Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
551 584
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Schneewittchen29
-3 / 7

Czyli ktoś, kto nie jest katolikiem się nie rozwodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
+6 / 8

Ktoś, kto nie jest katolikiem nie zmusza katolików do życia wg swoich zasad, których na co dzień nie przestrzega.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

To ma być śmieszne, to jakiś żart, ma głębszy podtekst, @jasjas?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kripszt
0 / 0

Podobnie powstają feministki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SkrajnieCentrowy
+19 / 21

Żadna nowość, że ci co najwięcej mówią o jakichś "zasadach wyższych" czy zwyczajnej morlaności najmniej mają z nimi wspólnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+17 / 17

@SkrajnieCentrowy Przykład - księża i ich dewiacje seksualne a pobożne życie w celibacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+8 / 12

@Gicio Celibat to bezżeństwo, a nie zakaz rucha.nia. Chodziło o rozpływanie się majątku kościoła na dzieci księży. Teraz kuria wypłaca alimenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+20 / 28

Nie zgodzę się, że religia prezentuje świat idealny. Religia prezentuje to co pewne osoby uznały za taki idealny świat i pragną go narzucić gronu społeczeństwa. Sama moralność natomiast jest zmienna i kształtowała się różnorako na przestrzeni setek lat. Dziś dla Katolika zgodnie z jego religią rozwód, antykoncepcja czy homoseksualizm jest zły i trzeba je tępić. Dla współczesnego człowieka rozwód to uprawnienie z którego może korzystać żeby nie marnować życia z niewłaściwą osobą lub ucieczką od przemocowego partnera, antykoncepcja to zabezpieczenie przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi a homoseksualizm to orientacja seksualna, która nie wpływa na to jaki jest człowiek bo pociąg seksualny do innej płci nie warunkuje tego jakim ktoś jest fachowcem w swojej dziedzinie, współpracownikiem czy kolegą do pójścia na piwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+4 / 6

@lolo7
Super komentarz. Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bike123
+4 / 4

@lolo7 Nie rozumiem czemu mowiac religia masz na mysli KRK nie mowisz o Islamie czy Kosciele Prawoslawnym. Ok rozimiem najwiekszy kontakt mamy z tym pierwszym. Ale jakis kontakt z Islamem tez mamy. I wiemy ze w oby przypadkach tak naprawde Ludzie naiwni i nie wyksztalczeni slychaja ludzi ktorzy w przypadku mowia co im kazano mowic. Kosciol rzymsko katolicki to hierarhia. I dobrze wiemy ze nie wielu jest Ksiazy ktorzy zasluguja by nosic ten tytul. W przypadku islamu no coz tez wiem ze wiekszosc tych ludzi nie umie przeczytac Koranu bo on jest na pisany w jedynym slusznym jezyku i tylko w nim jest wydawany. wiec "Nauczyciel" uczniom moze wcisnac kazdy kit byle by pasowal. Co do prawodlawia sie nie wypowiem bo nie wiem jak to unich wyglada.
Ale prawda jest taka ze nie mozna wylawac pomyj na religie tylko dlatego ze ludie ktory ja reprezetuja sa hipocrytami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Masz_racje
0 / 4

@lolo7 : religia nie prezentuje świata. raczej jest to zbiór zasad, którymi powinno posługiwać się społeczeństwo żeby wszystkim żyło się lepiej. I taka jest geneza we wszystkich kulturach i była podstawą wszystkich systemów karnych regulujących życie.
Demotywator negując religię i pokazując ją jako samo zło pokazuje swoją ignorancję. To tak jakby mówić: kodeks karny przedstawia wyidealizowany świat, uprzedmiotawia człowieka i prowadzi do cierpienia :D Kara za kradzież nie jest zła dlatego że ktoś kradnie, a przeciez lubi i nie oceniajcie go za to.

Współczesny człowiek zna różne przepisy, nie ma nigdzie zakazu rozwodów, chyba, że ktoś chce kierować się zasadami nie wpisanymi w porządek prawny tylko innymi. Trzeba też zdawać sobie sprawę że zapisy prawa to jedno, a ich przestrzeganie to inne.

Ty lolo7 wrzuciłeś tu do gara homoseksualizm, antykoncepcje, rozwody sugerując jakby te były w jakikolwiek sposób zabronione w naszym prawie. Jedna sprawa to prawo, druga to to co ktoś uważa za słuszne i tym sie w życiu kieruje. Czasami zdarzy mu się złamać swoje zasady i mozna go nazwac hipokrytą, ale zasady są OK. Każdy może sobie rozwody traktować jak chce, może jak ouprawnienie do ucieczki od przemocowego partnera, a może jako swoją słabość i ucieczkę od własnych zobowiązań, ale każdy to sobie sam rozsądzi, jak homoseksualizm czy prostytucje. Niby każda miłość jest dobra ale większość ludzi nie chce mieć matki, siostry prostytutki, chociaż to nie zakazane. Sam sobie odpowiedz dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
0 / 0

@Masz_racje
Tu mój cytat: ,,Dziś dla Katolika zgodnie z jego religią rozwód, antykoncepcja czy homoseksualizm jest zły i trzeba je tępić.'' - i teraz Twój ,,Ty lolo7 wrzuciłeś tu do gara homoseksualizm, antykoncepcje, rozwody sugerując jakby te były w jakikolwiek sposób zabronione w naszym prawie.'' - Coś mi się tu nie klei bo nie widzę żebym sugerował, że cokolwiek z tego jest zabronione w naszym prawie (świeckim prawie oczywiście). Ba nawet słowem nie wspomniałem o prawie... (Nie licząc słowa ,,uprawnienie). Napisałem tylko jak te rzeczy są postrzegane przez Katolicyzm a jak przez współczesnego członka społeczeństwa. Co do samej religii bardziej powiedziałabym, że jej celem we wszystkich społeczeństwach było raczej wyjaśnianie nieznanych zjawisk, legitymizowanie władzy (Faraon był postrzegany jako bóg, od pewnego momentu Cesarz Cesarstwa Rzymskiego był postrzegany jako ,,Pomazaniec Boży'' oraz ,,Następca Jezusa na ziemi'') i dawanie ludziom komfortu psychicznego w sytuacji zagrożenia lub troski. Oczywiście nie neguję jej wpływu na poszczególne legislacje. Idąc dalej, każda religia wskazuje też w swojej mitologii koncept raju czyli... Idealnego Świata. Nie ogarniam czego ma dotyczyć wstawka o kodeksie karnym. Powiedziałbym raczej, że kodeks jest raczej takim celowym samoograniczeniem się społeczeństwa (oczywiście nie w negatywnym sensie). Nawet jak lubię kraść to zgadzam się na penalizację tego czynu bo wiem, że chociaż mnie spotka za to kara to tego typa obok też ona spotka jak okradnie mnie. Nie wiem, całościowo odnoszę wrażenie, że postawiłeś sobie i obaliłeś kilka chochołów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Masz_racje
-2 / 2

@lolo7 : moze nie wszsytko odnosiło się do Twojej wypowiedzi, lecz ogólnie do dyskusji o pochodzeniu prawa. Stąd też moje nawiązanie od przepisów religijnych do dzisiejszego prawa, ktore zakazuje różnych niepożądanych zachowań tak samo jak kiedys zasady religijne.To raczej nie trudno ogarnąć i nie ma tu żadnych chochołków...To ze religijne zasady odnosiły się również do innych rzeczy, nie niesie tu żadnej sprzeczności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+11 / 13

Psychopaci nastawieni na robienie kasy. Taki kościół cywilny. Moralność dla jednych i drugich nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+3 / 3

"Świat nie jest idealnym ale akceptacja zła, bo świat nie jest czarno-biały, a ludzie nie są doskonali na pewno nie polepszy losu ludzi..."
Co byś nazwał złem w kontekście tego demota, @Tibr?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-2 / 2

@RomekC normy moralne są 01, gdyby ich nie było czy w zaistniałej sytuacji powyższe zdarzenie bulwersowało by kogoś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 2

@Tibr Mnie bulwersuje hipokryzja ludzi w tej fundacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@RomekC i wracamy do początku, bez pojęcia dobra i zła nie wiedziałbyś, że jest to złe. Po prostu, gdyby ktoś nie dał Ci owocu poznania dobra i zła skąd wiedziałbyś, że jesteś nagi? ;)
Tak więc czy gdybyśmy zamknęli oczy, zaakceptowali, że skoro ludzie są tylko ludźmi, to nie powinniśmy potępiać ich złych czynów ludziom żyłoby się lepiej?
Idzie minusujacy moją wypowiedź robili to bo nienawidzą KK, nie dlatego, że pisałem nieprawdę to też jest swego rodzaju hipokryzją, bo jasno określają czym jest zło a zdrugiej strony chcą temu przeczyć;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 stycznia 2022 o 8:11

avatar RomekC
+1 / 1

@Tibr "bez pojęcia dobra i zła nie wiedziałbyś, że jest to złe"
Oczywiście. Dla mnie hipokryzja jest złem. I gdyby to samo miało miejsce w innej fundacji, nie byłoby dla mnie problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@RomekC dlatego teza z demota jest idiotyczna, przedstawienie jako celu świata 01 z jednoczesnym podkreśleniem ułomności natury człowieka pcha nas do przodu, a jednocześnie przy porażce pozwala podnieść się po upadku.
Tam gdzie nie stawiasz sobie celu wyżej, a tylko każdą porażkę tłumaczysz wymówką staczasz się niżej.
Dlatego będziesz wiedział, że ich postawa, hipokryzją jest zła bo ramy tego zła stworzyła właśnie religia, gdyby nie istniała to spanie z żoną kolegi mogłoby być czymś dobrym.
Tak więc pytanie brzmi, czy religia słusznie określa, że cudzołóstwo jest złe, 01?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

W pełni się zgodzę z Tobą, @Tibr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+12 / 20

Piękny demot! Wspaniały! Cała obłuda i hipokryzja na jednym democie. Brawo Autor!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+7 / 9

Tak jak kolega wyżej, też nie zgodzę się, że religia prezentuje świat idealny. Bóg ze Starego Testamentu w mojej ocenie nie był dobry i nie chciałbym mu służyć nawet, gdyby była pewność co do jego istnienia. Może co najwyżej ze strachu, ale nie z własnej nieprzymuszonej woli. A nawet jak wziąć pod uwagę tego aktualnego, który już nie zabija bo ma taki kaprys, to i tak mu ten świat słabo wyszedł, jak na kogoś wszechmocnego, wszechwiedzącego itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+5 / 5

@tobimadara nie zabija po tym, jak zobaczył skutki potopu... co mnie zastanawia jeszcze bardziej bo skoro jest wszędzie, wszystko widzi i wszystko wie to jakim cudem nie wiedział czym będzie potop?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+4 / 6

@acotam43 On sam ten potop zesłał przecież, więc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+5 / 5

@acotam43
Zabijał spokojnie po potopie. Niewinne dzieci w Egipcie w ramach ostatniej plagi (śmierć pierworodnych), wysłał jadowite węże na Żydów na pustyni jak narzekali, że chodzą i chodzą i końca nie widać, zabił jakichś tam synów Aarona bo przy obrządku nieświadomie wzięli nie taki ogień jak chciał, zniszczenie Sodomy też było już po potopie, wysłał niedźwiedzie żeby zabiły dzieci które śmiały się z jakiegoś tam typa. Potop był bardzo wcześnie bo zaraz po bajce o stworzeniu świata i Kanie i Ablu. Popis boskiego sadyzmu jest później.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 3

@lolo7 chodziło mi o zagładę na taką skalę, po potopie powiedział, że nigdy więcej nie ześle takiego pogromu.. "spojrzał Pan i się przeraził zniszczenia.." jakoś tak to szło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+13 / 15

Bo dużo łatwiej kontroluje się innych niż siebie. Niektórzy nie potrafią funkcjonować bez bacika, dlatego zamiast nie poddawać się aborcji, nie rozwodzić się - żyć według własnych wartości, przykazań itp chcą narzucać je innym. Sami najwyżej pójdą się wyspowiadać :)))) Czuja się wybrańcami, kimś w wyjątkowej sytuacji... To czysta megalomania, wielkie ego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 stycznia 2022 o 22:59

K Kar4
+5 / 11

Najpopularniejsza religia w Polsce takiego idealnego świata nie prezentuje, różne przypowieści jak np. o synu marnotrawnym tego dowodzi. W kościele też się nie mówi, że ci co chodzą do kościoła są super, tam jest powtarzane że każdy jest grzeszny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+4 / 4

Brawo dla autora tekstu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pikardil
0 / 2

Ja bym dodał że każde środowiska regularnie się kompromitują. A im głośniej krzyczą i próbują narzucać swój punkt widzenia tym bardziej spektakularne są ich upadki. Każdą skrajność potrafi być patologiczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 1

@okiem_inteligenta dlaczego równasz cały konserwatyzm ze środowiskami religijnymi? Konserwatyzm nie jest równoznaczny z religią. Poza tym lewica wyciera sobie mordy hasłami "wolność" i "tolerancja", a w rzeczywistości z wolnością nie ma to nic wspólnego i wolność jedynie dla mniejszości, a tolerancja tylko jak zgadzasz się z ich poglądami, bo jak masz inne poglądy od nich to są tak tolerancyjni, że na miejscu by Cię zlinczowali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 lutego 2022 o 13:19

D drakon1
-2 / 4

Mnie np. nie podoba się że 1/3 moich zarobków oddajemy 'królowi', albo, że te daniny są przeznaczone na jakieś głupoty .. powiedzmy finansowanie spotkań w których grupka ludzi kopie gumowego balona.
Chciałbym by było tak jak mówisz... niech każdy robi jak mu serce podpowiada. Kto chce niech oddaje swoje zarobki, a kto nie chce nie musi. W sumie to natura podpowiada mi też, że bardzo chciałbym z sąsiadką, ale ona nie chce. W tym wypadku zgodnie z zasadami natury powinienem użyć siły?

piłeś - nie jedź,
chcesz to mieć - zapłać,
chcesz wybudować dom - wypełnij formalności,
chcesz wygrać mecz - strzel więcej bramek,
nie chcesz iść do wiezienia - nie łam prawa.
Uważam, że prawo czy regulamin każdej organizacji ma postać 0-1. Co więcej każdy z tych regulaminów został stworzony przez ludzi a mimo to są ludzie którym te zasady nie pasują a nawet je łamią (To się nazywa różnica poglądów. Nigdy nie będzie tak że każdemu się dogodzi). Twierdzenie że "Należy uwzględnić ludzi w tworzeniu zasad" uważam za bezsensowne bo zasady tworzą ludzie.
Zgodzę się z tym, że ludzie są wieloodcieniowy. "Zasad które ci narzucają nie zmienisz pod wpływem życzeń" musisz sam działać. Masz problem z chrześcijańskim "1 do 1" to zmień religie. Po to mamy ich tyle żeby każdy mógł się wpasować. Jeżeli żadna Ci nie odpowiada, załóż własną sektę.
Możesz też wybrać trudniejszą ścieżkę.. pnij się na sam szczyt w hierarchii organizacji. Będziesz mógł próbować przeforsować swoje wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@drakon1 "Masz problem z chrześcijańskim "1 do 1" to zmień religie. Po to mamy ich tyle żeby każdy mógł się wpasować. Jeżeli żadna Ci nie odpowiada, załóż własną sektę."
A nie mogę funkcjonować poza wszystkimi religiami i nie zakładać własnej sekty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-2 / 4

@RomekC jasne. Zapomniałem o tym napisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem