Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
398 402
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+5 / 9

I Polska powinna wysłać syty oddział (np 5 tys żołnierzy, doborowych), do zabezpieczenia tej ambasady i tak to nazywać.
To samo powinny zrobić inne kraje. W rezultacie do Kijowa by przyjechało z 20-30tys zawodowców, którzy by putoszczura roznieśli w drobny mak.
Co też dałoby putoszczurowi do myślenia że NATO jest gotowe się putoszczurowi wpie****ć na podwórko!

Bo prędzej czy później putoszczurek podejmie bitwę o Kijów i będzie to bitwa kluczowa. Uderzy z całą mocą. Jeśli Kijów się obroni, putoszczurek będzie musiał iść w odwrót. Jeśli Kijów upadnie, to sytuacja Ukrainy będzie bardziej niż krytyczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 3

@rafik54321 lub któryś z "Brytusow" się opamięta i Car dostanie udaru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+3 / 3

@Tibr to by była dobra wiadomość, jednak nie warto liczyć na taki cud.

A myślę że putoszczurek serio się cyka o swoje życie, bo jeśli jeden z oligarchów otwarcie oferuje nagrodę miliona dolców, to co musi się dziać w kuluarach?

Dalej uważam że wysłanie sił europejskich pod pretekstem zabezpieczenia ambasad i ogłoszenia Kijowa strefą dyplomatyczną, byłoby najlepszym wyjściem.
Wtedy putoszczurek musiałby jeszcze raz rozważyć ryzyko, bo Ukraina z otwartymi rękoma przywitałaby taki ruch.
Bo póki co, NATO się ociąga, a trzeba dalej go naciskać. Nie za mocno, nie za lekko. Trzeba go uwierać jak kołek w odwłoku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 0

@rafik54321 milion dolarów to są drobniaki, dziennie na tą wojnę idą miliardy i to z obu stron

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@ubooot owszem, jednak mimo wszystko milion dolców to nie w kij dmuchał. Zwłaszcza jak dla jednego łebka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-2 / 8

@rafik54321
Czy Ty chcesz k...a wybuchu III wojny światowej? Czy Ukraina jest w NATO? Czy byłeś tak samo mądry podczas wojen w Syrii, Iraku, Afganistanie? Czy to było za daleko, żeby Twoje sumienie przejmowało się cierpieniem tamtych ludzi. Chcesz pomóc - jest mnóstwo sposobów. Ale nie pchaj Polski do wojny, która roz...doli Nam cały kraj. Nie uczyłeś się w szkole o zaborach? O ostatniej wojnie? Myślisz, że gdyby USA uważało, że Rosję da się pokonać, nie zrobiłoby tego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Wilhelm_Tell Tu nie chodzi o sumienie.
Chyba to ty nie rozumiesz, że Ukraina jest w tym momencie buforem pomiędzy nami a putoszczurem.
Ta wojna i tak wisi w powietrzu. Jeśli teraz oddasz Ukrainę za frajer, to spodziewaj się ruskich czołgów, z poprawioną armią za np 10 lat na granicy Polski!
Co wtedy zrobisz?

"Myślisz, że gdyby USA uważało, że Rosję da się pokonać, nie zrobiłoby tego?" - a ja myślę że USA doskonale o tym wie i to robi. Tylko na swój sposób.
Rosja okazała olbrzymią słabość. Olbrzymią. Trzeba to wykorzystać. Jeśli putoszczurek nie wygra tej wojny, to już przegrał w butach. I to jest kluczowe, bo cały świat będzie się domagał krwi rosyjskich magnatów. Łącznie z samymi Rosjanami (tj że Rosjanie będą szukać winnych u siebie).

Polska JUŻ jest ostro zamieszana w tę wojnę. Putoszczurek JUŻ ma pretekst do napaści na Polskę.
Wiesz jaki warunek postawił putoszczurek do zaniechania działań? Cofnięcie stanu NATO do tego z 1997r. Wiesz co to oznacza? Że zażądał wykopania Polski z NATO! Bo Polska do NATO przystąpiła w 1999r.
Co to może oznaczać? Tylko i kuwa wyłącznie jedno - że chce narzucić swoją władzę w Polsce. Ja patrzę ciut dalej i ciut szerzej.

Jeśli teraz putoszczurkowi nie ukręcisz łba, to wiedz że będzie kolejna, jeszcze straszniejsza wojna. Jesteś pewny że WTEDY my będziemy mogli liczyć na dobrą duszę zachodu? Że WTEDY ktoś będzie NAS żałował? Jesteś gotów ryzykować wojnę na POLSKIEJ ziemi? Bo ja wolę ryzykować wojnę na ukraińskiej.
Poza tym myślisz że zachód by się tak wstawił za Ukrainą gdyby Polska nie strugała ambasadora Ukrainy?

Możemy strugać "neutralnych". Tylko że putoszczurek ma to w odwłoku. Prędzej czy później przyjdzie i po nas, jeśli nikt go nie powstrzyma. A skoro teraz jest słaby, to lepiej go dobić niż ryzykować że wróci silniejszy.
Taktyka - zmiażdż przeciwnika jedną bitwą, by wygrać wszystkie przyszłe które nie musiały się odbyć.
Tak samo w szkole, w podstawówce. Lepiej było sprawnie wygrać pierwszą bójkę, by potem ci nikt nie fikał, niż potem klepać się przez całą edukację.

Na prawdę jak czytam tu komentarze, to bardzo często mam wrażenie że ludzie kombinują wyłącznie na 5min w przód. A co potem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
0 / 0

@rafik54321 Jesteś geniuszem, mówił Ci to ktoś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-5 / 5

@rafik54321 Ty myślisz na 5 minut, bo po Twoich pomysłach nie będzie żadnego "dalej". Rosja nie rzuciła na Ukrainę najlepszych jednostek, tylko te które są w stanie wygrać. Wydaje Ci się, że Putin nie przewidział Twojego genialnego planu? Że nie jest gotowy na uderzenie NATO? A nawet gdyby nie. Pamiętasz Hitlera? Albo lepiej - Napoleona? Wydaje Ci się, że jesteś sprytniejszy od niego? On nie dał rady, ale Ty zmiażdżysz Rosję w jednej bitwie.
Co do USA mogę się z Tobą zgodzić. Mają "swój" sposób na osłabienie Rosji. Korzystają z tego od lat, m.in. w Afganistanie. Mianowicie wysługiwanie się takimi państwami jak Nasze. Ich nie interesują straty w Polakach. Naprawdę uważasz, że Biden martwi się o Ukraińców? Znaczą dla Niego tyle ile dla Putina.
Coś bardzo przesz do tego, żebyśmy rzucili się do UE do gardeł. Pamiętaj - póki co Rosja jest państwem Nam wrogim, ale nie Naszym wrogiem. Jeśli ich zaatakujemy, to my będziemy agresorem, a wtedy zero hamulców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@Wilhelm_Tell haha, ruskie trolle w natarciu. Flaszkę już dostałeś. I nie odpowiedziałeś wygodnie na to, co zrobisz jak Ukraina padnie a putoszczurek przyjdzie po Polskę. Bo wiesz że mam rację.

Oczywiście że USA średnio ceni kraje jak Polska. Ale w naszym interesie jest by Ukraina nie padła.
Plan USA i NATO to osłabić szcura ekonomicznie, niszczyć jego wizerunek. Na czołgi w Moskwie przyjdzie czas.

Rosja od zawsze była i nam wrogiem, i zawsze była wroga.
Podałem ci argument że putoszcur chce i Polskę pod swój but. Teraz ty trollu napisz jak ty chcesz zareagować na te groźbę? Hmmm?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SzalonyTamburynista
0 / 2

Rafik, odpowiedź jest prosta. Jest zbyt duże ryzyko na to co chciałbyś zrobić, a co w przypadku nie wchodzenia tam? Masz jedynie wydajęmisia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
0 / 0

@rafik54321 Podejrzewam, że gdyby mogli to by to zrobili. A tak - dobrze że zezwolono na powołanie i udział "Ukraińskiej Legii Cudzoziemskiej", co już może dawać pole do manewru, bo oficjalnie to jednostka ukraińska miała by być, żadna inna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
0 / 0

No, po prostu ma świadomość tego że jest tam potrzebny. Podobno ambasador Japonii również nie opuści ambasady, jak i kilku innych. Oby Rosja zaprzestała tej inwazji jak najszybciej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Sylweriusz83 wiesz, to jest wojna, tu wszystkie "umowy" międzynarodowe można sobie złamać, bo co by szczurek zrobił jakby się NATO otwarcie wpierniczyło? Co, sankcje nałoży? Nie, bo już to robi.

Poza tym potrzeba tu grubego zdecydowania, a nie takiego piszczenia. Taki kontyngent krajów NATO w Kijowie pod pretekstem zabezpieczenia ambasad to idealne wyjście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
0 / 0

@rafik54321 Możliwe, ale podejrzewam że taki wariant też ktoś już tam zakładał - bo podejrzewam że siedzą tam wśród doradców NATO ludzie również tak dobrze ogarnięci jak ty i pewnie też taką propozycję przedstawili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Sylweriusz83 Raczej się obawiam że siedzą tam boidudki, które chcą po prostu odwlec wojnę w czasie, a nie zwalczyć realne zagrożenie.
Bo np USA mogłoby przekazać kilka samolotów AC 130 (ciężkie samoloty artyleryjskie). Jeden taki samolot z łatwością jest w stanie niszczyć całe kolumny ciężkiego sprzętu, ale wymaga osłony myśliwców.
Tych kilka maszyn mogłoby siać takie spustoszenie, że to się nie mieści w pale.
Do tego te samoloty potrafią latać na pułapie nieosiągalnym dla ręcznej broni przeciwlotniczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
0 / 0

@rafik54321 Może gdy się upewnią, że to możliwe, to tak zrobią. Ale żywię nadzieję że obejdzie się bez tego i Rosjanie zrozumieją swój błąd rezygnując z dalszych działań. Wiem, niepoprawny optymista ze mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
0 / 0

@Wilhelm_Tell

Rosja Putina jest niekompatybilna ze współczesnym światem. Nie masz wyboru czy będzie konfrontacja czy nie - wybór masz tylko, czy będzie wtedy kiedy chce Putin i będzie na nią gotowy, czy wtedy kiedy gotowy nie jest.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Sylweriusz83 jest szansa na to że putoszczurek "dostanie udaru" lub coś podobnego. To by był istny cud. Jednak ja nie zwykłem liczyć na cuda, a raczej na własne działania. Dlatego przyjmuję że tak nie będzie, a jeśli jednak by było to jeszcze lepiej.

@rwpd2 amen. Dokładnie o to chodziło.
Teraz jest szansa carską rosję pokonać. Bo i sama Rosja wymaga zmian. Schemat rządów charakterystyczny dla ZSRR się po prostu już nie sprawdza. Wielu młodych Rosjan poznało życie zachodu i zasmakowało w tym. Jest okazja, jest szansa, tylko trzeba mieć jaja to wykonać. Jaja jak prezydent Ukrainy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-3 / 3

@rafik54321 Z nas dwóch tylko Ty jesteś trollem. I to chyba takim samozwańczym, bo za bystry też nie jesteś. Kiedy Putin dał do zrozumienia, że chce zaatakować Polskę? O którą, przypomnę, martwię się ja, nie Ty. Myślisz, że jemu się marzy otwarta wojna że Stanami? Nie zaatakuje NATO. Woli się wysługiwać państewkami jak Nasze i zdrajcami, jak Ty. I pisze to nie złośliwie, tylko w pełni świadomie. Chcesz źle dla Naszego kraju. Chcesz przelewać Nasza krew w interesie innych państw. Jesteś j...bym zdrajcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W konto usunięte
-4 / 4

@rwpd2 Skąd Ty to możesz wiedzieć? Nawet jeśli, to dawanie mu pretekstu do ataku nie pomoże. Nawet jeśli plan tego idioty Rafika mógłby wypalić, to zniszczenie rosyjskich wojsk na Ukrainie da tylko tyle, że przyjdą wojska z Rosji - wyszkolone, wyposażone, wściekłe. Faktycznie Ukraińcy zadali ruskim duże straty. Ale nikt nie zwraca uwagi, że oni już praktycznie na drugi dzień walczyli partyzantką. Gdzie ich armia? Czołgi, wozy, samoloty?
Moim zdaniem Rosja nie chce walczyć z Zachodem. Chce tylko taki sam bufor jaki my chcemy. Państwo pod kontrolą, na terytorium którego rozegra się EWENTUALNA bitwa między wschodem i zachodem. Takiego państwa jakim my jesteśmy pewnie dla NATO. Dlatego w Naszym interesie jest pokojowe zakończenie tej wojny jak najszybciej .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Wilhelm_Tell bynajmniej. Po prostu widzę zależności których ty widzieć wygodnie nie chcesz. Może spokojniej ci się śni.

Kiedy putoszczurek (jak kuwa możesz pisać go z dużej litery?!) dał do zrozumienia że zaatakuje Polskę? Kilkukrotnie.
Pamiętasz system tarczy antyrakietowej Patriot? Putoszczurek też piszczał że to mu niby zagraża. Taa, jasne, system obronny mu zagraża. Równie dobrze by mógł powiedzieć że nasi żołnierze mają nie nosić kamizelek kuloodpornych :/ .
Po drugie warunek zakończenia działań, czyli cofnięcie NATO do 1997r, co opisałem powyżej.
Po trzecie - zamach na Lecha Kaczyńskiego i bynajmniej nie mówię tu o smoleńsku, a o zamachu w Gruzji. Kolumna prezydencka została ostrzelana przez rosyjskojęzycznych zamachowców.

"Myślisz, że jemu się marzy otwarta wojna że Stanami?" - oczywiście że tak. Jemu się marzy nowe ZSRR.

"Nie zaatakuje NATO" - teraz. A co za np 10 lat? Hmm? Nie bez powodu chciał aby Polskę i inne kraje wykopać z NATO. Właśnie po to, by potem mógł je sobie na "easy" zaatakować i aby NATO nie przeszkadzało. TO jego plan.
I wysługuje - Białorusią. Jeśli przystaniemy na warunki putoszczura, to Polska wyleci z NATO pod but putoszczura.

I ja też to piszę w pełni świadomie. Ktoś kto wali argumentem siły, rozumie tylko siłę.
Co więc zalecasz? Napisałem ci, co zrobisz, gdyby putoszczur chciał za 10 lat najechać Polskę. Jak zagwarantujesz nam bezpieczeństwo oraz to że ŻADEN cywil nie zginie. Słucham. Ja podałem rozwiązanie - wspieranie Ukrainy i męczenie putoszczura. Wygraj dziś, by nie było jutrzejszej wojny. Jeśli dziś obronisz Ukrainę, to putoszczur już nigdy nie podniesie ręki na Europę. Jeśli pozwolisz mu zająć Ukrainę - szykuj się na wojnę.

Gdybyś tylko potrafił dobrze grać w szachy, gdybyś tylko potrafił myśleć taktycznie... Ja rozumiem że się boisz postawić putoszczurowi. Każdy się boi, ale to nie usprawiedliwia braku działania. Też bym wolał machnąć ręką i żywić wiarę że będzie cacy. Tylko to tak nie działa.
Poza tym co, na prawdę myślisz że NATO wielce nam pośpieszy z hiper pomocą w razie czego? Tak jak teraz Ukrainie? Jakoś się mocno ociąga, a Ukraina jedną nogą w NATO przecież jest. Nasze wojsko nie jest w jakimś lepszym stanie niż ukraińskie. Zagrożenie jest bardzo realne.
Bo i po co putoszczur zajmuje sobie Ukrainę? Przecież to niemalże bezwartościowy teren. Nie ma tam technologii, nie ma surowców, nie ma w zasadzie nic o co warto toczyć wojnę. Bo przecież nie chodzi o pusty teren, bo tego mają za sobą w pytę.

Chcę przelać Naszą krew, w obronie NASZEGO kraju, na obcej ziemi. Bo może i poniesiemy ciężkie straty, być może, ale ocaleje cała infrastruktura. Domy mieszkalne, firmy, drogi, porty, fabryki, lotniska itd. Jeśli ten szczur przyjdzie do Polski, to podzielimy los Ukrainy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

Jesteś do prawdy śmieszny, niby nie mówisz złośliwie a mnie obrażasz na każdym kroku. Oj wyczuwam trollaaaa XD.

"Nawet jeśli, to dawanie mu pretekstu do ataku nie pomoże." - a jakiż to powód miał putoszczur do ataku na Ukrainę? Przecież Ukraińcy nikogo tam nie mordowali. Putoszczur sobie pretekst znajdzie jak będzie chciał.
Chociażby to że Polska zaopatruje Ukrainę w pomoc wojskową, broń i amunicję. No i już jabadabadu.

Zniszczenie wojsk rosyjskich oznacza konieczność zaniechania wojny, a to oznacza że będzie musiał się cofnąć na dłuższy czas. Szkolenie ludzi trwa lata. A cofnie się wtedy kiedy nie będzie w stanie kontynuować walki. A to oznacza np odszkodowania wojenne i być może nawet nakaz rozbrojenia nuklearnego, w zamian, razem z Ukrainą, Rosja mogłaby wstąpić do NATO. Dla Rosjan (jako narodu) byłaby to całkiem korzysta oferta.
A ludzie będą domagać się głowy. W końcu jak to? Putoszczur przegrał wojnę?

" Gdzie ich armia? Czołgi, wozy, samoloty?" - no i właśnie w tym powinna wspierać Ukrainę NATO.

" Chce tylko taki sam bufor jaki my chcemy. " - i go ma, Białoruś.

"Dlatego w Naszym interesie jest pokojowe zakończenie tej wojny jak najszybciej ." - to jest w interesie wszystkich, ale takie rozwiązanie nie interesuje putoszczura. Bo co, myślisz że ktoś wielce by putoszczura ścigał jakby po prostu się cofnął, oddał Krym, wypłacił odszkodowania wojenne i już? Rozeszłoby się po kościach. Poza tym to Rosja bardziej potrzebuje zachodu, niż odwrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 0

takie dostał polecenie od kulawego więc siedzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem