Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
301 310
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J joseluisdiez
+3 / 3

Nepotyzm i kolesiostwo, to nie tylko spółki skarbu państwa obsadzane przez rodziny polityków. To tysiące firm, w których zatrudnia się po znajomości byle kogo, bez żadnych kompetencji. Nepotyzm przynosi korzyści tylko zatrudnianemu, zatrudniającemu i polecającemu. Dla firmy/instytucji to tylko straty. Nepotyzm niszczy od środka firmę, niszczy relacje, tzw. ducha zespołu, poczucie sprawiedliwości. Powoduje niepotrzebny stres, konflikty, mobbing, brak zaangażowania, chęci do pracy i wszystko to, przez co ludzie nienawidzą swojej pracy. Pomijani i olewani pracownicy wykazują mniejsze chęci do pracy, mogą też chcieć zmienić pracę, przez co firma traci wartościowych pracowników, a jakość świadczonych usług spada, a to przekłada się na mniejsze dochody firmy.
W dobrych firmach docenia się dobrych pracowników, w słabych - znajomych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@joseluisdiez Jeżeli ktoś z prywatnej firmy decyduje się załatwić komuś robotę po znajomości to problem jest jedynie firmy, jeżeli to się dzieje w ogólnie pojętej budżetówce to tracą na tym wszyscy obywatele, dlatego dużo bardziej ludzie będą się oburzać o nepotyzm i kolesiostwo w spółkach skarbu państwa itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J joseluisdiez
0 / 0

@kibishi
Wow, to niesamowite, że chciało Ci się odpisywać na komentarz z przed 10 miesięcy.
Nepotyzm i kolesiostwo są nieetyczne i szkodliwe dla danej firmy/instytucji, niezależnie gdzie występują. Oczywiście jak ktoś ma prywatną firmę i swoimi działaniami doprowadzi ją do upadku, to sam sobie będzie winien, szkoda tylko, że zwykli pracownicy muszą za to cierpieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem