Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
346 357
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mieteknapletek
+6 / 8

ale z rysunku wynika ze jest rownowaga
najlepiej widzi ten ktory ma dobre wyksztalcenie i pieniadze:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+7 / 13

Tylko, że ten u góry zawsze może sobie inaczej ułożyć tą górę pieniędzy, tak żeby mu było wygodnie, a ten na dole musi ciągle podskakiwać, żeby coś widzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 7

@tobimadara przerost środków nigdy nie jest problemem. Co najwyżej nie zdążymy ich wykorzystać.

Jednak co kluczowe. Za pieniądze można dosłownie kupić dobre wykształcenie a zwłaszcza położyć większy nacisk na to, aby uczeń faktycznie rozumiał nauczany materiał a to jest najważniejsze.
Bo zasada ZZZ (zakuj, zdaj, zapomnij) w Polsce jest wybitnie powszechna. Weź pierwszą lepszą osobę na ulicy i zapytaj się o wzór na pole koła :/ . Połowa nie będzie wiedzieć.

W zasadzie można powiedzieć że duże pieniądze są jak cheaty do gier.
Bo weźmy chociażby taki przykład. Boli cię serce, nie masz pieniędzy, idziesz do ogólnego, on daje skierowanie i kiedyś tam może będziesz miał wizytę (a po drodze zawał XD). Masz pieniądze - idziesz prywatnie bezpośrednio do kardiologa i to już jutro czy tam za 3 dni, a nie 3 miesiące. A choroba nie czeka.

Chcesz pojechać dajmy na to nad morze. Jak nie masz pieniędzy to się tłuczesz PKSem czy pociągiem, do tego walizy ze sobą targać itp.
A jak masz pieniądze, to się ładujesz do auta, wsiadasz na autostradę i jesteś na miejscu w 2 godzinki (zależy skąd jedziesz).

Chcesz otworzyć swój biznes, dajmy na to w hydraulice. Nie masz kasy, to używasz mało i tanich narzędzi, którymi praca idzie mało sprawnie, do tego bujasz się prywatną osobówką i nie masz kasy na reklamę, więc klientów masz dość mało.
Masz hajs, to od razu kupujesz sobie tonę narzędzi z wyższej półki, jeździsz dedykowanym busem na którym masz sprzęt, robota idzie sprawnie, bo się nie czaisz jak to zrobić bez spec narzędzia, a do tego masz kasę na reklamę więc klientów masz masę, więc możesz narzucić sobie wyższe ceny.

Kasa dużo w życiu ułatwia. A jeśli bogacze twierdzą inaczej, to niech po prostu odrzucą swój majątek, skoro nie ma to znaczenia, nie powinno im to robić różnicy. Który pierwszy do przekazania hajsu na np badania naukowe? XD... I nie części majątku tylko całości :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
+6 / 8

Na obrazku nie pokazano co się działo wcześniej i ile wysilku i samozaparcia każdy włożył w to, co teraz ma. Pierwszy pan z prawej to z pewnością "szlachta, która nie pracuje"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 4

Bo tak właśnie działa komunizm, którym autor, być może nie świadomie, się zachwyca.
I to jest tragedia, bo to oznacza, że rośnie nowe pokolenie naiwnie myślących, że równanie tego typu jest tylko w jednym kierunku, czyli do najgorszych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-1 / 3

@adamis62, ostatnie zdanie powinno zamiast "myślących " mieć napisane "nie świadomych".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+2 / 2

Ten na samej kasie mógłby sobie wręcz usiąść czy się położyć i nadal widziałby^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+3 / 3

Nie bardzo rozumiem co autor miał na myśli? O jaką równowagę mu chodzi? Czy o to że dobrze jest być mądrym i bogatym? Czy może zakamuflowana opcja socjalistyczno-złodziejska że należy zabrać tym co mają więcej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@notahotdog wyjaśnij, proszę, koledze @Bimbol o co chodzi z tą równowagą. Przyznam, że ja także nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 0

@Bimbol ja obstawiam pierwszą wersję - dorobienie się relatywnego majątku w oparciu o wiedzę/wykształcenie. Równowaga między pracą i płacą zapewni Ci godne życie i rozwój na wielu płaszczyznach, do których masz dostęp dzięki pieniądzom.
Ci, którzy skupili się jedynie za zarabianiu kasy zazwyczaj są oderwani od rzeczywistości- stąd "nie widzą" I nie rozumieją szaraczków. Wszystko załatwiają pieniędzmi i wydaje im się, że to one świadczą o wartości człowieka.

Ci, którzy skupili się na nauce teoretycznej o ile nie zdobędą Nobla do końca życia zostaną myślicielami bogatymi wewnętrznie, dla których majątek stanowić będzie ich wiedza. Oni również "nie widzą " problemów zwykłych ludzi, są biedni ale "ponad to". Paradoksalnie tez brak kasy spowolni ich rozwój bo np.odetnie im możliwość podróżowania.

Na końcu Ci, którzy nie skupili się kompletnie na niczym i radośnie sobie wegetują nie widząc kompletnie niczego.

Nie wiem czy to trafna interpretacja ale tak to widzę za każdym razem , kiedy widzę ten obrazek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem