Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
435 481
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G georgefsh26
-5 / 23

Nic nie dziwi, Kościół nie chce uszczuplać swoich zasobów finansowych i czeka aż państwo sypnie jeszcze większą kasą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 13

Ilekroć KK coś robi dobrego to jest taki szok i niedowierzanie że hej. Mnie cieszy że jest kolejne miejsce dla ofiar wojny, ale ponownie to tylko wyjątek od jakże bezproduktywnej, a kosztującej podatnika miliardy rocznie reguły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerzy42
+1 / 17

ciekawi mnie że naczelny złodziej z Torunia (przepraszam mieszkańców) jeszcze nie pomaga ,przecieś pato PIS da mu więcej kasy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 15

@jerzy42 symptomatyczne, że poprzez zgniłego rydza buduje się obraz całego kościoła. Ciekawe, że nie każdy jak Ochojska po stwierdzeniu, że kościół nie pomaga ma odwagę powiedzieć później, że to nieprawda, że się pomylił nie oprając się na faktach tylko swoim "mniemaniu".

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-janina-ochojska-kosciol-jest-bardzo-zaangazowany-i-warto-o-t,nId,5892208

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Capax
0 / 22

Twojej inteligencji nie da się już obronić. Przepadła. Fakty mówią same za siebie. Ruski trol?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-2 / 14

@Capax
Ruskie trolle to głównie konfederaci oraz solidarni z PIS (Ziobrowcy + Antek).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
-4 / 14

Dziwi? w przypadku KK nic mnie nie dziwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
+8 / 20

@brajanpiast Kościół od początku pomaga na bardzo dużą skalę tylko prawie nikt o tym nie pisał dopóki pani Janina Ochojska nie zwróciła na to niedopatrzenie uwagi. Myślę, że Twój brak wiedzy w tym temacie wynika zarówno, tak jak w przypadku pani Ochojskiej, z niemożności dotarcia do źródeł oraz prawdopodobnie z braku czasu, by tych źródeł poszukać. Poczytaj pod poniższym adresem o pomocy Kościoła, zarówno wiernych, jak i (przypuszczam, że to bardziej Cię zainteresuje) duchowieństwa, które na masową skalę udostępnia pomieszczenia dla uchodźców.

https://twitter.com/hashtag/ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82pomaga?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5E

Tu masz też, jeśli Cię to zainteresuje, adres do słów pani Janiny Ochojskiej na ten temat:

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-janina-ochojska-kosciol-jest-bardzo-zaangazowany-i-warto-o-t,nId,5892208

Myślę, że znajdziesz trochę czasu i zgłębisz temat, a przez to dojrzysz ogromną pomoc, która nadal pozostaje w dużej mierze nieznana. Lecz tak jak zauważyła pani Ochojska, trzeba o tym mówić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-2 / 10

@Melotte
Ochojska to opozycja :) Pomagają głównie księża liberalni. W kościele niedaleko mnie jeszcze niedawno (tydzień temu) ksiądz straszył banderowcami oraz zdziczałymi kobietami na potęgę abortującymi dzieci. Żeby nie było mało, powtarzał bzdety Cyryla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+4 / 8

@CP666 i ty oczywiście byłeś w kościele w pierwszej ławce, słyszałeś te przykre kazanie i postanowiłeś się podzielić tym tutaj. W moim mieście oblaci przyjęli ponad 130 osób i tym samym zapełnili wszystko co tylko mogli. Nie zmienia to faktu, że na facebooku na stronie mojego miasta i lecą komentarze "dlaczego kościół, dlaczego oblaci odmawiają pomocy Ukraincom". Bo widzisz, to takie same trolle jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 marca 2022 o 13:28

avatar Melotte
+1 / 1

@CP666 W tym przypadku nie ma znaczenia jakie są poglądy pani Janiny Ochojskiej. Istotne jest to, że poświęciła swój czas żeby zbadać problem, który ją nurtował. I efekty ją zaskoczyły.

Szkoda, że nie przejrzałeś informacji z adresu jaki podałam w pierwszej kolejności i bazujesz jedynie na wypowiedzi jednego księdza. Znajdź trochę czasu i poczytaj dane z podanego przeze mnie adresu. Myślę, że zdefiniowanie kogoś, kto pomaga jako liberalnego jest mocno na wyrost. Poczytaj posty z podanego przeze mnie adresu do Twittera i to więcej niż pierwsze 50. Są krótkie więc nie zmarnujesz dużo czasu :) I dopiero wtedy wyrób sobie zdanie o wymiarze w jaki Kościół pomaga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
0 / 4

@Melotte Ogólnie Polacy włączyli się w pomoc. A ty mówisz - patrz wierni pomagają. Jakoś, gdy papież wzywał, aby każda parafia przyjęła uchodźców z Syrii nic nie zrobiono. W Polsce większość obywateli jest ochrzczona, trzeba by tu wykazać, że np. Ci najbardziej praktykujący pomagają bardziej niż pozostała część społeczeństwa.

Parafie pomagają, ale nie ma zorganizowanej akcji. Są to wyjątki. W Polsce jest ponad 10 000 parafii.
Caritas zarabia na pomocy, więc trudno tu mówić, że Kościół pomaga. Nie za swoje pieniądze, za podatników.

Nie twierdzę, że Kościół nie pomaga. Lecz nie robi tego proporcjonalnie do tego co głosi, i do możliwości.
Pomaga 6% domów zakonnych w porównaniu do liczby parafii. WIęc jak napisalem jest to mniejszość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2022 o 12:54

avatar Melotte
0 / 0

@okiem_inteligenta Z Syrią jest zupełnie inna sytuacja. Było (i są nadal) wiele zbiórek po parafiach, zarówno pieniędzy, jak i jedzenia oraz innych artykułów, które były zawożone do Syrii, by tam pomóc na miejscu ludziom. I to bez względu na ich religię, czy przekonania. Przyjęliśmy w Polsce regułę pomagania na miejscu, przede wszystkim dlatego, że bardzo dużo mieszkańców Syrii pozostało w swoim kraju i go odbudowuje.

Nie spotkałam się z oceną ludzi pod kątem "bardziej pomaga, bo bardziej praktykuje". O wiele ważniejszy jest fakt pomagania niż prowadzenie badań statystycznych. Po prostu szkoda czasu, który można przeznaczyć na realne pomaganie.

Dobrze by było, gdybyś przeczytał informacje z podanego przeze mnie adresu do Twittera. Nie wiem skąd wziąłeś 6%, ale w domach parafialnych też mieszkają uchodźcy. W mojej parafii, w dawnym domu sióstr zakonnych, zamieszkały 3 panie z dziećmi. Zakonnicy mieszkają obok w małym domu katechetycznym. W parafiach obok jest podobnie. Panie z dziećmi mieszkają w budynkach, które pełniły swego czasu rolę plebanii albo domów katechetycznych, w dobrych czasach, kiedy religia jeszcze była przy kościołach.

Kościół to my - zwykli ludzie, wierni i o wiele mniejszy procent duchowieństwa. Gdy czytasz "Kościół pomaga", to tak naprawdę czytasz "parafianie pomagają, wierni z różnych diecezji pomagają". Duchowni też są wiernymi, tylko że w mniejszości :) Co nie znaczy, że należy umniejszać ich zasługi w pomaganiu, bo niektórych są naprawdę bardzo duże.

Czasem zorganizowana akcja i centralne sterowanie bardziej szkodzi niż działanie lokalne, bo zamiast już zacząć działać trzeba czekać na wskazówki odgórne.

Przejrzyj wpisy na Twitterze i sam odkryjesz, że 6% to niewyobrażalnie za mała ilość osób w porównaniu z tą, która faktycznie pomaga :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar brajanpiast
+1 / 1

@Melotte Ja piszę na podstawie informacji, które mogę znaleźć. Kościół sam sobie szkodzi fałszywą skromnością. Potem się okaże ile kasy dostał, tak jak Caritas. Z pieniędzy Państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-1 / 1

@Melotte
Zwykły PR-ar by więcej ludzi poszło do kościoła i dało na tacę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JacekKrawczynski
0 / 6

Bardzo mnie interesuje ilu uchodźców przyjąłeś pod swój dach lub w jaki sposób pomagasz Ukraińcom autorze demotywatory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-1 / 1

@JacekKrawczynski
A ty ile ja przyjąłem jedną matkę z dzieckiem. Mieszkam z żoną, nie mamy dzieci, kto mam raczej nie przyjmie. A kościół jest od pomocy. Ma liczne przywileje. Ten profil kościół pomaga, potwierdza, iż tu chodzi tylko o pijar !!! Ten, kto pomaga, nie chwali się !! Ja odpowiadam, jak pytacie, ile przyjąłem, ale tym się nie chwalę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arniar
0 / 8

Jaka bzdura! nawet w moim małym mieście co najmniej 3 parafię przyjęły uchodźców do swoich pomieszczeń. Nie mówiąc już o skali pomocy w całej diecezji.
"Niestety takie sytuacje to rzadkość" - jak ktoś nie wie co się dzieje w Kościele to lepiej niech się nie wypowiada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-1 / 1

@arniar
Ściana wschodnia, wsie nie przyjmują nikogo. We Wrocławiu więcej niż połowa parafii jak dzwoniłem i grzecznie pytałem, wkurzała się i kazała spadać. Uchodźcy powinni mieszkać na plebanii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmaster
+9 / 19

Wiele parafii przyjęło uchodźców tylko, że nie publikują z tego relacji na insta czy fb. Nie zesraj się. Co ty zrobiłeś, żeby pomóc? W biedrze złotówkę do zakupów dorzuciłeś?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-2 / 2

@kmaster
ja przyjąłem jedną matkę z dzieckiem. Mieszkam z żoną, nie mamy dzieci, kto mam raczej nie przyjmie. A kościół jest od pomocy. Ma liczne przywileje. Ten profil kościół pomaga, potwierdza, iż tu chodzi tylko o pijar !!! Ten, kto pomaga, nie chwali się !! Ja odpowiadam, jak pytacie, ile przyjąłem, ale tym się nie chwalę. Wydzwaniałem we Wrocławiu do kościołów i grzecznie pytałem. Ile przyjęli osób, bo mogę pomóc, donieść rzeczy żywność a więcej niż połowa od razu wkurzała się i kazała mi spadać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
+1 / 9

@CP666 No tak, bo kościół koło ciebie reprezentuje cały KK, wszystkich księży, wiernych itd.

PS. Dowód anegdotyczny to nie dowód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
-1 / 7

@amroth_86 Masz rację. Szkoda tylko, że nadal są przedstawiciele KK, którzy nie tylko nie pomagają, ale i szerzą mowę nienawiści. Powyższy przykład nie jest jedyny niestety.
Obracając Twoje słowa to, że ileś duchownych pomaga, nie świadczy, że to reprezentuje cały KK. Dobrym przykładem byłoby podanie, ilu z 30 tys. duchownych w Polsce przekazało coś ze swojego lub KK majątku oraz czasu na pomoc Ukrainie/uchodźcom. A następnie porównanie tych danych do wsparcia przeciętnego Kowalskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fajnamysza
-5 / 5

kosciol nie przyjmuje byle kogo. pierwszy raz to powiem o duchownych: szanuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
+4 / 8

Ktoś inny pomaga: "SUPER"
Kościół pomaga: "SUPER ALE..." nie ma to jak naładowany emocjonalnie demot-gniot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 3

@xargs ktoś inny pomaga: super
Owsiak pomaga: super, ale...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
0 / 0

@okiem_inteligenta nie mam nic do Owsiaka, też daję na Orkiestrę i też nie podoba mi się hejtowanie Jurka. Zatem wróćmy do tematu. Czemu ten demot jest tak negatywnie naładowany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar triggertravis
+3 / 7

tak się składa że większość pomocy humanitarnej dla Ukrainy idzie z kościoła, więc proponuję się zastanowić zanim się coś napisze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nevermind_
+4 / 4

Wspaniały przykład jak przekształcić pozytywną informację w negatywny komunikat. U mnie w okolicy większość parafii (mam na myśli księży, siostry, braci) jest zaangażowanych w wolontariat. Ale i tak źle, bo powinni jeszcze Ukraińców przyjąć pod dach. A jak już zakon ich przyjął - to źle, bo jest takich przypadków za mało.
To jak chodzić do osób organizujących zbiórki i pytać ile Ukraińców przyjęli pod swój dach, a jeśli żadnego, to jak im nie wstyd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D domtom74
+3 / 5

Masz rozeznanie, dobry człowieku, jak ruski wywiad przed napaścią na Ukrainę...
Dokładnie takie - opierasz się wyłącznie na własnych przekonaniach nie popartych faktami.
Większość parafii w Polsce gości Ukraińców U SIEBIE - w salkach parafialnych, domach rekolekcyjnych, nawet na probostwach i gdzie się tylko da. Tylko nikt nie robi sobie z nimi selfików, żeby pochwalić się jaki jest zajefajny i jak bardzo pomaga...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-1 / 3

@domtom74 skąd takie informacje? Kościół podał tylko liczbę domów zakonnych w porównaniu do parafii to tylko 6%

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E endriu312
0 / 0

Ilu wy komentatorzy przyjeliscie uchodźców?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem