Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
556 567
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tralala
+3 / 13

Te 20h oczekiwania to na wschodniej granicy raczej norma.
Lepszą metodą byłoby ograniczenie przejść granicznych z Białorusią do ruchu do 3,5 tony. A większy tonaż przenieść na granicę z Ukrainą. Skoro kacapy twierdzą, że wojny nie ma to niech jadą przez Ukrainę.
Tylko, że nikt nie ma odwagi by to zrobić. A te wszystkie sankcje to fikcja. Tylko morawiecki z kaczyńskim machają drewnianą szabelką. I tylko my stracimy na tej wojnie. Reszta Europy się dogada wcześniej czy później. A Polska.... ech.... historia niczego nie uczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
+1 / 3

@Tralala
Gdyby sankcje były fikcją, ruscy by biadolili że są straszne. Skoro pompują resztki kasy w to, żeby przekonywać że sankcje są fikcją, to znaczy że działają. Tak samo gadanie o tym że Europa nie jest zjednoczona i na pewno się zaraz podzieli i nie powinniśmy nic zrobić jest równiez kacapską propagandą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
0 / 2

@trebi No tak, Putin siedzi cicho, a rządy w UE nie mogą z tym nic zrobić, bo Putin nie uderza w rządy zachodnich państw, tylko w ludzi. Putinowi zależy na sankcjach jakie sami na siebie nakładamy, efekt już widać, dzisiaj wszystkie instytuty ekonomiczne w Europie biją na alarm bo załamuje się nasz eksport, rubel rośnie w siłę, a Putin był w 100% na to wszystko przygotowany, wykonał nacjonalizację naszego handlu w Rosji przy użyciu naszych rąk. Pamiętaj, jak twój wróg siedzi cicho, to oznacza, że albo już przegrał, albo wszystko idzie po jego myśli. Putin nie jest idiotą, ale chciałbym poznać jego doradców którzy zaplanowali wojnę handlową której oficjalnie nie ma, a którą poprowadziliśmy dla Rosji sami, to co oni przygotowali jest genialne, sam bym tego nie wymyślił nigdy. Jeszcze tylko Auchan, Decatlon, Liroy i Merlin oraz Nestle się opierają, ale Putin pociągnie to tak długo, aż się wycofają z Rosji, a nawet jeśli nie, to 4 firmy niczego nie zmienią. Pytanie tylko, kiedy Putin zamierza zakończyć to wszystko, bo póki co jego żądania są tak nierealne do spełnienia, że ewidentnie mu nie zależy na końcu wojny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tralala
-3 / 3

@trebi chyba za dużo mediów głównego ścieku czytasz.
Sankcje od 2014 r. to fikcja. Teraz wychodzą nowe michałki. Od 2014 r. jest embargo na handel bronią z Rosją i Białorusią? To jak Germańcy sprzedali kacapom broń o wartości iluś set miliardów euro? A takich krajów jest kilka, kilkanaście - oficjalnie.
Od 2014 r. są sankcje, które miały wykończyć kacapów. W odwecie kacapy i ich przyboczni białorusini nałożyli na UE embargo na niektóre towary. W związku z tym m.in. grójeccy sadownicy na gwałt szukali nowych rynków zbytu bo wschód był dla nich jednym z lepszych rynków, o ile nie największym. I co się okazało? Że francuzi handlują sobie z nimi jabłkami jak gdyby nigdy nic. I nie tylko oni. Nie wspominając już o mięsie. Polskie ma zakaz wjazdu na teren białorusi i ruskich. To tyle te bardziej dotkliwe i znaczące sankcje dla nich i embarga z ich strony. I kto na tym stracił? Ruski? Niby jak skoro kupuje produkty rolne z innych krajów UE. Straciliśmy tylko my, Polska, nasza gospodarka. Nikt inny.
Historia się kołem toczy. W wojnie w Iraku braliśmy udział by mieć lukratywne kontrakty po zakończeniu wojny. Więc się dziś pytam: gdzie ten sprzęt wojskowy z USA, który miał być produkowany u nas? Gdzie te firmy, które podbiły rynek Iraku w budownictwie? Gdzie te złoża ropy, które miały być dla nas po podziale tortu? Ano.... są. Ale nie dla Polski. I tak samo będzie w tym przypadku. Jeśli Rosja przejmie całkowitą kontrolę na Ukrainie to się dogada z zachodem, z zachodem bez Polski. Jeśli Ukraina się obroni to rząd spieprzy wszystko i się okaże, że najwięcej kontraktów na odbudowę kraju mają zachodni sąsiedzi ale bez Polski. Polska jedynie będzie dawać nieoprocentowane i bezzwrotne pożyczki na odbudowę kraju braci Ukraińców.

Na pohybel takim rządzącym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 marca 2022 o 17:15

T trebi
0 / 0

@Tralala
@johnyrabarbarowiec
Potraktuję was w jednym poście, bo obaj z jednego szynela jesteście.
Anonimowi (wy) eksperci z netu o sankcjach: genialny Putin je przewidział kontra:
Wall Street Journal: https://www.money.pl/gospodarka/putin-chcial-budowac-twierdze-rosja-teraz-widac-ze-nic-z-tego-nie-wyszlo-6749381711924032a.html
Tu chyba nie ma co komentować.
I klasyka kacapskiego bredzenia - bierzesz fakt i go wyoblrzymiasz: To jak Germańcy sprzedali kacapom broń o wartości iluś set miliardów euro?" - nie miliardów, tylko milionów, co oczywiście jest karygodne, ale sto razy więcej czy mniej to olbrzymia różnica.
Granie na to żeby osłabiać sojusze przez skłócanie poszczególnych sojuszników, to stara klasyka. Rozumiem że Władzio na Kremlu trzęsie się z nerwów widząc że Polska przyjmuje uchodźców a sankcje są o wiele dotkliwsze niż te z 2014 roku. Widząc walki Rosjan o cukier w sklepie i słuchając nagrań orków w kamaszach, którzy płaczą swoim rosyjskim dziewuszkom że od 5 dni nie jedli, trudno uwierzyć w geniusz Putina który wszystko przewidział.
Wbrew gebelsowi - kupa powtarzana tysiąc razy jest dalej kupą. Tak wiemy że świat nie jest sprawiedliwy, wiemy że politycy bywają skorumpowani, że silniejsi dogadują się kosztem słabszych. Ale 24 lutego "geniusz" Putina zmienił zasady gry - pokazał granicę między światłem i ciemnością, tą granicą jest granica z Rosją i jej wpływami. Nawet jeśli nie kocham rządzących nami polityków i nie wierzę w kryształową uczciwość możnych tego świata, nawet jeśli muszę przesiąść się na rower ze względu na cenę benzyny - wiem że trzeba kremlowskiego adolfa dociskać sankcjami ile wlezie. Kacapskie trolle tego nie zmienią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K ka28yetan
0 / 0

@Tralala Może by zadziałało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tralala
-1 / 1

@trebi
buhahaha, czyli wg ciebie putin prosił na kolanach germańców by mu sprzedali broń, bo przecież gra na osłabienie sojuszy. Ech... żal tego komentować.

Na koniec ci dodam, że tydzień temu lub dwa, większość "ekspertów" wieszczyła upadek wielkiej Rosji, bankructwo w 5 minut. I co? I rosja nadal sobie funkcjonuje i mimo, że gdzieś brakuje cukru to jednak kraj nadal jest wypłacalny, a rubel ma się dobrze pomimo tych wszystkich sankcji i kolejek do bankomatów.

Na zachodzie, w tym w Polsce 2 lata temu też były puste półki bo ludzie się rzucili na mąkę, cukier i inne. W 21 wieku mało który sklep może sobie pozwolić na magazynowanie wielkich zapasów. Dostawy są na bieżąco. Ale co ja tam wiem, ot, zwykły ekspert z neta ze mnie.

Łączę stosowne wyrazy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
0 / 0

@Tralala
"czyli wg ciebie putin prosił na kolanach germańców by mu sprzedali broń, bo przecież gra na osłabienie sojuszy" nie prosił na kolanach, tylko korumpował - znalazł takich, którzy się połasili. Tylko w Niemczech teraz głośno się o tym mówi i debatuje, zapewne niektórzy zapłacą za to, jeśli nie karnie to przynajmniej stanowiskami, natomiast w zarządzanej przez "geniusza" Putina Rosji za powiedzenie o tym że Putlerek zabił już kilkanaście tysięcy swoich żołdaków (wysyłając ich na Ukrainę), dostaje się 15 lat więzienia. Ot taka drobna różnica między kacapią a normalnym światem.
Przez 2 lata pandemii nie było w Polsce takiej walki o jakikolwiek towar w sklepie jak w Rosji po 2 tygodniach od nałożenia sankcji. Za PRL też kacapscy propagandziści pisali o tym że na zachodzie jest bieda i głód i pokazywali bezdomnych z Nowego Jorku - kiedyś nawet zorganizowano w PRL akcję zbierania w Polsce śpiworów dla bezdomnych na Manhattanie. Potem krążył dowcip: "Zamienię mieszkanie 4-pokojowe własnościowe w Śródmieściu Warszawy na śpiwór w Nowym Jorku". Tyle jest warta wasza tępa propaganda.
"Dostawy są na bieżąco." - a ty szto Iwan? Pracujesz w "Cjentralnym Cjentrum Zatowarowania" że wiesz o tym że wszędzie dostawy "są na bieżąco"? I jak tam się w mateczce roSSiji żyje Iwan? Wsjo w pariadkie? Jest chlebek i masełko i wędlinka? Na jakiej podstawie możesz twierdzić że sankcje nie dotknęły Rosji?
Spytam inaczej, gdzie jesteś na tym obrazku:
https://demotywatory.pl/5126572/Roznica-miedzy-onuca-a-pozytecznym-idiotaOdpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-1 / 1

@trebi O rety... Ja rozumiem, że jest wojna propagandowa, ruscy dają swoją propagandę oderwaną od rzeczywistości, my mamy swoją propagandę równie oderwaną od rzeczywistości, ale Ty już opisujesz rzeczy oderwane od naszej propagandy xD
Wejdź na notowania walut, zobacz sobie rubla, przed wojną rubel był na stabilnym poziomie, za dolara można było kupić ok 83,53 rubla (na dzień przed rozpoczęciem wojny), potem wartość rubla zaczęła się walić do poziomu 139 rubla za jednego dolara. Na dzień dzisiejszy za dolara kupisz 104 rubla dzień po korekcie. Pamiętajmy, że Putin zgromadził przed wojną gigantyczne ilości obcych walut głównie dolary, euro i funty, oraz złoto, gromadził je tak długo, że każdy myślący już był przekonany, że będzie wojna z udziałem Rosji, nie wiadome było gdzie, później Rosja zaczęła rozstawiać się wokół Ukrainy co było już sygnałem do wojny, tak z doopy człowiek taki jak Putin nie zbiera obcych walut i złota w tak skrajnie dużych rezerwach, tego nie robi się bez powodu. Dzisiaj wiemy co boli Putina, a mianowicie lotnictwo którego albo nie przewidzieli, albo spisali na straty choć patrząc na działania Rosji po omacku można wnioskować, że kompletnie tego nie przewidzieli. Oficjalnych sankcji UE nikt nawet nie zauważył (poza kilkoma politykami w Rosji którzy te sankcje wyśmiali), natomiast nieoficjalne sankcje czyli wymuszanie przez społeczeństwo narzucania przez zachodnie firmy handlowe na siebie same embarg, w tej kwestii dziwnym trafem w Rosji nie ma żadnych działań, pojawiły się spółki z nikąd które masowo wykupują za grosze nieruchomości po tych firmach lub wynajmują nie wiedząc na czym zarabiają, wszystko sprawnie w Rosji robią i siedzą cicho.
Co do samego frontu, nie będę się wypowiadał, nie pracuję w wywiadzie, Rosja od początku blokuje wolny przepływ informacji z walk, Ukraina robi to samo od ok 2 tygodni, więc albo wierzymy w to, że Putin jest obalony, wszyscy Rosjanie już zginęli w walkach, a Ukraińcy dzielnie odpierają ataki ze strony bliżej niezidentyfikowanych wojsk, bo Rosja już nie istnieje, ewentualnie pozostaje wersja rosyjska czyli to samo tylko to ruscy dali po doopach Ukraińcom. Sorry, ale jeśli wierzysz w którąkolwiek stronę to jesteś pożytecznym idiotą robiącym to co Putin chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trebi
0 / 0

@johnyrabarbarowiec
Fajnie że wam tam w fabryce trolli pozwalają pisać tak trochę źle o roSSji i Putlerze. Rozumiem że to wg. jakiegoś rozpisanego zestawu zwrotów, których możecie używać żeby udawać obiektywizm. Tylko nie rozpędź się w tej pseudoobiektywnej krytyce Władka, bo jeszcze wyhaczysz 15 lat za wrogą propagandę.
Jeśli ktoś pisze że sankcje działają za słabo i trzeba je przedłużyć i dołożyć kolejne - warto go posłuchać, jeśli ktoś pisze że sankcje nie działają, więc trzeba je znieść (w pseudo trosce o naszej portfele) - to wali od niego kacapskim trollem na kilometr. Fajne macie te profilowania, ale to działało do 24 lutego, potem, kiedy wylazły orki z kacapskich nor - to co robicie to pudrowanie łajna.
Przekaż swoim przełożonym że symetryzm ("ruSSkie i Ukraińcy tak samo kłamią, więc nie wiemy co się dzieje na tej wojnie") - bulshit - jest dużo źródeł, które dają spójny obraz - pUtler dał d..py z wywiadem wojskowym i morduje kolejne tysiące ludzi - "swoich" i nie swoich, byle tylko utrzymać się na kremlowskim stołku.
Rubel spadł, ale się odbił bo wŁadimir wŁadimirowicz nakupił złota. Jasne że ten ruch dał mu pewną osłonę przed początkiem sankcji, ale wiadomo że to tylko tarcza, a tarcza, jak to tarcza - wytrzyma jedno uderzenie, drugie a w końcu rozleci się w drobny mak (nie mylić z Mac) i rypnie równo. Takie mrówki jak ty pracują nad tym żeby te ciosy przestały padać, ale tej lawiny już nie zatrzymacie. Kacapskie orki każdego dnia udowadniają milionom ludzi (wyborcom !) że liczy się coś więcej niż tabeli w excelu i że za pokój trzeba zapłacić. Ja już się przerzucam na rower przy tych cenach benzyny, mogę na wakacje nie lecieć na all inclusive i kupię gorszą wędlinę w sklepie, byle tylko kacapskie orki wpełzły ponownie do swoich bieda lepianek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niemlody
0 / 2

proponuje zacząć "remontować" przejścia graniczne z rosja i białorusią niech jadą przez Ukrainę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FuckPutin
-2 / 2

POPIERAM!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem