Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1811 1861
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M michalSFS
+47 / 59

Pytanie, co tego rodzaju "wsparcie" daje?
To jak rysowanie kredkami po chodniku w sprzeciwie dla działań ISIS. Gdyby jakiś terrorysta dowiedział się o tym, to co najwyżej "wybuchnąłby" śmiechem. A dla ofiar terrorystów to żadne pocieszenie.

Wiem, to gest. Tylko czy ma jakiekolwiek znaczenie?
Nie biję sarkazmem, po prostu nie rozumiem tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2022 o 11:59

M mala1989
+14 / 36

@michalSFS To głównie o morale chodzi. To jest gest dla Ukraińców mieszkających w Polsce. Putinowska propaganda od dłuższego czasu nastawia Polaków przeciwko Ukraińcom.
Pisząc wulgarnie o imigrantach Ukraińskich.
Według mnie takie gesty są potrzebne, nic więcej nie zrobisz, nie weźmiesz karabinu i nie będziesz walczyć w obronie innego kraju, ale ludzie którzy rozważają ucieczkę przed najazdem swołoczy z własnego kraju, powinni wiedzieć, że polskie społeczeństwo ich przyjmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+13 / 21

@michalSFS Moim zdaniem można to spokojnie przełożyć na zdecydowanie niższy poziom relacji międzyludzkich. Masz grupkę znajomych. Wśród nich jest para. Pójdźmy stereotypowo i do wiadomości w grupie przeniknie informacja, że kolega zdradził koleżankę z inną kobietą. Jako grupa oceniacie, że zachował się jak кutas, a ona jest w oczywisty sposób pokrzywdzona. Więc jako grupa okazujecie jest wsparcie, pozwalacie jej się wygadać, pocieszacie ją etc. Z druiej strony wyraźnie dajecie koledze do wiadomości, że nie popieracie jego działań. Organizujecie imprezę, ale jego nie zapraszacie. Kogoś poprosi o pomoc, to dostanie w odpowiedzi "Sorry, nie mam czasu". Nikt z was nie idzie mu wprost wрierdolić za to, co zrobił. Nikt mu nie otruwa psa. Nikt nie idzie mu zgwałcić siostry, ani nie podpala domu. Ale właśnie tak symbolicznie traktujecie go jak pariasa. Odpowiedz sobie na pytanie, czy tego typu podejście coś daje.

A w temacie obecnej sytuacji - jaka jest alternatywa? Twarde sankcje? Będą wprowadzone, ale dla niektórych to i tak niewiele. Wjazd naszych wojsk i otwarta wojna Zachodu z Rosją? Prosty przepis na koniec życia, jakie znamy. A może np. spalenie amabasady i wymordowanie rosyjskiej rodziny w bloku obok? Takie adekwatne.

Nie ma tak naprawdę prostych rozwiązań. Od momentu, kiedy zdelegalizowano wojnę jako narzędzie prowadzenia polityki zagranicznej, dyplomacja pozostaje jedynym. W czasach, kiedy znaczenie ma soft power, agresja jednego państwa na drugie po prostu nie powinna się opłacać. W tym wizerunkowo. Symboliczne gesty też mają w takim kontekście moc. Bo chociażby oznaczają odrzucenie narracji agresora, nakierowują opinię publiczną przeciwko polityce danego państwa czy organizacji oraz znacznie utrudniają propagandę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+2 / 8

@Eaunanisme
No właśnie nie do końca trafiona analogia, bo w tej skali mikro robi się wiele. To izolacja "złego" i faktyczne wsparcie tej "dobrej". Czyli są to konkrety.

Co w sprawie ukraińskiej? Żadnej agresji - żadnego palenia rosyjskich ambasad.
Pewnie będzie potrzebna doraźna pomoc. Może sam pomogę, o ile stwierdzę, że konkretne zbiórki są okraszone małym ryzykiem bycia zrobionym w wała przez zbierających.

No, ale flagi, wrzucanie jakiś filtrów na facebook? Dla mnie to tak jak udostępnienia postów w geście wspierania głodnych dzieci w Afryce czy ochrony wymierającego gatunku nosorożca. Największą pomoc takim kliknięciem oferujemy sobie, bo przez chwilę możemy poczuć się lepsi. No, bo pomagamy.

Wpływ na opinię publiczną? Może.
No, ale idziemy dalej i nadal jest brak konkretów. No, my nie potrafimy zrobić porządku u siebie, tym bardziej nie mamy wpływu na sąsiadów.

Trochę chyba namieszałem:) Po prostu nie czuję, nie kupuję tego.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+4 / 6

@michalSFS My powinniśmy takie wsparcie okazywać, gorzej jak prezydenci i premierzy mówią o wsparciu i modlitwie. Jak tak dalej pójdzie to wszyscy będziemy po rosyjsku gawarit.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+1 / 5

@michalSFS
Sytuacja podobna do kryzysu w życiu. Jak zostaniesz sam, będzie ci jeszcze gorzej. Takie wsparcie jest potrzebne Ukrainie, nawet jeśli to tylko gest. Oni teraz walczą o swój kraj, swoje rodziny, swoje życie i częściowo o inne kraje. Część z tych gestów wsparcia zostanie im przekazana, choćby przez jakąś żonę Ukrainkę która to czyta i wyśle do męża do swojej ojczyzny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2022 o 17:39

W Wluczyryjek
+2 / 2

@michalSFS wydaje mi sie, ze ma jakies znaczenie, w tym sensie, ze moze kogoś podbudowac, ale wiadomo w takich sytuacjach potrzebne sa czymy a gesty sa malo znaczace, ale nie bez znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2022 o 17:44

avatar severh
+1 / 3

@michalSFS tak sobie czytam ten wywód i przypomniała mi się scena nagrana we Francji pare lat temu po zamachach jak grupka ludzi malowała serca. Wśród nich był ojciec z synem (rasy azjatyckiej ale mówiący płynnie po francusku więc pewnie mieszkający tam co najmniej z 1-2 pokolenia), i w pewnej chwili syn pyta się ojca po co oni właściwie te kwiatki malują? Ojciec że to po to aby powstrzymać terrorystów. A gówniak bez zająknięcia (azjatycka logika over 9000!) A jak to ma powstrzymać terrorystów? No i ojciec pozostał bez argumentów.
Porównując do sytuacji na Ukrainie, to im co najwyżej to może podniesie trochę morale ale Władek będzie miał to w głębokim poważaniu.
Kolejny plot twist to jak podeszli do problemu Niemcy. Stwierdzili że nie wesprą Ukrainy militarnie i będą szukać innych metod pomocy. Coś jak nasi Aljanci w 1939 kiedy to wysłali "listy potępiające agresję"... Oj się wtedy Adolf przejął... Więc jest ujowo i tyle. A że Polska kraj mocno zdemilitaryzowany w społeczeństwie to kto wie czy Władek się nierozpędzi.... Choć mamy ten fart że mu już w NATO i mamy jako takie wsparcie USA...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stefanst
-3 / 3

@michalSFS dokładnie, śmiech na sali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wektorynka
+1 / 3

@michalSFS
Można wspierać nie tylko z karabinem w ręku.
Grupy informatyków wspomagają walkę z Rosją, ludzie i organizacje wysyłają pieniądze na organizacje militarne, ochronę zdrowia, obozy dla uchodźców, bron dla armii..
Dodatkowo wsparciem można zmusić własne rządy do silniejszego działania. Np pokazać że naród zgodzi się na podwyżki gazu o 50% i ciągnąć wszystkie dostawy spoza Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar W_Y_B
0 / 6

@michalSFS dokładnie. Kilka demotów niżej wielki śmiech z modlących się w intencji pokoju, a tutaj wielkie wsparcie dla pustego obrazka, który jedyne co ma na celu to nabicie kapitału właścicielom tej strony . Hipokryzja i głupota niektórych użytkowników tej strony przebija jakiekolwiek skale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
0 / 0

@Wektorynka
I o tym napisałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 4

@michalSFS No to poczekaj aż wyciągniemy kredki, jak Francuzi. Wtedy Rosja się zesra..Ze śmiechu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romanowitch
+2 / 2

@michalSFS Calkowicie sie z toba zgadzam. Deklaracje nic nie kosztuja i latwo sie z nich wycofac. Pomimo, ze Ukraina nie jest czlonkiem NATO, sojusz powinien udzielic jej wsparcia militarnego, jesli o to poprosi. Bezczynne przygladanie sie dewastacji Ukrainy przez tego bandyte Putina, jest niczym ciche przyzwolenie na jego poczynania. NATO powinno interweniowac, bez wzgledu na grozbe eskalacji, gdyz jak uczy historia, taka asekuracyjna i bierna postawa postawa wcale nie zapobiega wojnie totalnej, ale doprowadza do jej intensyfikacji. W ubieglym wieku panstwa zachodnie tez myslaly, ze uda im sie ocalic pokoj, jesli beda ignorowac poczynania innego bandyty, pana Hitlera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+2 / 2

@romanowitch
No właśnie wygląda na to, że historia zatacza koło.
Pozwolenie już dostał, bo rządy myślą, że zadowoli się Ukrainą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 0

@michalSFS tyle samo co smarowanie 8 gwiazdek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ereres
+8 / 14

w myśl słów jednego z polskich literatów. "... wśród serdecznych przyjaciół, psy zająca zjadły"
i jak na razie to tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asravaf
+10 / 26

jak mnie denerwoja takie akcje wszędzie tylko.jestesmy z wami i flagą Ukrainy nic nie znaczące gówno i internecie jak jesteś tak bardzo z nimi to jedz tam i walcz z nimi a jak nie to nie zasrywaj internetu porpagandą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+10 / 14

Jak Brytyjczycy i Francuzi byli z nami w 1939? Chyba wiesz ile to było dla nas warte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
-2 / 4

@J_R a może powiesz co mieli zrobić Brytyjczycy i Francuzi w 1939 roku? Może Francuzi mieli bronić naszych granic, kiedy sami bronili swoich? 7 września siły francuskie przekroczyły granicę z Niemcami, mimo to że nie były przygotowane do obrony. Nie mieli artylerii i dość amunicji żeby walczyć na froncie niemieckim, a mimo to przekroczyły granice niemiecką z tym co miały, kiedy dopiero amunicja zmierzała na front. Zginęło1850 żołnierzy, w tym 98 oficerów. Kiedy Francuzi i Anglicy wstrzymywali ofensywę, wiedzieli że łamią przyjęte kilkanaście lat wcześniej zobowiązania wobec Polski, ale nie mieli wyboru. Oczywiście, my opracowaliśmy strategię obrony Polski na założeniu zobowiązań sojuszniczych, ale wystarczyło kilka dni, żeby rząd Polski uciekł najpierw do Rumunii, a później do Francji, zabierając nawet samoloty PLL LOT. Nie doczekali do końca września - już wieczorem 17 września przekroczyli granicę rumuńską. Nie było rozkazów naczelnego wodza, a Józef Beck... No już mi szkoda pisać o tym człowieku co kolwiek. Skoro Polacy nie chcieli się bronić (po ucieczce rządu z Warszawy morale wojsk upadło), to Francuzi nie chcieli za nas ginąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-2 / 4

@MatN90 Jednolitość etniczna w Polsce? Czyś Ty się z gównem na mózgi pozamieniał? Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że Polska przez wieki była krajem właśnie nie jednolitym etnicznie.... byli Żydzi, Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy... i od cholery innych nacji jak i ludzie z różnymi wyznaniami... Czy Ty wiesz, że przed IIwojną światową bardzo wiele zakładów w miastach, miasteczkach, bardzo wielu lekarzy było pochodzenia żydowskiego? Ta jedność etniczna wg Ciebie to chyba masz na myśli, że to byli Polacy różnego pochodzenia... mieszkający na tych terenach przez pokolenia... Polska była krajem różnorodnym etnicznie.... te różne osoby czuły się Polakami, walczyli w wojnach, powstaniach... byli też tacy którzy tego nie robili a wręcz donosili różnym tam zaborcom... czy po prostu przeszli na ich stronę (z różnych pobudek) Ale Polska pod względem etnicznym była bardzo różnorodna, tylko potem takie nacjonalistyczne du...ki zacząli skandować hasełka typu "Polska dla Polaków"(czytaj, etnicznych) a reszta wypie...ać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+1 / 1

@jaroslaw1999 We wrześniu 1939? Wystarczyło, żeby weszli do Niemiec. To już wiemy z historii i procesów w Norymberdze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@J_R przecież weszli 7 września

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q QnikQsy
+4 / 18

Putin wycofuje wojska po okazanym na demotach wsparciu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 5

@QnikQsy Bzdury piszesz. Nie ma już czego wycofywać, po fali masowych dezercji jaka przeszła przez jego armię w dniu emisji wyrazów wsparcia dla Ukrainy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+5 / 15

@Jeremi978

Nikt Ci nic nie zabiera. Jak obcokrajowiec, który nie mówi po polsku albo słabo mówi po polsku zabiera Ci robot, to jest coś z Tobą nie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 9

@Puolalainen Coś BARDZO nie tak, jest z ludźmi którzy tworzą warunki dla zabierania pracy rodakom. Takie totalne wylinienie z więzi społecznych i rozwodnienie myślenia o Narodzie oraz Ojczyźnie. Poważny problem, zwykle uważany przez ludzi nim dotkniętych za rzecz pozytywną.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+1 / 7

@Puolalainen dokładnie. To samo miałem jak chwile mieszkałem w UK. Byłem bratu załatwiać pracę w job center i jakiś Anglik do mnie z ryjem ze mu pracę obcokrajowcy zabierają, bla bla bla. To mu zaproponowałem by złożył papiery tam gdzie ja pracuję, w fabryce Land Rovera, praca przy taśmie. To on że on takiej pracy nie szuka tylko lepszą czyli za lepszą stawkę niż 5-6 funtów (to było w 2005).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 2

@islandor Tylko Polska i WB są /były w UE, Ukraina nie, poza tym, większość Ukraińców pracuje w Polsce na czarno, więc analogia nie trafiona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-2 / 2

@Morda_Lewiatana A niektórzy siedzą na zasiłkach i nie zamierzają pracować... albo gdzieś na czarno robić od czasu do czasu "bo państwo da" a pić trzeba :P Kurde to Polacy sporo tej pracy zabrali Norwegom, Niemcom, Irlandczykom czy Anglikom bo tam powyjeżdżało od cholery ludzi... i zabrali im pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@konto usunięte zanim jeszcze Polska była w UE czy w strefie Szengen to bardzo wielu Polaków pracowało już za granicą.... również na czarno i rzadkością nie jest to, że teraz też tak pracują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
-1 / 1

@islandor

To też jest problem. Prace, które ktoś nie chce robić ale zły, że inni chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Jeremi978
+3 / 3

@Puolalainen Bo Janusza byznesu obchodzi czy mówisz w jęgo języku czy zasuwasz za ochłapy. Jakby nie było Ukraińców to zrobiłby się rynek pracownika, a wtedy Janusze musieliby podnieść płacę i kupić sobie noweg paska za dwa lata, a nie w tym roku. Ale frajerki lewczki tego nie załapią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
-2 / 2

@Jeremi978

Do lewaka mi daleko ale jak sobie tym ulżyłeś to na zdrowie.
A to już inna sprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MatN90
-2 / 12

@Meszuge Pewnie Banderowcy liczyli na zdobycze terytorialne na zachodzie (Przemyśl i takie tam), teraz zostaną z niczym. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2022 o 18:08

P Puolalainen
+1 / 3

@Meszuge

jeśli to prawda to nieźle skopali sprawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+2 / 6

@Puolalainen oczywiscie że to fake. Wystarczy sprawdzić czy Ukraina jest członkiem ONZ. Jakby nie była państwem to by jej nie przyjeli. Ruska propaganda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

@sancz79


Przyznam się, że nie sprawdzałam wiarygodności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-2 / 8

@Meszuge Ile rubli dali, kremlowski trollu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
-1 / 3

@Meszuge
Sprawdź u źródła innego niż dzienne rozkazy kremlowskiego oficera politycznego....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+5 / 27

NIE, nie z taką Ukrainą na której są setki pomników UPA, Bandery, SS Galizien, odpowiedzialnych za bestialskie zbrodnie polskich cywilów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pauletta0903
+5 / 9

@nowonowszy masz rację co do każdego słowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
+5 / 13

@usiek1992 Twierdzisz, iż "Bury", czy "Łupaszka" mordowali tak samo bestialsko jak Ukraińcy z UPA? To poczytaj coś w temacie, bo wstyd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemowczarski
+2 / 6

i Putin właśnie się załamał, jeszcze napisz to kredkami na ulicy, a pójdzie na całość i strzeli sobie w łeb

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adamadam21
-2 / 2

Myślę że "włóż mi" jest obsrany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MatN90
+6 / 14

Wojna dwóch wrogów Polski czemu ma mi smutno być? Jedynie co mnie martwi to, że więcej banderowców sprowadzą do Polski, wzrosną ceny mieszkań, spadnie skala podwyżek wynagrodzeń i ogólnie będzie gorzej, bo Polska przestanie być krajem jednolitym etnicznie... Ale przynamniej gazu nie będzie trzeba już płacić na Upaine, bo jej nie będzie.....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 5

@MatN90 upainy nigdy nie było. Oni od 1991 roku nie nie wytyczyli i nie uzgodnili z państwami sąsiadującymi swoich granic. Zatem można rzec, że obecnie w Rosji panuje wojna domowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
-1 / 3

A tak właściwie to czemu Rosja tak bardzo ich terroryzuje? Krym, a teraz to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
+1 / 1

Będziecie z Nimi - powiedziałby Putin...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korn82
+5 / 11

Ale Wołyń pamiętamy!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietek_obszczymur
+10 / 18

Tak wam żal Ukrów? Czyżbyście już zapomnieli o zbrodniczych działaniach Bandery?
Ogólnie nie jestem za wojną, bo to zawsze przynosi więcej strat niż korzyści, ale w tej sytuacji akurat najmniej mi szkoda Ukraińców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ragefox
+7 / 15

Pewnie bana (znowu! :) ) dostanę, ale trudno
Karma wraca?
www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/jak-ukraincy-mordowali-polakow-lista-tortur-na-polakach/mh2yxvq#slajd-10

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fumanchu410
+3 / 9

Nie. Bierzmy Lwów!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Turquoise94
+4 / 6

Teraz wspieranie co nic nie daje a potem się ludzie będą wku*wiać, że co 5 cm będzie uchodźca z Ukrainy i polski język będzie słyszany coraz rzadziej..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar glasser
+6 / 6

Ja jestem za Polską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zmorawiecki
-1 / 5

Bardzo im pomogłeś tym demotem. Chyba wczoraj się obudziłeś, skoro nie zauważyłeś że ta inwazja była przygotowywana od dawna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomaszje
0 / 10

A Wołyń pamiętacie? Ja tak!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MatN90
+5 / 17

Jak możecie bronić Upainców? Oni plują Nam w twarz.Tak dla przypomnienia: "Deputowani lwowskiej rady obwodowej przegłosowali ogłoszenie 2022 rokiem UPA w związku z tym, że w przyszłym roku mija 80 lat od utworzenia UPA i z uwagi na "istotny wkład UPA w ukraiński wyzwoleńczo-rewolucyjny ruch doby II wojny światowej" - napisał portal Zaxid.net (czyt. zachid)."

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-07/lwowska-rada-obwodowa-2022-rokiem-upa-to-jest-skandal/https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-10-07/lwowska-rada-obwodowa-2022-rokiem-upa-to-jest-skandal/

To teraz mają "fajerwerki" na świetowanie roku Patrona....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S shark__
+7 / 9

Mam trochę inne zdanie.
1,6 mln ukraińców w wieku poborowym siedzi w Polsce. Wystarczy sie przejść oo budowach.
Ilu z nich pojechało na Ukrainę walczyć o swój kraj?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
-1 / 5

@shark__ - zaskoczę Cię, ale niektórzy zaczęli wyjeżdżać. Najwyraźniej w mentalności Ukraińców wiele się zmieniło od 2014 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R romanowitch
0 / 0

Niestety nawet najszczersze deklaracje solidarnosci w zaden sposob nie pomoga Ukrainie w walce z poteznym najezdzca. Podczas kiedy Putin olewa wszelkie konwenanse, lamie wszystkie umowy i ignoruje miedzynarodowe apele i krytyke, panstwa zachodnie deklaruja solidarnosc i moralne wsparcie. To fakt, ze Ukraina nie jest w NATO, ale czy nie moze poprosic NATO o wsparcie militarne w tej nierownej wojnie? Przemowa Putina, w ktorej odgraza sie potencjalnym pomocnikom Ukrainy w tej wojnie, jest najwyrazniej indykatorem, ze Putin obawia sie takiej interwencji. pewnie, ze istnieje ryzyko uzycia broni nuklearnej przez Rosje, ale czy z tego powodu musimy juz zawsze przygladac sie bezczynnie bandyckim wyczynom Putina. W latach 30-tych ubieglego wieku, taka pasywna postawa panstw zachodu doprowadzila do II wojny swiatowej. NATO, gdyby zdobylo sie na pomoc Ukrainie, z pewnoscia wyparloby rosjan w kilka dni. Oczywisice mozna spekulowac, jak na to zareagowalyby Chiny, ale to jest ryzyko, ktore zachodnie panstwa powinny podjac. Putin z pewnoscia nie zapoprzestanie na Ukrainie, a jedyny jezyk jaki rozumie to jezyk sily i przemocy. Czy naprawde musimy czeka, az Rosja zaatakuje ktorys z krajow NATO, czy rowniez wtedy ograniczymy sie do deklaracji solidarnosci w obawie przed konsekwencjami konfliktu zbrojnego z Rosja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+2 / 4

@romanowitch - NATO nie ma zdolności do działania na Ukrainie w wystarczającej skali. Całkowicie się mylisz sądząc, że "NATO wyparłoby Rosjan w kilka dni". Czym? Najsilniejsze wojska NATO w tej części świata to polska armia, co biorąc pod uwagę jakość polskiej armii daje wyobrażenie jak słaby jest sojusz na wschodniej flance. Jedyna armia NATO-wska w Europie, która jest coś warta, to armia francuska, ale prędzej Ci kaktus wyrośnie na dłoni, niż Francuzi pójdą na wojnę za Ukrainę. Prawda jest taka, że jedynym krajem, który byłby zdolny do nawiązania równej walki z Rosją to USA, ale Ameryka jest daleko. Poza tym siła USA to przede wszystkim flota, tymczasem na Ukrainie potrzebne są przede wszystkim wojska lądowe, których Amerykanie mają mało. Zresztą nawet gdyby jakimś cudem chcieli je przerzucić na Ukrainę, to same przygotowania trwałyby kilka miesięcy, a do tego czasu będzie po wojnie. NATO nie ma realnych możliwości skutecznie wziąć udziału w tej wojnie, nawet gdyby było to politycznie pożądane. A nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrucha08
0 / 4

jeb....ć putina

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pio1691
+5 / 7

Tak jak Oni z Nami w 39 i 45.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M multirosl
0 / 4

Tak? Czyli przestaliście korzystać z gazu? A te wczorajsze kolejki do stacji benzynowych (80% ropy naftowej Polska importuje z Rosji) to też w ramach wsparcia Ukrainy?:-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P phot
0 / 0

Mam nadzieje ze pare osob ktore wczesniej sprzedawaly kraj zeby dorwac sie do koryta zrozumie ze najwazniejsze jest zeby byc silnym i bogatym panstwem - w sytuacji zagrozenia trzeba moc liczyc na siebie. Smieszy mnie tylko ze te profilowki teraz i symbole wstawiaja osoby ktore wczesniej pluly na polske i cieszyly sie z sankcji na nas kraj. Moze zmadrzejecie jeszcze. A jak nie to kto wie gdzie ten wariat sie zatrzyma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar anka89100
+3 / 7

Nie jestem wszyscy i nie mam na imię każdy. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, bo ja nie solidaryzuję się z tym krajem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+2 / 4

@anka89100 Głos rozsądku. Pewnie zostaniesz okrzyknięta ruskim trollem. Ja zapewne też, ale zwisa mi to i powiewa. Pozdro :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar anka89100
0 / 4

@Inspiron8767 Jeszcze napiszą, że lubimy Putina i jesteśmy za nim. Również pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
+3 / 3

Jeszcze dodajcie automatycznie włączający się hymn Ukrainy przy odpalaniu tego portalu... Ja z nimi nie jestem. Jestem przeciw Putinowi, ale też nie z Ukrami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzysiun
+1 / 5

Gościu, zmień ten demot na "jestem z wami", bo na pewno nie wszyscy Polacy są za Ukrainą, która od zawsze była naszym wrogiem. Obecnie blokuje transport towarów do Polski z Chin, uniemożliwia Polsce ekshumacje ofiar rzezi UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wcześniej mordowali Polaków w latach 1939-47 i to w taki sposób, że nie da się tego opisać cywilizowanym językiem. A ty piszesz, że "jesteśmy z wami"? chyba zupełnie pomieszało ci się w głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acidman
0 / 0

bezpośrednio takie gesty oczywiście się przekładają na poprawę sytuacji poszkodowanych ...
ALE: gdy odpowiednio liczna rzesza obywateli państwa popiera jakąś ideę i demonstruje, że jest to dla niej istotne to:
- sprawą mogą zająć się politycy, co może mieć wpływ. Nie tylko "wyrażenie zaniepokojenia" lub sankcje, ale też decyzje gospodarcze, humanitarne, militarne
- sprawą mogą przejąć się korporacje i przyłączyć się np wparciem finansowym dla danej sprawy lub gestem (jak teraz wycofanie z Rosji)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem