Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
251 270
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Pasqdnik82
+5 / 15

To że Polska przyjmuje tych ludzi to jest super.... tylko ich tutaj jest miliony... a to jest też wielkie obciążenie finansowe... gdzie jest UE i relokacja uchodźców?
Polska finansowo nie udźwignie tego napływu... .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-3 / 5

@Pasqdnik82 Nie udźwignie? W jakim sensie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+3 / 3

@Pasqdnik82 Niech zabiorą 500+ i będzie jak znalazł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@TomorrowNeverKnows
No coś Ty! A kto bedzie na nich głosował jak zabiorą swojemu elektoratowi podstawowe źródło utrzymania? Jeszcze, nie daj Boże, trzynastki emerytom zabiorą to już w ogóle będzie harmagedon, nie zdążą na Antypody nawiać jak ich sóweren pogoni!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 1

@magmag1 Napisałem, finansowo... taka pomoc kosztuje... same leki to pewnie ogromne pieniądze, a jakoś nie słyszałem ani nie czytałem, że kraje na zachód od Odry by relokowały uchodźców przybywających do Polski... i zdecydowana ich większość jest u nas..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 0

@Pasqdnik82 Ukrainki chcą pracować, rynek pracy jeszcze wchłonie drugie tyle co przyjechało. Brakuje jednak mieszkań na wynajem, to jest problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-4 / 14

Pomyśl? A może warto pomyśleć w perspektywie dłuższej niż tydzień. W tej chwili widzę ogromny napływ uciekinierów z Ukrainy. Zupełnie się temu nie dziwię: nikt nie chce wychowywać dzieci pod ostrzałem. Nie krytykuję ludzi pomagających. Pora jednak zadać sobie pytanie: co dalej? Nie zapowiada się szybki koniec wojny. Nawet bez wojny Ukraina była biedna, teraz doszła totalna ruina tej cherlawej gospodarki. Jaki procent będzie chciał wrócić do siebie i do czego?
----
Obecnie wszystkich musimy utrzymać, zapewnić lokum, szkoły, opiekę zdrowotną. Sama UE już kręci jak może aby wyłgać się jakimiś drobniakami.
----
NATO? Może autor demota czuje się jakoś super bezpiecznie pod parasolem NATO ale ja nie. Już nie raz przekonywaliśmy się ile znaczą w praktyce papierowe sojusze. Nasza własna armia to b00rdel, bo po co się starać skoro zawsze upsko uratuje magiczne NATO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-3 / 5

@irulax Lubisz pomarudzić i odkrywczo wskazywać zagrożenia ;) Na szczęście ogromna większość woli działać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
+4 / 8

@irulax Zastanawiam się czy wylać Ci kubeł pomyj na łeb za bycie ruską marionetką czy cierpliwie wytłumaczyć bo nie ogarniasz i plujesz jadem nie mając pojęcia o historii. A może zostawić cię w spokoju bo jesteś przypadek beznadziejny. Powiem tak. Kiedy wybuchła IIWŚ miliony polaków zaczęło uciekać gdzie się dało. Nie mieli tego przywileju co dzisiaj mieszkańcy UE. Wtedy musiałeś jakoś przedostać się przez front i granicę. Samemu, bez pomocy kogokolwiek. Być może nie wiesz ale po świecie rozsianych jest kupa rodzin, gdzie ludzie mają polskie korzenie. Nawet Gal Gadot ma babcię z Polski co oznacza, że ktoś z jej rodziny po prostu uciekł z tego kraju. Po wojnie, ze czasów PRL nie było lepiej. Pamiętaj, że niektórzy w trakcie wojny pomagali za cenę życia własnego i nieraz całej rodziny. Niektórzy niestety przypłacili to życiem. A Ty, siedząc na swojej doopie w bezpiecznym miejscu, jesteś na tyle bezczelny, że masz pretensje o to co będzie potem? Martw się o teraz. Znalazł się k...wa planista od siedmiu boleści. Moze jeszcze powiesz, że przewidziałeś wojnę jeszcze zanim covid nastał... Niestety w takiej sytuacji dział się instynktownie. A potem martwi o jutro. Bo może go nie być. A skoro uważasz, że NATO zrobi to samo co Anglia czy Francja na początku IIWŚ to co ty tu jeszcze robisz? bo ja mam wrażenie że masz fałszywe poczucie bezpieczeństwa i bronisz go nie przed tym, przed kim powinieneś. Ale obawiam się, że za bardzo masz mózg wyprany żeby zrozumieć pewne rzeczy. Jestem ciekaw czy w razie dalszej ekspansji putina za zachód, będziesz walczył czy spierniczysz jak najdalej, zanim zabronią Ci tego i siłą wcielą do wojska. A swoją drogą ciekaw jestem czy jesteś z pokolenia, które jeszcze miało obowiązkową służbę wojskową czy jesteś z tych co broń widzieli co najwyżej jako replikę lub teksturę w grze... Ja książeczkę wojskową mam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tymczasowylogin
+2 / 4

@irulax
1. Przypomnę, że 2014, gdy Unia Europejska przyjmowała uchodźców z Syrii to Polska się sprzeciwiła i nie przyjęła nikogo, a teraz oczekujesz, ze będą wielkoduszni i nam pomogą przyjmując uchodźców z Ukrainy, tak? No dobra, przyjmują. Może nie w takim tempie jak kolejni napływają do Polski, ale zawsze.

2. Unia Europejska nie chce dać nam pieniędzy, ponieważ nie stosujemy sie do zasad UE. Ostatnio ogłosiliśmy, że w Polsce ludzie nie mają prawa do niezawisłych sądów, czyli jak Partia wyznaczy sędziego to on może wydawać wyroki wg uznania Partii, a nie prawa i to jest OK.
Zapisaliśmy się do klubu, zobowiązaliśmy do przestrzegania jego zasad, nie przestrzegamy tych zasad, ale oczekujemy, że mimo to klub nas będzie traktował jak pełnoprawnych członków i będzie nam pomagał (odbierając ludzi, dając pieniądze, itd.).

3. Poobrażaliśmy wszystkich wokoło (oprócz Putina i Orbana), a teraz rozpaczamy, ze nikt nas nie popiera i mimo łamania zasad nie kwapi się z szybka i hojną pomocą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-1 / 1

@Doombringerpl
Planuję bo ktoś musi - przynajmniej w mojej rodzinie. I nie zawsze jest to coś miłego, bo nie zawsze na wszystko jest kasa. A w Polsce wszystko idzie "na żywioł" a potem mamy pier*nik jaki mamy. Było co najmniej 10 lat żeby jakoś przygotować swoją własną armię. Myślisz, że jak Polska armia poszłaby w rozsypkę to NATO pójdzie walczyć za nas? Sojusznik sojusznikiem, ale własna armia musi być. Gdyby putler rozwalił Ukrainę w 3 dni nie byłoby tej rozmowy. Skoro tak dobrze znasz historię to sobie przypomnij Powstanie Warszawskie i jego konsekwencje.

@tymczasowylogin
1. Przypomnę, że wśród uchodźców tych z Syrii było może z 20-30 reszta to cała Afryka. Widziałeś ile osób ustawiło się w kolejce po europejski socjal? Napływ emigrantów z Afryki ustał czy nadal dziesiątki tysięcy koczuje aby dostać się do Europy?
2. Świetnie, argument jak z komenta powyżej: giną ludzie, za chwilę może być damat ale kasy nie ma bo nie macie praworządności.
3. Przespałeś ostatnie 10 lat? Kto niby nie obraził Putina? Normalnie jakbym słyszał argumenty fanatyków POPISu - lać na głowę to będą mówić, że deszcz pada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polkong
+4 / 4

Sprostowanie do mema: do Polski napływają uchodźcy wojenni uciekający przed mordującymi cywili rosyjskim zbrodniarzami. Nie "emigranci".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem