Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
224 314
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
Q QuoVadisPolsko
+6 / 22

A ci Amerykanie, oni nie są wcale tacy źli. Oni napadną, a potem przeproszą....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+4 / 8

@QuoVadisPolsko ... a mnie za te czterdzieści lat to nikt ku.wa nie przeprosi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 5

@konradstru
Wasze cytaty pochodzą z lat '80 ubiegłego wieku.
Chociaż za "przeprosiny" jakie moskale urządzili Ukrainie to ja serdecznie dziękuję. Nie skorzystam. Z dwojga złego, wolę już być pod "okupacją" USA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
-2 / 28

Co jeszcze putinowy piesku zaszczekasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukas8484
+7 / 21

Jeszcze mogliby ruskich zbombardować do kolekcji tym się należy jak i niejednemu z tej listy. Na Japończyków zrzucili 2 atomówki i jaki teraz rozwinięty i cywilizowany kraj. Taki światowy szeryf był potrzebny żeby się czerwona zaraza nierozlała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arkadiusz9891
+6 / 6

autor powinien zaktualizować demota poniewaz teoretycznie USA do dzi bombardują Irak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cczesuav2
-3 / 25

Uwaga ruski troll

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gavron88
+8 / 22

Taaa, zwłaszcza w Korei gdzie w żadnym razie nie byli agresorami. Fajne przykłady podajesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 12

Możesz zaznaczyć miejsca w Europie? dziękuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
0 / 6

@CoGitare Na upartego to tereny byłej Jugosławii. Faktem jednak jest, że t było dawno i mogli mieć dobre uzasadnienie. Zaś Ruskie bombardują państwo bliższe naszej granicy co nas dużo bardziej powinno niepokoić niż bombardowanie np. Laosu pół wieku temu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-1 / 5

@CoGitare Czyli co, wg Ciebie można mordować ludzi i to jest ok jeśli jest poza Europą ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
-1 / 1

@amroth_86 To się nazywa zdrowy egoizm i nie rozumiem czemu ciągle ludzi to dziwi? Zainteresowanie maleje wraz z odległością. Jak na wsi komuś zerwie dach to wszyscy mieszkańcy pomogą, a jak w chinach pęknie tama i tysiące ludzi umrze to nikogo to w naszym kraju nie zainteresuje. Mnie to w ogóle nie dziwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
-3 / 3

@amroth_86 Nie nie można, ale niestety araby siedzą na złożach ropy więc życie ciężkie im będzie to że będzie jeden czy dwóch szejków którzy jadą z kibla do łóżka ferrari ma się nijak do tego że reszta kraju niszczeje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2022 o 20:53

avatar JohnLilly
+3 / 7

@Gundula W żaden sposób, ale taktyka z demota jest stosunkowo często stosowana aby obronić kogoś (osobę, bądź też jakąś organizację/państwo) kto ma za słabe argumenty aby obronić się siłą argumentów. Czyli jak nabroiliśmy to musimy znaleźć kogoś kto też nabroił aby ludzie przestali mówić o nas a gadali o kimś innym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
+2 / 16

Na liście brakuje najbardziej bandyckiego kraju, Rosji. Szkoda, że Amerykanie wycofali się z Syrii, powinni dojechać ludobójcę Assada, kolegę Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kostek_slask
+6 / 8

Odwróć pytanie. Kogo NIE bombardują i dlaczego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+10 / 20

Piękny, klasyczny przykład socjalargumentu 'a w Ameryce biją Murzynów'.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 14

Jaki jest dzisiaj kurs wymiany srebrnik/rubel?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
+3 / 25

Co za tępa demagogia… To może jeszcze doliczysz podłe bombardowanie hitlerowskich Niemiec w latach 1944/1945?

Tylko na szybko:

Wojna koreańska - wojska USA działały w ramach mandatu ONZ, dlatego, że komunistyczna Korea Północna wbrew ustaleniom zaatakowała Południową (ze wsparciem komunistycznych Chin), a ONZ (które wtedy jeszcze coś znaczyło) stanęło po stronie zaatakowanego. Gdyby nie to, dziś cała Korea byłaby komunistycznym więzieniem - a nie tylko Północna.

Wietnam, Kambodża - może warto poczytać, o co tam chodziło, co w tych krajach robili komuniści (w Kambodży na przykład wymordowali 1/3 całego narodu - słyszałeś o tym?).

Bośnia w Kosowie prowadziła czystki etniczne, dopuszczała się ludobójstwa.

A Irak? To już jest kosmos po prostu... Amerykański wywiad strasznie dał ciała przy okazji historii z bronią masowego rażenia, która miała "usprawiedliwiać" inwazję. Nie zmienia to faktu, że Saddam był krwawym dyktatorem, a Irak pod jego rządami wywołał DWIE wojny i w obu był agresorem (w 1975 r. zaczął wojnę z Iranem, która trwała …naście lat i pociągnęła za sobą śmierć PONAD MILIONA LUDZI, w 1990 najechał na Kuwejt, co było początkiem pierwszej Wojny w Zatoce). Husajn miał także na sumieniu tysiące własnych obywateli (m. in. irackich Kurdów, przeciwko którym zastosował broń chemiczną). Nie ma też wątpliwości (przyznawali to nawet Rosjanie) że reżim Saddama wspierał różne organizacje terrorystyczne. Pod jednym względem - niezależnie od krytyki - trzeba się zgodzić z Bushem: świat bez Saddama JEST bezpieczniejszy. Trudno się dziwić, że w pierwszych dniach Amerykańskiej interwencji wielu Irakijczyków witało Amerykanów z radością. Potem oczywiście popełniono masę błędów etc. - ale to także nie zmienia faktu, że zdecydowana większość irackich ofiar od początku tej wojny nie zginęła z rąk Amerykanów, tylko w zamachach organizowanych przez "bojowników o wolność" - w większości napływowych.

Porównywanie tych działań (niezależnie od wszystkich kontrowersji) do napaści Rosji na Ukrainę jest po prostu śmieszne. Przypomnij, ile wojen zaczęła ostatnio Ukraina…?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+3 / 7

@13Puchatek
W Kosowie oskarżani byli Serbowie o ile pamiętam. To była manipulacja. Nie było czystek

W Iraku chodziło o petrodolara. Po prostu było ryzyko powolnego odchodzenia od powiązania ropa dolar. Nie było "pomyłek" wywiadu.

Ilość zabitych cywili od kilkudziesięciu tysiecy do miliona. Zależnie od źródła.

Wyjaśnienie o co chodzi z petrodolarem jest ciekawe ale długie i sięga połowy zeszłego wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-5 / 7

@slagen

1. Nie było czystek bo Ty tak mówisz? Czy masz może jakieś twardsze argumenty? https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Allied_Force

2. Chodziło o petrodolara bo Ty tak mówisz? Czy… patrz punkt pierwszy? Liczba ofiar wojny iracko-irańskiej (łączna, bez podziału na cywilów i żołnierzy) wynosiła ok. 1,2 mln (w zależności od szacunków). I tę wojnę wywołał Saddam. Podobnie jak wojnę z Kuwejtem. A coś o broni chemicznej? O mordowaniu Kurdów? O wspieraniu międzynarodowego terroryzmu?

A do reszty się nie odniesiesz, demagogu? Korea? Wietnam? Kambodża?

I jak to się ma do Ukrainy?

Generalnie - metoda stara, pamiętająca czady głębokiego ZSRR: jak tylko Związkowi Radzieckiemu zarzucano łamanie praw człowieka, agresję, ciągoty imperialne, tworzenie gułagów, brak wolności słowa i inne s...syństwa, natychmiast radzieccy towarzysze - i ich "pożyteczni idioci" na Zachodzie - wołali "A w USA biją Murzynów".

Nie wiem, czy Ty jesteś pro-rosyjskim trollem, czy tylko "pożytecznym idiotą", ale patrząc na Twoje kolejne demoty trzeba powiedzieć: tertium non datur.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+3 / 3

@13Puchatek
Odp 1 Kossowo, przykład
https://pl.wikipedia.org/wiki/Masakra_w_Raczaku
Ale tu to można dyskutować

W Wietnamie też nie chodziło o cywili. Ale już nie pamiętam dokładnie.

2 Tamto to drobiazgi
Wojny na Bliskim Wschodzie. To jest znacznie ważniejsze. Poszukaj szczegółowo o historii petrodolara to będziesz wiedział jak się ten świat toczy
Na szybko
Dawno temu dolar był powiązany ze złotem i był walutą rezerwową. Z rożnych względów w połowie zeszłego wieku USA odeszło od tego ale by ratować sytuacje dogadali się z Arabami że powstanie petrodolar. Dolar znowu stał się walutą rezerwową. Amerykanie ratowali czasem gospodarkę drukując pustego dolara. Mogli bo pochłaniał go cały świat.

Saddam mordował Kurdów bronią chemiczną i robił wojny - praktycznie zero reakcji
Raz sprzedał ropę za euro - zbombardowali go w obronie demokracji

To sam w Libii za próbę odejścia od dolara.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
+1 / 5

@13Puchatek Irak to była zwykła napaść na inny kraj, to samo co zrobiła rosja teraz. Chodziło tylko o ropę i o nic więcej. To samo Libia, Kaddafi nie chciał rozliczać ropy w dolarach to go zlikwidowali, a wbrew propagandzie amerykańskiej ludziom w Libii za Kaddafiego żyło się dobrze, nawet Polacy jeździli tam do pracy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-5 / 5

@amroth_86

Nudzi mnie powtarzanie frazesów z Internetu przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek wiedzy o świecie. Śmieszy mnie bezmyślnie powtarzana formułka "wojna o ropę". Gdyby Amerykanom wtedy chodziło o ropę, znacznie taniej i prościej byłoby im się DOGADAĆ z Saddamem i zapewnić mu spokój i nietykalność w zamian za stałe dostawy. W dodatku - co łatwo sprawdzić, używając wujka Google'a - JEDEN MIESIĄC operacji USA w Iraku kosztował więcej, niż ROCZNA wartość wydobywanej w Iraku ropy. Matematyka jest apolityczna, naprawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-4 / 4

@slagen

Przestań powtarzać w kółko ten sam propagandowy bełkot. "W Wietnamie nie chodzi cywili, ale nie pamiętasz"? To może sobie przypomnij, przeczytaj coś, poucz się historii. Z książek, nie z komiksów i propagandowych broszurek.

Amerykanie nie są wzorcem moralności bezinteresowności - nie o tym przecież mówię. Mówię, że porównywanie ataku na Irak (albo wojny w Wietnamie, albo w Korei - tu już szybciutko uciekłeś od tematu - albo Kambodży - do ataku Putina na Ukraine test śmieszne. I że jedynym celem takich porównań jest rozmycie odpowiedzialności i wybielanie bandyty Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
0 / 4

@13Puchatek Możesz zaklinać rzeczywistość, ale chodzi o cały rynek ropy nie tylko o ropę w Iraku. Zaprzestanie rozliczania ropy w dolarach oznaczałoby bankructwo USA.
USA to nie dobry wujek co broni cywilów w innych krajach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-5 / 5

@amroth_86

Cóż - skoro TY tak mówisz to po prostu MUSI być prawda i żadne zaklęcia ekonomistów i fachowców w te dziedzinie na pewno tego nie zmienią :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
0 / 4

@13Puchatek To, że Tobie zdania ekonomistów i fachowców nie podobają się nic nie zmieni. Fakty same się obronią, nawet jak Ci się nie podobają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 13Puchatek
-5 / 5

@amroth_86

Spróbuj czytać ze zrozumieniem. Ekonomiści i fachowcy mówią coś zupełnie innego. Hasło "wojna o ropę" to klasyczny internetowy tekst powtarzany bezmyślnie przez ludzi nie mających pojęcia o ekonomii (i o polityce przy okazji). Miłego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+2 / 2

@13Puchatek o Wietnamie oglądałem w telewizji.

Oczywiście że wojna w Iraku była inna bo przynajmniej złego faceta lali. Ale cywile tak samo umierali. Inna sprawa że to była wojna o zażegnanie ryzyka dla dolara jako waluty powiązanej z ropą, co za tym idzie jako podstawowej waluty świata.
Upadek znaczenia dolara to ryzyko olbrzymiego kryzysu w USA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 marca 2022 o 16:32

D Drak82
-1 / 9

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiszu7
-3 / 5

Pakistan 2007? Trochę mało precyzyjne..., USA pomagało Pakistanowi walczyć z Al-Kaidą po ich ataku na Pakistan. Pomagało Pakistanowi a nie z nim walczyło, taka drobna różnica. Jeszcze kilka się nie zgadza ale nie chce mi się opisywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zarki
-2 / 6

Idi w ch... kacapska onuco!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
+5 / 5

Autorze, obecnie w modzie internetowej jest niechęć do Rosji i nazywanie wszystkich, którzy nie powiewają żółto-niebieską flagą trolami putina. A Ty tu takie herezje szerzysz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krzysztofsensei
-2 / 4

Admin, usunąć wpis ruskiego trolla. Ignorujcie go i nie oceniajcie. Kacapie іди на хуй

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thoren2
-3 / 3

Czytasz i wiesz od razu, że tworzył to ruski trol, korzystający z russia togey. Bombardowanie Kuwejtu? Jugosławia w 1999r? Slava Ukrainie kacapy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem