Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
118 169
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C carramia
+8 / 24

To jest kremlowska dezinformacja, a każdy, kto ją powiela, jest kremlowskim trollem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loganwwa
+6 / 14

Ukraińcy będą chcieli wrócić do domu, taka subtelna różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 8

@loganwwa slyszales moze o czyms takim jak chociazby Erasmus?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+1 / 3

@loganwwa zapewne, pytanie kiedy i czy wszyscy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
-2 / 6

@Xar Jeśli to foto jest prawdziwe to twarze tych Bamboo mówią wyraźnie, że ich czasy studenckie minęły jakieś 10 -15 lat temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2022 o 22:56

avatar Xar
0 / 8

@Buka1976 Ty chyba nie wiesz jak ludzie np. na Zachodzie studiuja - tam jest norma to, ze ktos studiuje 10-15 lat bo w miedzyczasie pracuje i sobie studia robi albo w trakcie, albo na raty, albo zaczyna w wieku 40lat jak juz ma rodzine i stabilna sytuacje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 0

@Xar Na zachodzie owszem. Bo tam euraski i funcioki. Na wizie studenckiej można pracować a tą z kolei łatwiej uzyskać niż pobytówke. Przy okazji można wesprzeć rodzinkę w Nigerii. Ale na Ukrainie???? Hrywny będą wysyłać??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2022 o 7:28

avatar lingerer
0 / 0

@konradstru kiedy nie wiem, a czy wszyscy, na pewno nie. Ponadto jakiś odsetek tych co zostaną będzie chciał pasożytować na Polskim społeczeństwie, tacy już są ludzie. Ale mam nieodparte przeczucie graniczące z pewnością że migranci z za białoruskiej granicy nie chcieli szyć nam płaszczy (w ogóle nic nie chcieli robić).

@Waldi2012 masz rację ten demot to jest dramat, twój dramat ¯\_(ツ)_/¯

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2022 o 7:28

avatar Xar
0 / 0

@Buka1976 studiuja np. w Anglii czy raczej juz we Francji i jada na wymiane. W czym problem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
0 / 0

@Xar Wymianę??? Z Ukrain?? Ty czytasz to co piszesz? JAK niby mają jechać na wymianę z państwem, które nie jest członkiem UE? Weź no przeanalizuj tekst: gość pochodzi z Afryki, dostaje wizę studencką i studiuje we Francji. Wiza europejska nie uprawnia do wyjazdu na Ukrainę. To raz. Jedziemy dalej. Gostek pracuje, zarabia euraski i nagle porzuca to wszystko dla zarobku w hrywnach? To dwa. Jedziemy dalej. Nagle okazuje się, że mogą sytudiowac w Polsce bo nasz wspaniałomyślny rząd im pozwoli. Otwiera się możliwość zdobycia wizy w UE. Jak myślisz, prościej jest uzyskać byle indeks czy wizę do UE, pozwalającą pracować? Wydaje mi się, że ci "studenci" to tak jak świnki morskie. Ani one morskie ani świnki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar swietyczlowiek
-1 / 11

...w 2016 roku w Kolonii w Niemczech zostało zgwałconych ok 100 "Niemek" przez "czarnych" uchodźców, a raczej najemników udających uchodźców, było o tym cicho...gwałcicielom nic za to nie było - oni zachowywali się tak, jak w ich kulturze jest NORMĄ:" łapiesz - gwałcisz - i do widzenia "
- sąd uznał - więc spoko - mogą gwałcić...
Wiem, że nie każdy murzyn czy inny czarny od razu jest gwałcicielem, tak jak nie każdy ksiądz do pedofil...
z drugiej strony uchodźcy nie-Ukraińcy dlaczegoś stali pod siatką gdzieś w lesie, ale nie poszli na przejście graniczne ...
to było odwracanie uwagi, sprawdzali jak się zachowa Polska, UE...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 4

@swietyczlowiek przypomne tylko, ze skala tego w porownaniu do np. Indii to jest pryszcz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+11 / 17

Czyżby? Jest mały niuans o którym się nie mówi. Nawet uchodźcy z Ukrainy, PODLEGAJĄ WERYFIKACJI! Jeśli dany Ukrainiec ma wszystkie potrzebne dokumenty, to jego weryfikacja i pozwolenie na wjazd załatwia się w 2 min. Gorzej jeśli części dokumentów nie ma. Wtedy są "odkładani na bok" i tam dociąga się formalności do końca, dłuższą sprawą wyjaśniającą.
Wbrew pozorom to nie jest tak, że drzwi są otwarte na oścież i wjazd na pałę.

Poza tym ci imigranci z Afryki również mogli już wcześniej wjechać do Polski legalnie. Wystarczyło tylko dopełnić formalności.
Ukraińcy przechodzą granicę w PEŁNI LEGALNIE. Przejściem granicznym, z dokumentami, że np pan Dima to jest pan Dima. A nie jak z Białorusią jakaś krzywa akcja gdzie banda zwyrodnialców, niszczy płoty graniczne i biegnie "na pałę".
Ukraińcy grzecznie czekają w kolejce przy przejściach. Zapewne gdyby ruskie czołgi były zbyt blisko, to pewnie "na pałę" by wpuszczano Ukraińców "byle za szlaban", ale odejść dalej pozwolono by im dopiero po weryfikacji danych.

TO jest ta kluczowa różnica. Że Ukraińcy przechodzą granicę legalnie z dokumentami! Imigranci z Białorusi chcieli tu po prostu wejść nielegalnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J johndoe_
-2 / 12

Po pierwsze, jak napisał przedmówca, to kremlowska propaganda. A nawet gdyby było to prawdą, to czemu mielibyśmy się tym przejmować? Imigranci z Afryki i Azji w przeciwieństwie do Ukraińców nie chcą zostać w Polsce, oni chcą do Niemiec. Za dwa dni ich tu nie będzie, pojawią się u pana Scholza jako podziękowanie za NS2 i deliberacje nad pięcioma tysiącami hełmów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
0 / 6

Mając do wyboru nachodźców z Afryki, a z Ukrainy... Nie widzisz różnicy? Tamci różnią się od nas we wszystkim i chcą narzucać nam styl życia. Ukraińcy zachwycają się nami, chcą naśladować nasz styl życia i są w miarę zbliżeni kulturowo. Kogo tam obchodzi, że gwiazdkę mają w styczniu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2022 o 23:04

avatar rafik54321
+2 / 6

@Wandejczyk Mój teść pracowałem z Ukraińcem, moja narzeczona też. To byli spoko ludzie.

Znowu gdzieś na mieście kiedyś spotkałem ludzi mówiących po rosyjsku (narodowość bliższa trudna do zweryfikowania) i musieli dostać od naszej paczki po pysku, bo chcieli nasze koleżanki gdzieś zaciągnąć :/ .
Więc to też zależy na kogo trafisz, no ale wiadomo że nigdzie świętoszków nie ma. Zawsze się trafią kanalie.
Różnica jest w proporcji pomiędzy normalnymi ludźmi, a patologią.

Znowu w Polsce trochę prawosławia też jest. W moim mieście jest kościół prawosławny. Sam do szkoły chodziłem z prawosławną uczennicą (swoją drogą "klasowy orzeł" XD, choć to pewnie bez związku).
Jakoś nikt problemu z tym nie miał.
Znowu też trzeba pamiętać że Ukraina zawsze była rozdarta pomiędzy Polską, a Rosją, bo tak przechodziła z rąk do rąk w historii. Mieli taki "kryzys tożsamości". Bo tu putek im gadał głupoty, tu zachód ich ciągnął, a jeszcze na bonus niejasna historia z Polską :/ .
Teraz Ukraina poczuła się Ukrainą. Że z Rosją łączy ich tylko język. Że są totalnie odrębni. A Polska, skoro wyciągnęła do nich dłoń i stała się poniekąd "ambasadorem Ukrainy" w zachodniej Europie - co tu dużo mówić. Ukraina ma wobec nas dług wdzięczności.
Już też nie chodzi żeby po wojnie zaraz mieli nas jakoś tam spłacać czy coś podobnego, ale w przyszłości, w UE itd, mówić po prostu jednym głosem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

@rafik54321 "że z Rosją łączy ich tylko język" czy aby na pewno? W "internetach" znalazłem coś takiego https://www.profi-lingua.pl/blog/jezyk-rosyjski-vs-ukrainski-podobienstwa-i-roznice i https://alingua.pl/czym-sie-rozni-jezyk-rosyjski-od-ukrainskiego/ Ja nie znam ani jednego ani drugiego i w zasadzie jakby mi ktoś powiedział jakieś zdanie w języku rosyjskim a ktoś drugi w języku ukraińskim.... raczej bym nie mógł wskazać który to który... byłby to dla mnie strzał 50/50... który to który.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 marca 2022 o 2:41

avatar rafik54321
0 / 0

@Pasqdnik82 oczywiście że to nie są identyczne języki, ale są bardzo podobne, jak amerykański i angielski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+2 / 8

putinowski troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-2 / 8

Nie mogli przez Białoruską granice to przejdą przez Ukraińską
To było pewne że tak się skończy

mam nadzieje że to fejk ale biorąc pod uwagę jakie niedojdy nami obecnie rządzą obawiam się ze to prawda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 marca 2022 o 23:41

M Madrian_PL
0 / 2

Lepiej wpuścić kilku niepewnych, niż odmówić pomocy potrzebującym. I jak by ktoś nie zauważył - idą przez przejście graniczne. Legalnie. Uczciwie... A nie przekradają się przez lasy w nocy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@Madrian_PL jeszcze pol roku za taki tekst to by chcieli Cie zywcem oskorowac..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-2 / 2

@gomej wywietrz onuce ruski trollu, zablokuja wam swifta i ani kopiejki nie bedzie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gomej
-2 / 2

@Xar no ale sam tutaj reprezentujesz postawę ruskiego trolla więc bój się onuco

Odpowiedz Komentuj obrazkiem