Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Kazanie prawosławnego duszpasterza o świetlanej przyszłości Wielkiej Rusi

Protojerej Artemij Wladimirow wciska do limitu z kazaniem o słuszności "specoperacji" na Ukrainie oraz wizji rychłej odbudowy ukochanego ZSRR w dawnych granicach. Jadowita propaganda i bóle fantomowe po Związku Radzieckim. Rosyjska cerkiew prawosławna nadal w formie

www.demotywatory.pl
+
238 245
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 5

''Dyplomacja dobra jest wtedy, gdy u dyplomaty na stole leży rewolwer.''
To może wprowadźmy u nich demokrację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2022 o 13:15

P konto usunięte
0 / 8

@bartoszewiczkrzysztof Abstrahując od aktualnej sytuacji na Ukrainie... a jak wprowadzają demokrację Amerykanie? Chiny, USA i Rosja mogą podać sobie rączki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2022 o 14:41

T Tibr
0 / 2

@Proxima86 jest zasadnicza różnica, choć metody podobne. Co łączy osoby Kadafiego, Husajna i jemu podobnych? Czy to samo możesz powiedzieć o Zelenskim?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+9 / 9

@bartoszewiczkrzysztof problem z ruską cerkwią jest taki, że stanowiska obstawiało tam KGB, hierarchowie byli w ZSRR tajnymi agentami KGB. Więc co może powiedzieć kolega koledze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 3

@Tibr A czy ja wspomniałam o Zelenskim? :) Czy ja wspomniałam o Ukrainie? Nie - ich metody są takie same. USA zrobiło dokładnie to samo, przykładów można mnożyć, a o Chinach nie trzeba wspominać.
Nie rozumiem co do tego ma Zełenski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Proxima86 napisałeś, że USA robi to samo co Putin, dlatego napisałem ci, że mają podobne metody ale nie robią tak samo. Tworzenie tez szukających symetrii usprawiedliwia Rosję jakoby robiła tak samo. Dlatego wspomniałem o Ukrainie bo to jasno wskazuje różnice. Sadam był dyktatorem, napadł na sąsiadów z cichego sojusznika USA stał się jego wrogiem sponsorując terrorystów. Ukraina nikogo nie napadła, to kacapy forsują tezę o faszystach, niczym nie sprowokowała Rosji, a została napadnięta. Dlatego nie można twierdzić, że robią to samo.
To, że tak samo jak ty jeżdżę samochodem do pracy nie oznacza, że jesteśmy tacy sami, ani, że wykonujemy tę samą pracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@Administrator a skad ta pewnosc? Moze wierzylabym w Stalina... Zreszta niemcy nie mieli szans aby dlugo sie utrzymac, nawet bez USA. To bylo niewykonalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hakamaboy
+3 / 7

Ukraińcy się modlą, aby wygrać tę wojnę i rosjanie się modlą, aby wygrać. Kogo pan bucek wysłucha?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-3 / 7

@Hakamaboy
Pon bucek na swojej chmurce nikogo nie wysłucha. Bo go tom ni mo.
Natomiast byt absolutny (jeśli istnieje) popularnie nazywany Bogiem, w odróżnieniu od ponbucka... też żadnego z nich nie wysłucha. Jednak z innego powodu. Jezus wyraźnie powiedział "Moje królestwo nie jest z tego świata". Bóg nie ingeruje w wojny i inne afery generowane przez polityków. Może interweniować pod wpływem TWOJEJ osobistej modlitwy, aby ułatwić TOBIE nawrócenie i dać ci dodatkową szansę na rozwój duchowy. Bo indywidualna modlitwa zahacza o jego królestwo. Modły polityków to tylko propaganda dla mas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+4 / 4

"Ukochane ZSRR" z ust kościelnego, kiedy to cerkiew prawosławna od 1917 roku była poddawana nieustannym represjom, cerkwie przerabiano na magazyny lub burzono, wiernych prześladowano, a odbudowa struktur kościelnych odbywała się po ścisłym nadzorem NKWD i KGB, brzmi jak wyjątkowo ponury żart z istoty religii. W sumie żadna nowość, ale to taki gwałt na logice, że ja pierdziu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
0 / 2

Jadowita propaganda, czy też może punkt widzenia? Dla nas lata 90 to wyzwolenie, a dla wielu (większości?) Rosjan to upadek państwa.
Warto słychać takich wypowiedzi, po pokazują jak myślą tacy ludzie i jak przez to myśli spora cześć Rosjan - inaczej niż my. Nasza propaganda (a tak, jesteśmy nią karmieni co dnia :) ) twierdzi, że lada chwila Rosja upadnie, że Putina zabiją. Naprawdę? IMHO Putin będzie tak długo bombardował Ukrainę, aż ta się podda lub nie będzie po prostu komu jej bronić bo pozostaną tylko zgliszcza. Nie ważne czy straci 1000 żołnierzy czy 10.000 czy 100.000. Rosjanie staną za nim murem (alternatywą jest, że staną POD murem), zacisną zęby i walka będzie się toczyć. Być może w dłuższej perspektywie sankcje na tyle osłabią Rosję, że wyeliminują ją z mocarstwowej gry na kolejne 30 lat, ale ceną będzie za to wypalona do gołej ziemi Ukraina. No, chyba że zachód zaangażuje się militarnie, ale o tym to wolę nawet nie myśleć, bo mieszkam w zasięgu ruskich Iskanderów, a kto wie wie na co zdecyduje się Putin postawiony pod ścianą :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maczovista
-2 / 2

Ale ma racje ze Eu i usa czeka cyfrowa kontrola. A rosja chce być wolna od tego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-3 / 3

Jeśli już mówimy o "rosyjskim pokoju", to może przypomnijmy sobie, jak Amerykanie wprowadzali pax Americana w Panamie (obalenie prawowitego prezydenta i wprowadzenie dolara amerykańskiego jako waluty tego państwa) w Iraku, w Afganistanie, wcześniej w Wietnamie, Somalii, Mozambiku, Dominikanie, Haiti i paru innych miejscach.
Mam rozumieć, że Amerykanie wysyłali tam wojska żeby sadzić kwiatki i budować szkoły oraz szpitale XDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 marca 2022 o 21:48

R reevox
0 / 0

dwie ku*wy zawsze ramię w ramię. religia i polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem