Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
264 278
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
R rafal199
+1 / 3

@NatenczasWojski a kiedy będzie deflacja żeby aby wyjść na plus?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+2 / 4

@rafal199 dla lewicowych gospodarczo rządów takich jak pis czy lewica, deflacja to wielki wróg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
-3 / 3

@dbgoku a co Ty jesteś gospodarczym terrorystą? Deflacja jest zła, faktycznie, za określoną kwotę można nabyć więcej, ale zyskują na tym tylko chwilowo i tylko ci, którzy jedynie wydają, a gospodarka traci.

Deflacja to zmniejszenie zyski przedsiębiorstw i podniesione koszty pracy, większe koszty kredytów, więc i zmniejszona opłacalności inwestycji, co wpływa na zahamowanie rozwoju gospodarczego, to dalej rosnące bezrobocie, przez to większe wydatki budżetowe i więcej wypłacanych zasiłków, więc większy deficyt budżetowy i dług publiczny. W związku ze wzrostem zadłużenia gospodarstw spadek popytu konsumpcyjnego.

Jak inflacja pobudza gospodarkę, tak deflacja ją hamuje, to są podstawy ekonomii, mówi się o tym nawet w szkołach średnich.

Nie wiem czy Twoje słowa to oznaka niewiedzy, czy marzenie o zniszczeniu gospodarki? Bo zakładam, że @rafal199 tylko trollował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@dbgoku deflacja ogólnie jest niepożądanym zjawiskiem niezależnie od strony obozu rządu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 0

@rafal199 Nigdy, bardzo wysoka nie utrzymuje się więcej niż kilka lat ale nawet taka niska przez dekady potrafi zrobić ogromną różnicę, np 1 dolar z 1950 jest wart 11 dzisiejszych dolarów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
0 / 0

@voot1 na studiach gość od ekonomii powiedział, że drobna kontrolowana inflacja jest dobra, na pytanie dlaczego to już nie potrafił odpowiedzieć. Zresztą, kolor avatara zobowiązuje. Miłego dnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
+1 / 1

@dbgoku może to Wy nie zrozumieliście dlaczego, bo to mieliście już w szkole średniej :)
Co do avatara, tak jestem graczem, politycznie i ekonomicznie jestem libertarianinem, najważniejsze poglądy to prawo własności w tym własności intelektualnej, wolność osobista, wolny rynek, prywatna edukacja nad państwową, państwo minimalistyczne.
Czy według Ciebie coś jest nie tak z moimi poglądami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2022 o 12:31

avatar kondon
+8 / 10

Albo 2 razy zyskasz.
Na tym polega ryzyko. Jeśli ktoś się go boi, to omija kryptowaluty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@kondon
Wystarczy zobaczyć kapitalizację tych walut i to w jakim tempie znikają one z giełdy(przez kradzieże), by stwierdzić, że to już nie urośnie 2krotnie. Kilkukrotnie można było zyskać, jak one były tanie, a nie były bańką na 1% PKB światowego. Gdy wszyscy normalizują jakąś spekulacje, to zwykle okazuje się ona już nieopłacalna. Szczególnie, że wszelkie "plusy" jakimi reklamowali krypto okazały się marketingową papką, która nie miała nic wspólnego z prawdą. Anonimowości brak-złapali złodziei w jednej z kradzieży, w drugiej sami się przyznali, a w trzeciej przyznali się, ale nic im nie zrobimy, bo to Korea Północna... Dodruk NFT opartych na krypto to tak naprawdę dodruk krypto... Decentralizacja sie skończy, jak skończy sie opłacalność kopania.. Bezpieczeństwo już dawno jest obalone. Tzn, pieniądze są tak zabezpieczone jak komputer na którym są. A już kilka giełd uległo atakowi. Po takim ataku np. na Binance kurs BTC nie ma szans się podnieść, jak przestępcy zaczną to sprzedawać...

We 2 najbardziej popularne krypto nie opłaca się inwestować, a pozostałe to totolotek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 0

@kondon Zapomniałeś wspomnieć, że 2 razy zyskasz, ale rzadziej, oj zdecydowanie rzadziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2022 o 17:21

avatar kondon
0 / 0

@pawel1481 Być może, ja się nie znam.
Jednak twierdzę, że przyszłości nie da się przewidzieć i jeśli np. wejdzie moda na płacenie BTC, to kurs znowu poleci do góry.

"Tzn, pieniądze są tak zabezpieczone jak komputer na którym są"
Do banku też się może ktoś włamać poprzez komputer...

@jakisgoscanonim Teraz może być już trudniej, ale jw. przyszłości się nie da przewidzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@kondon
System bankowy jest w 100% kontrolowany 24godziny na dobę, każde konto jest podpisane, ciężko jest z niego wytransferować dużą gotówkę, w czasie niższym niż reakcja banku. Więc nawet jeśli padnie jedno z zabezpieczeń banku, bank jest w większości przypadków w stanie cofnąć wszystkie transfery pieniędzy.

Mody na płacenie BTC nie będzie raczej, bo to nie ma sensu. Tzn. opłaty za transakcje są tak wysokie, że konta bankowe prawie za darmo działają.... Od sprzedaży BTC jest podatek 19%, więc to wprowadza dodatkowe utrudnienia w handlu w ten sposób. Bo, żeby nie zapłacić 19% od całości, trzeba wykazać, że się na nie wydało pieniądze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@pawel1481 Dlatego w ogóle nie słyszy się, że okradli komuś konto, a banki nie ostrzegają przed różnymi problemami...
Słyszałeś o ostatnich problemach z bankami na Ukrainie?
Słyszałeś o cyrkach w Kanadzie?
Coś takiego jak 100% bezpieczeństwa to iluzja. Szczerze radzę Ci nauczyć się, że coś takiego nie istnieje.

Widzę, że masz szklaną kulę i wiesz jaka będzie moda :) Moda kieruje się rozsądkiem?
Rząd u nas chce zmniejszyć limity transakcji gotówkowych między przedsiębiorcami, a także wprowadzić je dla klientów. Krypto mogą tutaj być alternatywą.

Jak ktoś płaci całkowicie poza systemem, to nie płaci żadnych podatków - nawet tych od sprzedaży.
Z resztą nasze idiotyczne prawo nie ma wpływu na kurs...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
+1 / 5

Jeśli masz większe oszczędności, inwestuj w nieruchomości, jeśli masz mniejsze, ale masz potencjał, to inwestuj w bilet na zachód, jeśli masz tylko małe oszczędności, to jedynie waluta zostaje, jak za komuny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J johndoe_
0 / 2

@Rhanai Nieruchomości to pomysł taki sobie, bo nie można ich ukryć ani z nimi uciec. Jak już dużo ludzi w nie zainwestuje, to państwo wprowadzi podatek katastralny i na raty im je ukradnie. Waluta może być, ale teraz wszędzie na zachodzie drukarki chodzą na maksa i jest inflacja, więc też się straci, tylko trochę mniej niż w złotówkach. Bilet na zachód to pomysł który był i jest dobry ale to nie inwestycja tylko zmiana całego życia. Nie każdemu to pasuje. Stąd popularność kryptowalut, złota i innych tego typu przechowalni wartości pieniądza. Z pełną świadomością że w niespokojnych czasach są na górce, więc na nich też stracimy, tylko może mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@Rhanai
Inwestycja w nieruchomości na szczycie bańki jest niemądra... Inwestuje się tam, gdzie nie ma bańki spekulacyjnej, a może się pojawić. Na nieruchomościach ta bańka za kilka lat zniknie, nie z powodu "spadku kosztów budowy" a z powodów demograficznych. Teraz mieszkania kupują i domy budują pokolenia od lat 70tych do 00, za 2-3lata większość z tego pokolenia będzie miało swoje mieszkanie. A pokoleń młodszych jest kilkukrotnie mniej. Po mniejszych wsiach zaczynają się pustostany. A jeszcze 10-20lat temu wsie były pełne młodych ludzi, którzy wyjeżdżali na studia/do pracy do miasta. Obecnie jest ich kilkukrotnie mniej. W Polsce namnożyło się w niektórych miejscach wsi widm, w których mieszkają prawie sami emeryci... Oni już nie będą mieć dzieci. Krach na domy na wsi nastąpi już całkiem niedługo. Obecne wyceny są z tyłka wyjęte i nikt po takich nie kupuje. A biorąc pod uwagę, że większość młodego pokolenia myśli o pracy zdalnej/za granicą, ludzie będą kupować domy na wsi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
0 / 0

Nie wiem jakim cudem, sam od 6 lat inwestuje w kryptowaluty i nigdy nie straciłem ani centa, choć fakt że nigdy nie wychodziłem poza BTC i ETH w portfelu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 5

@voot1 pozdrów prezesa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@voot1 A kogo obchodzą jakieś setki czy tysiące różnych polskich przedsiębiorstw, które zamknęły się...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
-4 / 4

@jakisgoscanonim a to Ty chyba mylisz z czymś inflację, inflacja pobudza gospodarkę, zachęca do inwestycji i wydawania gotówki, tworzy popyt. Wzrost inflacji jest korzystny właśnie dla przedsiębiorstw.
To deflacja powoduje gromadzenie gotówki, podnoszenie kosztów kredytów, zmniejszone wydawanie gotówki, wyższe koszty utrzymania przedsiębiorstw, redukcję etatów, wyższe bezrobocie, zwiększenie ilości wypłacanych zasiłków.

@pani_jeziora nie rozumiem, o jakiego prezesa Ci chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
0 / 0

@voot1 Inflacja sprawiła że to nieruchomości stały się walutą i teraz ludzie zamiast trzymać majątek w gotówce to kupują nieruchomości pod przechowywanie majątku które mają dużo mniejszą płynność i ponadto zawyżyło to ogromnie ich ceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
-1 / 1

@krickin nieruchomości zawsze były uważane przez ludzi za najbezpieczniejszą inwestycję, nawet osoby, które nie mają pojęcia o finansach, uważają nieruchomości za najlepszą możliwą lokatę kapitału - co zwykle nie jest prawdą.

Co do trzymania gotówki w nieruchomości, w zasadzie to lepiej trzymać w nieruchomości niż w gotówce, bo to już jakiś obrót - wynajem, opłaty, a trzymając w gotówkę w skarpecie, pieniądze znikają z rynku, co jest niekorzystne.

Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na inwestycje w nieruchomości, wielu chce, nie każdy może, a ten co może, raczej nie bazuje na samym gromadzeniu gotówki, bo to są zwykle ludzie, którzy znają się na finansach i inwestują z głową.

Tak Ci jeszcze powiem, lecz to tylko moja opinia, a nie porada finansowa czy inwestycyjna, dzisiaj inwestowanie w nieruchomości nie jest bezpieczne, jeśli kupujesz działkę/dom/mieszkanie z zamiarem zamieszkania w nim, czy jakąś inną nieruchomość z zamiarem prowadzenia w niej działalności, to jak najbardziej, jednak jeśli myślisz o biurowcu, mieszkaniu na wynajem, jakiejś hali etc. to raczej bym się zastanowił.
Ceny już od lat są mocno napompowane, na początku pandemii już mieliśmy małe trzęsienie na rynku nieruchomości i do dzisiaj masa biur stoi pusta, nawet kolega skończył zaraz na początku pandemii nowy biurowiec, przed pandemią miał rezerwacje na wszystkie biura, gdy wybuchła pandemia, większość zrezygnowała, dzisiaj pół biurowca stoi pusta, a to drugie zajęte pół to w większości najemcy, którzy przenieśli się z jego starego biurowca. Ogólnie rosnące stopy, pandemia i widmo bańki sprawiają, że naprawdę trzeba się zastanowić, czy inwestora będzie stać na taką inwestycję.

Jeśli ktoś szuka bezpiecznego miejsca na oszczędności, to może lepiej obligacje indeksowane? Chociaż to było bardziej opłacalne przed pandemią, dzisiaj już trochę za późno, ale w sumie nadal nie jest źle, dzisiaj lepsze to niż lokaty. Przy mniejszych kwotach może szedłbym bardziej w złoto i spółki dywidendowe oraz etfy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 4

Na początku 2013 cena bitcoina wynosiła 13$
Dzisiaj wynosi 44,200.00$
Wg moich wyliczeń opłacało się kupić bitcoina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 2

@pani_jeziora Przypadkiem to nie było wycenione na jakieś 80-90k $ jakiś czas temu? To nieżle opłacalny ten biznes. A przynajmniej dla tych, którzy kupowali to w czasie jego szczytowej ceny. A twoje wyliczenia teraz są nic nie warte bo nawet nie wiesz czy jednak jeszcze urośnie czy nie. Raczej to może opadać lub a może też jednak rosnąć, nic nie wiadomo. Na pewno ktoś kto inwestował w droższego nie zyska na tanśzym. To, że teraz tyle kosztuje nic nie znaczy. To, że kosztowało ileś tam jakiś czas temu, a teraz kosztuje też mało znaczy w tej chwili. W końcu trzeba było najpierw kupić w tej cenie, a następnie poczekać do tego czasu. To, że tak urosła to nie znaczy, że opłacało się kupić. To nie takie proste...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2022 o 17:34

P konto usunięte
-3 / 3

@jakisgoscanonim wzrośnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@pani_jeziora Wzrośnie albo spadnie i koniec kropka. Nie ma tu żadnej filozofii i optymizm tego nie zmieni. W dalszym ciągu jest to niezły hazard. Dużo ludzi straciło na tym, mniej ludzi zyskało na tym. To, że wycenia się znacznie więcej niż ileś tam lat temu nie znaczy, że z automatu to dobra inwestycja. To dalej jest wielkie ryzyko jak cholera. Kupisz i co? Spadnie i będziesz się z tego cieszyła? Nic w całym wszechświecie nigdy nie będzie dążyło do ciągłości. Z tym trzeba się liczyć bo to, że jest obecnie wart dużo nie znaczy, że można tylko na tym zarobić i nikt nie traci na tym. To nie takie proste. Trzeba wiedzieć kiedy kupić i kiedy sprzedać. A w takiej sprawie to niełatwe zadanie, wahanie wyceny jest po prostu nieprzewidywalne. Ty na pewno tego nie przewidzisz, na pewno wyliczenia ci w tym nie pomogą...
To nie tak, że można zarobić poprzez kupno i potem sprzedanie tylko dlatego, że ma dużą wartość i nie ma prawa być mniej warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 2

@jakisgoscanonim Wzrośnie. Ilość bitcoins jest ograniczona, innej waluty nie. Nies masz pojęcia o czym mówisz dzieciaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@pani_jeziora O dziecko się odezwało. Nie, właśnie mówię, że nie, jak zwykle popisujesz się niewiedzą. Ograniczona pula krypto to co? Nic, po prostu wielkie nic. Naprawdę się spodziewasz większych podwyżek cen bo ma ograniczoną pulę?
Serio, weż się dorośnij bo naprawdę srogo się rozczarujesz. A poza tym wg. ciebie to bitcoin powinien być w takim razie droższy niz 100k, no ale jednak 90k z jakiegoś powodu zmalało do 44k, a podobno nie powinno tak być skoro ma ograniczoną pulę XD.
To tak nie działa. A ty dziecko nawet nie wiesz czy w ogóle wzrośnie czy jednak spadnie, a ty niby myślisz, że wiesz, że wzrośnie bo tak bo tylko tak może tylko dlatego, że ma ograniczoną pulę. Dziecko tylko się ośmieszyło i zrobiło z siebie durniejszego i głupszego swoimi popisami. Dziecko co myśli, że coś stale będzie droższe, a nic nie wie o życiu i nie rozumie, że w wszechświecie nigdy nie ma ciągłości.
Coś wirtualnego, a w dodatku kontrolowanego miało by być droższe tylko dlatego, że nie ma więcej sztuk. W dodatku wycena jest kompletnie w charakterze czysto spekulacyjnym. A kiedyś bitcoin kosztował grosza albo nawet mniej, a przecież też miał ograniczoną pulę.
Ale nie no dobry pomysł: wymyślić tokena i wytworzyć ograniczoną liczbę tych tokenów i cyk profit bo liczba jest zawsze taka sama i dlatego musi przynieść zysk bo tak.
Nie no, bełkoczesz jak idiota i jeszcze się popisujesz i udajesz mądrego rzucając krótkimi, pojedynczymi i nic nie wartymi i nic nie znaczącymi zdaniami, a nawet dosłownie jednymi słowami. Teraz uważam, że jesteś chyba trollem i szkoda mi już czasu na ciebie. Nie wyszedł ci troll, nie wyszły ci argumenty.
Piszesz bzdury jak potłuczony idiota, nawet obronić swoich wypocin nie potrafisz, a jedynie co potrafisz to udawać mądrego i dojrzalszego kim zdecydowanie nie jesteś. Kończę już bo nie ma sensu ciągnąć dalej z dzieckiem albo trollem, po prostu szkoda czasu na ciebie.
Żegnam trollu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 2

@jakisgoscanonim to,dr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@pani_jeziora Tak tak dziecko, jesteś bardzo słabym trollem, który nawet nie potrafi obronić swoich miernych argumentów. więc będzie pisało sobie dr i kończyć z obroną. Powodzenia z trollowaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 2

@jakisgoscanonim Napisz mi esej. Ja mam liczby po swojej stronie:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@pani_jeziora Ta jasne, kiedy twoje liczby są nic nie warte. Już to ci pisałem dlaczego. Nic nie jest ciągłe w wszechświecie. Dalej skąd to możesz wiedzieć? Tylko nie pisz, że liczby bo nie przewidzisz przyszłości. Zresztą pisz co tylko chcesz. Jak niby to wytłumaczysz spadek z 90k do 44k, a podobno ilość krypto jest ograniczona? hm? Chyba jednak nie wiesz jak się tego oblicza hm? A jednak chwalisz się tym w internecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 2

@jakisgoscanonim :) to ty myslisz, że to będzie rosło linearnie? liczą się długoterminowe trendy. Wkrótce będzie ci głupio. Liczby są po mojej stronie ( i będą) Wtedy będziesz się wił jeszcze bardziej niż teraz...dzieciaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@pani_jeziora Tak, twoje liczby XD. A umiesz w ogóle liczyć dziecko? Czy tylko trollować? Chcesz pieniądze co? Chyba w snach XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem