Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
305 315
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pisowskagangrena
+8 / 8

gdzie jest diesel po 10,66 ? u mnie jeszcze po 7,50

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
+3 / 11

Po pierwsze nie każdy diasel pojedzie na oleju rzepakowym, po drugie niszczy on silnik bo zostawia więcej nagaru i ma większą gęstość, po trzecie ma on o 12% mniejszą kaloryczność, po czwarte jest mocno wrażliwy na niskie temperatury. Olej rzepakowy zastosowany w nowych silnikach niszczy ja już po kilku kilometrach jazdy. Piszę to tylko dla osób które nie mają podstawowej wiedzy o samochodach. Dziadków którzy mówią że to lepsze i tańsze nie pozdrawiam i spadajcie na drzewo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@Thevipervip może inaczej
Każdy silnik wysokoprężny ogarnie temat na rzepaku. Gorzej osprzęt takiego silnika. Stare diesle na pompie rotacyjnej przepadną wszystko, nawet węgiel z moczem haha. Jednak współczesne common rail nie bardzo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 3

@Thevipervip
W celu zmniejszenia lepkości i gęstości, należy dodać estru etylowego kwasów tłuszczowych. Albo w ostateczności, dobrze przepędzony bimber. Im starszy, prymitywniejszy i większy silnik, tym mniej będzie miał problemów ze spaleniem takiej mieszanki. Dla silników nowoczesnych takie eksperymenty są zabójcze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+2 / 4

@Thevipervip Ale tu na focie jest stary Mercedes 123 produkowany 1975-86 wiec o nim mowa, a takie zabytkowe diesle mogły jechać na rzepakowym, ale oczywiście absolutnie i pod żadnym pozorem nie można to używać w powszechnie stosowanym wtrysku common rail. Bo to bardzo czułe układy i drogie.

A tak poza tym to w democie cena diesla jest mocno zawyżona a oleju rzepakowego zaniżona. ropa u mnie na stacji jest dzis po 7,40 (czyli 22,2 zł za 3 litry) natomiast olej rzepakowy w 3 litrowych jest w tej cenie co napisane 20,39 zł, tylko nie wszędzie są te bańki i już kupując w litrowych butelkach wyjdzie na to samo, wiec sensu brak nawet dla starych aut tego wlewać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2022 o 14:51

T truskawka90
0 / 0

@rafik54321 Chodzi ci o pompy tłoko-rozdzielaczowe? Już pompy VP37, VP44, lub pompy Lucasa też się szybciej zużywały na oleju opalowym i rzepakowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+1 / 1

U nas ON dzisiaj 6,99. I zapowiadają, że następna dostawa 6,50

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@Buka1976 Jak to ci krzywousty obiecał albo bezmajtek to ON bedzie w następnej dostawie po 8 zł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rpg99
+2 / 2

Stare niemieckie diesle (tak do wprowadzenia euro 1) miały opcje instalacji do spalania oleju roślinnego. Były to specjalne zbiorniki paliwa z dogrzewaniem, ogrzewane przewody paliwowe, specjalne filtry i wymienione uszczelniacze na odporne na biopaliwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+1 / 1

Autor musiał wymyślić dramatyzm, bo 21 zł za ON vs 20,49 za rzepakowy, by nie wyglądało dostatecznie dramatycznie. Potem ludzie się dziwią, że TVP jedzie po bandzie jak takie typy nie mają hamulców przed manipulowaniem ludźmi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarcelinaMarcelina
+2 / 2

Poczekajcie jeszcze miesiąc i zobaczycie ile olej rzepakowy będzie kosztować :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem