Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
766 790
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+17 / 17

Tak działają oszuści.
najpierw ktoś taki oszukuje że ma kompetencje, na ogół prezentując cudzą prace jako swoją. Dzięki temu zyskuje awans. Wie jednak ze jest niekompetentny i fachowcy mogą odkryć kim jest , Mając wiec wpływ na swoich współpracowników usuwa z niego tych jacy są najbystrzejsi i mogli by mu zaszkodzić czy podważyć jego opinię jaka często jest błędna. W to miejsce wprowadza klakierów, ludzi jacy potrafią mu tylko przyklaskiwać. I wszystko się kręci do czasu jak są jeszcze ludzie jacy w takich warunkach pracują rzetelnie wiedząc co robią. Z czasem jednak będą odchodzić bo nikt nie lubi jak ktoś nie docenia czyjeś pracy czy wręcz pasożytuje na niej. Taki ustawiony gościu wie że poziomy decyzyjne nad nim widza prace tylko w postaci raportów wiec szybko zaczyna rozumieć że wykonana praca nie ma znaczenia ważne co wie góra i co jej się mówi i raportuje. Na tym etapie taka osoba ma paranoję na temat kontroli co i komu ludzie mówią by się nie wydało ze oszukuje A całość się wali jak audyt wykryje kłamstwa lub jakaś idiotyczna decyzja wywoła skandal lub olbrzymie straty a nie ma na kogo zrzucić już winy. Czasami wychodzi to na jaw gdy taki oszust destruktor odleci gdzieś indziej robić karierę i zastępująca go osoba zobaczy jakich strat dokonał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+10 / 10

@killerxcartoon Zawsze możemy zorganizować "różańcową" obronę granic.
Tu chyba nawet. idę chodzi o to, że ktoś oszukuje że ma kompetencje. Obecnie gołym okiem widać, że kompetencji nie ma ale ma być wierny. Ilu generałów odwołano a zastąpiono "karierowiczami" ? Teraz ogólnie nie liczy się wiedza ale lojalność. Awansują ludzie nie tacy którzy znają się na swojej robocie ale "swoi" i jak napisałeś to frustruje i bardzo wielu fachowców odchodzi. Zostają mierni ale wierni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+9 / 9

@ewilq83

> kompetencji nie ma ale ma być wierny

zawsze można się spierać, czy ktoś ma kompetencje czy nie - ale -

- wypaprałeś bezprawnie 70miln w karty do głosowania - siedzisz 7 lat
- wypaprałeś 200 milionów w złom a nie respiratory - siedzisz 20 lat - lub troszkę mniej za wskazanie współwinnych
- jesteś premierem, ustawiasz transfery kasy na kościół a równocześnie opylasz prywatnie tanie działki od kościoła - SIEDZISZ parę latek - PRZECIEŻ NIEDOSYĆ ŻE TO ZŁODZIEJSTWO TO JESZCZE NAWET NIE UDAJĄ ŻE KOGOS ZA TAKIE WAŁY ŚCIGAJĄ
- Turów - całe dziesięciolecia pierdla do podziału za marnotrawienie publicznych pienieędzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+4 / 4

@Demot249 Niestety odpowiedzialności nie ma żadnej, już nawet się nie kryją, ale czego można się spodziewać, afera za aferą a nadal tyłu "wyznawców".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+4 / 4

@Demot249
- Stadnina w Janowie... jest przerażający raport NIK o tym co tam zaczęli odwalać.
- Karakali i jakichkolwiek śmigłowców jak nie było nadal nie ma
- Misiaczek i przydupasek Antoniego jaki oferował stanowiska nadal chodzi wolno a sprawa ucichła
- Mataczenie przy sprawy wypadku Szydło.
- podsłuchiwanie opozycji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2022 o 15:40

avatar kondon
+1 / 5

Żaden z teoretycznie naszych rządów od 30 lat nie zadbał o wojsko.
PiS woli wydać pieniądze na przekupywanie wyborców i nic z tym nie zrobił, jednak już wcześniej było z gotowością naszych wojsk bardzo źle.
Krótki materiał z 2014 roku, porównujący wojska lądowe Polski i Niemiec pod kątem samych liczb:
https://www.youtube.com/watch?v=G8P1KS533v0
Niestety, ale w demokracji liczą się następne wybory, a nie bezpieczeństwo kraju za 10 czy 15 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
-1 / 1

@kondon - co proponujesz? Merytokrację i rządy "specjalistów" ? To też ma swoje ujemne strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Lulus Państwo minimum, które zajmuje się jedynie tym, co jest naprawdę konieczne - jak wojsko.
Jeśli państwo ma mnóstwo rzeczy do zrobienia i przypilnowania, to żadnej z nich nie zrobi dobrze. Jeśli ma kilka, to jest w stanie się nimi zająć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@kondon - nie pytam o rolę Państwa i co powinno, bo doskonale o tym wiem. Pytam, co proponujesz, zamiast demokracji, bo ona z definicji jest dla wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+3 / 3

@Lulus rządy ekspertów już były. PiS ich zwolnił bo ich ekspertyza nie zgadzała się z linią partii xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 2

@kondon 15 lat temu...
Służyłem podczas ogromnej powodzi jaka zniszczyła Polskę. I to na poziomie sztabu
Tam wtedy wyszła cała od lat niekompetencja kadry i od lat kultywowana sztuka , czyli nie ważne czy działa ważne że jest i zgadza się ze stanem. W jednej z jednostek zginął star z przyczepą ..i nie wiedzieli nawet kiedy i gdzie zginął. Nawet w jakich latach. Z jednej z jednostek miało wyjechać 12 transporterów pływających by ratować ludzi. Wyjechało 6 z czego 3 się zepsuły 1 zatonął. Ewakuacje ludzi w razie powodzi miała organizować obrona cywilna jaka miał odpowiedni sprzęt i ludzi od tego. Wszytko pięknie na papierze. A w praktyce wyszło że Jak się okazało na stanie byli ludzie jacy dawno zmarli , wyjechali za granice czy przeprowadzili się i są w Gdańsku wiec nie będą organizować ewakuacji w Krakowie bo już nawet jak przyjechać się nie da po zerwało mosty i zalało drogi. Pomp nie ma bo ukradli i zrobili sobie z nich traktorki rolnicy bo magazyn był w PGR jaki zlikwidowano. Pompy są ale niesprawne , lub zdekompletowane. Są sprawne pompy to nie ma węzy bo ukradli lub zgniły. A jak były sprawne pompy i węże to nie było paliwa bo rozkradli. Ba nie było budynków ze sprzętem bo spłonęły, albo je sprzedano i jest tam teraz jakiś magazyn prywatnej firmy budowlanej. Albo miało być wszystko w zakładzie jaki splajtował i teraz jest tylko ruina czy kupa gruzu parking. W zakładach już nie było żadnych komórek od obrony cywilnej bo pozwalniali ludzi i nie było takich etatów Wszak to 6 czy 7 rok kapitalizmu. Łapy opadają ludzie sami się organizowali i chwała im za to.
Ato tylko woda .. nikt do nas nie strzelał , nikt nie bombardował. Zabijaliśmy się potykając o własne sznurówki. Tak kończy się armia na sztukę i do parad, gdzie kwitnie pijaństwo i niekompetencja. Gdzie celem zasadniczej służby wojskowej jest złamanie indywidualności i podporządkowanie sobie obywatela bo pieniędzy na szkolenie nie ma. Zresztą całkowicie zbyteczne bo większość ma to w D i jedyne o czym myślą to jak się nawalić. A oficerowie srają ze strachu ze trzeba dać ludziom broń a taka banda debili może sobie i innym zrobić krzywdę. A do tego wszytko tajne poufne nie robić fotografii bo wróg tylko czeka i podsłuchuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon Chociaż się trochę pośmiałem, bo zgubić stara to jednak wyczyn...
O to mi właśnie chodzi, że to nie daremny PiS rozwalił wojsko, bo już wcześniej go nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Lulus A jakie to ma znaczenie, kiedy obecny system jest korzystny dla ludzi, którzy o systemie decydują?
Można np. ograniczyć prawa wyborcze tym, którzy korzystają z jakichkolwiek zasiłków. Można zrobić wyborcze "prawo jazdy". Pomysłów jest sporo, tylko nie ma żadnej woli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
0 / 0

@kondon - czyli to, co proponujesz to właśnie merytokracja.
"A jakie to ma znaczenie, kiedy obecny system jest korzystny dla ludzi, którzy o systemie decydują?" - jakie społeczeństwo, tacy politycy. Nie jeden rodak by Cię utopił w szklance wody, więc to też widać w polityce i nastawianie jednych na drugich. Do rzeczy: odpowiadając na pytanie, znaczenie ma ideowe, bo od tego się wszystko zaczyna. Nawet nowy system polityczny. Chcesz by ludzie przy korycie mogli być w każdej chwili odsunięci od władzy? Fajnie, tylko jak przekonasz społeczeństwo, że zabranie im praw wyborczych(bo je będą miały tylko poszczególne jednostki) jest dla nich lepsze? Dlaczego ktoś miałby decydować np. za Ciebie?
O ile np. ja nie miałbym z tym problemu, bo wszystkiego nie wiem i w takich kwestiach wolę się zdawać na specjalistów(nawet w firmach się zatrudnia najlepszych kandydatów pod względem umiejętności), tak przekonaj resztę ludzi.
I kolejna kwestia - nie wymyślisz koła na nowo, możesz go jednak udoskonalić. Zatem jak chcesz przekonać polityków do zmiany systemu i jakiego rodzaju przepisy dałbyś, by świnki przy korycie nie mogły same o systemie decydować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@Lulus Nie proponuję konkretnego systemu, ale przykładowo rozwiązania, które mogłyby coś polepszyć.

"jakie społeczeństwo, tacy politycy"
Coś w tym jest...
„Fakt, że tak wielu prominentnych polityków to bezwstydni kłamcy, świadczy nie tylko o nich, ale także o nas. Gdy ludzie oczekują niemożliwego, tylko kłamcy mogą spełnić ich oczekiwania”

"to też widać w polityce i nastawianie jednych na drugich"
Dziel i rządź. Społeczeństwo się kłóci między sobą, a oni się bawią za nasze.

Nie przekonam. Gdyby się dało idiotów do czegoś przekonać, to mogliby głosować rozsądniej.
Polityków tym bardziej nie przekonam, bo to oznaczałoby dla nich utratę koryta i nie mają w tym żadnego interesu.

Jedyną szansą jest jakąś nietypowa sytuacja, kryzys, wojna, pucz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

@kondon
Star z przyczepą... ;-) Najfajniejsze ze ludzi jacy ostatnio nim jeździli i mieli go na stanie bo znaleźli jakieś papiery od niego wyszli z wojska ze 3 lata wcześniej. Zdali go i odeszli do cywila. Star stał i pewnie ktoś nim odjechał.. i tyle.... Zginął silnik od stara na innej jednostce na jakiej miałem unitarkę .. masek nie było. Filtry do masek straciły ważność w 86 roku. Więc dekadę wcześniej. A na przemarszu do przysięgi kilku żołnierzy szło z RPG& na ramieniu bo zabrakło dla nich kałaszy. Zresztą przysięga składane pod przymusem jest niewiążąca bo za odmowę służby groziło wiezienie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@killerxcartoon Kto był w wojsku...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G globus24
-1 / 5

czasami się zastanawiam czy na tych wszystkich antyPiSoskich portalach to ludzie są takimi debilami czy im płacą za bycie idiotą... czy Wy naprawdę wierzycie w to że jakiś dziennikarzyna ma dostęp do takich raportów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+1 / 3

@globus24 szczerze? Biorąc pod uwagę kilka ostatnich genialnych wpadek jak to sobie niektórzy ministrowie przesyłali mailem wiadomości z różnymi raportami to myślę, że tak. Myślę, że jest prawdopodobne, że mogło dojść do jakiegoś wycieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
0 / 0

@globus24 nie takie rzeczy wypływały i znikały w medialnym szumie. Świat ma w dupie że kolejni politycy przewalają bez sensu kolejne budżety, które mogły być spożytkowane z sensem dla społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+1 / 1

@globus24

> Wy naprawdę wierzycie w to że jakiś dziennikarzyna ma dostęp do takich raportów?

w kraju w którym ministrowie posługują się publiczną pocztą elektroniczną a każdy każdego nagrywa ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 lutego 2022 o 1:26

G globus24
-1 / 1

@Demot249 jeszcze niikt nikomu nie udowodnił że ktoś kogos nagrywał... mało tego... byli tacy co pokazywali dowody że byli nagrywani kiedyś tam i szpiegowany był ich telefon, i było to pół roku przed światową premierą tego aparatu telefonicznego... niech mi ktoś jeszcze wytłumaczy... czy naprawdę myślicie że system pegasus jest tak kulawy że byle Giertych demaskuje fakt że jest szpiegowany jednocześnie większość światowych rządów kupuje go od Izraelczyków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bevesas509
-4 / 4

fake news za fake newsem.. jakby tak było to już byś miał spektakl z Białorusią. a jednak odpuścili.. a tu mówisz że polskie wojsko to chłopaki ze wsi.. przestań!!! siać idiotyzmy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
-2 / 2

A mnie tak przyszło do głowy - jakie NIK ma kompetencje do oceniania stanu wojska? Mają swoich generałów, czy innych fachowców wojskowości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
+2 / 2

@DAREKJP

Ma mieć.

Kompetencje w tym wypadku to:

a) umocowanie prawne - jak najbardziej - jest najwyższym organem kontrolnym - patrz Ustawa o Najwyższej Izbie Kontroli

b) wiedza i doświadczenie merytoryczne w danej branży audytorów - tak jak w zwykłym biznesie - pozyskuj się z rynku jeżeli nie ma ich pod ręką,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 0

PiS ma mnóstwo ekspertów. Są eksperci stopnia pierwszego, drugiego, trzeciego itd. Ekspertem pierwszego stopnia jest ten co prezes o nim powiedział, że jest ekspertem. Ekspertem drugiego stopnia jest ten co ekspert pierwszego stopnia o nim powiedział, że jest ekspertem. Ekspertem trzeciego stopnia jest ten co o nim ekspert drugiego stopnia powiedział, że jest ekspertem. I tak dalej.
Ekspertów ci w PiSie dostatek...
Co zresztą i widać i słychać i czuć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 lutego 2022 o 22:41

E Edicool1975
-2 / 2

Za to tablice Mendelejewa za Siemoniaka były ok. Polska zaczyna dopiero budować armię po wieloletnim rozbrojeniu przez PO, ale Wy byle przywalić w Jarosława, główna niestety misja tego portalu, takie odnosi się wrażenie. Trudno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Demot249
0 / 0

@Edicool1975

nie było, nie jest i się nie zanosi żeby było dobrze - jednak ja chciałem podkreślić zupełnie co innego ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
-2 / 2

Armia w tym kraju nie istnieje praktycznie od 30 lat. Winny pis i Kaczor. :D Jak to dobrze, że są można na nich wszystko zwalić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem