Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
423 449
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M Myslaca_istota
-2 / 24

Rubelki przyszły, trzeba się wywiązać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+4 / 18

Demot w punkt wyjaśniający obecną sytuację w relacjach polsko-ukraińskich!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisexit
+1 / 21

Tłusta świnia wypasiona przy kremlowskim korycie działa!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-3 / 5

@pisexit Tak przecież to było dawno , to już historia..... https://www-polsatnews-pl.cdn.ampproject.org/v/s/www.polsatnews.pl/wiadomosc-amp/2021-10-07/lwowska-rada-obwodowa-2022-rokiem-upa-to-jest-skandal/?amp_js_v=a6&_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16475985018525&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&share=https%3A%2F%2Fwww.polsatnews.pl%2Fwiadomosc%2F2021-10-07%2Flwowska-rada-obwodowa-2022-rokiem-upa-to-jest-skandal%2F

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antypisior
+2 / 2

czy to jest tłustowłosa ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+6 / 24

Masakra, co ten dekiel miał na myśli? Co chciał osiągnąć? ... Po jasny ciul delegacja "głupi i głupszy" jechała na Ukrainę, skoro tu taki wstyd zostawili. Nie wierzę że nie wiedzieli, bo ten ciul jest za głupi nawet na coś takiego. Sam tego nie wymyślił.
Ja tu postuluje, żeby Żeleński odwołał ogłoszenie roku 2022 rokiem UPA (bo przepraszam, ale wypadałoby) a tu takie kurde coś po naszej stronie.... Wstyd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+1 / 13

@7th_Heaven znając życie robi dla Rosji. Może nieświadomie, może świadomie. Jak Godek, Ordo Iuris itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrokis
-2 / 4

@7th_Heaven tylko przypomina co się stanie za parę lat w pl. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-3 / 19

Teraz , po minusach widać ile tu jest ruskich kurevv.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+2 / 12

Dziel i rządź.

Pewnie polecenie od góry dostał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+4 / 8


Ideę konkursu pani Kempa i pan Czarnek powinni wytłumaczyć np. tym ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2022 o 10:52

1 13Puchatek
+15 / 25

Powiem tak… Każdy, kto czyta jakiekolwiek moje komentarz na tym portalu, wie, że do narodowców i innych tego typu szmergli jest mi baaaardzo daleko. Ale tu najlepiej będzie zacytować wpis na Twitterze autorstwa Roberta Winnickiego prezesa Ruchu Narodowego (brrr..). Winnicki, którego prywatnie nie cierpię napisał tak (ode mnie - dedykacja dla ministra Czarnka):

"Kto nie pamięta o ludobójstwie na Wołyniu i nie domaga się prawdy o pomordowanych przez OUN-UPA Polakach, ten jest zaprzańcem i zdrajcą. Kto wymachuje dziś Wołyniem by nie pomagać kobietom, dzieciom, starszym i chorym uciekającym przed barbarzyństwem Moskwy, ten jest s....synem."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+2 / 4

@13Puchatek Pięknie napisane. Trafione w sedno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+3 / 5

Cały ten nierząd to po prostu kremlowscy sprzedawczycy, lub co najmniej "pożyteczni idioci" putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar carlos53
-4 / 10

Wołynia nigdy nie zapomnimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
0 / 10

Ukraina ogłosiła 2022 rokiem Bandery, z tej okazji polski rząd jak najbardziej mógł zorganizować taki konkurs dla uczczenia pamięci tego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+9 / 9

Znalazłam regulamin tego konkursu z terminem wysyłania prac do 31. stycznia br.

Nikt tego nie wymyślił teraz. Zagadnienie nie jest proste: czy w obliczu wojny zmieniamy historię? Czy Lwów wobec aktualnej postawy Polaków i faktu doświadczeń naszych rodaków z UPA zmienił patrona bieżącego roku? Nie udało mi się znaleźć o tym informacji, ale może ktoś mi podlinkuje?

Nie mam odpowiedzi na pytanie, co teraz należy zrobić, ale wszyscy widzimy teraz, jak Polacy oferują swoją pomoc Ukraińcom i jak Ukraińcy bronią swojego kraju (i być może pośrednio terenów na zachód od siebie) oraz jak uczciwie i bez nadużyć przyjmują pomoc. Może właśnie chodzi o to, żeby pisać nową historię bez wypierania lub zaprzeczania historii dawniejszej, za to odbierając jej moc wywoływania w nas wzajemnej nienawiści lub niechęci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aypeross
+6 / 12

ja tylko tak przypomnę że w ramach "odwetu" Polacy zamordowali w taki sam okrutny sposób Ukraińców na Wołyniu wg różnych szacunków od 20 000 do 60 000
o tym też trzeba pamiętać
ciekawe czy taka informacja jest potrzebna w tym "konkursie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+2 / 4

Pomijając aspekt etyczny tego przedsięwzięcia, to jest ono przede wszystkim głupie. Nie trzeba wielkiej przenikliwości aby przewidzieć, że taka inicjatywa zorganizowana właśnie teraz, dla bardzo wielu ludzi będzie podejrzana i kojarzona z rosyjską propagandą. Ta wojna może być naprawdę punktem wyjścia do prawdziwego pojednania w sprawie Rzezi Wołyńskiej i rozrachunku Ukraińców z historią ludobójstwa dokonanego na Polakach. Ale aby wykorzystać tę szansę, trzeba działać z głową. Najpierw musi się skończyć wojna, później trzeba usiąść z władzami Ukrainy do stołu i opracować sojusz na przyszłość. Przy tym stole - bez kamer - trzeba zażądać aby władze Ukrainy przeprowadziły kampanię informacyjną na temat historii ludobójstwa, zlikwidowały nazwy ulic i szkół nawiązujących do UPA i pomniki banderowców. Podkreślam - BEZ KAMER. Bez rozgłosu, bez awantur, po prostu w kręgu polityków postawić taki warunek sojuszu polsko-ukraińskiego. Po tym co Polska zrobiła dla Ukrainy podczas wojny i zważywszy na to, jak bardzo Polska będzie Ukrainie potrzebna po wojnie, prawdopodobnie byłoby to skuteczne i kult banderowców zduszą sami Ukraińcy. Ale na to wszystko przyjdzie czas. Teraz jest czas na budowanie kapitału politycznego i społecznego w relacjach obu krajów, a nie na działania, które wyglądają jak chamska prowokacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 6

1. Konkurs nie został zorganizowany po wybuchu wojny na Ukrainie, ale wiele miesięcy wcześniej
2. Oceniana jest rzetelna wiedza na temat prawdziwych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat, a nie umiejętności bezmyślnego klepania kremlowskiej propagandy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zen143
+2 / 6

Tak pamiętajmy bo to była tragedia ale to było dawno temu i w podobnych okolicznościach wojennych . Teraz tam dzieje się kolejny " Wołyń " który będzie zapisany w historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kraken11
+5 / 5

Szkoda, że nikt nie pomyśli o wielu Polakach, którzy po II wojnie światowej zostali na na ziemiach obecnej zachodniej Ukrainy. Wielokrotnie we Lwowie nocowałem u Polaków i pytałem się o Wołyń. Okazuje się, że pamięć jest, ale jest i zgoda. Wielu Polaków i Ukraińców żyje w zgodzie, są tam wieloletnie przyjaźnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kiraftw
+3 / 5

Bo o to właśnie chodzi, żeby skakać sobie do gardeł za chwilę. W urzędach już nakazują uczyć się urzędnikom języka ukraińskiego. Co jak co, ale mamy armię Ukraińców, którzy siedzą w Polsce od lat. Czemu ich nie zatrudnią albo nie działają w wolontariacie jako tłumacze? Nie wierzę, że PiS jest aż tak głupi i oderwany od rzeczywistości, nie widząc problemu, że ludzie chorzy czekają w kolejkach do lekarzy lata, a Ukrainiec wchodzi z marszu. Ludzie nad nami nakazujący bycie przymuszonym darczyńcą itd. To są celowe działania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piano74
-1 / 1

@kiraftw popracuj jeszcze trochę nad składnią i już Polaka będziesz mógł udawać ruska onuco!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+3 / 3

Brawo. Takt, styl i wyczucie smaku godne najlepszych polityków PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m_77
+2 / 2

Komitet PAN zastąpi się PiSowskimi "członkami" i po sprawie. Na ch*j nam eksperci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FuckPutin
+1 / 3

PiS to są antypolacy, antyludzie i antyeuropejczycy. Przestępcy, którzy doprowadzili do zbrodni i skłócania Polaków z Ukraińcami (obu stronom wmawiano że druga strona to faszyści) są SOWIECI. Zbrodnie po stronie polskiej czy ukraińskiej popełniają ZBRODNIARZE, a nie cały naród. Przyjmijcie to wreszcie do wiadomości PiSowskie kacapy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sensibilty
-2 / 6

Przepraszam, mord na Wołyniu miał miejsce dobre 80 lat temu. Skoro przez tyle dekad nie było sposobności rozmowy, to uważacie ze teraz się znajdzie? Jak to ma wyglądać? "No, już po wojnie, to teraz pogadamy o historii". Pamiętacie mordy Hitlera, a nie pamiętacie ze w tamtych czasach Ukraina stała ramię w ramię z nim przeciwko Polsce! Korzystali z koryta które Hitler wykopał. Nie interesuje mnie ze tam bomby, wojna. Polska przeżyła 2 wojny. Po każdej się podniosła. Tu dzieci są chronione, za czasow II WŚ dzieci dostawały karabin w ręce i do walki. Ukraincy się wypowiadają ze nawet jak wojna się skończy, nie mają zamiaru tam wracać, choćby po to żeby odbudować kraj. A wy im laske zróbcie w akcie solidarności

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K korrono
0 / 0

Ze strony kuratorium oswiaty z Katowic:

Jednocześnie w związku z tą zmianą został przedłużony termin nadsyłania prac do 31.03.2022 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Victus1410
-1 / 3

Bardzo dobrze, brawo. Co jest tutaj niewłaściwego, przypominanie że Ukraińcy byli mordercami a ich bohater narodowy był ludobojca? Kiedy będzie dobry moment? Wojna może jeszcze trwać latami, a jak się zakończy, to Ukraina będzie się odbudowywała z 50 lat i wtedy też będzie zły moment. Dopiero wtedy będą rozwijały się nacjonalizmy na Ukrainie, bo Bandera jest dla Ukrainy symbolem walki z ZSRR. Od 2014 r, w momencie prowadzenia walk z Rosja, Ukraina jakoś nie wahała się np blokować przepływ towarów do Polski, a było już realne zagrożenie inwazja Rosji na ich ziemię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar yahoda
+2 / 4

@Victus1410 No dobra to co proponujesz? Mamy w tym momencie jako kraj zarządać od nich oficjalnego przyznania się do rzezi na Wołyniu, potępienia tej zbrodni jak również jej organizatorów oraz wszystkich, którzy brali w niej udział. Dodatkowo chcemy uczczenia pomordowanych, dostępu do masowych grobów, ekshumacji i godnego pochówku. Chcemy również zlikwidowania wszelkich pomników oraz innych sposobów w jaki są w tym momencie honorowani członkowie OUN, UPA itd. O to chodzi, prawda? Powtarzam, na to przyjdzie czas. Chcesz to zrobić właśnie w tym momencie? Może jeszcze uchodźcy powinni składać odpowiednią deklarację na granicy i przekraczać ją na kolanach i zaraz potem z czcią całować polską ziemię. Bo jak nie to co? Staniesz na granicy Ty i tobie podobni? Będziesz blokował wjazd? A może weźmiesz siekierę i sam wymierzysz "sprawiedliwość"?
Zastanów się czy nie warto przerwać w końcu tego łańcucha nienawiści. Dziś oni, a jutro kto wie może my będziemy potrzebować pomocy. Chciałbyś być na ich miejscu? Wątpię.
W nieludzkich czasach przetrwają tylko ci którzy zachowają człowieczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2022 o 17:00

V Victus1410
0 / 2

@yahoda Od Ukrainy chcę tylko przyznania się do winy. Wszystko inne jest teraz niemożliwe do uzyskania. Nauka w polskich szkołach nie może omijać tematu banderowców że względu na Ukraincow bo dla nas powinna liczyć się nasza własną tożsamość narodowa. Nie możemy przedkładać dobra Ukrainy nad swoje własne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tauri83
+3 / 5

W momencie gdy do szkół trafiają dziediątki tysięcy ukraińskich dzieci, to wśród ich polskivh równieśników robi się taki test?
To jest namawianie do nienawiści.
Faszystowskie metody. Ten rząd daży do modelu państwa jaki jest w Rosji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Victus1410
-2 / 2

@Tauri83 Nikt nikogo nie namawia do nienawiści. Temat mordów na Polakach był latami zamiatany pod dywan. Chodzi o to, aby to zmienić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maja123456
-3 / 5

@Tauri83 A co, mamy zaklamywac historie, zeby czasami jakis ukrainiec nie poczul sie zle? Ty sie dobrze czujesz? To nie my spowodowalismy ta wojne, za to my pomagamy i tyle. Pomoc to opieka, ale nie zaklamywanie rzeczywistosci!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-1 / 3

No to teraz ukraińskie dzieci będą miały okazję przedstawić swój punk widzenia. Uzasadnić uwielbienie dla zbrodniarzy i morderców, może ja ich zrozumiem a może ruskim wybaczą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem