Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
321 350
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+7 / 15

Ruskie trole już od 2015 roku szczują na Polaków z mównicy sejmowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+3 / 17

Albo ludzie się zaczęli ogarniać że pomagać jest spoko przez chwile przy mobilizacji a na dłuższą metę jest to ciężka robota która się wcale nie opłaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
-2 / 8

Chciałbym żeby to były tylko ruskie trolle, ale chyba nie mają całego klubu judo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skrzetusky1
0 / 0

@CoGitare nie żałuje się róż gdy płonie las.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 15

W Polsce mamy tylu kretynów, że Ruskie nie muszą tu nikomu płacić; sami to załatwiamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+2 / 2

@grifith500 Nawet nie chce się komentować. Uważasz, że potem jak zaatakują Lwów to łatwiej będzie uciec?? Tak jak z Mariupola?? Poczytaj jak to ruskie przyszło Polskę wyzwalać, okrutne gwałty, morderstwa i złodziejstwo. Zadam Ci pytanie dlaczego mam płacić 500+ i inne dodatki, dlaczego pokrywać koszty mieszkań i MOPSu bo to są Polacy?? Polska otrzyma pieniądze od UE i USA , są też innej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 1

@perskieoko Są też inne programy finansową z których może wykorzystać. Na polskich beneficiarzy nie dostajemy . W innych krajach to samo dostają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@grifith500 Nawet nie chce się komentować. Uważasz, że potem jak zaatakują Lwów to łatwiej będzie uciec?? Tak jak z Mariupola?? Poczytaj jak to ruskie przyszło Polskę wyzwalać, okrutne gwałty, morderstwa i złodziejstwo. Zadam Ci pytanie dlaczego mam płacić 500+ i inne dodatki, dlaczego pokrywać koszty mieszkań i MOPSu bo to są Polacy?? Polska otrzyma pieniądze od UE i USA , są też inneSą też inne programy finansową z których może skorzystać. Na polskich beneficiarzy nie dostajemy . W innych krajach to samo dostają. Ciekawe jestem czy ty byś walczył, bo fajnie komuś to wygarniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 1

@perskieoko sorki to nie do ciebie. Telefon mi zwariował i powrzucał jak chciał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+1 / 1

@onlywoman
Nic nie szkodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
-1 / 3

@onlywoman Jestem za zlikwidowaniem socjalu całkowicie. Rozdawanie pieniędzy prowadzi do tego że ludzie nie chcą pracować. Poczekaj jak unia da np dofinansowanie do zatrudnienia Ukraińców i okaże się że pracodawca nie zatrudni ciebie lub twoich bliskich bo nie ma dofinansowania. Już zaczynają się problemy bo w przedszkolach trzymają miejsca dla uchodźców bo mają takie wytyczne. Miejsca na studiach gdzie matura z Ukrainy z kosmicznymi wynikami których nie ma jak zweryfikować. Twoje dziecko może mieć na 93 proc z angielskiego a Ukrainiec za 200 dolarów będzie miał 99 z każdego przedmiotu. Każdemu należy pomóc ale bez przesady. Jakby uchodźcy byli tacy fajni to u nas zostało by 200 tyś a Niemcy przyjęli by 2 mln a nie na odwrót. Unia i USA mogą dać kasę np jako nisko oprocentowany kredyt. Nikt nie daje kasy jak mu się to nie opłaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@grifith500 To nie są kredyty. Poczytaj o wsparciach humanitarnych.W polsce też możesz kupić maturę, a nawet w Angli możesz iść na uniwersytet bez matury. Niemcy przyjeli już sporo uchodżców, a Polska ile wtedy przyjeła?? Więc dlaczego teraz wogóle mieliby tych od nas przyjmować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
-1 / 1

@grifith500 A to wcześniej jak nie było uchodżców dla kogo trzymali miejsca jak nie było ich w przedszolach. A wczesniej jak dopłacano do zatrudnienia bezrobotnych to czemu ludzi nie zwalniano?? Jak boisz się, że szef zastąpi Cię ukraińcem/ ukrainką z marnym polskim, to musisz być marnym pracownikiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
-1 / 3

@onlywoman Przecież to nie są nasi uchodźcy tylko z Ukrainy a są u nas bo z nią graniczymy. Niemcy przyjęli dużo arabów i się na tym przejechali. Chętnie to przyjęli by ukraińskich mężczyzn do pracy ale nie ukraińskie kobiety i dzieci. Erdogan jak chciał kasę z unii europejskiej na uchodźców to ją postraszył i dopiero dostał i to miliardy euro. Jak ktoś nie rozumie że kasa musi się zgadzać to ma duszę romantyka. Ja już to pojąłem i to na przyspieszonym kursie. Przecież kolejki do lekarzy teraz się nie skrócą. Do przedszkoli nie będzie łatwiej się dostać. Na dzienne studia tak samo. Firmy z unii u nas budują zakłady bo są specjalne strefy ekonomiczne a Polacy są tańsi jako pracownicy. Pomimo wzrostu płacy minimalnej to w przeliczeniu na euro i tak zarabiamy coraz mniej i im się coraz bardziej opłaca. Volkswagen zamknął fabryki w Rosji bo nie ma części z Ukrainy i lepiej pod publikę zamknąć zakłady w Rosji niż w rodzimych Niemczech. Każdy kraj grabi pod siebie. Francja wydzwania do Rosji jako dobry wujek a teraz okazuje się że najwięcej stracili na wojnie miliarderzy z Francji i Chin. To jest polityka i ekonomia a nie nasze dobre serce. Polska chciała dać nasze MiGi a w zamian dostać amerykańskie f-16 i okazało się że Amerykanie którzy mają ich kilkaset nie dadzą nam 30 szt. Niestety w dzisiejszych czasach dobre serce dawno przegrało z pieniędzmi czy nam się to podoba czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@grifith500 Na pomoc w Unii składają się wszystkie państwa. My też choć dotychczas z nich nie korzystaliśmy. To gdzieś ci się tu kasa zgadza??A z MiG to nie sprawie, że nam nie chcieli dać, tylko problem przekazanie Ukrainie. Jeśli firmy wycofują się z jakiegoś kraju, to widzą w innym. W tym akurat więcej pracy dla uchodżców będzie. Ci uchodzcy to nie tylko still pracownicy,ale też lekarze i pielęgniarki których nam bardzo brakuje. Nie wiedziałam, że średnią krajową Ci uchodzcy ustalają, ale się douczę. Jak to czytam to mam wrażenie że denim przyjechali uchodzcy to Polska mlekiem i modem płyneła. Ludzie mieli dostęp do lekarzy z dnia na dzień, miejsca w szpitalach, w przedszolach, na uniwesytetach były. Socialu nie było, bo wszyscy pracowali. A biura pracy zlikwidowano. Byliśmy potęgą gospodarczą i nie potrzebowaliśmy inwestycji obcych firm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@grifith500 Z Polski wyemigrowało 2.5 miliona ludzi. Ci założyli rodziny, mają dzieci. Więc można ocenić, że byłoby ich więcej. I gdyby dziś wrócili to powiedziałbyś, że ich sobie nie życzysz, bo Ci pracę zabiorą, miejsca w przedszolu, u lekarza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grifith500
-2 / 2

@onlywoman Wszystko co piszesz jest prawdą tylko że na pewno nie będzie lepiej tylko będzie jeszcze gorzej. Miejsc w przedszkolach będzie jeszcze mniej itd. Jak moje dzieci były małe to chętnie by poszły do przedszkola ale na początku się nie dostały pomimo tego że oboje z żoną pracowaliśmy. Polska nie jest krainą mlekiem i miodem płynąca a teraz to mam wrażenie że pieniędzy są nie przebrane ilości. Polacy wyjechali i część ciężko pracuje a część to ludzie którym sam bym pracy nie dał. Mam rodzinę za granicą i najbardziej podoba mi się jak przyjeżdża do Polski na 10 dni i na każdy dzień jest umówiona do lekarza, dentysty itp na kasę chorych. Bo na zachodzie drogo. Część migów kupiliśmy od Niemiec po 1 euro więc wydaje mi się że za tyle mogliśmy je sprzedać. Poczekaj kilka dni na Białoruś zobaczysz co wtedy będzie. Poczekajmy kilka miesięcy i wtedy porozmawiajmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
0 / 0

@grifith500 Ja też mam znajomych i na kasę chorych to mogą tylko jeśli jest to wypadek nagły. Inaczej nie możesz skorzystać, chyba że jesteś zarejestrowanym płatnikiem w Pl. Jak do lekarza przyjeżdzają to w większość prywatnie. Ja moich córek nie mogłam zapisać do przedszola, a było to 20 lat temu. Musiałam korzystać z opiekunki,bo też oboje pracowaliśmy, więc tu się nic nie zmieniło. Trzeba władzę naciskać na budowę przedszkoli . Co do MiG nadal jak sprzedaż wiadomo, że nie będzie ich jak dostarczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Schneemil
+1 / 3

@WoodyKosA2
Jakby w Polsce nie było takich poye...ów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 4

Już się pojawił demot, jak to Ukraińcy jadą po polskie socjale, jak polska gospodarka dostanie po d...e, będzie kryzys, inflacja itp.

To akurat będzie i bez uchodźców z Ukrainy. Ceny paliwa i gazu muszą pójść do góry. Przynajmniej na jakiś czas. A wtedy wszystko musi podrożeć. Poza tym inflacja czy kryzys gospodarczy mogą będą mało znaczącym problemem, jeśli Rosja wygra. Poza tym Polska niekoniecznie będzie w tym osamotniona. Niemcy i inne kraje UE też przyjmują uchodźców z Ukrainy.

Jestem prawie pewien, że powstanie jakiś fundusz unijny na pomoc Ukraińcom i Polska może starać się o pomoc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-2 / 10

Ależ to kosmiczna bzdura. Małolaty uważają, że jeśli ktoś ma inne zdanie niż oficjalna propaganda to jest "ruskim trolem".
Chyba dwa tygodnie temu pisałam, za co mnie zbanowali bez dania racji, że ten entuzjazm się wyczerpie, że nikt nie będzie chciał wziąć na utrzymanie połowy Ukrainy. No i to właśnie się dzieje. Polacy zaczynają myśleć, że tak naprawdę to nie mamy 3 milionów miejsc pracy dla kobiet z Ukrainy, że nie przyjechali do nas sami porządni Ukraińcy, a spora część to ludzie bogatsi od większości Polaków. Nie przyjechali też ludzie z rejonów dotkniętych wojną. Większa część skorzystała z okazji, żeby bez formalności pojechać do bogatszej Polski.
I niebawem zaczną się konflikty. Właśnie trwa rekrutacja do przedszkoli... I przestanie być tak milutko, jak chce nasza propaganda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-3 / 9

@F18_hornet Możecie ruscy marudzić w polskich internetach ale powiem wam jak będzie: Ukraińcom krótkoterminowo pomożemy. W dalszej perspektywie Ukraińcy pójdą do pracy i od ich pensji Polska pociągnie podatki. Win / win. A was ruskich Ukraina dojedzie na wojnie. Podoba się? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+2 / 4

@magmag1 Ale jak widać ciężko to im zrozumieć. Ciężko też zrozumieć, że Polska zostanie kasę. Na naszych beneficiarzy nie dostajemy, a płacimy im jeszcze za płodzenie dzieci, jak się okazało program zwiększania liczby narodzin się nie sprawdził, bo taki cel miało mieć 500+

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 3

@F18_hornet
"Nie przyjechali też ludzie z rejonów dotkniętych wojną". Czyli mają czekać, aż na nich zaczną spadać bomby i dopiero powinni mieć prawo do ewakuacji? Jakiś czas temu pociski uderzyły w Lwów, czyli całkiem blisko polskiej granicy. Mają czekać, aż zacznie się regularna bitwa, zanim pomyślą o ucieczce, czy może lepiej uciec zawczasu, póki droga jest w miarę bezpieczna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 2

@magmag1 Jestem Polką i nazywanie mnie ruską jest co najmniej głupie, ale już przyzwyczaiłam się, że im mniej myślący tym bardziej uważa się za eksperta ekonomicznego.
Gdzie zatrudnisz półtora miliona, lekko licząc, kobiet? Bardzo jestem ciekawa. Bariera językowa odcina je od większości miejsc pracy, gdzie trzeba porozumiewać się po polsku lub angielsku.
Gdzie rozmieścisz 200 000 ukraińskich uchodźców? No, chyba że pis w ekspresowym tempie wybuduje obiecane 100 000 mieszkań. Ale wtedy co z Polakami?
Większość pracujących w Polsce Ukraińców i Ukrainek pracowała w szarej strefie, nieopodatkowanej. W jaki sposób ściągniesz z nich podatki, jeśli oficjalnie nie będą mieli żadnych dochodów?
O reszcie nie chce mi się pisać, bo bredzisz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@F18_hornet Łoj, ruskie się zezłościło :) Co do pracy: są reorganizowanie linie produkcyjne aby zatrudnić tam Ukrainki nieznające jeszcze języka polskiego. Obecnie jest to praca fizyczna, pakowanie leków, paczek w Amazonie itp. Trwają kursy języka polskiego dla salowych, pielęgniarek. Rzeczywiście zabraknie mieszkań na wynajem, deweloperzy już się cieszą nowym popytem. Znów kasa dla polskiego biznesu. Nawet jeśli cześć pracowników polskich czy ukraińskich pracuje na czarno, idą podatki od ich zakupów (VAT) :) Chcemy pomagać bezinteresownie ale przy okazji biznes się zepnie. Ruscy mogą tylko patrzeć i obserwować rozwój świata po ich upadku :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
-1 / 3

@magmag1 Gdzie te linie są "reorganizowane"? Nawet polska propaganda o tym nie wspomina XDD Ile miejsc pracy jest w Amazonie? 100 000? W jakim czasie te Ukrainki są w stanie opanować język polski w stopniu umożliwiającym komunikację językową przy silnej interferencji ojczystego języka?
A kto i zwłaszcza za co będzie kupował te mieszkania, które wybudują deweloperzy? Jak długo buduje się średniej wielkości blok?
Jest takie przysłowie, zanim gruby schudnie, chudy umrze. Rosja jest za duża, żeby upaść. Co więcej, to nie jest korzystne dla nikogo. I niebawem te wszystkie firmy, które Rosję opuściły wrócą, bo mają tan wielomiliardowe inwestycje, których nie będą chciały stracić.
No i jeszcze to, mądraczku, o czym napisałeś na początku swoich wypocin. Taka zapanowała tu i nie tylko tu moda, że każdy, kto nie podziela zadekretowanej miłości do Ukrainy jest nazywany ruskim trolem. Mnie to wisi, bo swoje wiem. Natomiast już też na forach i w informacjach medialnych pojawiają się pierwsze duże rysy na tej zadekretowanej miłości, bo okazuje się np. że Ukraińcy wcale nie chcą pracować, bo szkoły są nadmiernie przepełniane, bo janusze biznesu już powoli nastawiają się na tańszych pracowników zza wschodniej granicy. Zabawa dopiero zaczyna się. Ludzie zdejmują różowe okulary, bo nie można bez końca żyć w euforii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@F18_hornet Jesteś widzę bardzo daleko od polskiego biznesu, no ale się nie dziwię. Reorganizowanie są linie produkcyjne m.in. w Hasco Lek i w Tarczynskim. Zdziwione ruskie? Poproś kogoś z językiem polskim i sprawdź :) Co do budowy „bloków”. U was to muszą być bloki, na zachodzie są technologie budowy doków modułowych. Poza tym u nas deweloperzy ciagle budują, nie musimy liczyć czasu budowy od dzisiaj ;) Rosja za duża żeby upaść? No tak, Rzym był mniejszy ale Rzymianie przynajmniej mieli toalety w domach w przeciwieństwie do znaczącej liczby ruskich :))))) Uczyli was tam o Rzymie czy tylko wybrane dzieła Lenina?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem