Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
219 226
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B bzyq100
+8 / 10

Najechanie sąsiadującego kraju pod z d... wyjętym pretekstem agresja i zabijanie niewinnych ludzi jest Twoim zdaniem powodem do dumy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bzyq100
+1 / 3

Najechanie sąsiadującego kraju pod z d... wyjętym pretekstem agresja i zabijanie niewinnych ludzi jest Twoim zdaniem powodem do dumy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GarryBary
+5 / 7

@ZONTAR Idź stąd ruski trollu, bo nawet po polsku pisać nie umiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-1 / 1

@GarryBary @bzyq100 Łykajcie wszystko jak pelikany, nie sprawdzajcie żadnych informacji i wybierajcie sobie wszystko tak, byle pasowało wam do światopoglądu.
- Jeden zawodnik z jakiejś drużyny powiedział, że słyszał o pogróżkach i ponoć jakieś widział. Bardzo wiarygodne źródło, faktycznie należy za to ukarać całą drużynę sportowców. Nie ma co nawet sprawdzać, czy faktycznie to zrobili.
- Sportowcy śpiewali na SWOIM treningu hymn SWOJEGO kraju, no barbarzyństwo
- Ci sami sportowcy nie chcieli zakrywać naszywek indentyfikujących ich z ich krajem, no też wielkie barbarzyństwo

W przeciwieństwie do pelikanów, nie zamierzam łykać każdej kropli propagandy z żadnej strony. Wiele ludzi chce się wybić i zasłynąć w świecie, a jeden brytyjczyk nie jest zbyt wiarygodnym źródłem. Równie dobrze mogę napisać, że widziałem jak rosjanin prowadzący restaurację nie chciał obsługiwać ukraińców, staje do swojego hymnu i z dumą ma zawieszoną swoją flagę w swojej restauracji.

Nawet jakby Polska władza odwaliła coś zupełnie sprzecznego z moimi ideami i sprzeciwiała się większości zachodniego świata, to nie zamierzam ukrywać swojej narodowości i nadal chciałbym reprezentować swój kraj (nie rząd, a ojczyznę) jako osoba. Dużo bardziej będę szanował Rosjan, którzy ze swoim hymnem na ustach i swoją flagą na ramieniu będą przeciwni wojnie jako Rosjanie, niż po cichu ukryją swoje pochodzenie i będą udawać, że ich to nie dotyczy i w ogóle nie wiedzą o co chodzi.
I nie wierzę w to, że rosyjska drużyna kogokolwiek prześladuje i komukolwiek grozi tylko na podstawie wywiadu z jednym brytolem. Zmienię zdanie jak pojawi się więcej źródeł i dowodów. Póki co jest to tyle samo warte co ten gość, który zdezerterował na Białoruś. Najpierw się śmiejecie jak jeden dezerter jest wykorzystywany w białoruskiej narracji przeciwko Polsce, a później z zamkniętymi oczami wierzycie jednemu brytolowi, bo akurat on mówi to, w co chcecie wierzyć.

Każdy, kto łyka niesprawdzone informacje bez źródeł i od razu ostrzy widły jest takim samym mięsem armatnim, którym te media manipulują. Niczym się nie różnicie od swołoczy, która łyka putinowską propagandę nie kwestionując niczego, co wypływa z jego ust.

Jeśli ci sportowcy długo trenowali, poświęcali temu całe życie, kochają swoją ojczyznę i teraz nie tylko obrywają po tyłku za politykę oderwanego od rzeczywistości cara, ale jeszcze są ofiarami pomówień jednej osoby, to szczerze im współczuję. Są tylko ofiarami polityki, która manipuluje takim bydłem jak wy. Pewnie pierogów ruskich też już nie jecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 2


Rosjanie są takimi samymi ludźmi jak my. Też w większości kochają swoją ojczyznę i chcą ją z dumą reprezentować, też często nie zgadzają się z polityką swoich rządów i rzadko mają wpływ na to, co rząd robi. Nie chcę, aby mnie w Czechach prześladowali za to, co władza wyrabia z Turowem i tak samo nie będę prześladować Rosjan za to, co odwala ich władza. Chcielibyście, aby wam odmówiono prawa do zaśpiewania swojego hymnu czy noszenia polskiej flagi na ramieniu bo Kaczyński coś odwalił? Chcielibyście, aby wywiad z jednym brytyjczykiem, rosjaninem czy innym obywatelem przekreślił wam całą karierę? Chcecie być osądzani tylko na podstawie swojej narodowości bez jakiejkolwiek szansy do obrony? To właśnie robicie i takim sposobem będziecie wpychać Rosjan znowu w nacjonalizm. Jeśli nikt im nie da szansy i każdy będzie przeciwko zwykłemu człowiekowi, to nie zostanie mu nic innego jak poddać się władzy, która może i nie jest dobra, ale przynajmniej nie traktuje go jak odmieńca. Walczyć nie należy z Rosją czy Rosjanami, walczyć należy z propagandą, dezinformacją i obalić dziadka, któremu marzy się mauzoleum obok Lenina. Dużo łatwiej będzie go osłabić, gdy zwykli Rosjanie będą czuć wsparcie i widzieć sprawiedliwość w naszych działaniach, kiedy będą w zachodzie widzieć przyjaciela, a nie wroga. Jak zachód zrobi z Rosjan wroga, to nawet po obaleniu Putina pojawi się kolejny nacjonalistyczny komunista, który będzie to kontynuował. Tylko Rosjanie mogą to zmienić, a takimi działaniami będziemy tylko wpychać ich w objęcia wujka Władka.

Łukaszenka i Putin robią to samo. Nastawiają swój naród przeciwko zachodowi rysując nas jako tych złych prześladowców, którzy chcą odebrać im dumę narodową. Każde takie zagranie jest tylko karmą dla ich propagandy. Patrzcie jaki zły zachód, nawet nie pozwalają nam zaśpiewać hymnu i nosić naszą flagę podczas igrzysk! A co robimy my? Dajemy im tylko kolejne tematy, które uwiarygadniają ich propagandę.

Jakby Polakom zabroniono zaśpiewać hymnu i nosić swoją flagę na ramieniu, to mało kto by powiedział "mają rację, jesteśmy źli i należy nam się". Większość by powiedziała "zachód z nami walczy i nas nie lubi, jesteśmy zdani tylko na siebie". Jakby oskarżono i zdyskwalifikowano nas na podstawie wywiadu z jednym zawodnikiem, to nikt by nie mówił "dobrze nam tak, nie można tak robić". Większość by stwierdziła, że nie możemy liczyć na sprawiedliwość zachodu i osądzają nas bez procesu na podstawie naszej narodowości. I co byśmy wtedy zrobili? Jak nie możemy liczyć na uczciwe traktowanie z jednej strony, to nie zostaje nam nic innego jak się poddać i zostać po stronie tych, którzy przynajmniej nas nie prześladują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+10 / 12

Rosyjska ekipa jest na igrzyskach?!
Na świecie ostracyzm Rosjan w niemal każdej dziedzinie,
a na igrzyskach olimpijskich są obecni?!
Powinni ich całą ekipę wypie*rzyć na zbity pysk.
Co jak co, ale igrzyska olimpijskie są zaprzeczeniem wszelkich działań wojennych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Adrian1234
+1 / 1

@JanuszTorun Łaskawie takich dopuścili, potraktowali jak człowieka, a tu się okazuje, że zachowują się jak stereotypowe ruskie debile. To samo było ostatnio na skokach narciarskich gdzie też ich dopuścili i też odwdzięczyli się wyrazami poparcia dla działalności putina. Masz rację, skoro ruscy nie potrafią normalnie żyć w zgodzie z innymi i popierają zbrodnie swojego przywódcy to trzeba by ich wykluczyć ze wszystkiego z czego tylko się da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

@JanuszTorun w sporcie nie powinno być miejsca na politykę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 5

Raczej Rosjan tam nie powinno być. A to, że śpiewają swój hymn to chyba nic złego. To jest ich hymn.
Co do wiadomości to jeśli to prawda powinni być za to ukarani.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ator
+3 / 5

Rusek zawsze będzie kacapem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mala1989
+4 / 4

wysłali groźby zbombardowania ich domów i rodzin. Chyba to tyle z przeświadczenia, że:"Rosjanie nic nie wiedzą, bo cenzura u nich w kraju panuje". Oni wiedzą wszystko co się dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

@mala1989 Tu masz wszystko, co wiemy o tej sytuacji.
"- Słyszałem wiele wiadomości o indoktrynacji w społeczności rosyjskiej, a także, że rosyjscy sportowcy wysyłają ukraińskim sportowcom wiadomości o bombardowaniu ich domów. I czuję, że wyrzucenie Rosjan i Białorusinów z wioski i odesłanie ich do domu to jest dobra decyzja – powiedział Brytyjczyk w programie telewizyjnym "Good Morning Britain". Kiedy prezenterka zaczęła dopytywać o te wiadomości, Whitehead dodał: - To prawda, widziałem je. Mówili o bombardowaniu ich rodzin w domu. To jest straszne. To obrzydliwe zachowanie. To tylko pokazuje, że sportowcy z Rosji i Białorusi tak naprawdę nie myślą, że toczy się wojna i jak to wpływa nie tylko na sportowców, ale także na społeczność ukraińską – podsumował lekkoatleta."

Jeden Brytyjczyk powiedział w wywiadzie, że słyszał o groźbach i jakieś widział. Czy to już wystarczy aby ich skazać? Bez żadnych dowodów? Dlaczego nie ma poszkodowanych? Skoro dostawali takie wiadomości, to dlaczego nikt żadnej nigdzie nie pokazał? Dlaczego sami poszkodowani nic o tym nie mówią, a mamy jedynie brytola, który "słyszał i widział"?
To aż razi po oczach próbą wybicia się i zdobycia popularności, a media zrobiły sobie z tego głośny temat.

Do tego sportowcy przylecieli na zawody, do których długo się przygotowywali aby dowiedzieć się, że z powodów politycznych mogą ich w ogóle nie dopuścić. Trenerka nagrała filmik mówiąc o tym, jak sport jest pogrążony w polityce i dla otuchy pokazała ich drużynę, która na treningu zaśpiewała swój hymn i miała odsłonięte flagi narodowe. I to przypięto pod wypowiedź brytyjczyka jako dowód na coś... sam nie wiem co.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D djmumia
+1 / 1

@ZONTAR Rosjan nie dopuszczono do tej olimpiady w ogóle. Nie chodziło o inwazję Ukrainy, tylko aferę dopingową. Cała federacja dostała bana. Sportowcom rosyjskim pozwolono na występ pod flagą olimpijską, więc jeśli ją zrywają i wyświetlają flagę rosyjską, albo śpiewają hymn Rosji, to łamią warunki na których ich dopuszczono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@djmumia To już inna sprawa. Po co podciągać to pod tematykę wojny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem