Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
684 695
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar IwanBardzoGrozny
+13 / 19

trochę toporna ustaka SBU ale kolportować trzeba - dzieciaki jadące na wojnę to proste chłopaki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+19 / 21

@IwanBardzoGrozny, całkiem możliwe, ale nie zdziwiłbym się gdyby niejedna historia pasowała do tego dialogu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aleksander1900
+33 / 39

@IwanBardzoGrozny Dla Putina to nie proste chłopaki tylko mięso armatnie. W tym chorym kraju "żołnierz" zawsze był tylko mięsem armatnim bo łatwo go zastąpić kolejnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+25 / 27

@Wilhelm_Tell, palcem? Mógł tam gdzieś leżeć.
Przepraszam, za makabryczny żart.
Na niejednym filmie widać, że te dzieciaki są często zagubione i pewnie niejeden pisze w podobnym klimacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 12

@rex4 No wiem. Chodzi mi o to, że to trochę ckliwe. I jakoś wierzyć mi się nie chce, że rosyjscy żołnierze naprawdę myśleli, że na Ukrainie przywitają ich z otwartymi rękami. Na Boga. To przecież Ruscy. W każdym filmie są tymi złymi, praktycznie nigdzie ich nie lubią. Albo mają u siebie w kraju mistrza manipulacji, albo Ukraińcy chcą takimi historyjkami wzbudzić emocje, co też jakąś formą manipulacji jest. I szczerze, wolę chyba myśleć, że ta historia z tym telefonem to ściema. Jakby nie było, niech to się już skończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+22 / 22

@Wilhelm_Tell, zastosowanie tkliwej propagandy wcale nie wyklucza manipulacji dowódców. Jak to ktoś wyżej napisał, mięso armatnie. A w innym democie został przywołany znajomy, który w 1967 czołgiem na ćwiczenia dojechał do Czechosłowacji o czym dowiedział się po trzech dniach.
A przecież Putin stosował już retorykę bratniego narodu wcześniej. Dorzucił gnębiący rząd i gotowe. Patrz ile osób u nas wierzy rządowej propagandzie choć tak nieudolniej. Myślisz, że tam jest większa świadomość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+14 / 14

@Wilhelm_Tell, jeszcze dodam, że Rosjanie to też ludzie, w większości bardzo sympatyczni i otwarci. Serce na dłoni. Ale kolega, z którym wybraliśmy się pociągiem nad Bajkał (plackartami, tan nawet bilet trzeba z dowodem kupować, co dla nas biednych studentów zrobił przypadkowy przechodzień) doznał szoku, że ci ludzie z którymi piło się wódkę i śpiewało oświadczyli, że jakby dostali rozkaz, to by do nas strzelali. Całkowicie inna mentalność.
Przy czym mam wrażenie, że powoli się ona zmienia. Przynajmniej u młodych i u tych co liznęli świata. Co m.in. widać po odwadze protestujących.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+12 / 12

@Wilhelm_Tell
To poczytaj Russia Today. Założę się, że w samej Rosji propaganda jest jeszcze gorsza. Jeśli ktoś nie sięga po inne źródła informacji (nie wiem, czy w Rosji są dostępne), to wszyscy możemy się zdziwić, w co ludzie tam wierzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZZZZ9999
+17 / 19

@rex4 Rosjanie nie mają niezależnego źródła informacji. Tam w TV jest tylko taki nasz TVPiS - ludzie wierzą w propagandową papkę podawaną przez rządowe media. W niedzielę była u nas znajoma z Ukrainy. Ona ma siostrzenicę mieszkającą gdzieś w okolicach Uralu. Telefonowała do niej - kobieta popłakała się przy mas relacjonując rozmowę. U nich wierzą, że na Ukrainie mordują Rosjan, że krajem rządzą faszyści i narkomani a społeczeństwo czeka na braci Rosjan aby zrobili z tym porządek. Niestety siostrzenica nie chciała wierzyć w słowa Ukrainki o tym jak sprawy mają się rzeczywiście. Niestety tam społeczeństwo ma prawie zerową świadomość jaka jest obecnie sytuacja. Łatwo się manipuluje faktami - zwłaszcza, że historia z czasów II WŚ pokazuje, że takie zachowania Ukraińców miały miejsce. Szkoda, że Ukraina nie rozliczyła tego a wręcz poszła w złą stronę gloryfikując takie postaci jak Bandera i organizacje UPA czy SS-Galizien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+4 / 4

@Wilhelm_Tell normalnie, mogli przesunąć ekran do góry.
Nie każdy blokuje telefon np. odciskiem palca, hasłem... mi na przykład nigdy nie chciało się tym bawić, hasła mam do poszczególnych apek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
+9 / 9

@Wilhelm_Tell Pracowałem w serwisie telefonów i praktycznie każdy box serwisowy dawał możliwość zdjęcia blokady, nawet odczytanie kodu w postaci "rysunku" - tych tam gestów które po kropkach się wykonuje. I skoro taki boks można spokojnie sobie kupić legalnie w Polsce, to pomyśl jakimi środkami dysponują służby bezpieczeństwa jakiegokolwiek kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
+6 / 6

Prawdopodobnie chłopak był na "Zetce". Przykre to, bo tacy jak on to zapewne 1/3 sił najeźdźców rosyjskich, jak nie więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BartS24
+8 / 8

@Wilhelm_Tell a po co blokować tel ? jesteś typem człowieka, który przed swoją kobietą musi blokować tel kodem na kreski ? Kiedyś w Nokii było "odblokuj" i "*" i jakoś ludzie żyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+4 / 4

@rex4
Czarny humor jest jak nogi
Nie każdy go czuje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+4 / 4

@Wilhelm_Tell wszystko wskazuje na to, że jednak tak właśnie myślą. Są przypadki kiedy żołnierze prosili losowych ludzi o jedzenie, paliwo, kiedy poddali się bo nie spodziewali się że karzą im strzelać do cywili. Są filmiki gdzie ukraińscy cywile blokują konsole wojskowe i rosyjscy żołnierze są raczej zaskoczeni i zdezorientowani niż agresywni. Oni tam zostali wysłani z potężną dawką propagandy, myśląc że wyzwalają uciśnionych od faszystów ukraińskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 3

@rex4 O ile zabezpieczony na odcisk, a nie na kod...
BartS24 Kiedyś to w telefonie miałeś co najwyżej smsy które Ci ktoś mógł przeczytać i ewentualnie sprawdzić kogo masz w kontaktach. Dzisiaj w telefonach ludzie mają swoje nagie zdjęcia, aplikacje bankowe i inne płatnościowe i cholera wie co jeszcze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2022 o 3:06

avatar pandoro
0 / 12

się zaczyna... że oni nie wiedzieli, że w tych blokach to nie mieszkają sami terroryści, że ci cywile to nie agenci z marsa, że ta matka z dziećmi to nie ufoki zjadające rosjan, że wywieszenie białej flagi na czołgu, a następnie strzelanie do wszystkich w okół to nie znakomity pomysł na przechytrzenie kosmitów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+9 / 11

@pandoro Ale to przecież Ukraińcy pokazali telefon (ten screen widziałem już wcześniej, chyba na ukraińskim kanale NEXTA w telegramie). Zakładając że jest to prawdziwa rozmowa, to po co mieli by "wybielać" rosyjskiego żołnierza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2022 o 7:18

L Livanir
+7 / 9

@pandoro przeciwnie. Mogli dostać informacje, że ludność cywilna już z danych obiektów jest ewakuowana, a jeśli nie, to są na łasce terrorystów i lepsza śmierć od ich tortur. Propagandę i wymówkę łatwo wymyśleć. Jak widać, gorzej je utrzymać

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+1 / 1

@Livanir taa na pewno przy każdym ostrzale czy innym zabijaniu rosjanie myślą, że cywile chcą zginąć, bo lepsza śmierć niż życie na łasce terrorystów... :D Mamy rok 2022, internet, rosjanie podróżują po świecie więcej od Polaków. Oczywiście ciemnogród jest wszędzie, wystarczy przejrzeć komentarze na popularnych polskich stronach, żołnierzom też pewnie wciska się większe brednie, ale k...a bez przesady! A Ukraińcy to upowszechniają po to aby wpłynąć na morale najeźdźców aby wiedzieli, że będą cierpieć i zawsze mogą zdjąć mundur i zawrócić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+1 / 3

@pandoro a jak myślisz, czemu nie ściągają mundurów? Co mogło by stać się ich rodzinom?
Inwazja jest ok kilku dni, uświadamianie krócej. Ile. Nich może spokojnie przeglądać internet?

A co byciu na łasce terrorystów, to mocno dyskusyjne, bo ja bym wolała nie być eksperymentem w obozie koncentracyjnym. Już wolałabym szybką śmierć. Mało filmików chodziło, jak terroryści pewnej religii zabijali w okrutny sposób?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Trutututumajtkizdrutu
+4 / 4

Dwa porazajace fakty, po pierwsze matka nie wiedziala ze wojna sie zaczela a dwa ze syn myslal ze Rosja to jakis wybawiciel i na Ukrainie beda ich witac chlebem, sola i wodka :(. Witac mozgi niezle wyprane i propaganda pelna para :(. Ogolnie bardzo szkoda wszystkich. Potworne zlo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-4 / 8

Nie wierzę Ukraińcom i ich prymitywnej propagandzie!!! Współczuję z powodu wojny, ale za grosz nie wierzę w to, co piszą. I ten tekst też jest oszukańczy. Żaden Rosjanin nie napisze, że jest "na Ukrainie"!

Niech ktoś mnie oświeci, dlaczego ta wojna tak bardzo różni się od innych współczesnych konfliktów? Dlaczego mamy do czynienia z narracją tylko jednej strony? Dlaczego na Ukrainie nie ma korespondentów wojennych z niezależnych agencji? Dlaczego kazano im opuścić hotel Ukraina w Kijowie już w pierwszym dniu konfliktu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 3

A jak odblokowali ten telefon zabitego żołnierza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
-1 / 3

karta radziecka na ukrainie - to by musiał być przygotowany zeby roaming ruszył:) i ta cena..

ustawka dobra, ale te dzieci giną w imie PUTINA... precz z PUTINEM!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
+2 / 2

Tak, pogadajmy o propagandzie. U nas połowa narodu myśli, że dostaje pieniądze od państwa, a że podatki to jest propaganda. A przecież jesteśmy tacy wyedukowani... Łykamy każdą prawdę jak pelikany, a w Rosji są bardzo głodne pelikany. Kalka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+3 / 3

Można mieć wątpliwości co do autentyczności tego konkretnego materiału, ale to w sumie nieważne, bo takie dialogi rosyjskich żołnierzy z ich rodzinami, na pewno mają miejsce naprawdę. Obawiam się jednak, że ujawnienie tego nic nie da. W tradycji rosyjskiej myśli wojskowej, życie szeregowego poborowego nie ma istotnej wartości. Wartościowi są dopiero żołnierze kontraktowi, szczególnie oficerowie. Doskonale obrazuje często powtarzane przez Stalina stwierdzenie "ludiej u nas mnogo". Właśnie w ten sposób Stalin odpowiedział na pytanie Żukowa, który zapytał czy warto utrzymywać tak duże tempo natarcia na Berlin, skoro na jeden kilometr przypada kilka tysięcy zabitych żołnierzy radzieckich. Można powiedzieć, że to przecież było dawno, problem jednak w tym, że pod tym względem nic się w Rosji nie zmieniło. Wedle ustaleń brytyjskiego wywiadu, planując wojnę przeciwko Ukrainie, rosyjscy stratedzy przyjęli, że akceptowalne straty w ludziach wynoszą do 50 tysięcy żołnierzy. Wygląda więc na to, że Ukraińscy muszą zabić więcej niż 50 tysięcy Rosjan, aby Putin w ogóle zaczął się interesować stratami w ludziach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
0 / 0

HOMO SOVIETICUS czyli człowiek wychowany w przekonaniu, że sam nie umie myśleć, tylko ktoś musi myśleć za niego. Dlatego w Polsce najwięcej zwolenników PiS ma wśród emerytów - ludzi wychowanych w czasach komuny. Po co szukać niezależnych źródeł, jak można łykać papkę którą podają państwowe media. Rosja jest doskonałym przykładem ludu wychowanego na bezwolne bydło. Poczytajcie Orwella.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

I te matki powinny pokazywać te wiadomości innym. Cały naród powinien wyjść na protest. Szkoda, że mają tak wyprane mózgi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem