Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
538 566
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P piotrKrokodyl
+36 / 42

Jak dzięki temu zniknie socjal, to ja jestem za

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gicio
+5 / 11

@piotrKrokodyl Nie zniknie . Więcej osób pracuje = jest więcej pieniędzy na socjal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fizdryg
+1 / 3

@Gicio nie chodzi o to że zabiorą pracę tylko o głupie gadanie że "na twoje miejsce jest setka..." zawsze tak gadali a potem dzwonią i pytają czy nie przyjdę, może jednak bym się namyślił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
+16 / 20

chyba zmienić retorykę z zabioro nam socjal i dla nas nie starczy, na zabioro WAM prace i jak NAS nierobów utrzymacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qaziku
+26 / 32

Może to dlatego, że ci ludzie w ogóle tu nie chcieli przyjeżdżać tylko zmusiła ich sytuacja.
Wiedzą, że po wojnie będą musieli odbudować swój kraj, swoje domy. Wiedzá, że stracili majątki swojego życia i po prostu starają się choć trochę odbić od dna i mieć jakieś środki odłożone, żeby zacząć wszystko od nowa.
To nie jest patola, której zakeży tylko na socjalu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+21 / 27

W sumie to nie byłoby źle zostawić pracowite Ukrainki tu, z ich wychowanymi dziećmi, a odesłać na wschód nasze Karyny z bąbelkami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
+10 / 14

@szwejkow
Ale na ten dalszy wschód, do Rosji. Na Ukrainie i bez nich będzie ciężko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+11 / 13

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2022 o 19:58

U ubooot
+9 / 17

taka jest właśnie różnica między ciapatymi a ukraińcami. Jest szansa skorzystać na tym że przyjęliśmy uchodźców ale obawiam się że nasz nierząd i to zawali

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrQuinn1986
-2 / 4

@ubooot tych ciapatych teraz roznosi i rzucają się w komentarzach na Facebooku bo jak to Ukraińcom się pomaga, a co z Syryjczykami, Afgańczykami, uchodźcami z Afryki. Żadnego współczucia, ludzkich odruchów, tylko "a co z nami?". Jak rozkapryszony dzieciak, który nagle musi się pogodzić z tym, że uwaga rodziny skupiona jest na nowonarodzonym rodzeństwie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+17 / 25

Bo to są normalni ludzie, nie zdemoralizowani socjalem jak te nasze roszczeniowe madki i ich leniwe konkubęcwały. Dla nich jest czymś oczywistym, że na swoje utrzymanie trzeba pracować, a nie wyciągać łapę i wołać dej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 marca 2022 o 19:47

avatar polkong
+14 / 18

Normalni ludzie to i normalnie myślą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 4

Dostanoo 500+ to przemyśłoo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
-1 / 3

O ile mnie pamięć nie zawodzi, to raczej zawsze wobec przybyszów z szeroko rozumianego Wschodu była retoryka, że zabiorą pracę. O "kradzież" przez nich socjalu nikt się nie martwił, bo sensowne świadczenia to w Polsce kwestia ostatniej dekady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
+2 / 2

ale... "jako prace" chiałoby się rzec. Nie "zabioro" tego, czego nie ma i co jest nieznane...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 marca 2022 o 13:43

T TakHedaPL
+1 / 5

Wyszukje w internecie co nie znacza ze podejmuja prace. Niestety ilosc uchodzcow ukrainskich jest zbyt duza a liczba uchodzcow ktorzy odejmuje prace jest zbyt mala zeby zrownowazyc ten wykres. Dalej .........- ukraincy tez nie sa glupi i nie beda bralipracy za grosze a ci ktorzy zobacza ze nasz socjal jest lepszy nic praca szybko zrezygnuja z pracy na korzysc socjalu - tak jak to robia pato polacy. Wiec bez optymizmu KAZDY socjal teraz jest zabojstwem dla Polski - czy to dla polakow czy dla ukraincow. Nie jestesmy bogatym krajem a przyjecie ponad 1mln uchodzcow i danie im socjalu gdzie z tego 1mln - moze MOZE 50 tys ''szuka" pracy a ile ja znajdzie i utrzyma jest inna kwestia. Wiec demot naprawde z dupy i pod publiczke bo tak naprawde bedzie coraz gorzej im wiecej uchodzcow przyjmiemy. Niemcy sa tego idealnym przykladem jak nie nalezy robic a idziemy ich sladem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-1 / 1

@TakHedaPL nie martw się, w Polsce zostanie tylko część uchodźców - ci którzy chcą wrócić na Ukrainę. Młodzi i bez zobowiązań pojadą dalej na zachód i prawdopodobnie na Ukrainę już nigdy nie wrócą na stałe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Planem jest przyznanie im prawa wyborczego i pis może spać spokojnie bo głosów nie braknie. Propaganda zrobi swoje, a "ciemny lud to kupi".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karmel1922
-2 / 2

Nie badz taki hoop. Idioto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-3 / 3

Socjal przyznali też Ukraińcom. Na jakiej podstawie i dlaczego? Tworzymy kolejnych darmozjadów? Jeśli w Polsce jest ponad 3 miliony Ukraińców to polski rynek pracy nie jest przygotowany na ich przyjęcie. Ile jest solnych miejsc pracy dla kobiet? Bo te męskie zawody np. w budowlance od lat zajmują ukraińscy mężczyźni, którzy nie kwapią się by walczyć za ojczyznę i sprowadzają do Polski rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrQuinn1986
-1 / 1

@tema_lina Na jakiej podstawie? No może takiego zwykłego ludzkiego odruchu. Bo jak ktoś z dnia na dzień stracił wszystko i wylądował z dwójką dzieci w obcym kraju to może przydałaby się jakaś pomoc chociaż na początek, żeby mógł się ogarnąć? Powiedz mi jaki rynek jest gotowy na taką falę uchodźców? Który kraj jest na tyle bogaty i nie ma żadnych swoich problemów, żęby to ogarnąć. Żaden! Każdy ma swoje problemy. A teraz idź na granicę powiedz tym matkom z dziećmi - wracajcie do zbombardowanych domów bo nam będzie zbyt ciężko wam pomóc i szkoda nam na to kasy bo mamy swoje problemy...no dalej...Kilka dni temu rozmawiałam z kolegą, który zarzucał bo Ukraicy mają darmowe bilety. Wolę bezpieczny dom i pracę która mi na to pozwoli zarobić niż ten bilet. Oczekujesz, że taka Ukrainka z małymi dziećmi będzie pieszo do Warszawy szła, żeby wszystko ogarnąć???? Głupiego biletu Ci żal? Serio? Ukraińcy się ogarną i pójdą do pracy, odpracują to co dostali. Przyjechały lekarki, pielęgniarki a tych nam od dawna brakowało. Część zostanie a część wróci po wojnie do siebie ale nie są to darmozjady tylko ludzie, którzy na siebie zapracują i bez tego durnego biletu na który tak wam szkoda pieniędzy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 2

@DrQuinn1986
Och jak dużo słów i jak mało treści.
Oczekuję, że około 800 tysięcy mężczyzn, Ukraińców przebywających w Polsce poczuje zew patriotyczny i wróci walczyć o swój kraj. Nie zastanawiałaś się, dlaczego tłumnie nie wracają? Dlaczego nie wracają ukraińscy oligarchowie? Nie widzę powodów, dla których ci państwo nie mogą wesprzeć Polski w opiece nad ich współobywatelami. Mają naprawdę dużo i jakoś nie chcą się dzielić? Słyszałaś o jakimś ukraińskim oligarsze, który pomógł na granicy z Ukrainą, albo wyłożył jakieś środki na pomoc humanitarną?
Większość Ukraińców przebywających w Polsce pochodzi z terenów, które nie znalazły się w rejonie bezpośrednich działań wojennych. Oni nie uciekają przed wojną, tylko uciekają z biednej Ukrainy. Korzystają z okazji, że nie potrzeba wiz, że głupia Polska da im za darmo wikt i opierunek. A gdy będzie ich 3 miliony i trochę się ogarną, to zażądają praw przysługujących Polakom. Już przyznaje się im numery PESEL!!! I wtedy pogadamy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DrQuinn1986
0 / 0

@tema_lina jakie to szczęście, że tak wielu Polaków nie myśli jak Ty i nie zamierzają siedzieć i czekać aż inne kraje lub wspomniani przez Ciebie oligarchowie zaoferują pomoc. Sama mając dwójkę dzieci nie czekałabym aż zbombardują mi miasto zanim ucieknę za granicę, no ale może Ty siedziałabyś spokojnie licząc na to, że cię to ominie. Czemu nie mają mieć tych samych praw co Polacy skoro tak samo będą pracować? Masz jakieś uzasadnione podstawy do tego by twierdzić, że 3 miliony osób będzie siedzieć na socjalu oczekując, że podatnicy za to zapłacą czy to tylko nieuzasadniony strach? Tak samo bano się Polaków gdy wchodzili do Unii a teraz jest nas tam ponad 4 miliony i jakoś na nas nie narzekają, Czemu uważasz, ze Ukraińcy będą gorsi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-3 / 3

@DrQuinn1986
A gdzie ja napisałam, że nie pomagam Ukraińcom? Pomagam, ale nie widzę potrzeby, aby się tym chwalić. Jak widzę, nie bardzo wiesz, o czym piszesz. Gdy Polska nie była w Unii, gdy Polacy nie mogli legalnie emigrować, po opuszczeniu kraju najczęściej trafiali do obozów dla uchodźców, gdzie nie byli traktowani na równi z obywatelami państw w których się znajdowali. Po wejściu do Unii tylko niektóre kraje, np. Niemcy czy Brytyjczycy otworzyli dla Polaków swoje rynki pracy, Inni zrobili to znacznie później.
Te trzy miliony Ukraińców przebywa w Polsce. Nawet jeśli milion wyjedzie, to i tak bardzo dużo zostanie tu na stałe. Już teraz w Warszawie ponad 10 % stanowią emigranci ekonomiczni, wśród których może promil jest uchodźcami, ale Polska tego na razie nie rozróżnia. Polski rynek pracy jest płytki. Czytałam o 140 tysiącach miejsc pracy w całej Polsce. Ile to jest procent w stosunku do 3 milionów? Podkreślę też, że te cztery miliony Polaków za granicą jest rozrzuconych po kilkunastu krajach i nigdzie nie ma nas więcej niż 800 tysięcy. Mam nadzieję, że nie muszę dalej tłumaczyć konsekwencji.
Pod spodem jakiś @griff pisze, że będzie protestowała "niepracująca szlachta". Zapomina, że nie wszyscy to patusy, którym nie chce się pracować. Są ludzie społecznie wykluczeni, niepełnosprawni itp. W każdym przypadku Ukraińcy będą tańsi na rynku pracy, który w pewnych obszarach jest właśnie patologiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar griff
0 / 2

No fakt. Tylko czekać na protesty niepracującej szlachty, absolwentów wyższej uczelni robienia hałasu, zasłużonych w walce o "dej mnie" i opiekunów z ich "horom curkom".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem