Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1652 1678
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I Ilex
+22 / 34

I dlatego Turcja powinna zamknąć Bosfor dla barbarzyńców ze wschodu. Ma do tego prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+25 / 33

@kolorowatolerancja
Rozkaz - strzec terytorium!
Honor - wykonać do końca rozkazy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+9 / 17

@ZIWK nie karm ruskiego trolla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+13 / 21

@kolorowatolerancja Z punktu widzenia kogoś takiego jak ty, śmierć ta może być bzdurna i bezsensowna. Moim zdaniem jednak bardzo mylisz się co do tego, że nie przyniosła ona żadnych korzyści. Tym co zrobili, podnieśli ogromnie morale w szeregach ukraińskich obrońców, a to ma duże znaczenie w sytuacji gdy putin liczy na relatywnie łatwy sukces przez zastraszenie i terror.. Podobny efekt jak w przypadku poległych żołnierzy, ma także pozostanie Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na polu walki.
Gdyby Ukraińcy myśleli w twoich kategoriach, rosyjskie wojska dotarłyby zapewne do Kijowa bez większych problemów już w pierwszym dniu inwazji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2022 o 17:07

N niemlody
+17 / 25

@kolorowatolerancja otrzymali rozkaz obrony wyspy, wykonali go do końca. Bolszewicki kapitan okrętu jest zwykłym mordercą, zrozumiałeś czy jeszcze za trudne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+8 / 16

@kolorowatolerancja Gdyby się poddali, również by zginęli. Rosjanie mordują bez wyjątku wszystkich kto wpada w ich ręce, kobiety, mężczyzn, dzieci, żołnierzy i cywili. Gdybyś jeszcze nie zauważył, radzieccy mordercy mają głęboko gdzieś Konwencje Genewskie i ich postanowienia. A tak, jak słusznie zauważył @Dipol, śmierć tych ludzi zrobiła więcej niż miliony "lajków" w internecie i nieustające wyrazy ubolewania ze strony świata zachodniego. Pokazała światu prawdziwe oblicze Putina i jego bandytów, teraz każdy ukraiński żołnierz idąc do walki będzie miał przed oczami ten widok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
-5 / 5

ale qrwa ty barni łeb jesteś, zwykła ciota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pierdzideuko
+1 / 5

to ukraińskie Termopile, tak powstaje naród

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+2 / 8

@tema_lina
Radzieccy bandyci i mordercy nie mają pojęcia co to jest honor. Pokazują to od trzech dni mordując cywili, w tym także dzieci. Tym bardziej nie oszczędziliby żołnierzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
+2 / 2

@kziaja
To nie jest obecnie kwestia, czy lubimy Ukraińców czy nie. Idąc Twoim tokiem rozumowania to z nikim chyba nie możemy utrzymywać poprawnych kontaktów, bo chyba nie ma w Europie państwa z którym Polska się nie biła w przeszłości. A co do obecnej sytuacji, pomoc Ukrainie leży w naszym interesie. To nie kwestia sympatii ale zdrowego rozsądku i strategicznego myślenia. Czy naprawdę uważasz, że Putin zatrzyma się na Ukrainie? Gdy ją zagarnie, ruszy dalej na zachód. Poczeka 2-3 lata, żeby się zachód uspokoił, pozdejmował sankcje a potem zaatakuje kolejny kraj na swojej drodze, czyli Polskę. Ukraina jest obecnie takim naszym buforem przed Rosją. Jeśli upadnie, będziemy mieli granicę rosyjsko-polską. A wtedy to my będziemy buforem dla zachodu i nawet jeśli ktoś się za nami wstawi, to wojna będzie toczona na naszym terenie a to oznacza tysiące zabitych i zrujnowaną gospodarkę/infrastrukturę itd. Putin pokazał, że nie można z nim rozmawiać i jego zapewnienia są nic nie warte. Ten gość rozumie jedynie język siły, podobnie jak jego pies, czyli Łukaszenka. W mojej opinii Europa i NATO powinna wspierać Ukrainę nie tylko sprzętem, ale i militarnie. To oczywiście grozi wojną światową. Ale ugięcie się teraz pod groźbami Putina grozi dokładnie tym samym. Rosja musi zostać zmiażdżona militarnie, nie ma innego sposobu. Albo zagłodzona ekonomicznie, ale to będzie zbyt długo trwało i da Putinowi zbyt wiele czasu na reakcję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rety13
+2 / 6

@tema_lina dziecko, wracaj lekcje odrabiać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JJLaroche
+2 / 2

@niemlody
Działa to w dwie strony. Okręt dostał rozkaz zdobycia wyspy, dali szansę na poddanie się. Ukraińcy wybrali obronę do końca, pewną śmierć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
-1 / 1

@tema_lina

Nie sądzę, by myśleli, że Ruskie żartują. Przecież wiedzieli z kim mają do czynienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
0 / 2

@tema_lina widzę, że nadal masz problemy ze zrozumieniem. Kapitan sowieckiego okrętu jest agresorem, ma świadomość tego, że jest po złej stronie. Ukraińcy są stroną broniącą się to po ich stronie jest racja walczą o prawo do istnienia jako naród, walczą o swoją tożsamość narodową walczą o swoje rodziny. Takim "trzeźwo myślącym" jak ty i tobie podobnym przez myśl nie chce przejść, że za to o czym wspomniałem wcześniej warto poświecić życie. Wspomniałeś o grach komputerowych baw się nadal ale nie wyobrażaj sobie, ze wojna tak właśnie wygląda. Często, nawet bardzo często żołnierz po prostu nie ma wyboru. Zginęli z honorem, chwała Bohaterom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 lutego 2022 o 16:06

A konto usunięte
0 / 0

@kziaja Koty bez doświadczenia. Tak jak mówisz wygląda to na sondowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@niemlody
I dużo im przyszło z tego bohaterstwa. Naprawdę! Nawet nie mają okazji, żeby się nacieszyć swoimi wysokimi odznaczeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@Rety13 Odrobiłam już jakiś czas temu i nie jedną lekcję wojenną. Najgłupszym, co może zrobić żołnierz jest bezsensowna śmierć za ojczyznę. Gdyby oni jeszcze choć próbowali walczyć, cokolwiek zrobić. Nie mieli broni? Nie mogli chociaż symbolicznej serii z kałacha wystrzelić. Poza tym historia jest bardzo naciągana, ale będzie można ją zweryfikować dopiero po zakończeniu działań wojennych, jak zresztą całą masę ukraińskich bredni, które się kupy nie trzymają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-4 / 6

@rademenes_82
Nigdzie, nawet w ukraińskiej propagandzie nie znalazłam wiarygodnych informacji o mordowaniu cywilów i dzieci, więc nie pleć!!!
Gdy ta wojna się skończy zweryfikujemy, czy w ogóle były na t ej wyspie jakieś ofiary, bo na podstawie tych filmików nie można stwierdzić, że komukolwiek stała się krzywda. Nie wierzę niczyjej propagandzie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 2

@tema_lina Jest całe mnóstwo filmów pokazujących ataki na cele cywilne, szpitale, przedszkola, szkoły. Dziś potwierdzono przypadek rozstrzelania przez radzieckich dywersantów nastoletniej dziewczynki i jej rodziców, dwójka pozostałych dzieci została ranna. To nie było ostrzelanie celu cywilnego, ale ludobójstwo z zimną krwią. Rosjanie i ich poplecznicy stosują starą stalinowską szkołę terroru i ludobójstwa co ma w ich zamiarze zastraszyć Ukraińców i złamać ich ducha walki. Mnóstwo czasu ją "szlifowali", teraz mają okazję przypomnieć sobie realnie jak to jest mordować niewinnych i bezbronnych ludzi. To co wyprawiają obecnie okupacyjne wojska Rosji w niczym nie różni się od działań hitlerowców w czasie II wojny światowej. Dziś pojawiły się informacje (póki co niepotwierdzone), że pogranicznicy na Wyspie Węży mogli przeżyć i trafić do niewoli. Co w żaden sposób nie zmienia faktu, że mordercy Putina na każdym kroku dopuszczają się aktów ludobójstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
-1 / 1

@tema_lina nie martw się za nich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-3 / 3

@rademenes_82
Bardzo wielkich słów używasz, za wielkich w stosunku do okoliczności. Zbanowali mnie 2 tygodnie temu, dzisiaj pewnie też to zrobią:) Wiemy dziś, że żadna dziewczynka nie została rozstrzelana, wiemy, że żadnego bohaterstwa na Wyspie Węży nie było, bo chłopcy poddali się po pierwszej salwie i grzecznie poszli do niewoli, a już wcześniej zdążono z nich zrobić bohaterów i pośmiertnie odznaczyć.
Rekomenduję większą powściągliwość w ocenie i unikanie powtarzania bzdur za propagandą. Naprawdę czasem warto krytycznie spojrzeć na to, co się czyta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

@tema_lina Jak rozmawiać z rosyjskim trollem? Codziennie mordowane są dzieci, kobiety i starcy. Rosjanie strzelają do konwojów humanitarnych, karetek, ostrzeliwują szpitale. Można znaleźć już nie dziesiątki ale tysiące nagrań pokazujących co dzieje się na Ukrainie. To co robi obecnie Rosja, niczym nie różni się od zbrodni hitlerowskich. SS i gestapo również najodważniejsze było w walce z cywilami, podobnie jak współczesna Armia Czerwona Putina. Najlepiej takimi, którzy nie mogli się bronić, czyli właśnie dziećmi, kobietami, starcami. Stosowana przez Rosjan broń masowego rażenia (ładunki termobaryczne, broń kasetowa oraz fosforowa) to zapewne także wymysł krajów zachodnich? Mam nadzieję, że jesteś po prostu złośliwym trollem, bo jeśli naprawdę wierzysz w to, co mówisz, to jest to symboliczna porażka całej ludzkiej rasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 39

Nie widzę tutaj żadnej analogii z Westerplatte, nasi żołnierze zabili wielu Niemców, ponosząc minimalne straty, Ukraińcy nie zabili ani jednego Rosjanina i wszyscy zginęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
+2 / 6

@stopdezinformacji Do tego nasi, gdy nie mieli szans, poddali się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
+13 / 19

Termopile, a nie Westerplatte. To pod Termopilami Spartanie nie poddali się. Westerplatte podało się po tygodniu. Zginęło 15 żołnierzy z liczącej ok. 200 osób załogi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2022 o 19:58

avatar BOFH
+12 / 14

@stopdezinformacji
Akurat to w historii bitwy pod Termopilami ma mniejsze znaczenie. Termopile są dawane jako przykład obrony do końca i niepoddania się, mimo przewagi nieprzyjaciela.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+7 / 15

@stopdezinformacji
Nie mieli broni odpowiedniej do walki z okrętami. I tylko dlatego nie zadali strat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+25 / 31

@krzysiek19b78
Jeśli wierzysz, że armia rosyjska postępuje zgodnie z cywilizowanymi zasadmi - to podziwiam twoją naiwność.
Obyś się nie przekonał o tym na własnej skórze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
-4 / 20

jakie Westerplatte?! kolejni ci chcą namieszać w głowie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZIWK
+16 / 20

Mam nadzieję, że już niedługo na tej wyspie będzie można zbudować pomnik z tymi dokładnie słowami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+40 / 52

@kolorowatolerancja, @stopdezinformacji Może i śmierć "bezsensowna" tylko zrobiła więcej roboty niż miliony lajków na FB z poparciem dla Ukrainy. Informacja o rzezi poszła w świat, powoli otwierają się oczy na świecie. Nie jestem fanem ukrów ale mam szacunek dla tych ludzi. Nie zabili nikogo? Trudno, zrobią to inni, będą bardziej zdeterminowani. Większa determinacja ukraińców tym większy problem dla Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-5 / 7

@Dipol już się pojawiają informacje że to nie była rzeź, ruskie ich nie zamordowali a prawdopodobnie żyją... Prawda umarła a wszyscy wierzą w propagandę prowojenną ot co. Dziś zaczęło się szczucie by rozczłonkować razem z chinami rosję bo Europa będzie głodować za max rok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

@Dipol Ukraina jest rozdarta pomiędzy Polską a Rosją. To kraj który nie ma tak po prawdzie tożsamości historycznej. Byli przepychani to pomiędzy nami, a ruskimi.
Dlatego ta zbrodnicza UPA, dokonała rzezi w Wołyniu, pod wpływem ruskich manipulacji.
Dlatego uważam, że choć Wołyń to zbrodnia, to trzeba wyciągnąć dłoń do Ukrainy.
Z 2 powodów:
- teraz to Ukraina się wykrwawia, a my w Polsce mamy spokój dzięki śmierci Ukraińców,
- po drugie, to było dość dawno a ten akt agresji był dość jednorazowy. Trzeba też umieć wybaczać, inaczej miałbyś wojnę z całym światem.

Oczywiście ofiara dzielnych Ukraińców na tej wyspie to symbol, nie tylko dla Ukrainy, ale całego świata.
Ja się w Ukrainie dopatruję najdzielniejszej kwi naszych POLSKICH bohaterów II WŚ. Mają w sobie ten sam upór, to samo pragnienie wolności co my kilka dekad temu! Chyba nigdy wcześniej Ukraina nie była tak bardzo bliska polskim ideałom co dziś!

Osobiście mam mega niewiele, jednak i tak było mnie stać aby oddać Ukraińcom kilkanaście złotych. To grosze, drobne, niezauważalny gest. Jednak daję tyle ile potrafię. Bo wiem że Ukraina broni nie tylko siebie, ale i całą EUROPĘ!

I jak na ogół byłem przeciw przyjmowaniu jakichkolwiek imigrantów, tak tu, moje stanowisko wobec Ukraińców, uchodźców wojennych jest odmienne o 180 stopni!
Bo ci ludzie mają nóż na gardle, jeśli my im odmówimy schronienia to prawie na pewno zginą. Ukraińcy nie mają dokąd uciekać. Polska to pierwszy kraj który zapewnia im bezpieczeństwo. Nie dziwota, że uciekają. Co, ty człowieku byś się wojny nie bał? Też byś się bał...}
Tym bardziej że przyjęcie Ukraińców nie wiąże się z ryzykiem terrorystycznym.
Bo ostatecznie, pomagać super, ale nie kosztem samozniszczenia.

Nie jestem w stanie Ukrainie zapewnić praktycznie niczego. No może oprócz 20m2, w garażu, w którym jest (bez ogrzewania) jakieś 10 stopni na plusie + improwizowane łóżka. Dla 1dnej może 2 osób. To praktycznie nic na potrzeby Ukrainy, ale sam mam mało, ale mogę się podzielić tym "mało" z nimi.
Podobnie z żywnością. Kotleta potniemy na kilka kawałków i każdy zamiast zjeść całego kotleta, zjadły np 3/4. A to ta 1/4 dla jednego Ukraińca. Może schudniemy trochę. Jednak nam się krzywda nie stanie.

To wszystko to może jest nic. Ale to "nic" jest od serca.... Na prawdę Ukrainie współczuję. Wojna to najgorsze co może spotkać naród. Chyba trochę zapomnieliśmy czym wojna jest.
Akurat w mojej rodzinie, jest człowiek który oddał życie za wolną Polskę! Mój pradziadek.Dlatego osobiście czuję się dotknięty agresją Rosji (mój przodek zginął właśnie podczas walk z Rosją).
Moja prababcia i babcia mi opowiadały o tej wojnie. O tym jak makabryczne to były walki. Że młodzie dziewczyny trzeba było chować po piwnicach i pablaczach bo były gwałcone przez żołnierzy! (armii radzieckiej rzecz jasna).
Że ruscy żołnierze żądali nie tylko dachu nad głową ale i posiłku. Do tego na bogato, z mięsem (w czasach wojny ?!), rodzina przymierała głodem. Moi przodkowie byli zmuszeni ubić swojego PSA (?!) aby nakarmić ruskie wojsko ;( .
To takie historie stricte rodzinne. Może bez "wielkiego wymiaru historycznego", ale dla mnie są mega, hiper osobiste!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+2 / 2

@zomos Może to prawda, może nie prawda. Przekaz poszedł w świat i nikt tego nie zatrzyma. Na tym fundamencie zbudują propagandę, legendę. Podejrzewam że już są ukry którzy szukają tego okrętu w necie. Znajdą sami lub z pomocą wywiadu ( w Kanadzie jest bardzo silna diaspora ukraińska) znajdą kopitana, rodzinę będą utrudniać życie. Propaganda rozdmuchana mit mołojców i kacapy nie będą mieli lekko nawet gdy Ukraina padnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+1 / 1

@rafik54321 Nie mam najmniejszego powodu aby czuć sympatię do ukrów, tak samo jak i kacapów, Niemców. Moja rodzina ma przykre doświadczenia z nimi. Oceniam na zimno. Czy bym pomógł nie wiem, ale w tym momencie ich popieram nie wieją jak cza rn uchy, walczą. Łykneli zachód wiedzą co mają do stracenia. Przy okazji upokorzenia Putina pokazali hipokryzję i podział EU. Pokazali dla kogo na zachodzie co się liczy. Armia Czerwona okazuje się że wcale nie jest taka niezwyciężona, tuzy Unii przedkładają swoje interesy ponad wszystko, że politycy zachodu są winni tej krwi która tam się leje. Nie zrobili nic po Czeczenii, Gruzji, Krymie wręcz przeciwnie. Jedynym krajem który na pewno na tym zyska są Chiny. Zyskają finansowo, zdobędą wiedzę na temat armii czerwonej, jej siły i możliwości. Na Syberii po rosyjskiej stronie Chińczycy gospodarczo weszli bardzo głęboko, sklepy,fabryki domy są własnością Chińczyków. Za kilka lat wybuchnie konflikt w obronie ludności chińskiej, wiedza z tej wojny im się przyda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-4 / 4

@Dipol dlatego ruskie nie mają za cel okupacji Kijowa czy Lwowa. Ot co. Cele na wojnie sa roznorzedzne i tak jak mówiłem juz wiele lat temu. Celem w pelni wykonalnym jest pełna kontrola do linii Dniepru i to jest całkowity plan minimum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V verdiprati
-1 / 1

@Dipol Zginęli bohatersko. Jak Juliusz Ordon.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 0

@zomos Nie wiem ile masz lat, ale uwierz to tak nie działa. To bydło czy było czerwone czy białe powinno się wypalić gorącym żelazem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-2 / 2

@Dipol mam dużo więcej niz wy dzieci pokolenia Z i wiem co lubię. Jesteście rozemocjonowanym pokoleniem które nie myśli trzeźwo. Po prostu nie widzicie konsekwencji aktualnych działań a nawet glupie odcięcie rosji od swiftu bedzie mialo potężny wplyw i na zycie nasze w Polsce jak i Niemczech w ciagu najbliższych lat i nawet jie wiecie jakie poswiecenie nas czeka. Na zachodzie dużo rządów sie przez to zmieni a poziom wkurzenia będzie solidny. To co juz kazdy zapomniał o protestach i dzialaniach rządów w kanadzie to male miki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
-1 / 1

@zomos Dzięki, poczułem się jak kiedyś, młody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goka7
-1 / 1

@zomos jesteś ruskim trollem i tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iiyrryyr3iit
-5 / 19

Nowy film netfix.
Scenariusz:
12 czarnych, homoseksualnych, ekologów broni wyspy.
-tu radziecki okręt. Podadajcie się.
- spi...rdalaj!
- boom
Koniec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rogulek12
+14 / 24

nie rozumiem tych komentarzy. nikt nie widzi przesłania w tym co zrobili? może jestem głupia, ale myślę, że tym czynem zasłużyli sobie na chwale. dlaczego? bo pokazali, że się nie boją, pokazali, że zginą za swój kraj i będą bronić każdego skrawka ukraińskiej ziemi. wiadomo, że nie mieli szans, ale co widać po całym narodzie mają takie morale, że rosjanie mogą się schować.... Ukraina pokazuje "jaja" że mimo miażdżącej przewagi oni się nie poddadzą. porównanie do Westerplatte może nie końca poprawne, ale i tu i tu byli bohaterowie, którzy do końca bronili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+4 / 10

@Rogulek12 - wszyscy widzą to przesłanie i rolę jaką bohaterstwo tych ludzi odgrywa w budowaniu morale Ukraińców. Raptem dwóch ruskich trolli twierdzi coś innego. Nie wyciągaj wniosków na podstawie ruskiej propagandy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goka7
+1 / 3

@Wilhelm_Tell To ich życie i ich decyzja. Dla mnie to bohaterowie. Niestety w tej nierównej walce Ukraina potrzebuje takiego przekazu i takiego bohaterstwa chociażby po to by pokazać Światu, że walczy, że jest Państwem i Narodem, że nie chce wejść w skład Rosji. To bardzo, bardzo ważne. Aż dziw, że trzeba niektórym tłumaczyć takie oczywistości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+11 / 15

Odwaga do tego by stanąć i nie poddać się lub nie uciec jest podstawą naszej wolności. To właśnie takie jednostki zapewniły nam prawa i przywileje, którymi cieszymy się na co dzień. Nie każdy musi być bohaterem, ale niedocenianie tego co zrobili to tylko tłumaczenie własnego tchórzostwa i słabości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietrucha08
+5 / 13

jeb...ć trolli putina i jego samego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MannyManheim
-2 / 4

Idi na ch*j ruska ku*wo.

Szacunek dla nich i smutek
Już w grudniu wywiad podał, że najprawdopodobniej dojdzie do najazdu w styczniu. Mieli jednak nieco czasu by uzbroić się w wyrzutnie rakietowe i chociażby schrony w takich punktach jak Wyspa Węży :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-2 / 6

@MannyManheim ZAMINOWAĆ teren i się wysadzić jak Raginis. Nie to poumierali w imię "idi na ch*j". Generał Patton jest zażenowany w grobie i się wk*rwia że z czegoś takiego się robi bohaterstwo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antycyponek
+5 / 7

Ale, że izrael morduje Palestyńczyków, to ch...j.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+3 / 7

@Antycyponek No z naszego punktu widzenia, to ważniejszy jest konflikt tuż za naszą granicą. Gratuluję żelaznej logiki!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goka7
+4 / 4

@tema_lina a skąd ty wiesz, co oni myśleli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bacu87
+4 / 4

Co więcej, prawdopodobnie ta odpowiedź została nagrana później. Ale Ukraińcy dobrze rozgrywają tę wojnę pod kątem propagandowym

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zomos
-4 / 4

@Bacu87 mają wsparcie logistyczne i informacyjne kolegów z Langley. Wiedzieć o wojnie od 3 miesięcy albo i lepiej i się do niej nie szykować a wyposażyć swoich "obywateli" w broń bez wyszkolenia - to tylko mogło zalecić Langley. Mistrzostwo. Kolejny etap to atak odwetowy na rosję i piętnowanie rosjan że pozwolili rządzić putlerowi. Wspomnicie co mówię. Wszystko w imię kontroli produkcji żywności nawozów i paliw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
+1 / 3

Westerplatte? Wiesz co to była Obrona Westerplatte? Nie rób porównań, które nijak mają się do rzeczywistości. Każde zdarzenie to oddzielna historia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 lutego 2022 o 21:03

avatar Alasmel
-1 / 3

Mnie zastanawia coś innego. Dlatego każda osoba, mająca odmienne zdanie na temat chociażby tego co się stało na tej wyspie, jest nazywana ruskim trollem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+2 / 4

@Alasmel Bo trzeba być osobą o bardzo małym rozumku, albo trollem by nie rozumieć dlaczego owi pogranicznicy powiedzieli co powiedzieli oraz jakie ma to znaczenie. Gdyby nie ludzie trzymający się zasad bez względu na wszystko, ten świat byłby skorumpowany na wszelkich szczeblach, a 99,9% ludzkości nie miała by nic i nadal żylibyśmy jak chłopi pańszczyźniani w średniowieczu - wystarczy spojrzeć na prowincjonalne części Azji, Afryki czy Ameryk. To właśnie tacy ludzie swoim postępowaniem potrafią jednym otworzyć oczy, a innym dać impuls do działania.

Kojarzysz faceta z siatkami na Placu Niebiańskiego Spokoju? Tego co zatrzymał kolumnę czołgów w 1989 roku? Na milion procent nie dożył do następnego poranka, ale jego czyn i konsekwencje jakie najpewniej poniósł miały ogromne znaczenie jako symbol. Ale spoko, dla wielu idiota... nie powstrzymał krwawego tłumienia protestów, nie wywrócił komunizmu w Chinach, nawet dla siebie nic nie ugrał i jeszcze pewnie zginął. No a przecież mógł wrócić do domu i dalej sobie żyć. Idiota, co pewnie "myślał że to gra komputerowa" albo film, jak piszą pewne osoby powyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aminio
+1 / 7

Matko, skąd tu tyle ruskich onuc?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C casperkb
+1 / 7

PUTIN JUŻ POWINIEN BYĆ SĄDZONY JAKO ZBRODNIARZ WOJENNY!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A argoska
0 / 2

czesc bohaterom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
-1 / 3

Mnie coś innego zastanawia - po co oni w ogóle siedzieli w takim miejscu, stanowiąc doskonały, odsłonięty cel dla wszystkiego, co tamtędy przepływa, a jednocześnie bez środków do odparcia ataku? Żeby to miało sens, to co najmniej potężną bateria artylerii albo baza torpedowa powinna tam być, żeby ruski okręt posłać na dno zanim zdąży cokolwiek nadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D domek76
-1 / 3

Podobno przeżyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-2 / 4

@domek76
Już nawet ukraińska propaganda przestała brnąć w ten mit. Ciekawe ilu młodych ukraińskich chłopców nabuzowanych tą żałosną propagandę bezsensownie zginęło zamiast się poddać i dalej żyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yahu1983
-1 / 3

Szacunek dla Ukraińców, ale określenie "broniło", jest trochę przesadzone. Nie było obrony. A jedyne straty po stronie Rosji, to wartość salwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V verdiprati
-1 / 1

Zginęli bohaterską śmiercią. Jak Juliusz Ordon...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kziaja
-1 / 3

Kilka dni temu Rosjanie mówili, że ci z wyspy są w niewoli i było ich znacznie więcej niż 13. Korwina za te słowa pojechali od góry do dołu. Dzisiaj się okazuje, że to jednak prawda. Jest multum wypowiedzi osób z Ukrainy, która uważa tą cała ,,wojnę,, za prowokacje Ukrainy. Niestety brak możliwości komentowania na portalach głównych o finansowaniu amerykańskim jednoznacznie wskazuje kto za tym stoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem