Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
294 309
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Wolfi1485
+18 / 28

"Pogarda względem ludzi, którym nie powiodło się w życiu" a jednocześnie "brak cnoty/bycie wcześniej w związku" - czyli autor tego postu zakłada, że jak jej się wcześniej powiodło w związkach to będzie jego gorzej oceniała jako tego, któremu się nie powiodło, i dlatego szuka partnerki, która nigdy nie była w związku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qathara22
+8 / 14

I Maryi zawsze dziewicy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 3

@Wolfi1485 nie znam się, ale jeśli powiodło się w poprzednim związku to znaczy, że nadal w tym związku jest...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+2 / 2

@Barelik Można być wdową. Małżeństwo kościelne w takiej sytuacji jest 100% legalne. Co potem będą robić w Niebie (jedna żona i kilku mężów) to nie wiem, ale może być zabawnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 0

@Rocannon2 ah; ok. Tak też może się zdarzyć. Choć raczej autor listy nie rozważał takiego przypadku ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-1 / 1

ciekawe co z tymi, które dziewictwo straciły chirurgicznie. Bo to też brak cnoty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-3 / 13

Musiałby szukać w żłobku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
0 / 4

@Buka1976 Ale takie dorastają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MG02
+12 / 22

Jak nic szuka zakonnicy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+3 / 13

@Gundula koleś szuka laski która nie ma gimnazjalnego poczucia humoru, jest kulturalna, lubi klasykę muzyki popularnej a nie pop dla mas z Eski, wyżej stawia rodzinę od koleżanek i umie gospodarować zasobami domu. To ten radykalizm? Radykalne to jest takie stereotypizowanie. Takich dziewczyn trochę jest, po prostu w internecie może się wam wydawać inaczej bo na tiktoku czy youtube to one nie dominują.

można się przyczepić tylko do tego, że nie mogła być wcześniej z nikim w związku i że ma nie lubić tańczyć (chociaż w kwestii tańców erotyzowanych jak twerk to go rozumiem). Tutaj nie wiem co koleś miał w głowie pisząc to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+3 / 7

@Gundula ale to nie tobie ma się podobać ta lista tylko jemu i potencjalnej partnerce xdd tyle w temacie egoizmu a raczej egocentryzmu.. wiesz, że każdemu podobają się inne rzeczy? wiesz, że kobiety też sobie robią takie listy? Przecież Ty też masz z pewnością jakieś upodobania więc po co takie obłudne komentarze??

"marzy o kims, kto ma tez swoje zdanie?" - to mnie najbardziej rozbawiło.. otóż wydaje mi się, że aby być zdolnym do odrzucenia trendów społecznych jakim jest np wulgarność, słuchanie niskiej jakości muzyki jak disco-polo, to trzeba być świadomym i mieć własne zdanie ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 10

@kanapekr

Radykalne to jest uważanie takich kobiet za jakieś lepsze, bo "nie tańczą, nie słuchają nowoczesnej muzyki i nie są ekstrawertyczne oraz są dziewicami". Co jest złego w tańcu? Ah, jest ekstrawertyczny, a autor posta to przegryw bojący się wyjść z piwnicy. Ktoś kto ma znajomych sprawi że typ będzie czuł się tym gorszym. To samo z byciem dziewicą - facet jest 30 letnim prawiczkiem i nie umie pogodzić się z myślą, że jakaś kobieta przed nim kogoś miała, a on nie. Zwykła zazdrość (oczywiście gdyby on stracił dziewictwo z prostytutką to miałby święte prawo, bo prostytutka dla takich ludzi jest bardziej wiarygodna i porządna niż zwykła kobieta, spędziłam trochę czasu wśród tych ludzi, dla nich zdradzenie żony nie jest złe, bo skoro ona przed nim miała faceta a on przed nią nie miał kobiety to może mieć kobietę po niej, należy mu się za lata prawictwa).

Muzyka nowoczesna to nie tylko hity z eski oraz pop, jest masa gatunków muzycznych które są nowoczesne, z przesłaniem i wartościowe. Koleś po prostu ma beton zamiast mózgu.

A i radykalne jest również to że ktoś chce mieć koleżanki, bo po ewentualnym rozstaniu taka kobieta nie ma nikogo, nawet koleżanki u której by się zatrzymała na jakiś czas, o przyjaźnie trzeba dbać a nie że kobieta wejdzie w związek z facetem i nagle przestaje istnieć dla świata, jest tylko on a jak ma dzieci to już w ogóle. Nie tędy droga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+2 / 6

@BlueAlien ale zdajesz sobie sprawę, że opierając swój komentarz na obrażaniu wystawiasz świadectwo sobie a nie tej osobie? "Atakuj myśli a nie myśliciela". Pozdro..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 19

idiota albo prowokator? trzecią opcją jest to że chodzi w sukience

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+3 / 11

@Antypisior dlaczego? Bo chce znaleźć sobie osobę, która będzie do niego pasować? Z punktu widzenia katolika zaskakiwać mogą tylko: brak wcześniejszego związku, nielubienie tańców i muzyki nowoczesnej. Być może też zbyt silne słowo 'dyskwalifikują' (bo zgaduje, że np. gdyby wszystkie inne warunki były spełnione, to ta muzyka byłaby do zaakceptowania). Jednak sumarycznie, z większością punktów się zgadzam :P.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
-2 / 4

@Barelik z punktu widzenia katolika, to powinna pasować kobieta w ciąży. Proszę nie obrażać Katolików i pisać z punktu widzenia katolika fanatyka będzie bardziej zrozumiałe dla wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@MarcelinaMarcelina kobieta w ciąży? Od kiedy? Fanatyka? Dlaczego? Bo Ty chyba mylisz katolika z "katolikiem". Ktoś, kto w kościele jest 2 razy do roku (+ ewentualnie jakieś śluby i pogrzeby) to nie katolik. Ktoś, kto ignoruje wszystkie zasady katolicyzmu, które mu się nie podobają, nie jest katolikiem - a że sam siebie tak nazywa to jego błąd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+1 / 1

@Barelik od kiedy mogę żałować za grzechy, mieć mocne postanowienie poprawy, zadość uczynić, pokutując ale tylko fanatycy będą rozpamiętywać, piętnować mój grzech, a najlepiej poczują się po ukamienowaniu. Katolik ma prawo błądzić, wątpić i poszukiwać swojej wiary, będąc w kościele dwa razy w roku. Nikt cię tak nie obarczy swoim grzechem, ignorując wszelkie katolickie zasady, jak fanatyk religijny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@MarcelinaMarcelina no jeśli żałujesz, postanawiasz się poprawić i nic nie zmieniasz - to dość słabo żałujesz. "Katolik ma prawo błądzić, wątpić i poszukiwać swojej wiary, będąc w kościele dwa razy w roku." - ma prawo błądzić, wątpić i poszukiwać. Będąc dwa razy w roku w kościele nie jest jednak katolikiem (oczywiście z wyjątkiem np. sytuacji zdrowotnych). I mylisz się - jeśli bliźnich nie upominasz w grzechu, to grzech ten (przynajmniej częściowo) również Ciebie dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-5 / 13

@Antypisior @perskieoko @Czubbajka @Cammax @BrickOfTheWall @Katem @J_R @Pani_Jeziora @Jeremi978 @grzechotek @tomkosz @tomek_s @tema_lina @chung @killerxcartoon @fahrmass @ynfluencer

Zwykły przegryw, który czuje się gorszy od 50% społeczeństwa i szuka kobiety, która mu udowodni, że takie kobiety również istnieją i oboje będą sobie przegrywać. Gdyby ona miała koleżankę, była ekstrawertyczna czy nie była dziewicą to uświadomila by mu, ile on życia stracił na brak przeżyć (tatuaż, wycieczki, jakieś upodobania). Dlatego szuka kobiety która jest taka sama jak on albo jeszcze bardziej przegrywowa żeby nie czuł się sam.

Z resztą trochę czasu z takimi ludźmi spędziłam i tacy ludzie uważają kobiety za gorsze. Dla przegrywa każdy inny przegryw to intelektualista posiadający zainteresowania i wiedzę o świecie, a "normik" to dzban który co weekend chleje, roocha, ma dużo znajomych a z powodu tego że w jego życiu ciągle coś się dzieje, nie ma czasu wgłębiać wiedzy o świecie więc jest debilem. Dla nich faceci dzielą się na normikow i przegrywów a kobiety to tylko normiki, że nie ma przegrywów-kobiet, bo każda kiedyś znajdzie kogoś kto ją zaliczy, (i tu teorie o tym że facet się musi starać by zdobyć kobietę a kobieta nic nie musi robić, wystarczy że jest, dlatego dziewictwo u kobiety dla przegrywa jest święte). I każda kobieta jest na swój sposób tępa, bo jest ekstrawertyczką, a więc zamiast spędzać czas na zainteresowaniach i hobby, spędzają czas na imprezach szukając bolca mokebe. Kiedyś jednemu napisałam że ja mam zainteresowania a typ zamiast zapytać jakie, co uczyniłby gdybym była mężczyzną, od razu zaczął mnie obrażać "ale malowanie ryja i paznokci to nie pasja".
No bo dla takich ludzi kobiety nie mają zainteresowań a jak już to jest to związane tylko z wyglądem, czyli moda i kosmetyki,.tudzież imprezy, "Netflix and chilli", "podróże" (z czego się śmieją, bo uważają, że dla kobiet podróże to wylegiwanie się na plaży, bo tylko dla faceta podróże to jednocześnie przygoda i smakowanie orientalnej kuchni a nie jedynie szukanie ładnego tła do fotki na Instagram) i roochanie. Z nimi nie da się dyskutować, mają zaćmienie umysłu i klapki na oczach, dlatego nie broniła bym @Barelik @kanapekr tej osoby, bo o ile każdy ma prawo by mieć swoje wymagania co do drugiej połówki, tak jeśli wiadomo, skąd się te wymagania w tym konkretnym przypadku wzięły, to ma się obraz osoby, z którą ma się do czynienia i ma się świadomość, kim jest ta osoba, że jest chora psychicznie (lata izolacji, fobii społecznej i depresji zrobiły swoje) a jej wymagania to tylko wierzchołek góry lodowej. Z czasem takim osobom odbija bardziej i zamieniają się w Rodgera, który w zemście za to, że jego koledzy roochali a on nie, wszczął strzelaninę w szkole.

@Alkanaro guzik prawda, zostałyśmy stworzone z możliwością spełnienia się w tej roli, ale nie jest to przymus. To kobieta decyduje czy będzie mieć dzieci czy nie, natura obdarzyła kobiety tylko odpowiednimi narządami na wypadek, gdyby chciała z tego skorzystać. Pretensje można mieć jedynie do półgłówków płci męskiej i niekiedy żeńskiej też, którzy myślą, że jak kobieta ma odpowiednie narządy, to ma obowiązek z nich korzystać i inkubatorem zostać, bo tak ktoś inny chce (ale takie osoby to idealny przykład tego, że pomimo iż ci ludzie mają mózg, a więc narząd odpowiedni do myślenia, to z niego nie korzystają :) )

@Master_Yi @Michael_M @heniooslaw koleś jest twojego pokroju a więc lista napisana jak najbardziej na poważnie :) poza tym lista kobiecych wymagań wobec faceta może i jest tak samo długa ale przynajmniej nie tak absurdalna, a więc sporo facetów może to spełnić. Bo co jest trudnego w tym by facet czasem pozmywał po sobie i nie jojczył z byle powodu? A większość facetów nawet tego nie umie, a są pierwsi do krytyki. Jak zwykle facet musi robić wszystko by kobieta myślała że bez niego.sobie nie poradzi tylko po to by nie odeszła i go nie zostawiła bo to on bez niej sobie nie poradzi :)


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 0

Pani @BlueAlien pozwolę sobie zauważyć niespójność w Pani wypowiedzi. Rozumiem święte oburzenie (które i ja bym wykazał), gdyby autor anonsu porywał dziewczynę, więził ją i zmuszał do określonego stylu życia. Podobnie jak Pani, ja również mam odmienne od ogłoszeniodawcy podejście do poszukiwania życiowej partnerki. Jednak on poszukuje dorosłej kobiety, która bez przymusu chce tego, co on. Tak, jak Pani napisała, kobieta ma narządy, które mogą do czegoś służyć (chociaż nie muszą). Może mieć również takie czy inne cechy charakteru. Proszę więc nie zabraniać dorosłym kobietom robić tego, co chcą. Chcącemu nie dzieje się krzywda - choćby chciał czegoś zgoła innego niż my. A dopóki wszystko odbywa się dobrowolnie - nie mamy prawa się do tego mieszać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 5

@BlueAlien
Gratuluję dogłębnej analizy dewianta (ja byłbym zbyt leniwy by tak go analizować).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
0 / 0

@BlueAlien A po co mnie wołasz? Przecież ja to wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 1

@BlueAlien wiesz, dość ciekawa analiza całego człowieka na podstawie jednej listy. Nie wiem na jakim etapie życia jesteś, ale nigdy nie miałaś listy 'wymagań'? I wiem, że może być dość prywatna, ale możesz się podzielić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Barelik

Ciężko jest stworzyć listę wymagań, łatwiej stworzyć listę rzeczy nie akceptowalnych.

- dzieci i chęć posiadania dzieci
- brak szacunku do ludzi i zwierząt
- zbyt duża różnica wieku
- posiadanie dużych doświadczeń życiowo-zwiazkowych
- depresja
- choroby weneryczne, genetyczne, AIDS
- problemy z alkoholem (pić może ale nie co weekend do zgonu, wystarczy kulturalne piwko czy dwa raz czy dwa na weekend)
- agresja
- zbyt duże wymagania
- seksizm
- porównywanie do ex, traktowanie przez pryzmat ex ("bo jak ex tak zrobiła to ty też tak zrobisz") i przez pryzmat innych kobiet ("bo kobiety lecą na hajs więc ja będę chciał by przez pierwsze pół roku żyć z twojej pensji a ja swoją wydam na swoje pasje by zobaczyć, czy ty nie lecisz na mój hajs", "laski nie lubią ostrych potraw więc nawet nie zapytam jaki sos do kebaba tylko od razu wezmę ci łagodny" ogólnie tego typu)
- pies na baby
- manipulowanie faktami, przeinaczanie, obgadywanie
- wmawianie, że "kobiety takie są i tak być powinno" (czyli mimo że facet umie coś zrobić, to tego nie zrobi bo to kobiece zajęcie i ja będę zapieprzać a on sobie będzie leżał)
- oczekiwanie, że będę pięć ciasta bo on tak chce (a nie wtedy, gdy to mnie najdzie chęć)
- niedocenianie mnie a jednocześnie przecenianie samego siebie
- otyłość
- kiepski seks (facet zadowala sam siebie a potem idzie spać mając gdzieś potrzeby partnerki, wielu facetów tak robi a potem się dziwią dlaczego kobieta tak rzadko ma ochotę)
- brak wrażliwości na to, że źle się czuję albo coś mnie boli (czyli kij że mnie boli brzuch, trzeba zrobić pranie bo on tak chce)
- zachowywanie się jak książę, któremu się należy, bo to pan mężczyzna, król świata.

Na razie to tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2022 o 10:04

B Barelik
0 / 0

@BlueAlien wiesz, że "obszarowo" masz dość podobne wymagania jak z listy z demotywatora?
1. poprzednie związki - u Ciebie zdecydowanie "lżejsze" (byle nie za dużo, byle bez dzieci i bez chorób wenerycznych + żeby był dobry w łóżku vs. brak związku)
2. wygląd (byle nie otyły vs. byle skromna)
3. stosunek do Ciebie/ niego (skrajnie równe prawa vs. rodzina najważniejsza) - przy czym Ty stawiasz bardzo duży akcent w tym aspekcie (co pewnie ma związek z poprzednimi Twoimi związkami i/lub związkiem Twoich rodziców)
4. podejście do innych - tutaj macie dość podobne wymagania
Oboje również poruszacie problemy takiej osoby z "samym sobą" - u Ciebie to jest agresja, seksizm, alkoholizm, u niego feminizm, kwestie aborcji (nie porusza tematów typu alkoholizm, ale po cichu zakładam, że też u niego by to wykluczyło - a tylko na liście tego nie ma).
Ciekawe jest jednak, że on stworzył kilka wymagań co do zainteresowań i sposobu, w jaki spędzaliby razem czas - a u Ciebie tego brakuje. Nie wiem kim jesteś, ale byłabyś w stanie zaakceptować zarówno w miarę skrajnego ekstrawertyka jak i introwertyka? No i co z kwestią wiary?
Bo w moim odczuciu kwestia wiary i liczby dzieci, które chce się mieć trzeba na początku związku sprawdzić - i tu musi być dopasowanie (no jeśli jedna osoba chce 4 a druga 5 dzieci to tego typu różnice są do zaakceptowania ;) ). Nie może być też dużych różnic na obszarach typu feminizm, ekologia, socjalizm/ kapitalizm, dom vs mieszkanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Barelik

Ale ja wzięłabym prawiczka bardzo chętnie, tylko że nie jestem hipokrytką. Doświadczenie w związku to problem, facet ma pewne przejścia i nie rozumie, że poprzednia kobieta to inna osoba, będzie podświadomie traktować nową partnerkę jak przedłużenie starej. Jeśli on przez 6 lat mieszkania z nią nauczył się pewnych rzeczy, a potem trafia na nową partnerkę która nigdy z facetem nie mieszkała, to dla niego jest niezrozumiałe, jak ona może czegoś nie wiedzieć co dla niego jest oczywiste, zapomniał że na początku związku z ex sam niczego nie wiedział i się uczył ale po tylu latach się nauczył i nie chce mu się czekać, aż nowa się nauczy, tylko oczekuje że będzie umieć od razu, bo ex umiała i nie ma zamiaru traktować jej inaczej, tylko chce wkroczyć w związek od razu w etap na którym zakończył się poprzedni związek, zamiast zacząć od nowa. To tylko powoduje kłótnie gdzie facet widzi winę tylko w kobiecie a nie w sobie. Dlatego lepiej być na tym samym poziomie. To samo z dziećmi, on ma doświadczenie i wie że dzieci są ważniejsze a nowa partnerka która nigdy nie rodziła żyje takim życiem jakim żyła do tej pory i facet ma jej za złe że kupiła sobie futro za 300zl z.wlasnej pensji zamiast wydać na książki dla jego dzieci, dla niego oczywiste jest to że jego dzieci są na pierwszym miejscu i nie rozumie, że dla niej, niedoświadczonej, jej pensja jest dla niej a nie dla jego dzieci i z jakiej paki ma coś jego dzieciom kupować? On już wiele wie a ona jeszcze nie i dopiero się uczy a facet zamiast cierpliwie czekać aż się ona nauczy to liczy że ona na pstryk będzie umieć żyć z nim w poważnym związku, podczas gdy on tego też się uczył żyjąc razem ze swoją ex, i hipokryta nie widzi tego, że jego ex też musiała się nauczyć wielu rzeczy i jej na to pozwolił a od nowej partnerki oczekuje, że będzie umieć od razu

Z resztą tu masz link

https://zwierciadlo.pl/psychologia/303288,1,mezczyzna-ktory-mnie-bardzo-zainteresowal-powiedzial-nie-chce-mi-sie-zyc-i-zadnej-kobiecie-nie-uwierze.read?utm_source=portal&utm_medium=378744%3Ajak-kocha-mezczyzna-po-przejsciach&utm_campaign=czytajtakze-srodtekst

Wielu facetów myśli, że jeśli są po przejściach to mają monopol na cierpienie i mają prawo oczekiwać że partnerka będzie próbowała ich ratować od cierpienia robiąc z siebie mezczennice, zapominając że każdy miał przejścia i kobieta po przejściach nie ma obowiązku zepieprzać aby facet po przejściach zaufał kobietom jednocześnie sprawiając że sama będzie cierpiała, bo to nie tędy droga.

2. Skromna a otyłość porównujesz razem? Dla mnie skromność to cecha charakteru

3. Owszem, równe prawa, więc każdy może być sobą vs podejście gościa żeby z kobiety uczynić niewolnicę na miarę XIX wieku, a więc mająca guzik do gadania wierna locha która ma rodzić dzieci jaśnie księciu, bo od tego jest jej macica, czyli traktowanie przedmiotowe. Wieku takich kolesi nie chce mieć dzieci i rodziny ale chcą by kobieta była taka bo raz podnieca ich taka skrajna kobiecość a co za tym idzie uległość a po drugie taką kobietę która ma przybytek w postaci kuli u nogi jaką są dzieci łatwiej jest zamknąć w domu i ją kontrolować.
Ja mam bardziej wolnościowe podejście.

4. Dlatego wkurza mnie podejście OPa, to co ja nazywam seksizmem on uważa za normalne zdrowe podejście do kobiet, to co on uważa za feminizm a uważam za nie zgadzanie się na seksizm. Dlatego ja uważam go za radykaliste, brak feminizmu to inaczej sprawienie by kobieta była uległą służącą.

5. Każdy może spędzać czas tak jak lubi. Nie można całego życia spędzić 24/7 ze sobą bo można oszaleć. Parę rzeczy można robić we dwoje np pojechać na urlop a jak są rzeczy które ja lubię robić to jeśli on lubi inne to ja mam wolna rękę i więcej czasu dla siebie.

Skrajności są złe, natomiast ekstrawertyzm i introwertyzm w odpowiednich proporcjach jest spoko. Raz , ja skorzystam z tego że on ma znajomych i dzięki temu sama kogoś poznam a dwa jednocześnie mam pewność że nie będzie co weekend wychodził pić przez co żadnego czasu nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Barelik

Skrajności są złe, natomiast ekstrawertyzm i introwertyzm w odpowiednich proporcjach jest spoko. Raz , ja skorzystam z tego że on ma znajomych i dzięki temu sama kogoś poznam a dwa jednocześnie mam pewność że nie będzie co weekend wychodził pić przez co żadnego czasu nie spędzimy razem.

Wkurza mnie że faceci mają jakieś głupie podejście że oni z kumplami sami a baby z laskami same. Chętnie poszłabym na jakiś grubszy melanż gdzie coś się dzieje, ale laski które znam są drętwe, grzeczne, piwo bezalkoholowe, no kurde. A faceci spędzają czas tak jak ja bym chciała ale tylko dlatego że jestem kobietą to nie chcą mnie zabrać na spotkanie, co jest ewidentnym seksizmem i ocenianiem kogoś przez pryzmat płci.
Partner raz zadał mi pytanie, czy nie przeszkadza mi że on z kolegami jak pije piwo to siedzi w piwnicy u ziomka w brudzie i smrodzie z fajek, czy mnie to nie obrzydza i nie mam go za jakiegoś żula przez to. No co za absurdalne pytanie! Skąd mu się to w głowie uwaliło? A no tak, bo skoro dziewczyna jego kumpla to taka drętwa panna "piwo bezalkoholowe" to nie ważne jaka ja jestem, przecież jako kobieta jestem taka sama jak ona! Zamilkł, jak mu odpowiedziałam, że z kolegami w podobnych warunkach spędzałam czas.

7. Ja nie jestem wierząca, a facet może być wierzący byle nie zmuszał mnie do wiary i tak się składa że mój jest wierzący ale nie chodzi do kościoła, nie zmusza mnie do wiary a jedynie do szanowania kościoła i bycie grzecznym jeśli jestem w środku, więc luz. Uważam że nie mam obowiązku rozmawiać o dzieciach, jak miałam 16 lat to ten temat nie był poruszany więc dlaczego nadal ma być,? Bo jestem starsza? Jeśli facet uznałby z góry że chcę dzieci to sam byłby sobie winien. Na szczęście tej temat poruszył on i jesteśmy zgodni ze zero bachorów chociaż kiedyś pisałam z dzbanem który dowiedziawszy się że nie chcę dzieci zaczął mnie obrażać xD dzban roku detected.

O a co masz do ekologii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 0

@BlueAlien
ad 1. Który punkt Twoim zdaniem sugeruje, że szuka służącej? Nie wiem skąd w ogóle to wzięłaś...
ad 2. Skromna w sensie ubioru, kolczyków itp
ad 3 i 4. "brak feminizmu to inaczej sprawienie by kobieta była uległą służącą" - jeśli mówisz o obecnym feminizmie to nie masz racji. Jeśli mówisz o tym początkowym - to ok. Jednak obecny stawia kobietę wyżej niż mężczyznę, a to jest głupie. Mężczyźni i kobiety są różni, ale nie ma lepszych i gorszych. Ps. pamiętaj, że obecnie w wielu sytuacjach to kobiety mają więcej praw...
ad 5. Każdy może tak jak lubi. Jeśli jednak jedna osoba akceptuje tylko muzykę klasyczną, a druga disco polo - to będą chodzić po mieszkaniu w słuchawkach. A to dość źle wpływa na komunikację. I oczywiście dobrze jest, gdy każdy ma swoje hobby, ale jakieś wspólne też się przydadzą. Co do ekstrawertyzmu i introwertyzmu - kluczem jest "odpowiednich proporcjach"
ad 6. "Każdy może spędzać czas tak jak lubi" i jednocześnie nie chcesz, żeby z kolegami spędzał czas, bo Ty też chcesz. On po prostu potrzebuje czasu bez Ciebie:P.
ad 7. Ok, zapomniałem jednego założenia - jeśli chcecie mieć dziecko, to musi być wspólna wiara. Jeśli nie chodzi do kościoła to średnio jest wierzący.
ad 8. A co mam mieć? Pisze tylko, że jeśli jedna osoba skrajnie bardzo dba o to, druga zaś uważa, że tak na prawdę wszystko jest ok i np. ocieplenie klimatu to naturalny proces - to czeka ich wiele kłótni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Barelik

6. Nie powiedziałam że mamy spędzać czas ze sobą i jego kolegami, może go nie być a koledzy mogą zostać :D

7. Nie chcemy, a nawet gdybyśmy chcieli to co ma wiara do tego? No i wierzący w Boga nie jest jednoznaczne z chodzeniem do budynku z krzyżami by słuchać typa który ma się za lepszego, wiarę ma się w sercu, modlić się można i bez specjalnych budynków i nie wierzyć księżom, bo to też ludzie a więc i grzesznicy.

8. A ok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 0

@BlueAlien
6. znajdź sobie swoich kolegów :P
7a. a gdybyście chcieli mieć, to byście przekazywali wiarę czy nie? Czy partner na pewno by się zgodził na opcję 'dorośnie, samo wybierze'?
7b. w sumie tak, nie musi chodzić do kościoła, żeby wierzyć. Musi chodzić do kościoła, żeby być katolikiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@Barelik

6. Miałam w swoim miejscu zamieszkania, po przeprowadzce zostałam odcięta od moich znajomych a on zamiast zapoznać mnie że swoimi to sobie wychodził do kolegów zostawiając mnie samą w domu, a wiem że dla ex zrezygnował ze znajomych więc wyszła kłótnia, że dla niej potrafił zrezygnować a dla.mnje nie i dałam mu Ultimatum że albo gdzieś mnie zabierze albo on zostaje w domu i nigdzie nie wyjdzie. Odizolował mnie od swoich i jeszcze sobie sam wychodził. Gdy chcę poznać ciekawsze towarzystwo niż "piwo bezalkoholowe" to mnie ostrzega, że ta to patusiara, tamten to patus, nic mu nie pasuje, jeszcze dalej mu się chce mnie izolować, więc to.teraz jego kwestia by mi znaleźć znajomych.

Inaczej będę zmuszona korzystać z portali randkowych.

7a. Nie wiem i mnie to nie interesuje, jak widzisz bardziej przejmuję się brakiem kompanów do piwa niż tą kwestią. Myślę, że niech sobie samo wybierze i również bym próbowała przemówić kolesiowi do rozsądku, żeby nie narzucał wiary dziecku. A co ono by wybrało to mam gdzieś.

7b. To już kwestia nazewnictwa. On nigdy nie powiedział, że jest katolikiem, a że wierzy w Boga i zjawiska paranormalne (duchy itp). Z natury mam takie sprawy gdzieś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 0

@BlueAlien nie wiem czy żarty robisz czy na poważnie. Bo jak na poważnie, to autor wymagań jest zdecydowanie bardziej rozsądny od Ciebie :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MEATLOAF
+9 / 13

Wybredny nie bzyka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+15 / 27

Mamy tu przykład Boskiej Selekcji Naturalnej.

To znaczy:

Dzięki Bogu ten idiota ma małe szanse przekazania swoich genów następnemu pokoleniu.

Pytanie mam tylko takie - czy świętojebliwość jest wrodzona czy nabyta ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+1 / 7

Czy to czasami nie są wymagania Jarka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+4 / 8

@perskieoko On ma inne preferencje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+4 / 4

@perskieoko A widziałeś kota który by nie marnotrawił jedzenia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
+11 / 13

Czyżby Czarnek się rozwodził?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zelalem
+13 / 13

Może pani Pawłowicz spełni jego kryteria?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+7 / 21

Typowy PISowiec/zwolennik innej partii o skrajnie prawicowych poglądach. Nigdy nie zrozumiem, co kieruje kobietami, które lecą na takich facetów. One z własnej woli godzą się na to, że będą sprowadzone do roli służących, kur domowych, inkubatorów. A być może będą też ofiarami przemocy domowej. Bo skrajna prawica dopuszcza przemoc wobec kobiet, zwłaszcza jeśli nie są one "posłuszne i uległe".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-4 / 6

@Cammax O rolę inkubatorów to możesz mieć pretensje tylko do boga/matki natury, że zostałyście stworzone by tą rolę pełnić xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+1 / 1

@Cammax po pierwsze - pis nie jest prawicową partią. Chyba o konserwatywne Tobie chodziło (bo i pis i Konfederacja są konserwatywnymi partiami).
Po drugie: skąd wniosek, że szuka służącej? Czy nie znasz różnicy między "szukam takiej, która jest [i tu lista wymagań]" od "szukam takiej, która się zmieni i będzie taka [i tu lista wymagań]". Chyba że masz problem, że coś się wymaga od kobiety i samo w sobie "bycie" jest niewystarczające.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@AIkanaro i przez taką mentalność Polska stoi w miejscu. W normalnym kraju kobieta może być kim tylko chce, jeśli tylko ma odpowiednie kwalifikacje. Społeczeństwo nie narzuca jej bycia inkubatorem. U nas wielu ludzi nadal jest oburzonych, że jakaś kobieta urodziła jedno dziecko, a po urlopie macierzyńskim wróciła do pracy.

Zresztą inaczej byś mówił, gdyby kobieta napisała coś typu:
-180 cm,
-wysportowany,
-brunet,
-zadbany,
-wykształcony,
-otwarty na świat,
Cechy dyskwalifikujące:
-nietolerancja,
-sprzeciwianie się prawom kobiet.
Wtedy byłbyś oburzony, że kobieta śmie czegoś oczekiwać.

Choć z drugiej strony lepiej, że facet na wstępie zaznacza czego oczekuje, a nie np. po ślubie. Wtedy każda rozsądna kobieta od razu widzi, że dla własnego dobra powinna go omijać szerokim łukiem. Chyba, że podziela jego poglądy, to wtedy jej to nie będzie przeszkadzało.

@Barelik pod względem gospodarczym, to fakt, nie jest. Tu może konkurować z Razem pod względem socjalizmu. Ale poglądy PIS są skrajnie prawicowe. Moim zdaniem PIS po prostu łączy najgłupsze pomysły prawicy i lewicy.
Konserwatyzm to jedno z założeń prawicowych partii. U nas nie ma partii prawicowej, a liberalnej. Chyba, że prawicowa jest tylko pod względem gospodarczym. Ale i takich partii nie mamy, bo jak partia jest prawicowa gospodarczo, to i ma skrajnie prawicowe poglądy.

Ktoś o takich poglądach zazwyczaj uważa, że jedyną rolą kobiety jest bycie matką i kurą domową, która musi usługiwać mężowi. A widać, że facet ma bardzo konserwatywne poglądy.

Niech sobie wymaga. Kobieta też może wymagać od mężczyzny określonych cech, tyle że u nas nadal budzi to oburzenie, "bo jak to? Kobieta śmie wymagać?". Mimo że nie zgadzam się z poglądami autora wpisu, to uwazam, że lepiej jak od razu to mówi, zamiast pokazać "prawdziwą twarz" po ślubie. Wtedy przynajmniej wie się, żeby nawet nie wchodzić z kimś takim w żadną relację. Lub jeśli się już z nim spotka, to uciekać jak najdalej przy pierwszej okazji. Podobnie w przypadku kobiet stawiających wymagania (przykładowo, jeśli pierwszym kryterium jakie kobieta wymieni jest zarabiana kwota, drugim najnowszy samochód, a trzecim wielki dom, to też lepiej nawet nie wchodzić z taką w relację. Chyba, że chce się być bankomatem).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@Cammax A gdzie ja kobieto Ci napisałem, że masz pełnić tą jedną rolę i na tym koniec? Ja Tobie ani innym kobietom nie bronię realizować się jak Wam się podoba. Ja stwierdziłem jedynie fakt, że rola inkubatora została Wam narzucona przez boga/naturę czyli w cokolwiek tam wierzycie, że stworzyło człowieka. To Twoje rozumowanie jest problemem, a nie moje. Chcesz się realizować jako prezes firmy to się realizuj jako prezes firmy, a jak chcesz się realizować jako inkubator, to realizuj się jako inkubator, Twój wybór.
Co do partii prawicowych to obecnie w Polsce nie ma żadnej partii prawicowej. Konfederacja składa się z prawicowej partii Korwina i lewicowego Ruchu Narodowego. PiS również jest partią lewicową, to, że są nastawieni na religię nie czyni ich magicznie partią prawicową. Generalnie światopoglądowo PiS reprezentuje poglądy lewicowe, dlaczego udział religijności w tym wszystkim ma magicznie zmieniać te poglądy na prawicowe, skoro są one takie same jakie reprezentuje lewica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lutego 2022 o 13:20

B Barelik
0 / 0

@Cammax Kobieta też może mieć kryteria. W sumie nawet powinna. Problem jest tylko wtedy, gdy w sumie "mało daje" a "dużo chce".
Pamiętaj, że jest różnica między "zmień się, żeby spełniać wymagania" a "szukam takiej, która spełnia wymagania" - a autor wyraźnie prezentuje drugą postawę.
Poza tym, uważam że wymagania co do statusu materialnego są znacznie rozsądniejsze, niż wymagania co do samego w sobie wyglądu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+22 / 22

Wymagania jak wymagania.
Najciekawsze jest to:
CO OFERUJE W ZAMIAN ZE SWOJEJ STRONY ??????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+8 / 8

@BrickOfTheWall Otóż to ! Ciekawe, czy sam cnotliwy i nieruszany, no i spełnia pozostałe kryteria.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J johndoe_
0 / 2

@katem Może nadrabia innymi "zaletami".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
0 / 0

@johndoe_

Tag przegryw sugeruje raczej, że typ ma do zaoferowania fobię społeczną, kompleksy, depresję i niechęć wobec kobiet którą chętna na niego musi zburzyć poprzez nadmierne staranie się jako kura domowa która zrezygnowała z własnych potrzeb by usługiwać jaśnie panu przegrywowi, ratując go przed ostateczną nienawiścią wobec kobiet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+6 / 6

skończysz samotnie jak będziesz wybrzydzał.. wystarczy że cie będzie lubiła i chciała być z tobą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzechotek
+2 / 2

@killerxcartoon ja nie wybrzydzam. Moje wymagania są tak nisko, że mrówka spokojnie by je przeskoczyła bez rozpędu a mimo to skończę samotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+2 / 2

@grzechotek Jeszcze trzeba do ludzi wychodzić i ich poznawać. Jak się nie gra, to na pewno się nie wygra.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+5 / 5

Musi chłop na jakiejś pielgrzymce szukać, albo ekstremalnej drodze krzyżowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 3

@bartoszewiczkrzysztof no nie wiem... nawet na pielgrzymkach potrafią się gździć jak króliki... Pielgrzymka dla takich ludzi (nastolatków wychowywanych pod ciasnym kloszem świętojebliwych rodziców) jest idealnym miejscem żeby skosztować trochę zakazanego życia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+1 / 1

@AIkanaro To prawda, ale zawsze można wypatrzyć, jakiś ''rodzynek w cieście''.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nowygregor
+5 / 5

Proponuję Krychę P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+6 / 18

Jak dla mnie, facet dyskwalifikuje się jako potencjalny kandydat na cokolwiek, nie tylko chłopaka lub nie daj boże męża. Chłoptaś ma poglądy świadczące o głębokim katolicyzmie, ciemnocie ugruntowanej na lekcjach religii i w kościele parafialnym. Współczuję jego ewentualnej wybrance, choć bardzo wątpię, że znajdzie się taka głupia, by być kuchtą takiego cymbała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
+5 / 5

@tema_lina Dlatego ważne jest, aby o tym rozmawiać na początku związku. Jak jedna osoba ma poglądy (nazwijmy to) TVPis i jest zwyczajnym "katolem" (nie mylmy z katolikiem. Coś jak kibic i kibol), a druga osoba jest prozachodnia, to się w życiu niedogadają. Jednak jeśli obie osoby są takie same - to będzie im dobrze:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 2

@tema_lina nie martw się. Dla niego Ty jesteś zdyskwalifikowana (nawet na podstawie awatara;) ). I nic w tym złego - ot po prostu zupełnie inny pogląd na świat macie. I na pewno Wasz [potencjalny] związek by nie przetrwał - ale dzięki tej liście nawet nie zaistniał (a więc lista działa ;) )

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 1

@Barelik Nie jestem zwolenniczką internetowych randek. A facet jest mikro i soft, więc tym bardziej nie ma szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
0 / 0

@tema_lina ja tam to raczej interpretowałem jako jakiś czyjś post/ wiadomość/ cokolwiek a nie ogłoszenie na portalu randkowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Chung
-1 / 3

Dość prostę zadanie. Metody szukania: 1) Zapytać księdza, która panna w Twoim wieku chodzi najczęściej do kościoła. 2) Dowiedzieć się, która panna płaci najwięcej Rydzykowi. 3) Pujść na wiec ordo iuris.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+12 / 12

Każdy ma prawo do swoich preferencji, ale biorąc pod uwagę zwroty typu "spermienie", to obawiam się, że kobieta spełniająca jego wymogi będzie miała znacznie wyższe standardy, niż on sam ze sobą reprezentuje.

Przypomina mi trochę te kobiety jęczące, że zrobiły studia i nie mogą faceta znaleźć, bo za bardzo są wykształcone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Master_Yi
0 / 8

lista prawie tak długa i poyebana jak typowa lista wymagań kobiety co do faceta, z tym że tu jest żart a kobiece listy są na poważnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 2

Wśród 20 milionów Polek zapewne jest przynajmniej jedna taka, która spełnia te oczekiwania. To nie nasze życie i nie mamy prawa się wtrącać - jeśli obu stronom takie warunki odpowiadają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+5 / 5

Czyli jest jeszcze miejsce na alkohol, papierosy i narkotyki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turquoise94
+2 / 2

To pisał jakiś ksiądz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turquoise94
-2 / 2

Koniec końców i tak biorą co jest, mimo wcześniejszych wymagać, grunt to wytrwałość od strony faceta i kobieta się łamie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
0 / 8

Jak to kogokolwiek szokuje/dziwi to wy chyba nigdy nie widział list kobiet na oczy. Tam to dopiero idzie fantastyka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kanapekr
+1 / 3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H heniooslaw
-5 / 9

Raczej ironiczny post wyśmiewający co poniektóre kobiety. Bo jak kobieta ma taką listę wymagań to jest to normalne, jak facet to trzeba go zlinczować ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel89def
+1 / 5

Nie dziwi mnie #przegryw ;-)

Swoją drogą znamienne, że jedyny sensowny punkt "pogarda wobec ludzi, którym się nie powiodło" jako wada jest dopiero na przedostatnim miejscu, daleko za tatuażami, kolorowymi włosami i feminizmem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 4

No z tą oikofobią to poleciał po bandzie xD Ciekawe czy ktoś kiedykolwiek mu wytłumaczy, że katolicyzm nie jest rodzimą kulturą w Polsce...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2022 o 13:04

P Pug_79
0 / 4

Patrząc na tę listę obawiam się, że widoczne w niej jego cechy dyskwalifikują go w oczach 99,99% populacji. Pandy przy nim przypominają króliki w zakresie prawdopodobieństwa rozmnożenia. I dobrze ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skaner10
+2 / 4

Kliniczny przypadek socjopaty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
-1 / 3

Przegrywy z wykopu to specyficzny stan umysłu, którego dla zdrowia psychicznego powinno się unikać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas1121
-4 / 8

Szuka rzadkiego okazu normalnej dziewczyny według standardów ogólnych sprzed jeszcze 30lat. Powodzenia łatwo nie będzie ale powodzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BlueAlien
+1 / 3

@lukas1121 to według ciebie normalna kobieta? XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem