Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
165 169
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Goretex
+1 / 17

Może to nie jest odkrywcze, ale świnia nie składa się tylko z mięsa i przerobienie świni na wiele różnych produktów też zajmuje ludziom czas i pieniądze.

Zorientuj się jaki jest koszt surowca, koszt robocizny i koszt maszyn, energii ... a dopiero później oceń czy podwyżki są uzasadnione

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waldek0093
+10 / 10

Rozchodzi mi się o to że rolnicy, którzy hodują swinie są na skraju utrzymania płynności finansowej. Teraz gdy każdy podwyższa ceny, rosną kolosalnie koszty produkcji, to wtedy rolniką obniża się zarobek. Gdzie tu logika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-2 / 6

@waldek0093 To że nie widzisz w tym logiki nie znaczy że jej tam nie ma. Wystarczy postawić się na pozycji właściciela takiego skupu i wtedy nagle pojawia się logika. Podpowiem tylko że w skupie nie zjadają tego wszystkiego tylko to sprzedają dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2022 o 23:21

avatar Darksmakosz
+3 / 5

@Goretex @rafal199 Tyle tylko że rolnik też ponosi większe koszty... dla niego też jest droższy, prąd, woda, ropa do traktora itd. I teraz musi wyłożyć więcej pieniędzy żeby taką świnie wyhodować i sprzedać a dostaje mniej to jak to logicznie wytłumaczysz, że ty ja i inni więcej zapłacą za ten powiedzmy boczek w sklepie, a rolnik dostanie mniej, a skup oszczędza bo płaci mniej rolnikowi, a jednak cena jest wyższa w sklepie hee? jakiś przekręt albo coś w tym stylu gdzieś w skupie potem w produkcji i w dystrybucji ktoś sobie nalicza większą marże niż powinien i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-1 / 9

@Darksmakosz ooo już szukanie przekrętów i złodziei, a to zwykła logika i biznes. Zmień podejście bo to co teraz prezentujesz zalatuje patologią. "hee" tylko to potwierdza ;)

W uproszczeniu podpowiem ci jak to wygląda.
Sklep na podstawie statystyk wie że nie sprzeda za więcej niż 7zł/kg. Jeśli będzie więcej to klient kupi kurczaki, a sklep zostanie z towarem który musi zutylizować.
Hurtownik dowiaduje się od sklepu że nie kupi od niego towaru za więcej niż 6zł/kg ( straszny przekręt tu jest nie chce sprzedawać po kosztach zakupu xD)
Hurtownik informuje skup że nie kupi od niego towaru za więcej niż 5zł/kg (kolejny prywaciarz-złodziej bo nie działa charytatywnie xD)
Właściciel informuje rolnika że nie kupi od niego towaru za więcej niż 4 zł/kg ( a to złodziej jeden xD) bo za więcej nikt od niego tego nie kupi, a sam jest na diecie i nie zje tyle.

Ale pewnie ty swoje wiesz że koszty działania wzrosły tylko u rolników i klientów, a dla tych wrednych prywaciarzy spadły xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2022 o 1:12

avatar Darksmakosz
+1 / 3

A teraz łopatologicznie wytłumaczenie że coś tu jest nie tak:!
Najprościej tłumacząc na czymś takim od początku do końca czyli;
Rolnik==>Producent(skup i przetwórstwo)==>Dystrybucja(sklepy)==> konsumenci (ja, ty, on i ci wszyscy inni)
Rolnik jest stratny bo więcej płaci za (woda,prąd,pasza,ropa itd.) czyli jest już na - do tego mniej dostaje na skupie czyli kolejny raz na - ! potem jest producent, płaci rolnikowi mniej za świnie jest na + ale tak samo jak rolnik wiecej za (prąd,woda,ropa itd.) jest na - ! później mamy sklep(i tu sie zaczyna ciekawie, bo tak jak reszta ma większe koszty związane z prądem,wodą itd.) ale jest pytanie pierwsze!? czy płaci więcej dostawcy i podnosi cene (logiczne) czy jednak nie płaci więcej bo dostawca ma taniej kupić świnie przez co nie podnosi ceny na dystrybucje?! ale skoro jednak mięso jest droższe pomimo tego że świnia jest tańsza to sklep (dystrybutor) nabija sobie kapsę podnosząc marże!! na końcu konsument bez znaczenia kto podniósł cenę on płaci więcej, przy czym wie że rolnik dostaje mniej na skupie. Ale to nie jest wszystko bo może sie okazać że: rolnik (bez zmian) skup(to samo) ale pytanie czy pozostawił cenę bez zmian, przez co wychodzi na 0?! czy jednak podniósł cenę przez co jest na + Sklep tu są 3 opcje tak na oko! 1. kupił od producenta za tyle samo ale podniósł cenę 2. Kupił od producenta drożej ale nie podniósł ceny ponad to co zapłacił więcej u producenta czyli nie zwiększył marży na ten produkt 3.kupił drożej i jeszcze doliczył marże przez co wyszło jeszcze drożej! Na końcu my nieszczęśni konsumenci bez zmian tak czy siak płacimy więcej!
Rolnik zawsze wychodzi podwójnie na - Skup jest na + bo ma taniej świnie ale też większe koszty wiec zależy czy podnosi cenę czy też nie, jest albo na 0 albo na + Sklep jest albo na + albo na 0 albo na podwójnym ++ Konsument jest po prostu na - TO JEST W TAKIM DOŚĆ DUŻYM UPROSZCZENIU!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 1

@Goretex a wiesz co jest najsmieszniejsze? Ze ludzie serio nie lapia relacji ze jak nastepuje podnoszenie pensji minimalnej(w tym o czesc ktorej pracownicy do reki nie dostaja - czyli podatki) to musi rosnac cena bo rosna koszty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-2 / 2

@Darksmakosz W temacie twojej "logiki" to podpowiem tylko że sklep może płacić mniej z towar oraz sprzedawać go drożej niż wcześniej, a i tak może splajtować.
TYch plusów i minusów nawet nie komentuje bo to totalne głupoty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S seksistefan
+4 / 4

Żywca, nie mięsa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waldek0093
+3 / 5

To jest cena za tusze po ubojowo w którą wchodzi mięso, tłuszcz i kości (bez żadnych odpadów) , a cena żywca to około 3 zł/kg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 stycznia 2022 o 23:01

M konto usunięte
+4 / 10

Sklepikarz:
- ZUS+
- PGNiG+
- ENEA+
- ORLEN+
więc jak cena ma być -?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+2 / 8

@MaksParadys i to samo na każdym etapie łańcuch dostaw, ale niektórzy "swoje wiedzą"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
-1 / 5

@rafal199
Dokładnie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waldek0093
+2 / 2

Rolnik:
-podatek rolny+
-KRUS+
-paliwo+
-pasze o 50%+
-nawozy o 300%
-prąd+
-czesci rolnicze+

Cena w skupach 2 razy niższa niz 2 lata temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@rafal199 gorzej - niektorzy wierza, ze jak nie zaplaca bezposrednio wiecej podatkow to nie beda stratni na Nowym Wale

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
0 / 0

@waldek0093 Chyba nie wiesz ale rolnik jest jednym z elementów łańcucha dostaw. Tak też się składa że w takim łańcuchu jedni będą bardziej stratni (ci z małą dywersyfikacja lub z towarem którego nikt od nich nie kupi) oraz ci mniej stratni (z dużą Dywersyfikacja którzy towar dopiero maja kupić).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
+1 / 1

może poprostu od rolnika kupować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ignus
0 / 0

@kamk18 jest to sposób, tylko od niego dostaniesz tuszę - z tego powycinaj - schab, boczek, szynkę etc. Odrzuć kości (są w cenie tuszy a nie do zjedzenia, część do zagospodarowania) A co dalej z surowym mięsem? trzeba zrobić kiełbasy, wędzić szynki etc. - wtedy cena wychodzi bo jest jeszcze robocizna ;/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamk18
0 / 0

@Ignus a nie można upiec mięsa i zjeść bez robienia kiełbasy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+1 / 1

Zwróciłabym uwagę na to, kto ustala cenę. Rolnik w skupie nie ma dźwigni negocjacyjnej, by podwyższyć zapłatę. Każda kolejna cena w drodze do klienta pozwala na negocjację (skup-dystrybutor) lub wystarczy, że jest dostosowana do rynku (sklep). Rolnik często nie może powiedzieć, że sprzeda kiedy lub gdzie indziej i musi się zgodzić na narzuconą cenę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 stycznia 2022 o 11:37