Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Darksmakosz
+9 / 15

A wcześniej decydowali ludzie w jakimś głosowaniu czy ankiecie o losach świata? Od dawien dawna o losach świata decydowali; dyktatorzy, prezydenci, królowie, ba papieże nawet, premierzy w sumie ogólnie głowy państw! a także różni watażkowie, generałowie itd. Od zawsze tak było że o losach świata decydowali ludzie u władzy, czy mający poparcie wojska, można jeszcze dodać że ludzie bardzo bogaci mają duży wpływ, czy ogromne korporacje! Ambitni dyktatorzy, szaleńcy mający władze, pieniądze czy poparcie wojska czy ludu. A nie zwykły szary Kowalski, nic sie w tym temacie nie zmieniło od setek lat i jeszcze długo sie nie zmieni!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-2 / 4

@Darksmakosz Oczywiście, że tak. Decydowaliśmy o oderwaniu od ZSRR i przynależności do UE. Ludzie s Donbasie nie mieli możliwości zagłosować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mountaingirl
0 / 4

@Konf W Kosowie też nie głosowali, a zostało wyszarpane Serbii i Polska jako pierwsza uznała jego niepodległość. I to było ok, nie łamano prawa miedzynarodowego. Hipokryci!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mountaingirl
+1 / 3

@Konf W Kosowie też nie głosowali, a Kosowo zostało wyszarpane Serbii i co? Wtedy nie łamano prawa międzynarodowego? Hipokryzja do kwadratu!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-3 / 3

@mountaingirl Kosowo było wynikiem serbskiego ludobójstwa i zostało uznane przez cały demokratyczny świat. A Polska jest częścią tego świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+13 / 21

Trochę to przypomina rozbiory Polski w XVIIIw, po kawałku na 3 razy, był już krym, teraz się biorą za donieck a plany mają pewnie na wszystko na wschód od Diepru a może i Odessę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2022 o 2:18

avatar Darksmakosz
+11 / 21

@zaymoon Co ty gadasz?! jakie rozbiory! to były rozpady/podziały państw czy związku państw, a nie żadne rozbiory!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 7

@Darksmakosz Zależy z jakiej perspektywy popatrzeć. Oficjalnie mogły to być rozpady/podziały państw. Co było naprawdę tego się nie dowiemy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+2 / 6

@Darksmakosz zaymoon to w najlepszym przypadku rusofil. Nie warto wdawać się z Nim w dyskusję - piszę z doświadczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+6 / 6

@AIkanaro Rozbiór jest wtedy, gdy jedno państwo zabiera kawałek drugiego. Podczas rozpadu ZSRR nie było chyba takiej sytuacji, bo nowe byty stały się niezależne. Zresztą ZSRR to był ZWIĄZEK REPUBLIK więc nie porównywał bym tego do sytuacji Ukrainy, która pod tym względem bardziej przypomina Polskę niż USA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 2

@zaymoon O czym piszesz? Bo nie rozumiem - nigdzie nie wspominałem o żadnej aneksji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
-2 / 2

@humman trochę to przypomina powołanie Litwy Środkowej, podzielenie się z bolszewikami Białorusią i Ukrainą mimo wcześniejszych umów z tymi narodami, wspieranie bojówek na Górnym Śląsku, czy zajęcie Zaolzia, kiedy Czesi zostali rozbrojeni i faktycznie wchłonięci do Rzeszy. Można też dorzucić uznanie niepodległości Kosowa. Tylko, że punkt siedzenia jest teraz trochę inny, więc niektórzy mają z tym wielki problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-2 / 4

@zaymoon Nie anektowała? No to dala wolność jak Białorusinom? Ale zobacz jak trudno mają teraz ruskie trolle. Nikt nie kwestionuje już baz NATO w Polsce, kierunku prozachodniego Polski, Konfederacja już nie piśnie o poparciu Rosji. Nawet lepen i orban popierają kierunek UE a krytykują Putina. Nawet Niemcy wstrzymali ns2. Dobrze byłoby dla świata, aby Putin zajął etnicznie ukraińskie tereny, żeby stopniowo wykrwawiał Rosję. Tylko Ukraińców byłoby szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mountaingirl
-3 / 3

@mudia nie trzeba być od razu rusofilem, wystarczy myśleć własną głową i nie dać się ogłupić propagandzie nakręcanej w mediach. Jak widać niewielu się to udaje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@Konf Kiedy to Konfederacja wyraziła jakieś poparcie dla Rosji? To, że JKM potrafi przewidzieć ruchy Putina czy Dumy nie oznacza że ich popiera o czym zresztą mówił. Nie wiem skąd się biorą te przeświadczenia o sympatii dla Putina ze strony Konfederacji. Putin po prostu jest bardziej racjonalny w tym co robi niż np. UE. Inną sprawą jest moralna ocena tych działań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-5 / 5

@Konf
Rosjanie to Żydzi XXI wieku, a każdy kto nie przyłącza się do faszystowskiej nagonki na Rosjan nazywany jest ruskim trollem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-2 / 2

@dr_E_Konom No np. Korwin poparł zabór Krymu. A Putin jest racjonalny? Stracił teraz np. Ns2. A co zyskał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-3 / 3

@zaymoon Jeśli ktoś kłamie i sieje propagandę prorosyjską a antypolską to jest ruskim trollem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@Konf Szczerze mówiąc to nie słyszałem o takim poparciu ze strony JKM. Nie twierdzę, że napisałeś nieprawdę - po prostu ja się z tym nie zetknąłem. Niemniej jednak spróbujmy popatrzeć na to trochę bez emocji. Z Krymem nie jest prosta sprawa. Jak trafiła do Ukrainy wszyscy wiemy. We wschodniej części Ukrainy jest rzeczywiście sporo osób czujących się Rosjanami. Gdybyśmy zatem rzeczywiście przyjęli prawdo społeczeństw do samostanowienia to może i ten zabór nie jest taki nieuzasadniony. Do tego dochodzą inne kwestie. Nie wiadomo czemu w świecie pokutuje mit dobrych USA, które są zainteresowane szerzeniem demokracji. Prawda jest jednak nieco inna i w Rosji rzeczywiście mogą się obawiać Ukrainy w NATO. To prawda, że Rosjanie praktycznie utracili NS2 ale czy aby na pewno dopiero teraz? Proces certyfikacji i tak stał w miejscu.

Żeby było jasne - bo u nas jak się tylko próbuje racjonalizować pewne decyzje jest się od razu klasyfikowanym jako rusofil, zwolennik Putina itd. - nie twierdzę, że te wszystkie działania są dobre, zwłaszcza od strony moralnej, chcę tylko pokazać, że wcale tam nie ma aż tyle szaleństwa jak niektórzy przypuszczają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-2 / 2

@dr_E_Konom
1. Korwin o aneksji Krymu https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/820343,korwin-mikke-polska-powinna-uznac-aneksje-krymu.html.amp
2. Może odbijmy Chicago? Żyje tam 2 mln Polaków? Ok., rzeczywistą potrzebę narodów do samostanowienia rozumiem. Ale żadnych ruchów ludności rosyjskiej w kierunku oderwania Krymu od Ukrainy nie było. Zresztą w Donbasie również nie. Nikt nie chce przecież oberwać sankcji kładących cały biznes.
3. Nie było opcji wejścia Ukrainy do NATO.
4. Ns2 było w procesie certyfikacji do ok. maja. Teraz ten proces jest zatrzymany. Putin piza tym skonsolidował UE, NATO, zantagonizował poza Ukrainą również np. Szwecję i Finlandię. Podejrzewam, że straci kawał rynku zbytu w Europie na ropę. Na to miejsce wejdzie Norwegia, Kanada, kraje arabskie. Putin jest tragicznym strategiem, ma fatalne wyniki gospodarcze, ludzie w Rosji żyją s fatalnych warunkach (30% nie ma w domu toalet, 25% cieplej wody) ale dla Korwina jest wzorem…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@Konf Nie moje - znalezione w necie:

Wystarczy znać trochę historii i przestać posługiwać się elementarną logiką.
Pyt. 1. Co było kiedyś na terenach gdzie leży Donieck czy inny Ługańsk, czyli na wschód od Dniepru?
Odp. Były tam tzw. "dzikie pola", stepy, gdzie nikt nie mieszkał na stałe - spotkać tam można było jedynie renegatów, wygnańców i pariasów.
Pyt. 2. Kiedy powstał Donieck, jego przemysł i kto go założył?
Odp. II połowa XIX wieku. Założył... Walijczyk.
Pyt. 3. Kiedy nastąpiła pełna industrializacja tych terenów i kto tego dokonał?
Odp. 1924 do 1970. Komuchy, głównie Ruskie. Kozacy nie byli tematem zainteresowani, więc sprowadzono i osiedlono Rosjan. Dokonał tego głównie niejaki Nikita Chruszczow - nota bene Ukrainiec, nacjonalista.
Pyt. 4. Dlatego Donieck i Ługańsk, zamieszkane w 99% przez Rosjan, znalazły się w granicach Ukrainy po rozpadzie Związku Sowieckich Republik?
Odp. Tego nie wiedział nikt, no... może poza Gorbaczowem czy wiecznie pijanym Jelcynem.
Pyt. 5. Co było praprzyczyną walk o Donieck?
Odp. Ukraińska ustawa o ochronie języka z 2014 roku - zwana ustawą derusyfikacyjną - co ciekawe: uderzała ona w równym stopniu w mniejszość polską, rumuńską, węgierską.
Pyt. 6. Co wydarzyło się w Odessie, w maju 2014 i kto był stroną atakującą?
Odp. Masakra. 48 ofiar. Zastrzelonych, uduszonych, spalonych żywcem, niektóre kobiety wcześniej zgwałcono.
Kto kogo? Nacjonaliści ukraińscy rosyjskojęzycznych protestujących przeciwko ustawie.
Pyt. 7. Donieck, Ługańsk - to, wg rządu Ukrainy, główna rosyjskojęzyczna siedziba bandytyzmu i skorumpowanej oligarchii, gdzie 95% ludności ma poglądy antynarodowe. Po co im zatem ten "bandytyzm i korupcja" czy antypatrioci w granicach państwa?
Odp. Bo tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-1 / 3

@dr_E_Konom Na szybko: Odessa: trzeba odsuwać ruskich jak najdalej i w każdym miejscu. Inaczej zaleją cały kraj i pójdą dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
0 / 0

@Konf
Jeśli ktoś ma takie narodowo-szowinistyczne paranoje to ociera się o faszyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-1 / 1

@dr_E_Konom Dobrze, skracając Twoje męki, wróć do rzeczywistości: w wojnie Ukraina - Rosja, kto jest agresorem, kogo powinna poprzeć Polska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-1 / 1

@zaymoon Chyba wiem jak wyłapać ruskiego trolla :) W wojnie Ukraina - Rosja: kto jest agresorem i kogo popierasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-2 / 2

@zaymoon :))))))) Putin marzy o tym, aby nikt się nie mieszał w ten konflikt. Niestety dla ruskich, świat, przynajmniej zachodni opowiedział się za Ukrainą. Ukraińcy banderowcami? Te dzieci mordowane przez ruskich? Ruskie trole w odwrocie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
+1 / 1

@Konf To jest oczywiste: agresorem jest Rosja. Polska powinna popierać Ukrainę. Natomiast rzadko kiedy historia jest tak klarowna jak przy napaści Niemiec na Polskę w 1939 r.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Konf
-1 / 1

@dr_E_Konom W 1939 też niektórzy mogli być zdezorientowani. Przecież Stalin wszedł ratować rosyjskojęzyczną ludność ;) Oczywiście żartuję, ogromna większość wiedziała co się dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mutt233
+1 / 1

putin memy też robisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+11 / 29

Dzisiaj Unia Europejska zbiera się na nadzwyczajnym posiedzeniu. Pkt. 1 obrady o dobrostanie żab. 2. Sankcje na Polskę z tytułu obojętnie jakiego, byle nałożyć nowe. 3. Ewakuacja LGBT z Ukrainy. 4. Zakaz wjazdu do UE pięciu obywateli z Rosji (trzy babcie klozetowe oraz dwóch dozorców), którzy pracują na Kremlu. 5. Apel do Niemiec i Francji, by zwiększyć produkcję kredek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+2 / 8

Putin przekombinował. Jakby teraz nic nie zrobił to by było że rura mu zmiękła.
Jeśli sankcje będą na poziomie: żeby mi to było przed ostatni raz
a Ukraina nie podejmie działań militarnych czując na karku poparcie NATO (a na 99% nie podejmie)
to na tym ten cyrk się skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2022 o 6:31

K korn82
-2 / 2

@slagen pytanie jest czemu odpie*dala i co chce tym osiągnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+3 / 3

@korn82 Pod Ukrainą leży sporo surowców. W dodatku przyłączenie Krymu zwiększyło Putinowi poparcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@slagen Obyś miał rację. Obawiam się jednak, że Zachód jest słaby, mocno uzależniony do Rosji a sankcje będą miały taką moc jak paszport Polsatu. Ponadto warto sobie postawić dodatkowe pytanie: co na to Chiny? (bo ja nie wiem)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-2 / 2

@dr_E_Konom nie miałem racji
Przykro mi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L konto usunięte
-2 / 8

NATO nie lubi dyplomacji, przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-2 / 4

@longlong Dyplomacja, przyjaźń, współpraca i wzajemna pomoc mają wspólny synonim: brzmi on Rosja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-3 / 5

@longlong Jakie NATO? To NATO od dwóch miesięcy trzyma 150 tysięcy żołnierzy na ukraińskiej granicy? To NATO okupuje ukraiński Krym i Donbas? Putin od 2008 roku prowadzi wojnę a większość ludzi nawet tego nie zauważyła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
-2 / 4

@Geoffrey Obama chciał przez swoją agenturę zagrać Putinowi na nosie, wciągnąć Ukrainę do NATO (albo przynajmniej włączyć do współpracy), tylko po to, żeby położyć łapę na krymskiej bazie floty czarnomorskiej, którą Rosja utrzymywała na Ukrainie. Pech chciał, że nie poszło tak gładko jak w Syrii czy Libii i teraz szary obywatel Ukrainy za to zapłaci. I nie, nie popieram Putina ani jego dążeń, ale tak to już jest, że zapałki na beczki z prochem nie zawsze rzuca ten, który trzyma pudełko

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-2 / 2

@marekmarecki123 Ale bzdura, USA "chcą" baz na Krymie, kiedy mają Turcję, Rumunię i Bułgarię w NATO. Po co im ten Krym? A teraz będą mieli bazy pod Kijowem i Charkowem, bo Putin raz na zawsze zraził do siebie Ukraińców. Oglądaj miej putinowskiej propagandy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
-3 / 3

@Geoffrey ciekawe kto im te bazy stworzy ;) po co im Krym? Bo to największa baza rosyjskiej marynarki w tym regionie, czego jeszcze nie rozumiesz, oprócz tego, że nie mieli zamiaru tam wysyłać własnych okrętów, ale pozbawić atutu przeciwnika? Skoro im Krym niepotrzebny, to czemu cały świat o niego płacze i próbuje zakłamywać rzeczywistość, nie dorysowując granic na mapach? Powiedziałbym "zacznij myśleć, a nie słuchać propagandy z jednej słusznej strony", ale widzę po twoich wszelkich postach, że nie ma nadziei

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Coti
-1 / 7

No i gitara.
Teraz Niemcy Francuzi Anglicy i Jankesi będą nakazywać nam walczyć o demokrację, a Pad się zgodzi, Pinokio mu przytaknie, Kaczor schowa się za łóżkiem, a reszta szybciutko wyjedzie na wybrzeże morza Śródziemnego. Kurtyna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-2 / 4

@Coti "jankesi" - tak mówią tylko moskiewskie trole. Nikt Ci niczego nie nakazuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmarecki123
-3 / 3

@Geoffrey nie, określenie "jankes" jest stosowane szeroko nawet w USA, stan Connecticut ma hymn z "jankesem" w tytule

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
0 / 2

@marekmarecki123 Ale nie w Polsce. Właśnie po tych "jankesach" poznać w Polsce putinowskiego trola. W Connecticut pewnie by nie poznali :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar semy
0 / 0

On uznał! To sie ukraińcy zdziwili :-D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
-2 / 6

Przez tego sukinsyna zginą dziesiątki tysięcy albo i setki tysięcy niewinnych ludzi. Bo sobie gnój ubzdurał, że zostanie carem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C konto usunięte
-1 / 3

Pojechał jak USA z Kosowem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomo1989
-3 / 5

Wschodnia Ukraina sama chce do Rosji, Widzieliscie jakas obrone Ukraincow?? Rosjanie weszli tam jak do siebie, bo maja ogromne poparcie spoleczne w regionie. Ukraina nie jest w stanie sama zaprowadzic porzadku na swoich wschodnich terytoriach, wiekszosc ludzi na wschod od Kijowa uzywa tylko jezyka rosyjskiego. Najwiekszym bledem Polski bedzie wtracanie sie w sprawy na wschodzie, Ukraincy sami nie bronia swoich granic wiec dlaczego oczekuja ze zrobi to ktos inny za nich? Putina interesuja regiony gdzie mieszkaja Rosjanie (po rozparzie ZSRR czesto uznanych za Ukraincow niekoniecznie z wyboru) czyli : Charkow, Donieck, Dniepropietrowsk, Odessa (pewnie nie bez znaczenia jest tez fakt ze sa tam surowce naturalne a wschodnie miasto to te bardziej rozwiniete gospodarczo.) a takze Kijow czyli historyczna stolica Rusi, gdzie odbyl sie ich chrzest. Rewizja wschodnich granic Ukrainy w zaden sposob nie zagraza Polsce, to co nam zagraza to idioci rzadzacy , stajac po stronie Ukrainy kiedy jako kraj nie bedziemy mieli z tego zadnych korzysci. Ludzie wlaczcie myslenie, wylaczcie propagandowe media z kazdej strony!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
0 / 0

@tomo1989 Obawiam się, że Twój apel trafi w próżnię :) Będzie dobrze - mamy sojusz z Ukrainą i Wielką Brytanią... jeszcze Francja i będzie git ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S singri
+1 / 1

@tomo1989 Ja, patrząc na to z czysto ludzko-szaraczkowego punktu widzenia, wolę jednak, żeby od Rosji oddzielało nas jakieś państwo, zbyt słabe, żeby nas zaatakować. W końcu po to Polska osiedliła na ukraińskich stepach Kozaków, tyle że wtedy chodziło o Turcję.

Okręgu Kallingradzkiego nie liczę, bo mały, żeby tamtędy zaatakować, musieliby przeprowadzić wojska przez państwa bałtyckie, więc zacznę robić po nogach jak wkroczą do Estonii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomo1989
-3 / 3

@singri Obwod Kaliningradzki juz od dawna jest najlepiej dozbrojonym terytorium Rosji. Juz kilka lat temu np general Polko sie wypowiadal ze jesli Rosjanie zaatakowaliby Polske, w przypadku braku pomocy USA zajecie Warszawy zajeloby 2 dni. Obojetnie czy Ukraina odziela nas terytorialnie od Rosji czy nie. Graniczymz z Bialorusia, ktora nie stanowi zadnego buforu bezpieczenstwa w przypadku checi ataku Rosji. Na szczescie Rosja nie ma zadnego interesu, ani celu w zaatakowaniu Polski , lub ewentualnym odebraniu nam ziem. Ukraina nie jest zadnym gwarantem polskiego bezpieczenstwa, i jako Polacy ani z ekonomicznego, ani historycznego punktu widzenia nie mamy argumentow aby w razie konfliktu opowiadac sie po stronie Ukraincow, malo tego, w naszym interesie jest sa jak najmniejsze sankcje na Rosje, wystarczy spojrzec na dane ekonomiczne, jak po 2014r spadl chociazby export towarow do Rosji i ile stracila na tym Polska gospodarka. W naszym interesie ekonomicznym sa dobre relacje z Rosja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S singri
0 / 0

@tomo1989 A chyba że tak... Nie patrzyłam na to z tej strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bike123
0 / 0

Wogole nie wiem po co ta szopka. Ukraina nigdy od 1991 nie zglosila swoich granic w onz(dlatego tez nic nie zrobiono w sprawie aneksi krymu)wiec jako ze rosja jest prawnie uznanym spadkobierca zsrr to formalnie rzecz biorac. Dla onz rosja na ukrainie moze robic co jej sie podoba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem