Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S slagen
-1 / 7

Ale i bez tego jest granica sankcji, na które jestem gotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+12 / 12

I taki jest problem z "bojkotem konsumenckim" że nigdy nie wiadomo co jest "polskie" co "niemieckie" itd. Marki są sprzedawane, akcje codziennie są sprzedawane i kupowane. A ludziom się wydaje, że kod kreskowy coś im mówi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horsman
+2 / 4

@Banasik trzy słowa: aplikacja Polskie marki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+6 / 6

@Banasik kod kreskowy mówi co najwyżej to, gdzie dany produkt został wyprodukowany (a i to nie zawsze).

Na pudełku mojego telefonu są trochę sprzeczne informacje.
Bo z jednej strony mamy kod 590, czyli Polska, a na samym telefonie jest "made in PRC" czyli Chiny XD.

Nie zmienia to faktu, że bojkot różnych marek mimo wszystko jest wskazany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 2

@Banasik Bo ktoś kiedyś im powiedział, że produkty polskie mają kod 590, a prawda jest taka, że kod 590 nie oznacza produktu polskiego, a produkt PRZEZNACZONY na polski rynek... Ale żeby się tego dowiedzieć to wystarczyło przeczytać kilka zdań o kodzie kreskowym na wikipedii... @rafik54321 No nie, kod kreskowy (a dokładnie EAN) mówi NA JAKI RYNEK został produkt wyprodukowany, a nie GDZIE został wyprodukowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2022 o 3:10

avatar pakim
+2 / 2

@Banasik To tak jak nawoływanie do bojkotu Telegramu, który już ma siedzibę w Emiratach Arabskich. Co ważniejsze twórca uciekł z Rosji po sugestiach, że ma udostępnić wgląd do treści rozmów odpowiednim instytucjom. Obecnie Telegram jest w Rosji i Białorusi zakazany, bo trudno go kontrolować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M multirosl
+2 / 4

Warto dopowiedzieć że umowę z poprzednim właścicielem, spółką CEDC (amerykańska spółka należąca do grupy kapitałowej Russian Standard) podpisano jesienią 2021 roku, a jej zapisy weszły w życie w lutym 2022.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rakden
+4 / 8

Czy jest w sumie jakikolwiek sens w bojkocie konsumenckim?

Czy to nie jest tak, że to nie konsumenci płacą bezpośrednio producentowi, a pośrednicy? Jeśli sam produkt nie będzie się sprzedawał, tylko pośrednik (sklep/hurtownia) na tym straci, bo sam producent już otrzymał zapłatę i dostarczył towar. Szczególnie jeśli ma miejsce jakieś embargo lub sankcje które blokują handel/transport w legalnym zakresie.

Pytam bo sprzeciw sprzeciwem, idea ideą ale to nie producent na tym chyba traci. Jeśli się mylę to prosiłbym o objaśnienie/sprecyzowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 5

@Rakden . To co opisujesz dotyczy tylko towarów już obecnych w sklepach. Ale handel kręci się w sposób ciągły. Jeśli ty kupisz flaszkę ruskiej wódki to handel zakupi u producenta kolejną żeby uzupełnić stan na półce. I wtedy producent dostaje kasę. I tak w kółko. No chyba że jest embargo i nowych dostaw nie będzie, to wtedy owszem, na bojkocie straci handlowiec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Rakden Trochę tak, ale i trochę nie.

Bo zakupiony towar (załóżmy skrzynka wódki) ok, została zakupiona przez lokalny sklep. Towar nie sprzedaje się, ALE jakiś czas towar może po prostu na magazynie leżeć i sprzedać się później. Więc jeśli dany towar nie jest "krótkoterminowy" (a takowych się raczej z daleka nie sprowadza, bo zdążą się zepsuć przed sprzedażą), to taki bojkot jest co najwyżej "zamrożeniem" środków takiego sklepu.

ALE, jeśli dany towar się sklepikowi nie sprzedał - patrz skrzynka wódki, to po prostu ten sklepik z hurtowni nie zakupi kolejnej skrzynki wódki. A jeśli i hurtowni zalega towar którego nikt nie chce, to i hurtownia nie kupuje u producenta.
Za to, rynek pustki nie lubi, wiec skoro w sklepiku klienci nie chcą wódki producenta X, to może przerzucą się na tanią whisky producenta Y. To samo potem sklepik do hurtowni. Im biznesy się kręcą.
A producent, który MUSI sprzedawać swój produkt, leży i kwiczy. Bo jeśli towaru nie sprzeda, to straci płynność finansową. Pracownikom trzeba płacić niezależnie od zysków. Kiedy zyski spadają, zaczyna się redukcja etatów i wygaszanie produkcji itd. Bo fabryka jak samochód - nawet jak stoi i nie działa, to kosztuje.

A jak sytuacja minie, to wtedy na rynek wróci do łask ta wódka producenta X i lokalni handlarze sprzedadzą ten produkt, na swoje wyjdą, ale wtedy i tak mogą już nie zamówić tej wódki X, ze strachu czy znów nie będzie im po magazynie zalegać tygodniami.
Zresztą pytanie czy będzie co zamawiać, bo wcześniej może producent X po prostu upaść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2022 o 14:02

O Obiektywny1
-2 / 2

A za zarobione pieniądze Rosja kupi samoloty i czołgi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haden667
+1 / 1

Chiny popierają Rosję oraz są przeciwko nałożonym sankcjom. Czy świat jest gotowy na bojkot towarów z Chin?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem