
https://123zdrowie.pl/wp-content/uploads/2020/06/objawy-zespolu-turnera.jpg
Raczej zdrowe to nie jest XD...

Jest całkiem sporo chorób które powodują albo nierozwinięcie się w pełni cech osoby dorosłej lub wręcz zahamowanie tych cech. Jednak żadna z tych chorób nie wydłuża życia u ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
0 / 0

Skoro twierdzi że kluczowa będzie mechanika kwantowa to pewnie planuje "przetłumaczyć" ciało na maszynę z zachowaniem jak najwięcej funkcji biologicznego ciała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@camper52 Tylko jakie to ma znaczenie czy komórki będą biologiczne czy cybernetyczne?
Bo nawet gdyby mu się to udało, to już byśmy mieli do czynienia z innym gatunkiem istoty. Już nawet nie człowieka, ale z innym rodzajem "organizmu" żywego.

Dalej oznacza to że wtedy jedynym ograniczeniem, byłaby umiejętność ogarnięcia tematu przez inżynierów. Ludzie byliby de facto "projektowani".
Dalej pytanie czy wgl jest to sensowne? Tworzenie ludzi nieśmiertelnych.

O wiele lepiej by było, gdyby ten chłopiec skierował swój talent na równie ambitny aczkolwiek mniej "medialny" cel jakim jest poszukiwanie nowych źródeł energii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+2 / 2

Takie dzieciaki są bardziej skazane na problemy w życiu dorosłym, niż na sukces.
Ponadprzeciętny rozwój intelektualny stawia bariery rówieśnicze. Takie dzieciaki nie uczą się podstawowych umiejętności społecznych, co przynosi katastrofalne skutki w życiu dorosłym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Olga887
0 / 0

Nawet gdyby pojawiła się kiedykolwiek możliwość uzyskania nieśmiertelności, to nie będzie ona z pewnością powszechnie dostępna.
Najważniejszym powodem przeciw temu byłoby przeludnienie ziemi, z czym być może już walczy się właśnie poprzez wypuszczenie wirusa w świat ( tego nie wiemy, jednak jest to jakaś prawdopodobna teoria oprócz oczywistych zysków finansowych dla największych firm).
Nieśmiertelność u niektórych organizmów jest możliwa (np. u hydry-stułbi), ponieważ może odtwarzać w nieskończoność swój organizm na nowo. Odkryto też, na przykładzie gryzoni, że poprzez kombinacje w DNA można wydłużyć życie nawet o połowę.
Natomiast z powodu tego, że świat stałby się wyjątkowo przeludniony i nie byłoby to korzystne dla ludzkości.
Z pewnością, więc jeśli taka opcja się pojawi będzie możliwa tylko dla wybrańców.
Czyli albo będzie tajna i najważniejsze osoby w państwie będą mogły z niej skorzystać, albo najbogatsi na tym świecie. Inną możliwość ciężko sobie wyobrazić, chyba że wiązałoby się to z kolei z ograniczeniami w namnażaniu się. Tylko czy byłoby to dobre dla świata? Nie sądzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 stycznia 2022 o 13:27

R RodrigoCortez
0 / 0

już wiem kto stworzy SKY NET i termiantorów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem