Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
142 160
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
L legioner74
-3 / 15

Znani religijni fanatycy: Mao, Stalin, Hitler ... a nie, sami ateiści :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-4 / 8

@legioner74 Hitler - katolik. Stalin - uczeń seminarium, syn popa, Robespierre - katolik deista, Polpot - mnich buddyjski. Im większego potwora wymienisz, tym bardziej był związany z religią. Wzorcem dla nich jest bóg wszechmogący-potwór morderca. Czerpali z religii pełnymi garściami - getto w Rzymie i specjalne oznakowanie żydów ustanowił jeden z papieży w 1555 roku - prawie 400 lat wcześniej niż zrobił to Hitler

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2022 o 17:12

P konto usunięte
-2 / 2

@sliko Geniuszu... większość ateistów to dzieci osób wierzących. Głownie dlatego, że większość osób jest wierząca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L legioner74
+1 / 9

@sliko Hitler Katolik ... pewnie dlatego w czasie całego urzędowania jako kanclerz dokładnie RAZ wszedł do kościoła. Proponuję zamiast propagandy i kłamstwa zacząć czytać książki. Na początek: "Rozmowy przy stole 1941-1944" czyli zapis narad Hitlera w czasie wojny. Daje on tam kilkukrotnie upust swojej nienawiści do religii i Kościoła Katolickiego w szczególności.Oto cytat: "Już przez to [architekturę - przyp.] jesteśmy w stanie usunąć w cień jedynego konkurenta, jakiego mamy, czyli Rzym"), bądź majaczeń, podług których nazizm powstał w wyniku rozwoju, a nie rozkładu cywilizacji zachodniej ("Najcięższym ciosem, jakiego doznała ludzkość, było powstanie chrześcijaństwa. Bolszewizm jest nieślubnym synem chrześcijaństwa, a oboje - wytworem Żydów" i – na dokładkę: "Chrześcijaństwo to jest najgłupsza rzecz, jaka się zalęgła w chorym ludzkim mózgu, drwina ze wszystkiego, co boskie. Murzyn ze swoim fetyszem o niebo przerasta kogoś, kto poważnie wierzy w cud przeistoczenia"). Jakie znaczenie ma początek edukacji Stalina ? Przypominam o tysiącach zesłanych do łagrów popów i księży likwidacji tysięcy kościołów i klasztorów. Tu Polecam "czarną Księgę Komunizmu". Rozumiem propagandę antykościelną ale naprawdę trzeba się liczyć z tym, że oponent może mieć umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2022 o 17:48

S stockshark
-1 / 7

@sliko
G.o prawda. Mao - ateista, lenin - też, no i Dzierżyński również. Debil x ciebie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 3

@stockshark
Nie debil, tylko dobrze przygotowany agitator i manipulator.
Należy cały czas wykazywać kłamstwa w tekstach które rozpowszechnia, bo inaczej kolejni ludzie dadzą się nabrać na jego matactwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar marcinms24
0 / 10

I znowu Bertrand Russell jako autorytet....
Ów człowiek miał pewne osiągnięcia w matematyce, ale w kwestiach społecznych był poniżej poziomu przedszkolaka (np. popierał jednostronne rozbrojenie świata zachodniego z broni nuklearnej).

A co do tego komentarza - jest on w oczywisty sposób fałszywy. Rewolucja Francuska zabiła więcej ludzi w kilka miesięcy niż cała inkwizycja przez kilkaset lat. To samo można rzec o komunistach.

Krótko mówiąc - 3. prawda tischnerowska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 8

@marcinms24 Propaganda putinowska, czy kurska czepie z tej kościelnej np. jeszcze niedawno czarni twierdzili że w Polsce był jeden jedyny wpadek skazania człowieka na stos. A jak było naprawdę? - Tylko około roku 1315 wrocławski biskup, Henryk z Wierzbna, pali na stosie w Świdnicy około 50 heretyków wraz z ich żonami i dziećmi. Jeden z ostatnich procesów o czary odbywał się w 1775 r. (w Doruchowie k.Wielunia). Tam kilkanaście kobiet poddano próbom wody, a potem umieszczono w beczkach mających specjalne otwory na głowę. Oczywiście okrucieństwo okraszono religijnymi hasłami - na beczkach kryjących storturowane ciała tych kobiet umieszczano bogobojne napisy. W końcu kobiety spalono. A jeśli któraś z nich miała córkę, nie omieszkano na wszelki wypadek jej wychłostać. Nie wiadomo dokładnie, ilu ludzi zamordowała w Polsce papieska inkwizycja. Tego prawdopodobnie nikt nie wie, nawet Kościół, bowiem ustalić tego nie sposób. Mordowano protestantów, waldensów, fossariuszy, begardów, kalwinistów, arian, beginki, fraticellów, hustytów, dulcynistów, Żydów, wolnomyślicieli oraz "czarownice". Ślady popełnionych zbrodni były starannie zacierane. Część kościelnych archiwów w tej sprawie zostało zniszczone, a te, które istnieją, milczą i milczeć będą. Z pewnością są to TYSIĄCE - w artykule z Focusa nr 2/2001 autorka, piszącą dość prokościelnie poprzez minimalizowanie znaczenia tych zbrodni, oszacowała jednak liczbę ofiar TYLKO w Polsce na 15 tysięcy! A "wybielanie" historii trwa w najlepsze i w obecnych czasach - przed kilkoma laty w Doruchowie, gdzie zapłoną jeden z ostatnich stosów w Polsce, "dzięki" sugestii Kościoła zmieniono herb miejscowości - juz nie ma na nim płomieni, bo się "źle?" kojarzyły

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 marca 2022 o 17:36

avatar marcinms24
-2 / 6

@sliko
Cerkiew w Rosji jest od wieków podporządkowana państwu i to jest absolutnie oczywiste i tak np. obecny patriarcha Moskwy i Wszechrusi Cyryl był agentem KGB.
Szukałem tego nr Focus, znalazłem jedynie spis treści i nie ma tam nic o inkwizycji. Jeśli mam to traktować poważnie, to poproszę o bezpośredni link to tego artykułu. Inne źródła podają znacznie niższą liczbę, np. Wikipedia pisze o kilkunastu do kilkudziesięciu tysiącach we wszystkich krajach przez cały okres.

Ale nawet jeśli przyjąć Twoje wiadomości - to rewolucja francuska zabiła więcej ludzi w kilka lat, niż inkwizycja w kilkaset. Że o Bolszewikach nie wspomnę.

https://www.focus.pl/magazyn/focus/2021/focus-2-21
https://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja#Podsumowanie
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/03/19/ile-ludzi-naprawde-zginelo-w-polowaniach-na-czarownice/
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/03/16/ile-osob-naprawde-zgilotynowano-w-czasie-rewolucji-francuskiej/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojny_wandejskie#Liczba_ofiar

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gust
0 / 6

@sliko Jest i slikuś ze swimi półprawdami. Doruchów - czarownice spalone pod wodzą dziedzica (a więc osoby świeckiej) WBREW stanowisku proboszcza, który to próbował je ratować, a nawet interweniował u króla! Za 'Uważam rze': Utworzył się nieformalny komitet obrony niewinnych kobiet, na którego czele stanął ksiądz proboszcz Józef Możdżanowski. Światły duchowny powoływał się na instrukcję dla biskupów, zwaną „Canon Episcopi” z 906 r., w której benedykt Reginon z Prum stanowczo twierdził, że uroki czy czary są iluzją będącą następstwem głodu, choroby lub pijaństwa.
Zdanie o Henryku z Wierzbna jest ŻYWCEM wzięte ze sciaga.pl - niezle masz żródła. No ale stosy były.
Jakkowliek niepodważalny jest fakt katolickich stosów, jakoś 'zapominasz, że jakieś 2/3 przypisuje sir PROTESTANTOM. Z ok 300k ofiar, 200k to portestanci, ok 70k anglikanie, reszta to te upiory z KK. Choć i 1 ofiara, to stanowczo za dużo. Jak widac na przykładzie z 1775r bywała to też inicjatywa świecka, wbrew kosciołowi, choć z pobudek 'religijnych' (możesz sobie wypisać dowolne hasła - Putin pojechał na Ukraine zanieść pokój - tak przecież mówi, nieprwadaż??
Najzabawniejsze, o ile to można ując w tym knontekscie jest to, ze piszesz o propagadzie, piętnujesz ją, a sam robisz (robicie?) dokładnie to samo! Półprawdy, niesprawdzone fakty, insynuacje. Wszystko wypmierzone w katolików (nie są kryształowi, to na pewno), a wygodnie pomijasz innych, niby to walcząc o prawdę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 7

Czyli ateizm to religia? Ciekawy koncept.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-1 / 7

@Proxima86 tak samo jak niezbieranie znaczków jest hobby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 8

@sliko W kontekście mema tak. Mam przytoczyć zbrodnie wyrządzone przez zaciekłych ateistów, czy nie muszę? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 6

@Proxima86
Bądźmy szczerzy. Religia nie jest nauką. Religia to światopogląd. Również ateizm nie jest nauką, a jedynie światopoglądem ludzi wyznających go. Nie da się naukowo potwierdzić twierdzeń teologów tak samo jak nie da się naukowo potwierdzić koncepcji ateistów. Czyli w obu przypadkach mamy do czynienia z szeroko rozumianym pojęciem wiary konkretnych ludzi w taką lub inna koncepcję.
Czyli ateizmu nie powinniśmy nazywać religią, jednak możemy nazwać ją wiarą. Choć niektórzy wyznają ją w sposób niemal religijny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+1 / 3

@Rydzykant Zgadzam się w 100% :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
+1 / 5

sliko trochę odleciał, skoro uważa, że Rosja zaatakowała Ukrainę bo im duszpasterz nakazał XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
0 / 2

@kozaalfa1 religia jest po prostu wykorzystywana do manipulowania motłochem, aby ten nie protestował, bo wtedy nieliczną grupę myślących da się sterroryzować - tak to robi Putin, taką metodę chętnie zastosowałby Naczelnik Narodu z Żoliborza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kozaalfa1
0 / 0

@sliko W Polsce katolicyzm jest bardzo potężny, nie wiem jak jest z protestantyzmem w Rosji. W Polsce wygrało 500+ oraz reszta socjali, a nie jak by mogło Ci się wydawać religia nakazała. Tak było na początku kiedy było w miarę stabilnie, ale teraz to większość z ww. motywów dalej jest za głosowaniem na PiS. Dochodzi w Polsce jeszcze do tego, że poprzednia partia, PO, okradła polaków (ta sprawa z bankiem jakimśtam - dokładnie nie pamiętam), co spowodowało, że ludzie powiedzieli sobie, że nie będą już więcej na nich głosowali, a że masz 2 partie w Polsce, to jak nie pierwsza to druga. W Rosji chyba nie ma wyboru... no może jakiś tam jest, ale pewnie ludzie się boją na innego kandydata głosować. Albo głosują... ale i tak takie głosy są nieważne, albo robią przekręty.
Z jednym się z Tobą zgodzę, religia(kościelna) odbiera ludziom dumę, więc się nie zbuntują przeciwko kościołowi - "zegnij kark i pogódź się z tym, że Ci ciężko, a będzie Ci dane po śmierci".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem