Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1130 1212
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G granat30
-1 / 73

I bardzo dobrze zrobiłeś... Pokazałeś że w zapalczywości i złości na ludzi myślących inaczej jesteś taki sam jak on... Róbcie tak Polacy dalej.... Swietłana przyszłość przed Wami.. a na teraźniejszość sami sobie zasłużyliśmy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro73
0 / 6

Dawniej ludzie żyli wg „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba...”, to słowa Danuty Siedzikówny ps Inka. Dzisiaj to jest "Róbta co chceta" przy całym szacunku do ideii orkiestry i tym podobnych działalności. Szacunek do czyiś poglądów, to dzisiaj towar deficytowy, niezależnie od światopoglądu. Chwalenie się w internecie jakim jest się bucem i oczekiwanie poklasku za ten czyn, to pokazanie że wszystkie te frazesy o wolności wypowiedzi, poglądów to zwykła farsa. Tak zawsze będziemy wrogami wobec siebie a inni będą nas rozgrywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojtek1415
+25 / 65

to jeśli ty nie wspierasz Caritas to tobie też ktoś powinien odmówić pomocy bo można mieć swoje poglądy byle zgodne z twoimi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+11 / 13

@wojtek1415 Nawet jeżeli nie wspieram Caritasu, to w momencie gdy komuś zaoferowałabym pieniądze, a ten ktoś kazałby mi oddać na Caritas, to to bym zrobiła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitBull9010
-4 / 12

@Koszowy ale tego, że jego fundacja, któą de facto założył z niczego, a która bez jego charyzmy i zaangażowania pełną gębą (i kieszenią) wspiera i RATUJE upadającą już od kilkunastu lat służbę zdrowia, to TY szanowny Panie nie widzisz...

...wyciągasz JEDEN, DOSŁOWNIE JEDEN epizod, i na jego podstawie opiera się CAŁA TWOJA (I TYLKO TWOJA) OPINIA, a nie rzeczywisty obraz i prawdziwe spojrzenie na całą jego osobę...

...może Ci się to i tamto w nim nie podobać, ale nie mieszaj do tego całej Orkiestry i wielu wolontariuszy, którzy albo wspierają, albo ciężko pracują na ro wsparcie...

...a działalność Owsiaka na Pol'And Rock (patrz dawniej Woodstock) to zupełnie inna sprawa, nie mająca nic wspólnego z WOŚP, więc albo jesteś zły, bo ktoś coś robi, albo sprzyjasz jedynej słusznej Nam dzisiaj partii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+7 / 13

@PitBull9010

>ale tego, że jego fundacja, któą de facto założył z niczego, a która bez jego charyzmy i zaangażowania pełną gębą (i kieszenią)

No więc nie, nie założył z niczego. Nie wnikając w niuanse, to miał bardzo duże wtedy wtyki w mediach. Trójka go promowała mocno, potem TVP i inne telewizje.

> wspiera i RATUJE upadającą już od kilkunastu lat służbę zdrowia,

To ściema i budowanie marki osobistej Owsiaka. Popatrz sobie na kwoty. Kwoty jakie Owsiak kręci, są jakimś promilem w kwotach, jakimi obraca NFZ. Kwota, jaką zebrała WOŚP w 2022 roku jest kwotą około 4zł w przeliczeniu na głowę obywatela (rocznie). Nie chcę szukać ilu jest pracujących obywateli, niech będzie 1/3. Więc 12zł na pracującego obywatela. 1zł miesięcznie. Medialnie jest to nakręcone, ale opowieści, jak to dzięki Owsiakowi się ochrona zdrowia nie zawala, to tak szczypią w oczy, że aż strach.

>...wyciągasz JEDEN, DOSŁOWNIE JEDEN epizod, i na jego podstawie opiera się CAŁA TWOJA (I TYLKO TWOJA) OPINIA,

Nie, ten epizod jest po prostu oddaje istotę charakteru tego pana. Nie lubię go za całokształt. Pomagam charytatywnie, ale nie fundacji Owsiaka. Jest ona jedną z wielu i jedyne co ma lepszego/innego to po prostu dobrze zbudowana marka i osobista Owsiaka i fundacyjna. Ale cała masa fundacji robi lepiej, robi więcej, tylko że nie mieli wtyczek w ówczesnych mediach. Owsiak to taki charytatywny celebryta. Jak mu nieraz udowadniano, czerpie z tego niezłe kokosy i zbudował imperium na wzór kaznodziei z USA, tylko trochę inną podstawę nauczania sobie wybrał.

Owsiak to taki Ojciec Rydzyk, tylko ateistyczny. W inny target trafia. Nie zdziwiłbym się, jakby obaj wspólnie wódkę pili i planowali, który jaką część rynku zgarnie.

>...może Ci się to i tamto w nim nie podobać, ale nie mieszaj do tego całej Orkiestry i wielu wolontariuszy, którzy albo wspierają, albo ciężko pracują na ro wsparcie...

Oni ciężko pracują, a Owsiak zaciera ręce, że znalazł naiwnych, którzy jego, celebrytę, na plecach niosą.

>...a działalność Owsiaka na Pol'And Rock (patrz dawniej Woodstock) to zupełnie inna sprawa, nie mająca nic wspólnego z WOŚP


Pacz, nawet sam Owsiak tak nie mówi. Sam mówi, że to jest organizowane z odsetek z zebranej kasy WOŚP i niby jako podziękowanie dla Wolontariuszy. Niby, bo wolontariusze to głównie dzieciaki, które na takie imprezy nie jeżdżą. I liczba wolontariuszy ma się nijak do liczby uczestników tego zlotu.

>więc albo jesteś zły, bo ktoś coś robi, albo sprzyjasz jedynej słusznej Nam dzisiaj partii...


Nie, nie jestem zły, bo ktoś robi. Po prostu Owsiak to transakcja wiązana: trzeba zgadzać się na zło, żeby trochę dobra robić. Wolę pomagać bezpośrednio potrzebującym i nie wspierać gościa, który jest uosobieniem agresji. Zresztą sam zobacz, jak jego zwolennicy się zachowują (patrz obrazek pod którym komentujemy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 lutego 2022 o 21:03

Z Zima223
-1 / 1

@Koszowy co do wydatków na NFZ, to jest tu pewna rozbieżność. Duża część tych funduszy idzie na ministerstwo, na pensje dla lekarzy, ale i urzędników, dużo idzie na np. leki refundowane etc. Owsiak przekazuje fizyczny sprzęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Koszowy
+1 / 3

@Zima223 Nawet jeżeli, to nadal 1zł/pracującego vs co najmniej kilka stówek na pracującego. Więc nawet jakby połowę (a nie jest tak) przepalano na pensje dla urzędników, to i tak owsiakowe zbiory są spore, ale nie aż tak istotne, jak to malują jego zwolennicy. To nie tak, że nagle wszystkie szpitale by się zawaliły bez pomocy WOŚP.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtalo
+2 / 6

@Koszowy Świetnie napisane. Jego medialność to zasługa odpowiednich służb, typu "wiecie rozumiecie", ale tego Polakom nie wytłumaczysz, bo jak to mówią - łatwiej oszukać niż przekonać, że są oszukiwani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+25 / 53

Brawo ! Widzę że jesteś jednym z tych bojowników o wolność i tolerancję co nie toleruje ludzi o innym zdaniu niż twoje. Naprawdę brawo ! Pokazałeś klasę i wyższość moralną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+29 / 51

I tak oto Patryk Miś, pod nazwiskiem i ze zdjęciem, postanowił ogłosić światu że jest małym xujkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwl545a
+36 / 66

Wystarczyło wziąć 10 zł i samemu je wrzucić... Starszy Pan byłyby zadowolony, sam pan Miś by wyszedł na kulturalnego i jeszcze z dobrym sercem bo i fundację by jakąś wsparł. Teraz za to mamy: starszego Pana któremu nikt nie pomógł, p. Misia, który wyszedł na prostaka i fundację która dostanie o 10 zł mniej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+3 / 7

@wwl545a
Nie byłoby historii wyssanej z palca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
+9 / 23

Małostkowość to cecha niedorosłości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zimnylech
+14 / 14

Jak pierdziele, jak dzieci, jak dzieci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomac
+6 / 12

Brawo Ty! Musisz być z siebie bardzo dumny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G garond
+6 / 6

Mam nadzieje, że to "fejk".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qaster
+19 / 21

Na moje to zachowałeś się jak zwykły baran. Jeżeli swoją "bezinteresowną" pomoc starszym, chorym, i potrzebującym opierasz na tym, czy ktoś lubi siwego w czerwonych okularach czy nie, to jesteś zwykły łeb.
Ciekaw jestem, czy byłbyś z siebie taki dumny i chwalił się w internecie gdyby to szło w drugą stronę:
"Poprosiłem dziadka, żeby te 10zł wrzucił na tacę w kościele, dziadek odpowiedział, że nie da na klechów, więc zdjąłem mu tę walizkę"
Pewnie byś nic nie napisał bo by cię zaraz zjedli, że "dziadka pieniądze to nie musi dawać na kościół, a ty jesteś buc, że tak postąpiłeś"
Rozumiesz do czego zmierzam? Cofnij się do podstawówki bo rozwojowo utknąłeś w 4 klasie. "Zosia nie dała mi jabłecznika bo miała akurat babeczki to ją kopnąłem bo nie chciałem babeczek"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+8 / 8

Myślę, że nie było to dobre zachowanie. Sądząc po opisie sytuacyjnym czekała Was dłuższa podróż, którą można było przeznaczyć na ciekawą konwersację, podczas której można było dowiedzieć się przyczyn, dlaczego ten Pan nie chce wesprzeć WOŚP i jeśli byłyby to jakieś błahe powódki próbować go do zmiany decyzji. Ja co do samej fundacji od niedawna mam mieszane uczucia. Sam wielokrotnie wspieraliśmy orkiestrę, bo mając naprawdę ciężko chorą córkę często korzystaliśmy w szpitalach ze sprzętów przekazanych przez fundację i tylko żal mi było i miałem wątpliwości, czy oby jest to dobre posunięcie ze strony fundacji, bo przez to uczą polskie rządy, że ci nie muszą dbać o służbę zdrowia, bo i tak się naród jeszcze raz na to zrzuci. Mam jednak znajomą, która mnóstwo sprzętu ma podarowanego przez fundację. Namówiła mnie, abym też spróbował, bo na pewno nie odmówią. Akurat potrzebowałem kupić nowy wózek dla córki - wydatek około 15 tysięcy, a NFZ daje tylko 3 tys. więc zwróciłem się o pomoc. Fundacja odmówiła mi tłumacząc decyzję brakiem środków. W porządku, zrozumiałem to i musiałem w inny sposób pozyskać pieniądze. Pamiętam, że wtedy ogromną kwotę przekazał mi Pan Tomasz Kozłowski, który co rocznie oddawał 100 skoków ze spadochronem jednego dnia, aby pomóc w zakupie stu wózków dla osób potrzebujących. Tego roku oddał 101 skoków - ten jeden dodatkowy skok był dla mojej córki. Kilka lat później znów potrzebny był sprzęt o podobnej cenie, a ja już naprawdę nie miałem kasy, bo wcześniej były też zakupione inne drogie sprzęty. Ponownie zwróciłem się do Orkiestry o wsparcie. Tym razem dostałem zapewnienie, że jak najbardziej wesprą mój zakup. Byłem wtedy przeszczęśliwy i szybko pozałatwiałem wszystkie formalności i producent przystąpił do realizacji zadania, bo każdy taki sprzęt jest indywidualnie konfigurowany do potrzeb i warunków chorego, więc taki proces trwa. Gdy produkt był już gotowy do odbioru i trzeba było wpłacić resztę kwoty fundacja jednak odmówiła wsparcia nie podając powodu. Musiałem wtedy brać kredyt i spłacać go kilka lat (musiałem odebrać, bo sprzęt był skonfigurowany pod warunki córki więc producent nie mógł go sprzedać komu innemu, a nie wywiązawszy się z umowy mógłbym mieć problem z uzyskaniem nowego dofinansowania z NFZ na taki sprzęt, a i musiałbym zwracać tę kwotę NFZ, którą z funduszu otrzymałem). Dlatego od tamtej pory nie wspieram WOŚP, nie dlatego, że nie popieram, tylko nauczony doświadczeniem wiem, że o własne potrzeby muszę zadbać sam. Może tan Pan miał podobną sytuację więc lepiej było porozmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
+2 / 2

@cincinmj57
O co chodzi z tymi skokami i płaceniem nimi za sprzęt medyczny? nie rozumiem. To jakaś forma reklamy i sponsor płaci? napisz, bo jest to ciekawe, a nie widzę w tym źródła pieniędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zima223
+2 / 2

@tymczasowylogin Są tego typu akcje. Ktoś coś robi, a jak chcesz możesz pooglądać i wpłacić. Tak samo działa to w sytuacjach "Michał biega codziennie 50 km, żeby uzbierać na chorą córkę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+1 / 1

@cincinmj57 Faktycznie WOŚP zrobiło Ci świństwo z tym cofnięciem zgody na pomoc. W fundacji "Zdążyć z Pomocą" można sobie założyć konto i zbierać pieniądze na leczenie i inne cele. Można nawet na takie konta przeznaczać 1% podatku. Wiem tez, że fundacja dorzuca coś od siebie. Jeśli potrzebujesz to może warto się zastanowić na tym, aby skorzystać z ich wsparcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+1 / 1

@warszawiaczanka Mamy subkonto właśnie w fundacji "Zdążyć z Pomocą", co prawda jeszcze nigdy nie otrzymaliśmy od samej fundacji jakiegoś wsparcia ale naprawdę wielu podatników przeznacza swój 1% na to subkonto. Zależne jest to też do jak dużej grupy podatników uda mi się dotrzeć. Jest to dla mnie duże wsparcie. Sama fundacja z tego co się orientuję wybudowała i utrzymuje kilka ośrodków rehabilitacyjnych, a ponadto jest jedną z nielicznych, która podobno nie pobiera żadnych opłat ani nie potrąca żadnych środków zebranych przez potrzebujących od darczyńców. Napisałem podobno, bo nie mam możliwości tego zweryfikowania. Jestem jednak przekonany, że jakaś forma kontroli nad nimi istnieje i chyba musi to być prawdą. A WOŚP - cóż, trudno. Było, minęło, jakoś sobie poradziłem. Na przyszłość będę ostrożniejszy, a oni niech działają i robią to, co umieją najlepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
0 / 0

@tymczasowylogin Tak, jak wspomniała @Zima223, w czasach przed pandemią Pan Tomasz gromadził wielu ludzi, całe zaplecze logistyczne i bodajże na lotnisku w Koninie organizował corocznie takie wydarzenie i oddawał 100 skoków, a zebrane w ten sposób fundusze od sponsorów przeznaczał na różne cele dla potrzebujących. Czy to było za reklamę - trudno to stwierdzić, bo jak widać impreza miała mały oddźwięk, a może szkoda, bo z tego co wiem coraz trudniej było pozyskać darczyńców. Może warto nagłaśniać takie imprezy. Ponadto sam w głowę zachodzę, skąd się pan Tomek o nas dowiedział, bo wcześniej też o nim nie słyszałem. Dla nas stał się bohaterem nie mniejszym od Pana Jurka, oczywiście niczego mu nie ujmując. Znalazłem taki artykuł ale było ich więcej https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Wiadomosci/T.Kozlowski-pobil-rekord-Europy-100-wozkow-inwalidzkich-za-101-skokow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiek66
+7 / 11

@Krzysztofsensei ogłupieni przez inną qurwizje młodzi ludzie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+6 / 6

czyli światopogląd wyklucza pomoc starszym i potrzebującym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 3

@SteveFoKS . Żeby tu chociaż chodziło o światopogląd, a to zwykły plemienny podział na niebieskich i zielonych i wzajemną nienawiść bez realnego powodu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
+1 / 3

Kurde i nie wiem czy walizka klaskała, krzyczała "Konstytucja" czy zaczęła zbierać na WOŚP

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heniooslaw
+4 / 10

No tak bo jak pomagasz ludziom codziennie, wspierasz masę fundacji ale nie dasz do puszki Owsiakowi to jesteś degeneratem bez serca. Chłop zachował się jak prostak i jeszcze się tym publicznie chwali :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z znikajacy
0 / 0

i tu sie kończy "tolerancja". Musze sie pochwalić jaki jestem za##bisty, pomogłem dziadkowi, dziadek ma inne poglądy, wyszła mi słoma z butów, cała polska za mną. The end. Pokolenie goownomózgowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lutego 2022 o 14:37

O konto usunięte
0 / 0

Kolejny bojownik o tolerancję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem