Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
2053 2094
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar BrickOfTheWall
+2 / 44

@tema_lina
Właściwie to na większość żarcia powinien się obrazić bo nawozy sztuczne to też import z Rosji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+8 / 26

@BrickOfTheWall - no tylko i wyłącznie.... biedny ten świat nikt nawozów nie robi tylko ruskie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+6 / 14

@tosavi
Robić może każdy, ale nie z dnia na dzień - przeswitchowanie wymaga czasu. Tak samo jak oderwanie się od rosyjskiego gazu, ropy i węgla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U usiek1992
-3 / 15

@tema_lina Ile rubli za komentarz? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aypeross
-4 / 8

Leroy Merlin Polska odcina się od tej decyzji. wycofała wszystkie produkty z Białorusi i Rosji przekazali ponad 4 miliony złoty na rzecz uchodźców wspierają i pomagają swoim ukraińskim pracownikom etc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 12

@usiek1992 Widzę, że należysz do tych co mają tak zryte berety całą sytuacją, że nawet napisanie samej prawdy o realiach w których żyjemy bierzesz za rosyjski trolling opłacany w rublach. Weź wyloguj się z internetu na jakiś czas bo masz mózg zlasowany...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 4

@tema_lina Podepnę się tutaj, żeby ktokolwiek odpowiedział mi na pytanie. Tak zachodzę w głowę, po jakie licho wymuszamy na naszych zachodnich firmach nakładanie samemu na siebie embarga w Rosji i na Białorusi? Ja rozumiem nakładać embarga na Rosyjskie i Białoruskie firmy, bo to uderzy w nich, oni nie zarobią, ale jeśli my nakładamy sami na siebie embargo to my nie zarabiamy. Wyobraźcie sobie, że Rosja robi teraz embargo sama na siebie i przestaje pompować gaz do Europy. Dokopałaby nam? Zapewne tak, co innego jest musieć iść do innego sklepu, a co innego jak nie możesz się ogrzać i nic sobie ugotować. Ale przede wszystkim Rosja dokopałaby sobie, bo natychmiast by upadli z ich gospodarką opartą w głównej mierze na ropie i gazie.

Dlatego jeszcze raz pytam, jaki ma to cel oprócz dokopania nam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+5 / 25

@efek - no przecież nigdzie nie ma gazu i ropy tylko u ruskich...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+6 / 38

@TarakaN Bo on tylko nie kupuje, jak ma inny wybór. Jakby mu miało być zimno w doopę, to wtedy już nie bojkotuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+32 / 46

@TarakaN rozumiesz sytuację kiedy masz ograniczony wybór lub nie masz go w ogóle, a sytuacją gdzie ten wybór masz?
Możesz w ramach protestu nie ogrzewać domu lub do zapalić ognisko w salonie paląc drewnem z ogrodu ale ogrzać dom czymś musisz, natomiast zakupy artykułów budowlanych czy sportowych w tych sieciach nie musisz robić mając wybór jest ich kilka. Ja rozumiem, że LM itd. Polska wycofała ruskie produkty (ale chyba nie było ich zbyt wiele) ale niestety jest zależna od centrali w Francji więc niech menadżerowie w Polsce naciskają na górę, jeżeli inne kraje postąpią podobnie to sorry będą musieli podjąć decyzję czy tracić rynek europejski kosztem rosyjskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+40 / 70

@Tibr
Dokładnie tak. Wybierasz tam, gdzie masz wybór. Nie kupich w Auchan, kupisz w (wstaw sobie nazwę dowolnej sieci, jest ich pod dostatkiem). Niech Auchan padnie w Polsce na pysk

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+18 / 30

@krzysiek19b78 tak na marginesie tym tokiem myślenia dochodzimy do ściany, w której rozbijemy się o sankcję wobec Rosji, bo przecież najboleśniej odczują to zwykli Rosjanie.

Jeżeli sieć odczuje wszędzie nacisk ludzi to zrezygnuje z rynku Rosyjskiego, pracownicy tych sieci pracę będą mieli w najgorszym przypadku, życie nieznośnie pustki w ich miejsce wskoczy konkurencja i Ci pracownicy znajdą pracę u nowego pracodawcy. Jest szereg rozwiązań, które mogą podjąć pracownicy sieci w Polsce.
Tam od bomb giną dzieci, a my tu mamy względny spokój.
Jakoś takiego zmartwienia nie było o kelnerów gdy budowlanka była otwarta w trakcie lockdawnów, że ci pierwsi nie mają za co dzieci wyżywić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 1

@KatzenKratzen ale czy tak naprawdę oni sobie coś z tego robią,zrobią promocje obniżki darmowy festyn przed sklepem i naiwni polecą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+3 / 3

@mrooki już tu był taki demot i tak z ciekawości zapytam gdzie to się podziała ta cała "Greta" ,a i o naszych aktywistkach też cisza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Qbikkkk
+3 / 7

@tosavi to zalatw butle z gazem z USA...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@TarakaN o, widzę ruskiego trolla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-5 / 11

@Tibr Tak, a jakie to rozwiązania mogą podjąć pracownicy sieci w Polsce, skoro pierwszeństwo w zdobyciu pracy ustawowo mają zagwarantowane Ukraińcy? I co zrobią ci pracownicy Auchan, Decathlona, czy LM? Pójdą po zasiłek dla bezrobotnych, którego też nie dostaną, bo kasa będzie przede wszystkim dla biednych Ukrańców?
Wiesz, jaki jest powód wojny na Ukrainie? Bardzo chętnie był przeczytała twoją wersję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 5

@tema_lina jeżeli sieć odczuje, że grożą jej straty sama zareaguje, co do zasady prywatna firma dąży do maksymalizacji zysku więc mając wybór Europa czy rynek rosyjski będą musiały wybrać. Jakoś np. Ikea podjęła decyzję aby wyjść z Rosji, problem mają jedynie Francuzi. Pracownicy co mogą to mogą zgłaszać problem tak aby menadżerowie pchali to wyżej, żeby się Francuzi wyraźnie odcięli.
Tak na marginesie.
Przypomnij mi czy dla pracowników TVPiS byłaś taka łaskawa, że martwiłaś się o ich dzieci, oczekując, że powinni rzucić pracę w szczujni?

Do Polski przyjechały głównie kobiety i dzieci, myślisz, że tłumnie zostawią małe dzieci bez opieki bo ja raczej widzę problem z stabilniejsze systemu socjalnego aniżeli obawy, że odbiorą nam pracę. Dwa o ile wiem to została uproszczona procedura zatrudnienia ale nie ma prikazu, że mam zatrudniać Ukraińca a nie Polaka, dwa do tej pory wypełniali luki tam gdzie "szlachta nie chciała pracować".

A możesz mi wyjaśnić powód wybuchu wojny na Ukrainie? Co takiego się wydarzyło, że wyjaśnia bombardowanie bloków mieszkalnych, szkół i szpitali?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
0 / 2

@TarakaN: Nie cały gaz jest z rosji, nie całe paliwo jest z rosji. Ale słusznie prawisz. Większość węgla, który zasila elektrownie węglowe na miał węglowy, pochodzi z rosji i na to nic nie poradzi nikt spoza rządu. Natomiast na paliwo masz wpływ. Wystarczy korzystać z zagranicznych koncernów, które mają mają swoją ropę i produkty dostarczają do swoich stacji o Polsce. Poza tym niektórzy gazu nie używają. Nie mniej jednak jest różnica między korzystanie z tego, od czego ten terrorystyczny kraj nas uzależnił, a wkładaniem kasy do kieszeni firm, które nie są firmami rosyjskimi, ale korzystają z zamieszania i nie rozumieją jaki jest cel sankcji. Bo do tego sprowadza się to co robią rzeczone firmy. Co z tego, że zysk ze sprzedaży w rosji pójdzie na pomoc Ukrainie, skoro podatki i inne koszty muszą zapłacić w rosji. To tak jak z przemysłem tytoniowym w Polsce. Zwiększamy akcyzę i cenę fajek, wmawiając ludziom, że to ma na celu ograniczenie palaczy, jednocześnie dotując plantacje tytoniu... Rzuciłem palenie 11 lat temu. Zanim ceny fajek wystrzeliły w górę. A więc nie finansuję tego biznesu. I tak samo nie mam zamiaru finansować ludzi, którym tylko dolary w oczach się mienią. Bo dzięki wyjściu reszty, mają możliwość dyktowania cen byleby ruscy mieli choć namiastką luksusu zachodu. A pomoc? jaka pomoc? Rosja za ich podatki kupi więcej broni niż Ukraina środków pomocy za te "zyski", a Ruscy albo nie dadzą ich przekazać albo zniszczą. Tak więc nie łudźmy się. Chodzi o kasę i o politykę. Elegancja Francja jedyna w UE i NATO rozmawia z Pluterem i póki ich firmy tam będą to ten terrorysta będzie chciał rozmawiać z Francją. Powiem więcej. Hasło pomocy Ukrainie z zysków sprzedaży to niezły chwyt marketingowy. Bo jak w UE zacznie się bojkot tych marek to powiedzą, że ludzie pomagać nie chcą i zmuszają biedne firmy do dotowania placówek w Rosji... A to woda na młyn Ruskiej propagandy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@Tibr Nie tylko Francuzi nie wyszli z Rosji. Poczytaj sobie dane dostępne w sieci. Porównywanie szczujni TVPis do np. kasjerek z Auchan, czy Decathlonu do grube nadużycie, nie uważasz?
Tak do Polski przyjechały głównie kobiety. Ich dzieci bez problemu, przynajmniej w Warszawie zostały przyjęte do przedszkoli i szkół. Nie wszystkie warszawskie maluchy miały to szczęście aby trafić do przedszkola!!!
Na rynku pracy decyduje cena pracy, a Ukrainki będą zawsze tańsze od Polek, więc nie będzie równości przy naborze.
Tak, mogę ci wyjaśnić powód, z jakiego wybuchła wojna na Ukrainie. Jankesi kombinowali rozmieszczenie swoich baz na Ukrainie. Flirtowali z Ukraińcami, szkolili armię, dostarczali broń. Rosjanie uprzedzali, że może się to źle skończyć, bo nie zaakceptują baz NATO blisko swoich granic, na co Biden stwierdził, że ma to w nosie. No i Ruscy się wkurzyli, rozpętali wojnę, którą trudno będzie zatrzymać. A ucierpią przede wszystkim cywile, jak w każdej wojnie.
Przechodziłam dzisiaj koło budowy osiedla. Właśnie zaczynała się zmiana i słuchac było tylko język ukraiński i rosyjski. Jak myślisz, kim byli budowlańcy? Podpowiem, to wypasione dorodne byczki, które dekują się w Polsce zamiast walczyć o swój kraj. A Zełenski jęczy, żeby za Ukrainę walczyli obcokrajowcy.
Być może nie wiesz, ale w Polsce przybywają uchodźcy w większości z rejonów nieobjętych działaniami wojennymi. Zastanawiające, nieprawdaż?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@tema_lina nie nie jest nadużyciem do szczujni, bo tam też pracują zwykli Polacy, montażyści, sprzątaczki więc dlaczego mam mieć inne oczekiwania wobec sprzątaczki w TVPiS, a LM?
Ok nie pamięta czy ty więc nie drążę.

Z tymi bazami to chyba ... sorry ale oni u nas nie chcą ich wybudować co strategicznie jest logiczne. Owszem Ukraina była udział w szkoleniach ale przepraszam cię bardzo gdybyśmy tak podchodzili i uzależniali byśmy się od tego co myśli ZSRR nigdy nie byłoby strajków, nie pozbylibyśmy się baz ZSRR z Polski, nie bylibyśmy w UE itd. dla mnie nie jest to argument, a przede wszystkim dlatego nie jest gdyż Putin po pierwsze wszedł na Krym zbrojnie, wszedł do Doniecka i do Ługańska. Narrację przyjął jak Stalin w 1939 kiedy ZSRR zaatakowało Polskę i najważniejsze J Biden jest obecnie prezydentem, nie był żadną osobą decyzyjną gdy Putin wszedł do Ukrainy zbrojne.

Co do struktury diaspory Ukraińców w Polsce. Oczywiście, że część stanowią mężczyźni ale tylko ci, którzy przybyli do nas przed 24 lutego. W chwili obecnej przybywają tylko kobiet z dziećmi i starcy (mężczyzna legalnie nie przekroczy granicy). Do tego dochodzi część "kolorowych" migrantów... tak wiem o tym jednak w większości oni są deportowani do swoich krajów. Nie boje się tych co będą chcieć pracować, a tych co będą chcieć brać zasiłki.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 2

@Tibr
Sprytnie ominąłeś temat uchodźców z terenów nieobjętych wojną. A takich jest większość. To są ekonomiczni emigranci, którzy uciekają nie przed wojną a przed biedą. Wreszcie mogą i korzystają z tego.

Pominąłeś też problem mężczyzn, którzy nie chcą wracać na Ukrainę. Jakoś nikt nie chce publikować danych dotyczących ruchu Ukraińców w stronę domu:) A byłyby to dające do myślenia statystyki.

Ja też nie boję się o tych, którzy będą pracować. Boję się o Polaków, dla których tej pracy zabraknie, bo Ukraińcy będą tańsi... A polski rynek pracy jest płyciutki. Podobno jest 140 tysięcy wolnych miejsc pracy. A uchodźców jest 3 miliony. Widzisz tę dysproporcję?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@tema_lina nie, nie omijam ekonomiczni byli już wcześniej ale ci chcą pracować więc nie są jako tako zagrożeniem. Oczywiście, że nie można nie dostrzegać obciążenia jakie w konserwacji nam to przyniesie, jeżeli Europa nam nie pomoże, bo 80% to kobiety starcy i dzieci więc nie szalał bym z zaborem miejsc pracy, a bardziej bałbym się o system socjalny w Polsce dla którego to będzie olbrzymie obciążenie.

Niestety dla mnie większym problemem są Rosjanie ze swoim resentymentem do upadku ZSRR i uważającym, że Rosja ma prawo innym dyktować jak mają żyć. Przecież sama wielokrotnie powtarzałaś, że nie życzysz sobie by ktoś ci właził do łóżka, a Rosjanie uzurpują sobie takie prawo również wobec nas.

Ci co nie co nie chce już u nas byli wcześniej, co do danych to przecież Ukraińcy sami podali liczbę ilu mężczyzn wróciło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Olympia1
0 / 0

@KatzenKratzen
Oczywiście bo przecież ciebie nie interesują ludzie którzy tam pracują.Dokładnie tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@Olympia1
Zdecydowanie bardziej interesują mnie ludzie, którzy giną na Ukrainie na skutek tego, co im zrobiła (i robi cały czas) Rosja. Im bardziej dociśnie się sankcjami rosyjski naród tym szybciej wyjdą na ulice i dyktatora obalą. Tak się kończą dyktatury gdy narodowi brakuje jedzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Olympia1
0 / 0

@KatzenKratzen
Nie byłabym tego taką pewna. Może być też tak że ci co teraz są przeciwko wojnie staną po stronie Putina. Zresztą to na eksporcie zarabiają państwa nie na imporcie. Myślisz że będą rozpaczać bo się zachodnie firmy wycofają zastąpią je swoimi. Efekt już widać rubel się odbija, wszystkie ekonomiczne instytucje alarmują, że właśnie załamuje się eksport Jak myślisz komu tym robimy przysługę na pewno nie nam tylko Putinowi. I tak dla wiadomości potępiam to co zrobił Putin, żaden kraj nie powinien doświadczać tego co teraz Ukraina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
0 / 0

@Qbikkkk - nie ma sprawy daj namiary to ci zamówię

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+4 / 10

@tema_lina , no i udało ci się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+2 / 6

@tema_lina jak nie będziesz 'pro' tutaj to cię zbanują taka polityka uciszania i bycia w zgodzie z programem "partii" jedynej słusznej linii narodu
miłego dnia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 6

@pxyy Właśnie nie jestem pro i staram się zachować w miarę obiektywy stosunek do rzeczywistości. Już mnie zbanowali, teraz mam kłopoty z umieszczaniem komentarzy. Ja ich po prostu nie widzę. Nie wiem, czy są publikowane, ale nie dbam o to. Polityka adminów powoduje, że maksymalnie loguje się tutaj 120-150 użytkowników. Tendencja jest malejąca. Też myślę, żeby sobie darować ten portal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
0 / 2

@tema_lina No i te 150 kont robi średnio 15 milionów wejść miesięcznie. Pracusie, nie ma co :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tosavi
+12 / 18

@anamaja82 - ale darmozjadów dupa boli .... socjalu mało? To niech sie te "biedaki" za robotę wezmą. Tak chory bo pełen darmozjadów takich jak ty ten kraj doi mnie podatkami jak może jak już wole by kasa szła na ludzi których naprawdę spotkało nieszczęście w postaci wojny niż darmozjadów żyjących z socjalu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
-3 / 3

@anamaja82 - won do Moskwy ruska onuco!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wormz4eveR
-3 / 3

@Quant_ ładnie się pan przedstawił przed milionami czytaczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+4 / 34

No ładnie widać ile mamy trolli ruskich, piszą o gazie i innych importowanych towarach z rosjii... spokojnie krok po kroku, nie będziemy nic importować i niech rosjanie wdychają gaz i popijają ropą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 8

@AVictor pewnie to będziemy ekologiczni zasuwać z buta lub co bogatsi na rowerkach(mnie też obrazisz i nazwiesz jak innych)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jablon1000
0 / 14

@AVictor No i wszystko bedzie znacznie drozsze. Tylko ciekawe, kogo bedzie na to stac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rwpd2
-2 / 6

@jablon1000
Jest czas na niemaniepieniedzy, i czas na robienie tego co trzeba. Teraz jest ten drugi. Spokojnie, na niemaniepieniedzy będziesz jeszcze miał cała resztę życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-5 / 11

@AVictor Ale na razie do Gdyni wpłynął rosyjski tankowiec w całości wypełniony ropą naftową. Węglem też nie gardzimy:)
A jeśli tak bardzo zależy ci na Ukrainie, to tamtejszy Legion Cudzoziemski chętnie cię przyjmie. I sowicie wynagrodzi w hrywnach:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-2 / 2

@tema_lina sowiecki troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 7

Dopóki pieniądze się zgadzają to się nie wycofają. Jak zauważą spadek obrotów to wtedy nagle ogłoszą wielką solidarność...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 12

Ja zacząłem od usunięcia konta na decathlonie w pozostałych nie miałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+1 / 3

@tema_lina od jednego nie, ale po kilku milionach naśladowców, głęboko się zastanowi.
Kula śnieżna zaczyna się od jednego płatka śniegu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@mygyry87 Wiesz, nie ma szans, żeby taki bojkot się udał. Wystarczy, że Auchan da cukier, czy olej o złotówkę tańszy niż u konkurencji i jak myślisz, co się stanie? XDDDD
Poczytaj fora "dyskusyjne" Ukraina już jest zupełnie inaczej postrzegana niż dwa tygodnie temu. Już Ukraińcy zaczynają stanowić zagrożenie dla Polaków. Tak się tam, nie bez racji, pisze. A to dopiero początek. Za miesiąc będzie gorzej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@tema_lina Czy się uda czy nie siedzi właśnie w takich ludziach jak ty.
Po co iść na wybory? Pis w sondażach wygrywa więc co jeden głos zmieni? Olej wybory pomyślało 5 milionów ludzi a potem ojej skąd u nich takie poparcie no niemożliwe, musieli zrobić przekręt.
Brzmi znajomo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 3

@tema_lina Sowiecki troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@rdaneel Bo mam inne zdanie niż ty? Skoro rzucasz takie oskarżenie to dowody poproszę, ale szybko! A najlepiej donieś do adminów, niech mnie zbanują:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@mygyry87
Nie masz racji. Uważasz, że świat jest idealny i wszyscy postępują etycznie? Otóż nic bardziej mylnego. Właśnie LM ogłosił obniżkę cen na 1000 produktów. I jak myślisz? Klienci będą się zastanawiać, że nie wycofali się z Ukrainy? Może dwa tygodnie temu mogli przez sekundę to robić ale nie teraz. Dziś temat Ukrainy spada i już nie wróci. Polska propaganda, prym wiedzie TVN 24, którego nie da się już oglądać, jeszcze grzeje temat, jeszcze epatuje tymi śmierciami cywilów, od dwóch dni nie wspomina się o dzieciach! Pokazywane są zniszczenia, które są cokolwiek by mówić immanentną cechą wojny. Ale Polacy już coraz częściej pytają, dlaczego ukraińskie dzieci znalazły przedszkola w Warszawie, a ich pociechy odpadły w rekrutacji? Dlaczego powiększają się kolejki do lekarzy itp.
Aha, biorę udział w każdych wyborach, tak dla jasności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
-1 / 1

@tema_lina po co bierzesz udział? Twój głos sprawi, że coś się zmieni?
Wszystko o czym piszesz, to socjologia nowoczesnego świata, gdzie każde wydarzenie jest nośne przez 2-3 tygodnie.
Natomiast pamiętaj, że korporacje wydają setki milionów na budowanie wizerunku a nawet tako 2 tygodniowy zryw może zburzyć to co kreowali przez lata, gdy nawet w memach ich logo będzie zestawiane z wojną i śmiercią cywili.
Ponadto mam pełne prawo świadomie zrezygnować z pewnej sieci, która dla mnie wizerunkowo straciła bezpowrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@tema_lina na pewno od twojego głosu rząd upadnie, ale bohaterstwo xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
0 / 0

@tema_lina oj oj pojedyncze głosy zaczynają być słyszalne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+6 / 14

@jakisgoscanonim Bojkotują ich w całej Europie. Od Hiszpanii po Finlandię

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
+1 / 1

@rysz666 I jakie to ma znaczenie w kontekście bojkotowania polaków? A czy bojkotują też te firmy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S supermpomem
-1 / 5

przydałoby sie im zmienić te loga na sklepach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar be4bee
+3 / 3

@dizel1977 no nie, bo tak to tylko uprzykrzasz życie zwykłym pracownikom. Po prostu tam nie kupuj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kziaja
+6 / 14

@dizel1977 zrobisz problem polskiej obsludze, która w tym sklepie pracuje za marne grosze. Niezły hojrak jesteś. Mleko pod nosem mama wytarła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eniva
-1 / 23

Nie zamierzam rezygnować z zakupów w tych sklepach. Od kilku lat kupuję różne rzeczy w Decathlonie i nie widzę powodów żeby sobie tego odmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-4 / 8

@Eniva kolejny sowiecki troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hdarek
+7 / 15

Jakby to kogoś interesowało.
Idąc tym tokiem myślenia wszyscy co mają szklanki z Ikei powinni przestać z nich pić a najlepiej wyrzucić bo były wyprodukowane w rosji.
Nie chcesz to nie kupuj. Nikt nie będzie mi mówić co i gdzie mam kupić. A darmozjady niech się wezmą do roboty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joker85
+1 / 3

ale szklanki Ikea nie są produkowane przez sowietów:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 2

@Joker85 Są made in Russia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+1 / 1

@hdarek Szwedzi w XVII wieku na nas napadli. Co tam jakieś szklanki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+3 / 23

Szczerze to głupie gadanie.
Jak przyjdzie dać Ci za remont łazienki 20 tysiecy albo z towarem z leroy merlin 19 tysięcy to polecisz do nich jak na skrzydłach. No w każdym razie większość tak zrobi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-3 / 9

@slagen ...a efektem togo będzi to, że wszyscy zignorują sankcje, w konsekwencji ZSRR będzie miało to w d.. i za 5 lat wyląduje w Warszawie. "Bo taniej zapłaciłem za łazienkę"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
0 / 2

@rdaneel No tak, jestem pewna, ze jeśli ta firma budowlana sie wycofa z Rosji, to nie ma tam żadnego innego sklepu budowlanego, który urośnie w silę i przejmie zapotrzebowanie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 3

@Livanir Boże co za pierdoły piszesz. Pewnie jest. Problem polega na tym że tu wytniemy im 10% przychodu tam 20 i w konsekwencji z tych podcinań gospodarka im się wywali a właśnie o to chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
0 / 0

@rdaneel Usuńmy wszystkie biedronki, chwilowo będzie chaos, a miesiąc później będzie wylęgarnia małych sklepików. Podobnie z każdym sklepem. Moze nie będzie można kupić czekolady Wedla, ale Rosja na pewno ma jakieś wytwórnie czekolady.

Plus dla rosji to 10%, dla sklepu mogą to być straty, po których się nie pozbierają i sankcje dotkną nie tylko rosję, ale i całą resztę świata.
Jak wiele jesteś w stanie poświęcić dla Ukrainy? Sprzedałeś już mieszkanie by kupić im mundury? Pozbyłeś się poduszki finansowej? Zrezygnowałeś z piwa i spotkań z rodziną by robić nadgodziny i poświecić się dla Ukrainy? Jeśli nie, to nie oczekuj od innych ryzyka bankructwa. Nie wiesz jak wielką częścią rynku dla danego sklepu jest rynek Rosyjski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-3 / 3

@Livanir
Sankcje mają być całkowite i możliwie rozległe.

A ty sugerujesz: no tu nie, tam się nie da a poza tym nie wszyscy mogą wszystko no i tak nie...Nie, k... NIE

Wszędzie, w każdym momencie KAŻDA sowiecka/prosowiecka działalność ma być tępiona w zarodku.

Każde nawoływanie do obejścia sankcji jest działaniem na pożytek ZSRR a więc w istocie jest sowieckim trollizmem.


Jesteś sowieckim trollem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+3 / 3

@rdaneel jestem sowieckim trollem bo bronie firmy, która może stracić wszystko?
Zacznij od siebie, jak mówiłam sprzedaj wszystko co masz i wyślij więcej broni na Ukrainę. Zgadaj się z innymi to może i jakiś czołg uda się kupić. Jeśli myślisz inaczej i jeszcze tak nie pomogłeś, to jesteś rodyjskim trollem. Każda nie kupiona rakieta jest na pożytek Putina.


Cukiereczku, świat nie jest czarno-biały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-4 / 4

@Livanir

"Nie mozna bojkotować bo firma straci wszysko. Nie ma sensu bojkotować gry bo to nic nie znaczy. Nie ma sensu sankcjonować zwykłych obywateli bo nie są winni." - wpisujesz się w tą logikę podważania sankcji.

Jesteś sowieckim trollem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
0 / 0

@rdaneel Nie podważam sankcji, a to, ze każdy powinien je stosować jak może.
Podejmę gre :D
To ty jesteś ruskim trollem, bo chcesz się zemścić za to, ze nie możesz kupić w McDonald, wiec chcesz byśmy w zamian nie mogli kupować w Auchan, jak ten upadnie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-3 / 3

@Livanir

"Nie podważam sankcji" Podważasz. Każde słowo przeciw jakimś sankcjom jest ich rozmywaniem. "Bo nieważne" bo inni bo to w sumie nie do końca ruskie.. NIE, PO PROSTU NIE.

"wiec chcesz byśmy w zamian nie mogli kupować w Auchan, jak ten upadnie :D" myślę że tego błyskotliwego przykładu dedukcji uczyłeś się u Macierewicza.


Jesteś sowieckim trollem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
0 / 0

@Livanir tacy neofici są najgorsi. Usłyszy jakieś hasło - akcja, bojkot i działa bez przemyślania. Czy może raczej nie działa. Bojkot jest fajny bo nie wymaga od nas żadnego działania. Gdyby przyszło do aktywnej pomocy, o jakiej piszesz, to wielu internetowych chojraków wymięka i nagle gdzieś znika.

Dla takiego neofity wystarczy tylko nieco odmienny punkt widzenia i od razu ktoś staje się wrogiem, trollem, lecą bany itd. I nie wiem czy wydaje mu się że taki Auchan to autentycznie rosyjski sklep, który zyski śle prosto do Kramla żeby opłacać faktury za rakiety?
'Prosowiecka działalność..' dobre sobie. Jest to sieć francuska (inna sprawa że żabojady chętnie handlowały bronią z ruskimi pomimo embarga - może czas na bojkot wszystkiego co francuskie?). W takim razie całe 'wsparcie' dla Rosji jest takie, że daje dostęp zwykłym obywatelom do miejsc pracy i tanich produktów. Zaznaczmy że ze względu na sankcje, coraz mniejszej liczby produktów, bo może na razie mają zapasy na półkach i w magazynach, ale w najbliższej przyszłości ich nie uzupełnią.Natomiast całym 'wsparciem' dla gospodarki rosyjskiej jest to co taki sklep zostawia tam w podatkach. Czyli jak to w końcu jest? Zachodnie sieciówki drenują nas z kapitału, wyprowadzając zyski do kraju macierzystego, czy wspierają nasz rząd w budowaniu Wielkiej Polski? Bo w Rosji jest przecież identycznie.
I ciekawy jestem czy jeden z drugim chojrakiem choć przez chwilę pomyślał co oznacza nagłe wycofanie marki z całego kraju. Nie wywiozą zgromadzonych tam towarów, nieruchomości, zainwestowanego kapitału. Dla koncernu to będzie strata, być może dotkliwa. A dla ruskich? Pozostawione rzeczy szybko zostaną znacjonalizowane. McDonaldsy nadal serwują śmiećburgery tylko pod nazwą Wujek Wania. I 100% ich zysków zostaje w kraju. Sklepy też zmienią logo, może zaczerpnięte z takich memów i będą sprzedawać pozostawiony towar, albo zostanie on zwyczajnie rozszabrowany. Czysty zysk dla ruskich. Ciekawe jak ich logika z tym sobie poradzi ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 marca 2022 o 13:18

avatar Orlando73
-5 / 11

zbojkotować skur....nów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 6

A Polacy nadal tankują na stacjach Amic....Toż to ruskie stacje!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
+1 / 11

A ja w Auchanie kupie bo dobre ceny. Zwłaszcza teraz jak taka drożyzna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+2 / 4

o Kurła. a ja płatki śniadaniowe dziś kupiłem w Anszła! o kurła, zdrajcy jedne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TakHedaPL
+5 / 9

Zaczyna sie przeginanie w druga strone. Zaraz bedzie foch i zakaz wdychania powietrza ktore leci ze wschodu xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
+1 / 1

@TakHedaPL bo oddychać trzeba z twarzą zwróconą na zachód, najlepiej w kierunku Waszyngtonu, tak żeby wdychać demokrację. Za to na wschód można puszczać bąki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
0 / 6

Czasem mysle że do obowiązkowej matury z polskiego, matematyki i języka obcego, powinna dojść fizyka, historia i ekonomia.

Wycofanie się takiej sieci z Rosji nie ma naprawdę żadnego sensu. Sens by miało podniesienie w Rosji cen. Niech już zostawią nawet płatność w rublach, tylko niech dźwigną cenę trzy razy. Dzięki temu staną się trzy rzeczy:
- ruguje się pieniądze z rynku
- dobra luksusowe nadal są widoczne ale zbyt drogie, a to drażni bardziej niż ich brak.
- pracownicy decathlona w rosji nie stracą pracy, a oni temu bajzlowi są najmniej winni.

Podobnie jest z wycofywaniem ze sklepów rosyjskich produktów. One już zostały zapłacone, handel ma odroczone płatności o kilkanaście dni tylko. To nie jest samochodówka gdzie płatności odracza się o 3-4 miesiące.
Więc jeśli wywali się je ze sklepu, to polski sklep traci, a nie Rosja.
BTW: większość długoterminowych wyroób tylko wróciła do CDC, w sklepach pojawią się jak tylko pierwsza fala euforii przeminie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T timi14
-3 / 7

Super, ze dzis rano zobaczylem tego demota. Dzieki temu wyje*alem auto z Leroy Merlin z budowy i oswiadczylem, ze nie przyjmuje dostawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 5

@timi14 Ale wcześniej zapłaciłeś za towar, który ci dostarczyli. Czyli straciłeś pieniądze, bo to nieuzasadniona odmowa przyjęcia towaru. Coś mim się zdaje, że jesteś kolejnym "bohaterem" jakich pod tym demotem mnóstwo XDDDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T timi14
-1 / 1

@tema_lina Nie. Płatność przelewem, na który firma miała 30 dni i jeszcze go nie wykonała. Transakcja została anulowana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marakash
+2 / 4

ha! a ja w merlinie i Decathlonie nigdy nic nie kupiłem, a wiecie dlaczego? bo jestem biednym młodym Polaczkiem pracującym od 8lat jako magazynier w naszym pięknym kraju miodem płynącą krainą:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+5 / 5

Nie wycofują się z Rosji, bo Macron im zabronił. Podczas spotkania z przedstawicielami francuskich koncernów, prezydent Francji wyraźnie nakłaniał, aby się nie wycofywali z rosyjskiego rynku. Zresztą jego codzienne telefony do Putina najprawdopodobniej służyły właśnie omówieniu nowego statusu francuskich firm w Rosji. Macron wyczuł okazję do przejęcia tej części rosyjskiego rynku, którą opuściły firmy z USA i Wielkiej Brytanii. Francuzi obok Niemców to najbardziej zdradzieckie hieny w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E el_co_ma
-2 / 2

DCATHLON powinien sobie C w logo skreślić i będzie O.K.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
-4 / 4

Każdy kto robi z Rosją interesy w tym czasie powinien zostać napiętnowany, bo dostarcza Rosjanom środków do mordowania cywilów na Ukrainie. Każdy kto pracuje dla tych ludzi lub coś od nich kupuję powinien zdawać sobie sprawę, że się do tego dokłada. Ja swoich pieniędzy w żadnym z tych sklepów do momentu ich wycofania się z Rosji nie zostawię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-1 / 3

@Pug_79 Czyli Polska też powinna być napiętnowana? Zastanów się, co piszesz. A najlepiej idź już spać jeśli lekcje odrobiłeś:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
-3 / 3

@tema_lina
nigdy nie przestaje się uczyć, ale mój nick zawiera też mój wiek. Jedynym sposobem na skuteczną zmianę kultury, która rozdziela działania systemu totalitarnego od pieniędzy jakie zarabia się na współpracy z nim jest uświadomienie, tym, którzy te pieniądze zarabiają, że jest to społecznie nieakceptowane. A brak tej akceptacji można pokazać tylko poprzez ostracyzm. Jeżeli nie potrafisz reagować nawet w tak banalny sposób jak przestanie kupowania towarów, surowców i usług od morderców twoich sąsiadów, to nie oczekuj, że ktoś się przejmie, gdy ten sam morderca przyjdzie po Ciebie. Polska powinna jak najszybciej wprowadzić embargo na rosyjskie surowce tak jak i wszyscy pozostali. Na chwilę, trzeba zawiesić pragmatyzm i hipokryzję na kołku i ponieść koszty przeciwstawienie się totalitaryzmowi inaczej będziemy mieli spore problemy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
-2 / 4

@Pug_79 Nie tankuj, nie ogrzewaj mieszkania gazem lub węglem, nie kupuj warzyw i zbóż, bo większość nawozów pochodzi z produkcji przy użyciu rosyjskiego gazu ziemnego. To takie polskie. Boso ale w ostrogach. No i oczywiście ruskie i niemieckie zagrożenie od stuleci. Jakoś nie przeszkadzają ci amerykańskie zbrodnie na cywilach popełniane podczas licznych interwencji tego państwa w krajach trzecich. Żałosny jesteś!
Na koniec - nie obchodzi mnie twój wiek. Powiem tylko, że broda nie czyni mędrca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@tema_lina

Jesteś sowieckim trollem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ainaruth
0 / 0

@Pug_79 natychmiastowe embargo na wszystkie surowce? Czyli zakręcamy kurek na ropę i gaz, od dziś nie sprowadzamy węgla, nawozów i tego co tam jeszcze Rosja do nas posyłała? Najczęściej nie są to konsumenckie towary w sklepach, dlatego zwykli ludzie nie odczuli jeszcze tych sankcji. Ale całkowite i błyskawiczne odcięcie na skalę państwową nie jest możliwe ot tak.
Chyba że nie obchodzi Cię, że ludzie nie dojadą do pracy, będą marznąć w domach, w których nieraz braknie prądu czy ciepłej wody. Paliwa braknie też maszynom budowlanym, rolniczym, karetkom, zresztą jeśli w szpitalu braknie ogrzewania czy prądu to gdzie ta karetka miałaby jechać..
Bojkot sklepów jest łatwy, bo najwyżej zapłacimy za niego wyższymi cenami. Ale nawet jeśli te sieci upadną, to wcale nie uderzy w Rosję, tylko we Francję. Za to odcięcie się od surowców niesie poważne konsekwencje. Uniezależniajmy się, minimalizujmy zyski Rosjan, ale może warto pomyśleć nad sankcjami, tak żeby one wyrządzały faktyczną krzywdę Rosji, a nie reszcie świata. Dobrym przykładem jest SWIFT. To na pewno zabolało Rosję i koncerny/państwa handlujące z nią. I to tam powinien pójść wysiłek na uszczelnienie sankcji, a nie że cocacola jest przedmiotem hejtu, bo nadal bierze od ruskich kasę za swój produkt (który słabo się nadaje w celach militarnych). Więc ważniejsze jest żeby przekonać inne państwa do utrudniania wymiany handlowej. Jeśli Rosja może nadal robić przelewy przez Białoruś, Chiny czy kryptowaluty, to dużo większą szkodę wyrządzi im zablokowanie kolejnych kanałów przepływu pieniądza niż upadek jakiejś zachodniej marki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
-1 / 1

@ainaruth
odebranie Rosji narzędzi nacisku na kraje UE powinno być priorytetem, ograniczenie importu surowców do absolutnego minimum niezbędnego do funkcjonowania i zakupy w innych krajach po wyższych cenach. Co do marek, jeżeli chcą sprzedawać Rosjanom, nie będą sprzedawać mnie. I tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D davvid89
0 / 0

tak, niech ludzie w Polsce stracą pracę, bo firma w Rosji odmawia zamknięcia xD to jest po prostu spółka która odpowiada przed zarządem we francji i wysyła im pieniążki... Teraz nie mają za bardzo co wysłać, a Putin powiedział, że ich ochroni, więc mogą dalej używać nazwy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem