Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+18
Ten demotywator może zawierać treści nieodpowienie dla niepełnoletnich.
+
1983 2042
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M magmag1
+10 / 22

@slagen Masz widzę dotarcie do tajnych danych władzy. Od kiedy będzie można być lekarzem na oświadczenie? A już poważniej: jesteś żałosny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-3 / 9

@magmag1 Uzasadnieniem było że uciekając przed wojną dana osoba po prostu zapomniała zabrać dokumenty i dyplomy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
+4 / 18

@slagen Twoje zdanie: „ Nie będzie potrzebna nostryfikacja dla lekarzy ani nawet dyplom.” to prymitywne kłamstwo i nie masz żadnych danych, że władza tak kombinuje. Bardzo prymitywne, słabe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
+8 / 10

@slagen Właśnie, dokumenty nie będą potrzebne ale i tak to będą sprawdzać. Tu chodzi o samą papierolgie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+2 / 54

Następny co by tylko rozdawał. Przyjmuj ilu chcesz uchodzcow. Jak za kilka miesięcy będą tobie przeszkadzać bo obudzisz się z tego amoku "pomocy" to tylko nie rób demota o tym jakie to polskie prawo jest zle bo z własnego mieszkania ( jak na kredyt to bank pozwala tobie mieszkac) nie możesz wygonić ludzi których do niego wprowadziles. Polecam brać głowie kobiety w ciąży to się uje#iesz na lata. Przyjdzie czas na przebudzenie. Pomagamy z głową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+4 / 18

@Gekon86 No i jeszcze trzeba policzyć tych, którzy po wojnie powiedzą (lub nie) dziękuję i wrócą do siebie. I cały jego "emerytalny" plan pójdzie w PiS du.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+9 / 11

@Gekon86 ale taki sam problem jest nie tylko z uchodzcami a naszymi polskimi pasozytami. Dlatego nie zdecydowalabym sie udostepnic mieszkania nikomu. Dopoki nie zmienia sie przepisy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
-1 / 9

@pochichrana zgadza się, ale jednak cała masa idiotów minusuje. Za jakiś czas się obudzą jak temat zacznie być głośny w mediach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
+2 / 4

@pochichrana Wiesz, jak mam do wyboru beneficjentów 500+, a ludzi uciekający przed wojną, to wolę uciekających przed wojną. Przed wojną może uciekać każdy, więc nie wiesz na kogo trafisz. Natomiast beneficjent 500+ to patol który przyda się dopiero jak zaorają na pole cmentarz na którym zostanie pochowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Drau
+5 / 5

@Prally Już nie przesadzaj. Nie każdy kto ma dziecko i dostaje 500+ jest patolem. Oczywiście osoby żyjące tylko z socjali istnieją i zawsze istnieli. Przy takiej polityce rozdawnictwa zawsze też istnieć będą. Przyznam, że sama też obawiałabym się wynająć swego mieszkania, choć z drugiej strony przez lata byłam najemcą. I pamiętajmy, że Ukraińcy to też ludzie, tacy sami jak my. Jedni są w porządku, inni nie. Bycie cwaniakiem i nierobem to nie jakaś cecha narodowa, a po prostu ludzka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
0 / 0

@Gekon86 A po polsku pisać umiesz? Idę o zakład, że wiele Ukrainek lepiej posługuje się polszczyzną niż ty. Wróć do podstawówki albo do Moskwy....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 0

@Myslaca_istota nie potrafię się posługiwać polszczyzną bo gdzieś jest literówka, brak przecina itp? Dobrze, że Ty potrafisz i na końcu stawiasz trzykropek. Jak już pani mądralińska, to ten trzykropek powinien być po "albo" co dałoby do myślenia. Kulą w płot. Na marginesie. Przyjmuje zakład. Jak masz zamiar udowodnić swoje przypuszczenia? Śmiało, pisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
0 / 0

@Prally i ja sie z Toba calkowicie zgadzam. Pomoc na start sie nalezy, a Ukraincy to do tego pracowity narod. Oni nie beda na nas zerowac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alakinjjsk
-5 / 23

bardzo dobry argument, pan na pewno wszystko wyliczył i wie, że starczy dla nas wszystkich, i możemy pomagać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mygyry87
+25 / 31

Mam pracownika z Ukrainy, sam mówi o dużej ilości cwaniak ów, głównie tych którzy wyjechali w pierwszej kolejności.
Nie jest tak, że każda opisana sytuacja nie jest prawdą, nie mniej większość osób jest w trudnej sytuacji a nawet tym cwaniakom, którzy na Ukrainie żyli jak w bajce, skończą się pieniądze, które mieli głównie z układów i łapówek.
Trzeba pomagać to nie jest sytuacja w której chcieli się znaleźć, zawsze będą cwaniacy, ale nie polecam oceniać wszystkich jedną miarą.
(w poniedziałek byłem w hrebennej odebrać 2 kobiety i 3 dzieci, każdego dnia dziękują za pomoc.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2022 o 8:17

avatar hoost
+2 / 32

Taaak, szalejąca inflacja, drożyzna, wielka dziura w budżecie a to dopiero początek bo premier już zapowiada "zawieruchę gospodarczą" czyli jeszcze większą inflację i stagnację gospodarczą. https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/banki/premier-w-koncu-przyznal-cos-czego-obawialismy-sie-od-dawna-6748188312443648a.html%3famp=1 Więc genialnym pomysłem jest wpuścić 2mln Ukraińców i włączyć ich w programy socjalne na które już nie ma pieniędzy a które będą kosztować dodatkowe dziesiątki mld więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 7

@hoost Na programy socjalne nigdy nie było pieniędzy, zawsze żyliśmy na kredyt, problem z tym że oni wezmą kasę a jak się wojna skończy to wiele z tych osób wróci do siebie a my zostaniemy z jeszcze większym długiem, którego obsługa swoją drogą już nas bardzo dużo kosztuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abork75
-2 / 2

@hoost czy ty i tobie podobni nie rozumieją że z jednej strony i tak nie dało się nie wpuścić, z drugiej mamy zapaść demograficzną, a z trzeciej są to osoby, które chcą pracować. Problemy gospodarcze mają głównie źródło zewnętrzne w tym wojnę, a wpuszczenie i pomoc Ukraińcom może nam paradokslanie pomoc. Jak można wylisaywac takie rzeczy ze wpuszczenie Ukraińców było 'genialnym pomyslem'. Zgodnie z konwencjami międzynarodowymi nie można nie wpuścić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
0 / 0

@hoost Jeszcze lepszym pomysłem jest iść w zaparte, nie likwidować (mimo obietnic) Izby Dyscyplinarnej SN i blokować miliardy z KPO dla Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
0 / 2

@abork75 Człowieku na jakim ty żyjesz świecie ? Jak ty sobie to wyobrażasz na dzień dzisiejszy mamy już 2 mln nadprogramowych obywateli i to nie zdrowych i młodych mężczyzn zdolnych do każdej pracy tylko kobiet i dzieci które są obciążeniem dla państwa a rząd chce jeszcze ich objąć programami socjalnymi na które jak zresztą wspomniał @kibishi nigdy nie było pieniędzy i żeby je realizować rząd musiał nas zadłużać. W obecnej sytuacji wydatki na socjal wzrosną o kolejne miliardy których nie ma po prostu i trzeba będzie wziąć skądś te pieniądze(radzę chować portfele)... a my stoimy przed kryzysem gospodarczym którego nawet kłamca Morawiecki już nie próbuje ukrywać. Do tego dochodzi tragiczna sytuacja w służbie zdrowia która już długo przed wojną była niewydolna a teraz sytuacja jeszcze się pogorszy. I jeszcze jest kwestia napływu kolejnych fal imigracyjnych bo póki co jeszcze cała UA nie jest objęta działaniami wojennym i co będzie gdy już się tak stanie liczba uchodźców wzrośnie tylko do ilu 4-5 mln wtedy będzie super według takich jak ty? A to jest wierzchołek góry lodowej to co o czym ja tu pisze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@hoost "wtedy będzie super według takich jak ty?" Napisałem że nas nie stać i że sytuacja jeszcze bardziej się pogorszy bo jak wojna się skończy to oni wrócą do siebie a my zostaniemy z jeszcze większym długiem, który my będziemy musieli w końcu spłacić. Mnie wcale nie cieszy to że przybywa nam tylu ludzi do wyżywienia, chociaż trzeba przyznać że to nie samych uchodźców trzeba się o to czepiać tylko naszego rządu który rozwalił gospodarkę już wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abork75
-2 / 2

@hoost a czy ja napisałem że to nie powoduje problemów? Czytaj że zrozumieniem. Napisałem że NIE dało się nie wpuścić. Ze brakuje nam lekarzy pielęgniarek etc. I że mamy zapaść demograficzna. Nie jest problemem 500+ tylko to że mamy ujemny przyrost naturalny. Przyjechały matki z dziećmi. Źle jest dla nas że wyjechali Ukraincy na wojnę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
0 / 2

@kibishi Źle mnie zrozumiałeś ja w swoim poprzednim komentarzu wspomniałem ciebie i przyznałem ci rację. Przeczytaj jeszcze raz cały komentarz to zrozumiesz :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
0 / 2

@abork75 Ja czytam ze zrozumieniem o to się nie martw XD tylko po prostu uważam że plusy tej sytuacji przedstawione przez ciebie mają się nijak do katastrofy która nam grozi. Socjal nie jest problemem ? To wyjaśnij mi skąd wieziemy na to pieniądze bo w budżecie dziura? Będziemy mieli lekarzy i pielęgniarki? A bierzesz pod uwagę że oprócz tego kilka mln więcej potencjalnych pacjentów którzy nie płacą składek i na to też trzeba będzie pieniędzy? I jeszcze mi wyjaśnij w jakim języku się będziemy z tymi lekarzami porozumiewać ? I fakt nie stwierdziłeś wprost że nie będzie problemów ale za to wprost napisałeś że ta cała sytuacja może na pomóc a ja ci punktuje że nie koniecznie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abork75
-2 / 2

@hoost państwa zachodnie powinny sfinansować nam te pomoc, robimy to bo nie ma innego wyjścia z wielu powodów. I już pierwsze deklaracje się pojawiają 13mld od usa co prawda dla całego regionu. Gadanie teraz że będziemy mieć dziure jest bez sensu trzeba szukać finansowania i tyle. Powinniśmy szukać jednak wszystkich pozytywnych aspektów tego dramatu by móc to przetrwać. Naszym psim obowiązkiem zarówno moralnym jak i pragmatycznym jest pomoc dzielnemu narodowi ukraińskiemu w walce z bandycka Rosja bo następni możemy być my. Dlatego bez sensu jest teraz siać defetyzm gadając jaka to ojojoj wielka dziura budżetowa będzie. Bo jest wojna, a wojna kosztuje a my jesteśmy krajem frontowym. Możliwe że zdrajcy z zachodu nam nie pomogą i pozostawia nas bez wsparcia ale to nie będzie pierwszy raz i nie zmienia to faktu ze dziura budżetowa będzie niczym w porównaniu z rosyjska agresja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hoost
0 / 0

@abork75 Ale my mamy już do czynienia z rosyjską agresją oni specjalnie chcą doprowadzić do zalewu przez uchodźców regionu do to będzie bezpośrednio prowadzić do destabilizacji poszczególnych państw. I to trzeba rozumieć że uchodźcy to nie jest skutek wojny tylko broń. A my drenując własny budżet żeby dać socjal Ukraińcom sami na siebie kręcimy bat bo będziemy pogrążać się w kryzysie którego skutkiem może być to że nawet nikt do nas nie będzie musiał wchodzić z karabinem żeby nas pokonać bo sami się załamiemy pod ciężarem własnych problemów tak że Polska już nic nie będzie znaczyć... A zachód nic nie pomoże bo mają to gdzieś oni już się dawno dogadali z Putinem i nikt mi nie wmówi że Niemcy czy Francja będzie tracić współpracę z Rosją przez jakiś bantustan rządzony przez skorumpowanych polityków i oligarchów. Nie po to Szwaby budowały NS2 i pół Europy przestawiają na energetykę gazową żeby teraz to wszystko zaprzepaścić bo ruscy atakują Ukrainę. To już jest wszystko dawno przyklepane a teraz mamy grę pozorów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abork75
-1 / 1

@hoost upraszczasz. Zachód nie jest monolitem anglosasi są imperium morskim, niemcy lądowym. Wymiana handlowa Niemiec z europa środkowo wschodnia jest większa niż z Chinami, a z Polską większa niż z Rosją. I to dużo wieksza. Francja opiera się na energii atomowej a Niemcy ja zlikwidowały. Cały zachód przyłącza się do sankcji, bo ulega szantażowi moralni anglosasow i Ukrainy. Pieniądze z funduszu odbudowy starczyłyby na 10 lat pomocy socjalnej Ukraińcom. Zachód też dobrze rozumie, a szczególnie Berlin, że destabilizacja Polski obije się im czkawka. Mamy historyczna szanse uciec spod niemiecko rosyjskiego noża, a Ukraina jest kluczem. To jednak kosztuje, obniży się poziom życia, wzrośnie dług, stagflacja się pojawi etc. Ale to jest i tak najmniej zle rozwiązanie. To czego NIE możemy zrobić to wejść do wojny militarnie sami i jako pierwsi. Musimy przekonac NATO, bo inaczej Ukraina padnie, a my bedziemy następni. I to niestety nie jest czarnowidztwo. Jak ktoś w 2008 mówił że Rosja napadnie na Ukrainę to był postrzegany jak wariat, czyż nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nimbochromis
+6 / 18

W latach 2016 - 2020 przebywało w Polsce około 3 mln Ukraińców i świat się nie zawalił. Dodam że w owym czasie wyjechało z Polski około 2 mln Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-2 / 12

@Nimbochromis a nie uważasz że to jest pop***rzone? Polacy wyjeżdżają do Niemiec, Ukraińcy do Polski, za kawałek się okaże że na Ukrainę ściągają jacyś Mongołowie czy Tusk wie kto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nrozowska
+2 / 6

A to nie można? Czy o co kaman? W czasie pokoju niech każdy jedzie gdzie chce. Czas wojny to i na sytuacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 3

@Nimbochromis "W latach 2016 - 2020 przebywało w Polsce około 3 mln Ukraińców i świat się nie zawalił. " Tak tylko byli to ludzie którzy przyjechali tutaj do pracy więc raczej byli pozytywnym zjawiskiem dla gospodarki, która ledwo się trzyma, teraz mamy dużo ludzi którzy będą obciążeniem dla nas a i tak żyjemy od dawna na kredyt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+6 / 22

1. No ok, to dawaj 500zł komu chcesz tam z Ukrainy, swoich 500zł. Czasem my Polacy nie mamy co do garnka włożyć, dlaczego im te 500zł zabierać?
Aaa, no tak, to nie my dajemy, to rząd daje, no tak, a jak nawet nie ma to może dodrukować ;) Podstawy ekonomii i inflacja do nadrobienia, nic nie bierze się z niczego.
2. Ciekawe co powiesz o tych co robią casting na mieszkania. Poczytaj, jeśli nie znasz tematu ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
-1 / 13

@KENJI512 potwierdzam z tym castingiem. Przyjeżdżają i oburzeni, bo proponują im zwykły pokój, a nie apartament.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+4 / 6

@KENJI512 dlatego ze u na snie ma wojny i kazdy ma zarabiac na siebie. A kto tego nie robi.. jak dla mnie niech i zdycha z glodu bo i tak jest bezuzyteczny. Dlatego 500plusy i inne socjale do likwidacji. Chcesz miec gdzie mieszkac to pracuj na to.

Ukraincom dalabym zasilek bo znalezli sie w sytuacji trudnej, nie z wlasnej winy. Na 6 miesiecy, a potem niech sie o siebie tez sam troszczy.
Roznica miezy uchodzcami a naszymi rodzimymi pasozytami jest taka, ze uchodzcy chca pracowac. Potrzebuja pomocy na start. Spotkalam do tej pory kilka ukrainek ktore czekaja na nostryfikacje dyplomow, a w miedzy czasie jezdza na Uberze czy sprzataja cudze brudy. I taka postawa zasluguje na pomoc w postaci socjalu na krotki czas. I szczerze wole by takie osoby zostaly w Polsce, a niech pasozyty sie wyniosa.. gdzie chca... nawet mozna zrobic program bilet samolot+...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@pochichrana socjal dla Polaków powinien być też doraźny w niektórych przypadkach.. np gdy ktoś pracujący... nagle straci pracę, bo nie wiem.. firma/zakład upadł no i tej pracy nie ma.. a nie zawsze jest tak że w poniedziałek straciło się robotę, a we wtorek czy tam w środę ma się już inną... no i różne pielęgnacyjne przy opiece nad ciężko chorymi dziećmi czy dorosłymi by wspomóc budżet takiej rodziny... bo wydatki na leki czy różne rehabilitacje kosztują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
-1 / 1

@Pasqdnik82 zgdzam sie doraznie, ale tez nie zawsze. Socjal powinien byc scisle powiazany z wypracowanymi podatkami. Nie zgadzam sie odnosnie dodatkow na rodzicow dzieci chorych. To wszyskto powinn obyc tez scisle zwiazane z oplaconymi skladkami. Placisz wysoki pakiet na sluzbe zdrowia, otrzymujesz rehabilitacje i inne zabiegi, placisz minimalny to masz minimum. W zadnym wypadku nie powinno byc czegos takiego jak jest teraz, ze za rezygnacje z pracy otrzymuje sie pieniadze. Nie powinno sie placic za opieke nad wlasnym dzieckiem, to obowiazek rodzica. A niepracowanie to powinien byc przywilej. Pracuj chocby na 5 etatow jak trzeba i oplac osrodek.. albo badz sprytny poszukac innych osob w twoim otoczeniu w tej sytuacji.. np 5.. i 4 do pracy a 5 opiekuje sie wszystkimi dziecmi.. restza dzieli sie z nia kasa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yeremiasz
+2 / 18

Oczywiście że pomagać trzeba, tylko aby ci co takie teksty piszą nie narzekali na inflację, ceny paliw, ceny towarów w sklepach, ilość podatków, niskie pensje. Polska jest biednym krajem i rozdawanie takich pieniędzy to trochę za dużo. Z jednej strony beka z madek z chorom curkom a z drugiej strony wszystko dla Ukrainy. Niby co innego ale jednak takie podobne. Teraz aby być szanowanym we własnym kraju trzeba zmienić obywatelstwo. Pomoc jest fajna bo można na Fejsie się pochwalić się za rok, dwa zobaczymy jej skutki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Borden
+4 / 20

Propozycja jest idiotyczna jak i sam autor jest bęcwałem. Osoby, które by mogły na to pójść prawdopodobnie nie mają dostępu do internetu. Czym ukraiński bezdomny jest lepszy od polskiego? I tak będzie ze wszystkich, dawanie zbyt dużych przywilejów Ukraińcom skończy się tragedią.

Polacy potrafią się wkurzać sami na siebie, a jeśli dojdzie, że ktoś nie może pójść do lekarza, zapisać dziecka do szkoły, bo Ukrainiec frustracja będzie bardzo narastać.

Oni potrzebują nas, czy my ich? Ciekawe pytanie. Nie wiemy czy tereny leżące odłogiem to nie będzie przypadkiem raj Ukraińców, którzy będą chcieli wrócić do ojczyzny. Przecież Warszawa była cała zniszczona, a teraz jest to największe miasto w Polsce.

Ciężko stwierdzić czy jeśli raz damy Ukraińcom socjal i przywileje czy będą chcieli pracować. Czy to się skończy dobrze czy nie.

Ciężko stwierdzić jak duża część tej hordy ludzi będzie robiła PKB, ile będzie nipanimaju i na socjalu, ile wróci odbudowywać ojczyznę i jaka będzie jakość tych pracowników.

Tak czy siak jakość życia Polaków się pogorszy, zobaczymy na jak długo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
-1 / 3

@Borden Przecież PiS to rosyjska agentura. Przyszło polecenie z Kremla żeby antagonizować Polaków i Ukraińców, no to antagonizują. Jak widać skutecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Borden
-4 / 8

@Prally czemu Kaczyński, która obwinia ruskich o śmierć brata miałby być ruską agenturą? Dasz radę to wyjaśnić czy pieprzysz trzy po trzy tylko żeby pieprzyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
0 / 2

@Borden kto najgłośniej krzyczy "Łapać złodzieja!" Nie złodziej przypadkiem? Zastanów się, na co pozwalał Macierewiczowi: zlikwidował kontrwywiad wojskowy, który chwalili Amerykanie (pooglądaj film "Operacja Samum" - na faktach), raport z likwidacji WSI był przetłumaczony najpierw w całości na rosyjski (przez tłumaczkę współpracującą z ambasadą Rosji), a potem dopiero częściowo na angielski, a i tak w Polsce mało kto go widział. Unieważnił rozstrzygnięty przetarg na helikoptery, w 2015 przy pomocy Misiewicza włamał się do komórki wywiadowczej NATO, pozwalniał z wojska generałów z doświadczeniem bojowym na misjach w Syrii, czy Iraku, bredzi farmazony najpierw o sztucznej mgle, potem o wybuchach w tupolewie, w które nikt nie wierzy.... Polecam książkę "Tajemnice Macierewicza" o jego powiązaniach z Rosjanami. Dworczyk niedawno musiał po wyroku sądowym przepraszać autora książki za to, że powiedział, ze ta książka to same kłamstwa i pomówienia. Sądzisz, że gdyby przed sądem udowodnił choć jedno kłamstwo, czy pomówienie, to musiałby przepraszać. A teraz poszukaj sobie w internecie teorii o umowie o podziale terenów Ukrainy między Rosję, Węgry i Polskę. Ostatnia wypowiedź Ławrowa na temat pomysłu Kaczyńskiego o "misji pokojowej NATO" jakoś dziwnie koreluje z tą teorią....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Borden
0 / 4

@Myslaca_istota "A teraz poszukaj sobie w internecie teorii o umowie"
"Ostatnia wypowiedź Ławrowa na temat pomysłu Kaczyńskiego o "misji pokojowej NATO" jakoś dziwnie koreluje z tą teorią...." widzę teorie spiskowe w obozie antypis też się mają dobrze...

Jak na wojnie, jedna propaganda walczy z drugą...

PS dziwna korelacja to są nicki osób, które mi ostatnio odpisywały. obiektywny, który nie jest obiektywny, myslaca istota, która nie myśli.
Zacytuje tylko Tywina: Ponadto każdy, kto musi powtarzać „jestem królem”, nie jest nim naprawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2022 o 12:27

P Prally
0 / 0

@Borden
1. Oskarżanie Rosji o zamach na rządowego Tupolewa było na tyle niedorzeczne że podzieliło naród. A dla Rosji im więcej podziałów w kraju który zawsze na nią naskakuje, jest jak najbardziej korzystne.

2. Akurat nie oskarżam samego Kaczyńskiego o bycie rosyjskim agentem, w każdym razie na pewno nie jest nim świadomie. Ale już partia jako całość jak najbardziej może być sterowana przez grupę agentów wpływu. Wystarczy że kontrolują jakie informacje docierają do Kaczora i skutecznie doradzają innym ważnym. Motywacja Morawieckiego do bycia premierem jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Człowiek już wcześniej był milionerem, mógł mieć dostatek i spokój, a teraz swoim rządzeniem doprowadził do tego że do końca życia będzie musiał się bać Polaków. Albo to wariat albo agent. Innej możliwości nie ma.
Natomiast PiS jako całość nieustannie osłabia Polskę od środka i kompromituje ją na zewnątrz. Teraz jeszcze nawoływanie do interwencji NATO uwiarygadnia retorykę Putina o nastawaniu na Rosję przez NATO, a wcześniej Mateusz z resztą ferajny próbowali nas wciągnąć w tę wojnę bez udziału NATO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+5 / 11

A ja uważam, że żadnych zasiłków nie powinno być. Ani dla Polaków, ani dla Ukraińców. Nie wiem, czy ktoś się zgodzi, ale pomagać powinni ludzie, którzy chcą za własne pieniądze pomóc. A nie państwo, bo państwo zabierze nam, by dać innym.

Nie mówię, że nie powinniśmy pomagać uchodźcom, ale na litość boską! Nasze kieszenie nie są nieskończone! Nasza gospodarka nie wytrzyma tego dłużej, podatnicy mają dość! Wystarczy, że naszą patologię trzeba finansować.
Nikt nikomu nie zabrania pomagać. Ale nie znaczy to, że trzeba od razu komuś rozdawać pieniądze. Jak ktoś ma warunki, może kogoś zabrać do siebie, może zapewnić mu pracę. Jak nie ma warunków, to może dać ubrania, jedzenie itp. Naszą patologię, to należy najpierw na odwyk wysłać, a potem zorganizować im kursy, żeby zdobyli jakieś kwalifikacje i znaleźli pracę. Państwo nie jest tu potrzebne. Nikt też nie zabrania zwykłym ludziom pomagać finansowo. jak ktoś chce, to może połowę majątku dać Ukraińcom, a drugą połowę naszej patologii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
+2 / 2

@Cammax Ja osobiście uważam że powinno być 500- , by dzieci mieli jedynie ludzie którzy są odpowiedzialni a, "patologia" by miała argument by się zabezpieczać, czy to poczciwym kondonem czy podwiązaniem nasieniowodów (odwracalne) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@Cammax -Chyba pierwszy raz od naprawdę dłuższego czasu się tutaj z Tobą zgadzam.
Pomoc jest dobrowolna i każdy sam oceniając własną sytuacje powinien zdecydować, co w ramach tej pomocy i ile może i chce przekazać, jeśli czuje taką potrzebę.
A warto dodać, że pomoc, to nie tylko socjal, ciuchy czy jedzenie. To też może być pomoc właśnie w znalezieniu pracy i odnalezienie się na rynku. Wtedy i kwestia mieszkania się rozwiązuje, bo wiele firm ma tzw. kwatery pracownicze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@krys89 dodatkowo patologii powinni zabierać dzieci. Bo to nie ich wina, że rodzą się w takich rodzinach. Genów się nie oszuka, ale można normalnie wychować, jeśli odpowiednio wcześnie trafią do normalnego środowiska. Bo jeśli dzieci zostaną w takiej rodzinie, to będziemy tylko mieć kolejne pokolenia patologii, a potem kolejne i tak w nieskończoność.

@Lulus dokładnie. Wielu krytykuje, że rząd nie pomaga, ale ja osobiście wolę, że nie pomagają, ale też nie zabraniają pomagać. Gdyby rząd zabrał się za pomoc, to mielibyśmy kolejne podatki i rekordy inflacji. Bo rząd pod tym względem to nie zna umiaru. Nie oni odczują wzrost cen.

A tak to każdy może pomóc w granicach swoich możliwości. Nawet dając symboliczną złotówkę na jakiejś zbiórce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PabloEscobar123
-2 / 10

Pytanie retoryczne..., Dlaczego nikt się tak nie podniecał Ukrainą w 2014 roku, jak na Krym wjechali...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
+5 / 15

@PabloEscobar123 Bo wtedy mieli gdzie uciekać we własnym kraju, teraz kraj przestaje istnieć. Jak widać po komentarzach ruskie trolle próbują ciągle zasiać nienawiść do ukrainców. Żal mi tych ludzi, winić ofiary zamiast Putina ehhhhh.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krys89
+1 / 5

@PabloEscobar123 pewnie dla tego że nie było to modne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-3 / 5

@kuciol
Teraz też mają dokąd uciekać. Zachodnia Ukraina nie jest objęta wojną. Ciekawe, że większość uchodźców jest właśnie stamtąd. Czyli to są de facto emigranci ekonomiczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
0 / 2

@F18_hornet Ruscy zaatakowali już Lwów. To jest wschód czy zachód?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 2

@PabloEscobar123
1. Bo poddali Krym bez walki.
2. Bo Krym był ukraiński jak pierogi są ruskie.
3. Bo doradcy rządowi na całym świecie z góry wiedzieli że Rosja Krymu nie popuści, a Ukraina za bardzo nie będzie go bronić bo po chu.... Dla Rosji posiadanie Krymu to oczywista kontra na Turcję. Z resztą Ukrainy sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Krótko mówiąc, było międzynarodowe przyzwolenie żeby Rosja wzięła Krym, liczono że to ją uspokoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PabloEscobar123
-2 / 4

@Prally rozsądna odpowiedź. Dzięki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
-1 / 1

@F18_hornet Człowieku rakiety spadają 20km od polskiej granicy. Idź powiedzieć w centrali że trolowanie nie działa bo was ruskich nie cierpimy bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
-1 / 9

Brakowało pielęgniarek? Tak, bo ich wypłaty są ujowe, wiec była szansa, że się poprawią. Teraz n będzie brakować pielęgniarek, więc nikt nie pomyśli, żeby poprawić ich warunki pracy. To samo wszędzie indziej gdzie przestanie brakować pracowników. Rzeczywiście to fantastyczne, że nagle pracodawcom z nieba spadnie 2 mln bezrobotnych. O januszexach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+2 / 10

O januszexach nawet nie będę wspominał. Zapomnijcie o poprawię warunków pracy, zapomnijcie o podwyżkach. Powitajcie "obniżka, albo mam 10 ukraińców na twoje miejsce". Rzeczywiście, bardzo mądry autor demota.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
+1 / 3

@C1VenomMX321 Muszę powiedzieć, że choć zgadzam się z autorem demota tak w 99% to podnosisz bardzo dobry argument.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+3 / 3

@C1VenomMX321 ale co za problem.. Rob to co robisz na wlasnej dzialalnosci... Dlaczego oczekujesz ze ktos ma tobie dawac pieniadze. Zdobadz je sam.. zaloz firme zdobadz klientow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
-1 / 5

@C1VenomMX321 Ale chrzanisz. Mam koleżanki pielęgniarki i one wcale źle nie zarabiają. Tym bardziej, że na oddziałach mają opiekunki, które ogarniają pacjentów pod względem karmienia, zmiany pampersów itd. Pielęgniarki już nie mają tej ciężkiej roboty - leki podadzą, krew pobiorą, kroplówkę podłączą. Takie to ciężkie? Nie. Jasne, że wszędzie są opiekunowie, ale w moim szpitalu są.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
+1 / 1

@pochichrana - Działalność nie jest taka prosta, jak umowa o pracę i stałe godziny pracy, czapka na głowę i do domu. Głupi przykład pierwszy z brzegu to sposób rozliczania i interpretacje podatkowe w zależności, czym się zajmujesz. Nie muszę mówić, że US w interpretacjach nie pomaga, tylko trzeba to załatwiać poprzez papierologię i inne urzędy. Druga kwestia to sposób prowadzenia działalności - w zależności jak dużymi kwotami dysponujesz, czy masz jakieś zobowiązania kredytowe etc. masz różne optymalne opcje.
Abstrahując już od tego prostego "załóż firmę" chcę przypomnieć, że do tej pory pieprznik związany z Polskim ładem jakoś nie został naprawiony i teraz główny temat, to wojna. Generalnie bez wizyty u doradcy podatkowego(które też tanie nie są) lepiej się tego nie tykać, zwłaszcza jak ktoś nie chce i nie lubi mieć problemów na głowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pochichrana
+1 / 1

@Lulus dlatego moze warto jednak szanowac swoja prace ? Bo ktos inny prez to bagno musi przejsc.. A ludzie maja takie podejscie ze im sie rpaca tak po prostu nalezy.. bo sa.. bo egzystuja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Lulus
-1 / 1

@pochichrana - zależy, jaką kto ma definicję pracy i jakie podejście. Dla mnie praca w potocznej definicji jest przykrą koniecznością systemu, bo w życiu na nudę bym nie narzekał - mam czym się zająć, ale powietrzem się nie nakarmię :P może kiedyś się uda pozbyć konieczności "pracy". I uwierz, że patrząc z tej perspektywy też rozumiem i tych ludzi, co martwią się o swoje pensje i podejście januszy pt. "mam 10 Ukraińców na Twoje miejsce", bo niestety pewne perspektywy trzeba wtedy skorygować. Dla przykładu już tak łatwo podwyżkę na rynku nie wywalczysz - przynajmniej w tych zawodach bez specjalizacji. I myślę, że to o to chodziło min. @C1VenomMX321.
Druga kwestia - realia rynkowe. Poruszył temat, że brakowało pielęgniarek. Mało kto się tam kwapił, bo pensje w stosunku do obowiązków były nieadekwatne, więc miałaś lukę i im większa by ona była, tym bardziej zmuszała włodarzy Państwa do zrobienia czegoś, by to zmienić. Jak nagle w to miejsce wparują Ci ludzie, którzy są w stanie tego się podejmować, to już tych nacisków nie ma i mała szansa że płace się poprawią.
Prosty przykład - skoro chińczyk jest w stanie wykonywać Twoją pracę za miskę ryżu, a macie takie same kwalifikacje, to pracodawcy lepiej płacić tę miskę ryżu. A ty się o swoje wyżywienie etc. już martw. Dobrze, jak masz wtedy właśnie jakieś pożądane kwalifikacje, lub łatwo możesz się przebranżowić. Ale pamiętaj że masz pewien odsetek w społeczeństwie, który nie będzie w stanie się przebranżowić i Ci są w 4 literach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Duke48
-4 / 6

PiS się cieszy na nowy elektorat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sylwia74573
+4 / 4

Ale wiesz, że one tam mają internet, gazety i nie żyją w ciemnogrodzie? pomijając fakt, że dużo z Nich to matki i kobiety, których partnerzy walczą za ich kraj... Ale nadzieję trzeba mieć, powodzenia chlopie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M metallica1998
0 / 0

@wonskji ktoś tu szuka służącej do obiadków i podnóżka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
-4 / 18

Całkiem niedawno do salonu fryzjersko-kosmetycznego mojej cioci weszła Pani z Ukrainy. Poprosiła o ścięcie włosów i zrobienie paznokci. Po wszystkim odmówiła zapłaty twierdząc, że jest Ukrainką i w Polsce ma mieć wszystko za darmo.
W innym przypadku znajoma postanowiła przyjąć do swojego domu uchodźców odstępując im wolny pokój. Państwo którzy przyjechali oświadczyli, że w takich warunkach oni nie będą mieszkać i kazali sobie znaleźć coś innego.
Pomagać jak najbardziej, ale takie osoby jak opisałem powinny być natychmiast deportowane z powrotem na Ukrainę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mastero6
+1 / 11

@pietro6972 Polacy zachowywali by się dokładnie tak samo, nie można generalizować, rosyjska propaganda właśnie tak robi wmawiając swoim obywatelom, że Ukraińcy to naziści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
+1 / 3

@pietro6972 A pewien młodzieniec ukraiński powiedział, że nie będzie się uczył w polskiej szkole, bo to mu nic nie da. Inny program, a on musi dokończyć szkołę wg ukraińskiego programu. I co mu można powiedzieć? Ja wiem, ale teraz to niepopularne. Może za miesiąc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@F18_hornet Wiesz, to "trochę" inna sytuacja. Ja jestem przeciwnikiem żeby nawet polska młodzierz chodziła do polskiej szkoły, bo polska szkoła zniechęca do nauki i jeszcze wyrządza trwałe szkody psychiczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pietro6972
-2 / 2

@Mastero6 a co ma do tego rosyjska propaganda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 2

@Prally młodzieŻŻŻŻŻ

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bieroo
+4 / 8

@pietro6972 do mojej cioci nie weszła..a znajoma wynajmuje cały dom Ukraińcom od 2 lat i nie narzekają (ani znajoma ani Ukraińcy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+2 / 10

Jestem za pomocą, ale jak uchodźcy będą zachowywali się jak ci, o których opowiadała koleżanka z pracy, to szybko ludzie się wkurzą i pomoc się skończy.
Grochówka? Za tłusta - jedziemy do KFC. Ale my byśmy pizzę zjedli. Używane ciuchy? My nowe chcemy. Nasmażone mięsa za 60 zł? Nie, dzięki, damy psom.
Sorry, ale w ryj bym dała za takie coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 2

@maggdalena18 Gdyby mnie uchodźcy taki tekst puścili, to bym im taki łomot gazrurką spuścił że sami by chcieli na linię frontu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kshak
+2 / 4

Taaa, tak samo jak do DE sami inżynierowie z Syrii czy innej Arabii przyjechali xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aniulek1985
-1 / 3

To nie jest tak że wszyscy którzy uciekli zostawili tam wielkie majątki. Dla większości otwarta granicą to przepustka do zachodniego świata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TakHedaPL
-1 / 5

I dlatego takich ludzi jak ten pan powinni izolowac. Dlaczego? Za wszczynanie klotni miedzy polakami a ukraicami. Pomoc pomoca - ale zaczynamy przeginac w druga strone - i odbije sie to nam ogromna czkawka na dlugie lata. " Bedziemy robic za miske ryzu" tak doprowadza rozdawnictwem Polske na skraj bankructwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sernik_na_zimno
+2 / 8

"Ukraińce dostajo leki za darmo a polaki nie" Byłam w aptece, przede mną ukraińska rodzina. Wzięli leki i zapłacili. Nie wiem skąd ta nagonka. Poza tym jeżeli ktoś ucieka przed wojną i choruje np na cukrzycę to jakby nie patrzeć musi mieć leki. Musi bo inaczej umrze. A że nie ma pieniędzy to dostaje za darmo. Serio leki np na cukrzycę to taki luksus?
Ostatnio moja kierowniczka stwierdziła, że Ukraińcy są roszczeniowi, ponieważ chcą krem do rąk.... Nie wiem jak to skomentować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
+2 / 4

Brakuje słów na te utopijne wysrywy autora tego komentarza. Przecenianie roli marginesu patologicznych beneficjentów programu 500+ we wzroście liczby sklepów monopolowych... Nice. Stwierdzenie, że nam z nieba spadło milion wykształconych pracowników jest podobnie utopijne jak te miliony inżynierów i lekarzy walących na socjal do krajów Europy Zachodniej kilka lat temu. Margines podjął prace dorywcze, bynajmniej nie w przywołanych przeze mnie branżach. W większości ukraińscy uchodżcy to osoby bez znajomości jakiegokolwiek języka, osoby stare lub uczące się. Przed nimi jeszcze długa droga do bycia pracownikiem. Spora część wykształconych i znających języki to osoby z zapleczem gotówki, o którym wielu Polaków mogłoby pomarzyć. Zakłamywanie braków kadrowych w medycynie tym, że pensje pielęgniarek są poniżające niskie w stosunku do odpowiedzialności, zaś zamiast na lekarskim kształcić Polaków uczelnie od lat preferują zajmujących miejsce, ale opłacających gotówka obcokrajowców. Tu jest problem. Lekarze nie uciekają z Ukrainy do Polski, ale raczej dalej, gdzie że znajomością języka i nostryfikacja dyplomu można zarobić 6x tyle i to nie kosztem 300 godzin pracy w miesiącu. Utopią jest sądzić, że większość zostanie tutaj i "odwdzięczy się nam". Raczej się pożegna i ruszy dalej, za lepszym bytem. Zwłaszcza że jakaś część tych ludzi jest faktycznie roszczeniowa, podobnie jak "polscy bezrobotni z wyboru". A w relacje o tej roszczeniowości wierzę, bo sam byłem jej świadkiem. Co do wspólnej flagi, dwujęzyczności, "potem flagi, hymny"... Zapraszam do książki z historii i rozdziału o tym jak skończyło królestwo obojga narodów i jakie animozje pozostają do dziś między tymi narodami. "Pomoc ich kobietom i dzieciom jest naszym moralnym obowiązkiem" - raczej odruchem solidarności i przejawem empatii. Jeśli tak wygląda ruska "inwazja" jak się o niej czyta w internecie, to nawet tak słaby militarnie kraj jak Polska, bez wsparcia NATO, prowadziłby skutecznie działania obronne. Wtedy wszyscy politycy od prawej do lewej strony zagrzewali by obywateli do zintensyfikowania działań obronnych z wygodnych apartamentów w krajach Zachodniej Europy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusitr
-4 / 4

@misiunio1234 Autor demota jeszcze zapomniał o ...ponad 3 milionach Polaków którzy się urodzili / wykształcili w PL a po 2004 r wyjechali do krajów Unii ....może najpierw ściągnąć Polaków,później uzupełniać braki " nie Polakami ".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Prally
0 / 0

@trusitr Proszę bardzo, tylko że należałoby obniżyć podatki, a część w ogóle zlikwidować żeby ich ściągnąć. Zamiast tego, Dojna Zmiana podniosła lub wprowadziła ok. 50 podatków.

Ja już na pewno nigdy nie będę pracował w Polsce jeżeli nie zostanie całkowicie zlikwidowanych co najmniej 60 podatków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+1 / 1

@misiunio1234 ale przecież to pewne że nie wszyscy zostaną. Na trzy rodziny, które znam, jedna jedzie do Kanady. Dwie zostają. Ale jak się to zakończy to wracają do domu. Jedna na pewno a druga być może. W sumie dwie fryzjerki i specjalistka od paznokci.
A ta co jedzie do Kanady to też mówi że wróci do domu do Kijowa. Jak będzie to zobaczymy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mam2koty
+5 / 7

Mam to w d***e. Dla mnie to kolejna grupa, na którą będę musiała zarabiać i w imieniu której zostanę okradziona, żeby starczyło na socjal, PR i publiczne rozdawnictwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
0 / 0

Macie, ale popłynął!!! Chyba leki trzeba zmienić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
-1 / 1

Teraz już nie. Ale 7 lat temu jak mnie matka z domu wyrzuciła- przygarnęłabym taką propozycję. Cholera, przygarnęłabym taką propozycje na miesięczne wyżywanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mati35mm
+1 / 1

Pomagać trzeba moadze a, a nie z zasłoniętymi oczami. Oczywiście wiem że Tych ludzi spotkała straszna tragedia ale róbmy to z głową

Odpowiedz Komentuj obrazkiem