Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
301 311
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S skrzetusky1
+12 / 12

@Gundula wyjaśniam bo oczywiście twórca demota to laik i/lub leń (z uwagi na zamieszone zdjęcie Pszczoły miodnej zamiast np. Murarki ogrodowej Osmia rufa): chodzi o pszczoły samotnice, które są dla ludzi całkowicie niegroźne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lutego 2022 o 9:57

avatar Xar
-1 / 1

@skrzetusky1 a dla malych dzieci rowniez? Dla zwierzat domowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+2 / 2

@skrzetusky1 tylko jaka jest gwarancja że zamieszkają te pszczoły, a nie inne owady?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jonaszewski
0 / 2

@AVictor Inne owady nie mieszkają w takich domkach po prostu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skrzetusky1
+1 / 1

@Xar dla dzieci i zwierząt również. Pszczoły murarki i generalnie pszczoły samotnice + trzmiele rzadko żądlą. To pszczoła miodna, osy i szerszenie najsilniej bronią gniazd (z owadów błonkoskrzydłych).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-3 / 15

W moim domu, pod dachem zagnieździły się osy. Trzeba było dokonać eksterminacji przy użyciu dymu i pianki montażowej XD.
A sprawa jednak była uciążliwa bo mi siostrzeńca już pożądliły :/ . Więc jak najbardziej taki pomysł to olbrzymi błąd. Bo pszczoły de facto nie mają problemu z zmajstrowaniem dzikiego ula, a z różnymi chorobami na które zdychają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
+4 / 12

@rafik54321 Przemawia przez ciebie totalny brak wiedzy. Te cegły są dla murarek. Pszczól niemiodnych, które nie zakładają gniazd i są nadwyraz łagodne. Twój przykład to jak porównywać stado dzikich lwów do jednego kota domowego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 12

@wyblinka Skoro nie zakładają gniazd, to takie miejsca są im zbędne. Bo dziurę dla pojedynczego owada zawsze gdzieś sobie znajdą. Tym bardziej jest to idiotyczne, a poza tym bezsensownie osłabia konstrukcję, utrudnia jej ocieplenie (bo przecież cegła musi być na wierzchu). Zbiera się w tym wilgoć, brud, nie da się tego sensownie malować itd.
Więc wychodzą bardzo duże utrudnienia natury technicznej, praktycznej oraz ekonomicznej, tylko po to aby ułatwić życie jednemu gatunkowi pszczoły, której wcale nie jest to potrzebne. Brawo, nie ma co, ekologia że jprdl XD... A to że przez brak możliwości ocieplenia, będziemy zmuszeni zużywać wielokrotnie więcej energii do ogrzania budynku - eee tam, to już nie ważne XD. A potem pisk że ludzie węglem palą. Bo na prąd do ogrzania by nie szło narobić haha.
Typowe poglądy ekologów - rozwiązać jeden mały problem, tworząc drugi o wiele większy. Brawo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
+4 / 10

@rafik54321 Znowu brak Ci wiedzy. Pszczoły murarki zyją w w murach, najlepiej ceglanych. Obecny system budownictwa uniemozliwia im zakładanie gniazd. Nie zakładaja gniazd typu ul, gdyż zyja samotnie i nie wytwarzaja miodu. Nie kazda pszczoła jest miodna. Sa wysoko skutecznymi zapylaczami, sa łagodne, w zimują w murach. Te otwory sa im niezbędne do przezycia. Przeczytaj cokolwiek zanim walniej elaborat. to ignorancja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-3 / 11

@wyblinka "Pszczoły murarki zyją w w murach" - yhm i mam uwierzyć że wyewoluowały w ostatnich wiekach, bo wcześniej murów nie było to nie mogło być tych pszczół XD.

To że mogą i lubią się gnieździć w murach nie oznacza że MUSZĄ!
"Gdzie murarki zakładają swoje gniazda?
W pustych łodygach samice zaczynają "murować gniazdo" tworząc ścianki z wilgotnej gliny zmieszanej ze śliną – stąd ich nazwa "murarki"."
https://zielonyogrodek.pl/ogrod/zwierzeta-w-ogrodzie/4623-murarki-ogrodowe-dzikie-pszczoly
Więc jak widać te pszczoły sobie mogą świetnie poradzić BEZ dziur w murach.
A ty mi tu zarzucasz braki w wiedzy. No brawo...

Poza tym nawet akceptując wszystkie twoje argumenty, totalnie nie zmienia to słuszności moich, dużo ważniejszych argumentów.

Tak więc twoje argumenty są totalnie obalone, moje są totalnie niepodważone. Przegrałaś na argumenty, koniec tematu, KO, papa :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+3 / 7

@rafik54321 Niepotrzebnie rzucasz się jak ryba bez wody i prowokujesz, wypisując bzdury. Kiedyś budownictwo, zwłaszcza na wsiach wyglądało zupełnie inaczej. Budowano z kamienia lub drewna i zaprawy lub słomy, pozostawiając wiele wolnych szczelin, które wykorzystywały m.in pszczoły murarki. Te owady są bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia i warunki atmosferyczne. Już od dawna jest głośno o drastycznym spadku ich populacji i stąd apele o przygotowanie schronienia. To nie jest tak, że cały budynek ma być z tego rodzaju cegieł. Ma ich być kilka. Podobne rozwiązania stosuje się już na przystankach autobusowych czy elewacjach biurowców. Sama mam w ogródku 'domek' dla takich pszczół z gałęzi, kawałków drewna, cegieł i słomy (polecam - szczegółowe instrukcje można znaleźć w necie, koszt jest minimalny, a frajda ogromna, można zaangażować dzieciaki). Te owady są dla ludzi zupełnie niegroźne, a wiele z nich pożytku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 10

@kawanalawe to po co wymóg takich durnych cegieł w budynku? Równie dobrze można to postawić gdziekolwiek w czymkolwiek. Choćby ogrodzeniu urzędu. Efekt ten sam, a bez durnego wymogu. Reszty bzdur nie chce mi się czytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+1 / 5

@rafik54321 A może właśnie można. Czytałeś te przepisy? Pewnie nie, bo czytać 'bzdur' ci się nie chce, wolisz pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pyrkacz
+4 / 6

@wyblinka Z ogromną przyjemnością informuję, że właśnie jutro przybywa do nas pierwsza rodzina pszczół murarek w ilości 200 szt. Po co ? by bzykały, zapylały aby cieszyły oczy i uszy. .
Dla miłośników wytępienia wszystkiego co się rusza, proponuję granat we własne gacie. Szybko eksterminuje a po drodze za pomocą pianki uszczelni wyciek oleju ze łba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+2 / 2

@pyrkacz Ja nie muszę importować murarek, wystarczyło zbudować im schronienie, podobnie jak jeżom. Chociaż hotel dla jeży, nie zawsze jest zajęty na zimę i nie każdego roku, korzystają z ogrodowej stołówki, obfitującej w turkucie i inne przysmaki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
+2 / 2

@Gundula Osy nie zakładają gniazd w cienkich rurkach.

@pyrkacz Gratulacje! Witaj w kompanii! Mam dwa domy trzcinowe pszczół murarek. Świetnie się sprawdzają, wyjątkowo pozytywne stworzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
+3 / 3

@rafik54321 Nie, znowu brak ci wiedzy, jesli jest to mur to musi byc to mur ciepły na odpowiedniej wysokości. Serio stary, poczytaj o tym cokolwiek zanim zaczniesz podważać. @pyrkacz ci mówi, @kawanalawe ci mówi, @bartoszewiczkrzysztof ci mówi, ja ci mówię, internet pełen jest specjalistów od pszczół miodnych i niemiodnych, a ty swoje, że ";durne", że "bzdura" powiedz skąd w tobie tyle zadufania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2022 o 10:45

K kawanalawe
+2 / 2

@Gundula Osy samotnice też istnieją i też nie są groźne dla ludzi (zdaje się, że nie mają nawet żądeł). W tych 'domkach' mogą znaleźć schronienie inne stworzenia np. pająki czy chrząszcze, ale żaden owad nie będzie się pakował do zajętego domu. Znajdą sobie swój, zwłaszcza jeśli będzie on przygotowany specjalnie dla nich. Najlepsze dla murarek są 'rurki' (z bambusa, łodyg, albo wywiercone w drewnie) - otwory powinny mieć około 20 cm długości i średnicę około 7-8 mm, najlepiej już zamknięte z jednej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 lutego 2022 o 15:57

J jonaszewski
+1 / 3

@kawanalawe Mówiąc o osach samotnicach, masz chyba na myśli popularne klecanki. Według skali bólu Schmidta klecanka potrafi użądlić najbardziej boleśnie ze wszystkich występujących w Europie owadów. Ale chyba nie jest agresywna, więc trzeba się jej solidnie narazić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pyrkacz
+1 / 1

@wyblinka Kupiłam ul z wytłaczanką BioDar. Ma separator :) nie mam cierpliwości do łuskania badyli :)
Zastanawiam się ile murarek może pracować na 1500 m2 działce mocno ukwieconej we wszystkie dobra by starczyło pyłku dla wszystkich . Ktoś coś ? będę wdzięczna. bzz bzz. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
0 / 0

@jonaszewski Być może. Prawie wszystko co wiem o pszczołach, wiem od dzieciaków (ze szkoły), z netu, albo od znajomego pszczelarza, u którego zamawiam miód. Wiem tylko, że takie samotne osy są i obiło mi się o uszy, że są niegroźne. Mnie tylko raz trzmiel dziabnął, ale piłka wpadła nam pod schody i próbowałam ją stamtąd wydobyć, nie wiedząc, że trzmiele mają tam gniazdo. Bolało. Ale nie miałam żalu. Mniejszy, to się bronił jak mógł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wyblinka
0 / 0

@pyrkacz trudno mi orzec, postawiłem na skraju swojego terenu, rzut beretem od nas jest las sosnowy, który od 20 lat poddawany jest rewitalizacji w kierunku mieszanego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Robyrt
-1 / 5

Ciekawe czy inne owady etc. będą wiedziały, że to dla pszczół murarek ^ ^.
Debilność urzędników jest nieskończona. Ale z ich punktu widzenia to wygląda tak:
"ratujemy pszczółki" mamy sukces dbamy o środowisko, a wszyscy którzy mówią, że to idiotyzm to oczywiście nie dbają o środowisko i zwierzątka. Dlatego byłbym za tym, żeby urzędnicy wszystkie pomysły testowali najpierw na swoim majątku przez okres powiedzmy 5 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
-1 / 5

"bo globalne ocieplenie to bzdura i nie musimy stresować się współczynnikiem przepuszczalności cieplnej muru".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem