Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
289 292
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar TomorrowNeverKnows
+14 / 16

A wiek później Niemcy Skodę kupili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 3

@TomorrowNeverKnows
Dokładnie to samo chciałem napisać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+2 / 4

@TomorrowNeverKnows Jakby nie WW2 i komuna to mogło być odwrotnie Skoda i Tatra miały przed wojną potencjał

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BillBrown
+8 / 8

morał historii jest smutny... bo teraz to niemiecka firma :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
-5 / 9

I ostatecznie jego firma skończyła się jako część niemieckiej firmy. Założył firmę bo mu się nie chciało pisać po niemiecku? A w dodatku typ cierpiał na megalomanię bo nie napisał po niemiecku do niemieckiej firmy (nie wiem z jakiego kraju jest ten typ i w jakim języku napisał, ale opis sugeruje, że zna niemiecki język skoro zdołał przeczytać list napisany po niemiecku) i się obraził jak dostał list napisany po niemiecku od niemieckiej firmy. Oczywiście przeczytał ten list bez problemu. Nie ma to jak robienie problemu z niczego...
Niech koleś lepiej by się cieszyłby, że w ogóle dostał jakąkolwiek odpowiedż, mimo takiego cyrku jak pisanie do niemieckiej firmy w języku innym niż niemieckim. On zrobił taką głupotę i jeszcze się obraża, że dostał odpowiedż po niemiecku od niemieckiej firmy. Czego on się spodziewał? Magicznego listu napisanego w jego rodzimym języku? Obrażać się bo niemiecka firma napisała po niemiecku po tym jak do nich napisał w jakimś innym języku, absurd jakich mało co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 6

@jakisgoscanonim Absurdem jest to co Ty piszesz. Rzecz ewidentnie działa się w Czechach, gdzie do dziś mówi się po czesku. Firma działąjąca na terenie gdzie używany jest język X powinna w trosce o klienta móc się z nim porozumieć w jego, klienta języku. To, że po stu latach firma Skoda znalazłą się w rękach niemieckich jest kompletnie bez znaczenia. Czy teraz firma Skoda wymaga od klientów znajomości języka niemieckiego a jak nie to paszoł won?. Chyba nie. W moim odczuciu firma Seidel&Neumann wykazała się chamstwem i głupotą. A - i jeszcze butą. Germańską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2022 o 15:51

K kcv
+5 / 5

Nie tak do końca. Škoda Auto jest w koncernie VAG. Ale Škoda to nie tylko auta. W Pilznie produkowane sa lokomotywy, zespoly trakcyjne, tramwaje, trolejbusy, a nawet silniki okretowe. Tym wspolnikiem Klemensa, był Emil Škoda.
Pozdrawiam z Pilzna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 2

Absolutnie nie jest to prawdą.


Skoda to leciwe i stare zakłady metalurgiczne założone w 1859 , w latch 60-90 XIX wieku produkowały na potrzeby arimii CK np dla twierdzy Kraków wierze pancerne , tradytory pancerne , furty i drzwi pancerne do fortów , profile , Firma skoda produkowała też wagony kołowe i szynowe , lokomobile parowe oraz broń jak choćby słynny haubico-moździerz Skoda 305 mm model 1905 pierwsze samochody benzynowe skoda zaczęła produkować w 1923 jeszcze przed fuzją z Laurin & Klement , a wcześniej produkowała samochody parowe jeszcze w XIX wieku.

To o czym piszesz to firma Laurin & Klement niegdysiejszy właściciele marki Slavia. Niestety w roku 1924 ich zakłady spłonęły i stanęli na granicy bankructwa zwłaszcza że rozpoczął się kryzys gospodarczy. W roku 1925 zawarto umowę fuzji z zakładami Skody z Pilzna jakie przejęły prawa do marki . A przy okazji zakłady Slavia dawne Laurin & Klement w Mladej Boleslavi produkowały też broń choćby słynne czeskie wiatrówki marki Slavia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I igrxde
+1 / 1

Papa das Auto?
- Nie.
A, to skoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J j_w_c
0 / 0

Szanowni Państwo,
informuję, że killerxcartoon, użytkownik portalu demotywatory.pl zmarł w 2022.
Oświadczam także, że:
- nie jest mi znana data zgonu,
- ani przyczyny jego śmierci.

Wiadomość została mi przekazana przez prokuraturę za pośrednictwem krakowskiej policji.

Z poważaniem
j_w_c

Odpowiedz Komentuj obrazkiem