Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
172 197
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar BrickOfTheWall
+10 / 12

A zatem twierdzisz, że wśród 2,5 miliona osób do Polski przybyły sami wzorowi obywatele?
Słyszałeś o czymś takim jak statystyka?

Właśnie takie pierdlenie jak twoje jest szkodliwe; ukrywanie prawdy lub jej lukrowanie.
Nie, to nie jest tak, że każdy kto ma problem z Ukraińcami to ziomek Putina.
Polacy są różni i Ukraińcy są różni - nie wolno tego lukrować ale trzeba starać się to ogarnąć by w przyszłości mieć mniej problemów. Na razie przebiega wszystko w miarę sprawnie - jeżeli ktoś nawet nie pomaga to przynajmniej nie przeszkadza, a różni foliarze i szowiniści siedzą cicho.

Uchodźcy mogą w Polsce pozostać nawet kilka lat, tu sam entuzjazm nie wystarczy; konflikty pojawią się wcześniej czy później - jeżeli będziemy lukrować rzeczywistość to problem zauważymy dopiero wtedy gdy będzie za późno na łagodne rozwiązania. Może warto poznać doświadczenia innych krajów przyjmujących uchodźców i twórczo to wykorzystać?
W tej chwili mamy prawie 13% mniejszość narodową - czy ci ludzie nie powinni mieć np prawa do głosowania np w wyborach samorządowych? Czy urzędy powinny być dwujęzyczne? Czy ukraiński powinien (i w jakim zakresie) być językiem urzędowym? MOŻE ZACZNIJMY PRACOWAĆ NAD ODPOWIEDZIAMI PÓKI JESZCZE WSZYSCY WSPÓŁPRACUJĄ???

PS. Czy ktoś zastanawiał się nad czarnym scenariuszem? Ukraina pada, powstaje Białoruś-bis. Większość uchodźców nie ma po co wracać - co wtedy? Będziemy musieli dać tym ludziom obywatelstwo albo wymyślić inne rozwiązanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-1 / 11

@BrickOfTheWall Wtedy ci, co teraz najwięcej krzyczą, będą siedzieć cicho.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-2 / 2

@BrickOfTheWall a co złego jest w nadaniu "tym" ludziom obywatelstwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+2 / 2

@acotam43
Nie złego ale problematycznego:
np jak naliczać wtedy świadczenia ZUS?
Zwłaszcza gdy ktoś nie będzie w stanie wykazać ile pracował przed wyjazdem do Polski - świadectwa pracy to raczej nie jest to co zabezpieczasz spieprzając przed bombami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 marca 2022 o 18:09

A acotam43
0 / 2

@BrickOfTheWall Na każdy problem znajdzie się jednak jakieś rozwiązanie , jest więc sens panikować?
Naliczanie zusu może być problemem ale napływ siły roboczej do kraju, w którym demografia leci na łeb na szyję to raczej plus prawda?
W mojej rodzinnej miejscowości już się cieszą z pielęgniarek z Ukrainy bo nie ma komu pracować, dziewczyny dostały przyspieszony kurs języka polskiego finansowany przez UE.
Nie twierdzę, że będzie tylko pięknie i kolorowo ale wystarczy się skupić na PRO a nie NO i zużyć te energię na rozwiązywanie problemów a nie ich sztuczne namnażanie a wszystko będzie ok

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 2

@slagen takie same problemy są z Polakami, nie widzę różnicy ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 3

@acotam43
No właśnie to chciałem napisać. By starać się robić by wszystko grało. Potencjane problemy należy PRZEWIDZIEĆ lub wykryć gdy tylko się pojawiają i jak naszybciej rozwiązać tak by wszyscy na tym skorzystali lub przynajmniej nie stracili.

Najgorsza postawa to twierdzenie, że wszystko jest i będzie super a kto dostrzega problemy (realne lub potencjalne) ten jest trolem Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
0 / 0

@BrickOfTheWall ale nikt nie twierdzi, że będzie super. Taki napływ ludności wiąże się z problemami natomiast mówienie o Ukraincach jedynie w kontekście problemu tworzy niezdrową atmosferę. Dla jednych jest to sytuacja w miarę oczywista natomiast inni lecą w skrajności pt.hura bura banderowcy. Ci co potrafią myśleć i tak wiedzą o co chodzi, Ci co szukają sensacji i teorii spiskowych będą podjudzać do paniki a panika rodzi agresję.
Dlatego tak bardzo istotna jest formą w jakiej komunikujemy swoje wątpliwości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BurakRasyPolskiej
+11 / 21

,,Każda negatywna informacja... to wojna dezinformacyjna i propaganda".
Czyli wszyscy jednym frontem z bezmyślnym uśmiechem na ustach w imię jedynie słusznej prawdy a kto krytykuje, ma inne zdanie ten wróg albo przez wroga zmanipulowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+1 / 1

Ja tam do dezinformacji jestem przyzwyczajona, kiedyś był Dziennik Telewizyjny, teraz są Wiadomości...Najważniejsze, to umieć czytać między wierszami!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
+2 / 16

Wirus od poniedziałku zawiesza swoje działania, tak jest bardzo inteligentny, postępuje zgodnie z tym, co mówią w TV. Przez miesiąc przewinęła się u nas masa ludzi, ale jakoś nie widzę, żeby masowo chorowali czy umierali na ulicy. Wszelaka pomoc jest finansowana z budżetu państwa, a kto twoim zdaniem pracuje na tenże budżet? Poza tym, żeby komuś dać, trzeba innemu zabrać. Reszty nie będę komentować, bo szkoda nerwów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 8

@ellaella87 masowo to raczej chorują - statystyki są prowadzone nadal, nie wiem tylko czemu by mieli umierać na ulicy? A o dofinansowaniu na pomoc Ukraincom zagwarantowana w budżecie UE słyszała?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-4 / 6

@acotam43 Gdybyśmy podążali drogą narracji telewizyjnej, ludzie masowo by umierali zwłaszcza w kontekście słabego zaszczepienia i nas i ich, a tymczasem nic spektakularnego się nie dzieje, to po pierwsze. Po drugie, mieszkam blisko granicy i widzę, co się dzieje, więc najbardziej piękne naciąganie pseudo kolorowej rzeczywistości od ludzi z neta tego nie zmieni, także możesz porzucić swoje wysiłki. Pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 3

@ellaella87 narracja nie ma tu nic do rzeczy, problem lezy w twojej interpretacji. Nie odpowiedziałaś na pytanie- dlaczego ludzie mieli by leżeć na ulicach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 2

@HelloItsMe zamiast korzystać z informacji TVP zapraszam na stronę Europarlamentu na przykład na instagramie, najlepiej szukać u źródła.
Zdajesz sobie sprawę, że to co wysłałeś jest manipulacja rządu bo doskonale wiedzą, że zdefrauduja te pieniądze? Najprościej jest udawać, że ich nigdy nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-5 / 5

@acotam43 W epidemii strachu mieliśmy siedzieć i być posłuszni, bo straszna choroba miałaby nas dziesiątkować, stąd moja ironiczna wypowiedź odnośnie ciał na ulicach. Przez Podkarpacie przewinęło się ostatnio mnóstwo ludzi, bez testów, szczepionek i maseczek, wzrostu madowych zakażeń nie widać. Problem nie leży w mojej interpretacji, ale tym, że ktoś nie widzi w tym nic co najmniej dziwnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-5 / 5

@acotam43 W epidemii strachu mieliśmy siedzieć i być posłuszni, bo straszny wirus miał nas zdziesiątkować, tymczasem w ostatnim miesiącu przewinęło się przez Podkarpacie mnóstwo ludzi bez masek, testów, preparatu na najmodniejsza chorobę świata i co? I nic, ludzie żyją, nie umierają na ulicy, jak nas straszono.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ProbabilityBatman
-4 / 4

@ellaella87 dobrze piszesz Ela! Tylko weź pod uwagę, że tutaj ludzie wrzucają treści tylko dla swojej agendy. Nie chcą się uczyć czy dyskutować.
Skoro dobrze ogarnęłaś poprzedni teatr dla mas to masz bonus:
Po portugalsku 'ela è la' znaczy 'ona jest tam'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 2

@ellaella87 hmm tylko ze nikt nigdy nikogo trupami na ulicy nie straszył, to była czysta nadinterpretacja...
Przewinęło się mnóstwo ludzi bez masek ale i w maskach, zaszczepionych i nie zaszczepionych i tak na prawdę o niewiadomej przeszłości medycznej. Jakie będą skutki tego dowiemy się pewnie w przyszłym miesiącu więc poczekała bym jeszcze z wyciąganiem wniosków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+1 / 7

@ellaella87 Nie, mieliście lekceważyć wirusa, by napędzać nowe zachorowania i zgony, paraliżować służbę zdrowia. Mieliście tworzyć podziały, kierować swój wzrok na "niezależne" (czyt. zależne od Rosji) źródła informacji. Tworzyć epidemię strachu przed szczepionkami. I dokładnie to zrobiliście. Byliście bardzo pożyteczni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-3 / 3

@acotam43 Ja już czekam od miesiąca będąc w środku wydarzeń i uwierz mi, nic co miałoby budzić moje wątpliwości się nie dzieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ellaella87
-3 / 3

@LowcaKomedii Przestań się w końcu bać i nakręcać. Wirus od poniedziałku traci swoją moc, zgodnie z zaleceniami TV. Niezależne źródła informacji to dla mnie mój własny rozum, a nie to, do czego mnie ktoś zmusza pod pozorem mojego ''dobra''. Pozdrawiam z jednego z najmniej zaszczepionych województw, gdzie przewija się mnóstwo osób z kraju, gdzie zaszczepienie na najmodniejszą chorobę świata jest jeszcze mniejsze niż u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+2 / 6

@ellaella87 A ktoś tu się czegoś boi? Chyba że wy, zabójczych szczepionek i szansy na 0,005% nopa. Bać to się można najwyżej głupoty osób twojego pokroju.

"Wirus od poniedziałku traci swoją moc, zgodnie z zaleceniami TV" - chyba musisz jeszcze raz posłuchać tych zaleceń, bo najwyraźniej ich kompletnie nie zrozumiałaś.

"Niezależne źródła informacji to dla mnie mój własny rozum" - i widać, że z tym trochę nie bardzo. Jesteś idealnym przykładem tego, że lepiej słuchać się kogoś, kto się na rzeczy zna, niż próbować zerową wiedzę w danym temacie nadrabiać "chłopskim rozumem".

Przestań w końcu być pożyteczną idiotką :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ProbabilityBatman
-4 / 8

Drogi Autorze. Tak, wojna dezinformacyjna trwa. Dlatego Pfeizzer wydał swój raport ma temat skutków ubocznych swoich szczepionek dokładnie po rozpoczęciu inwazji. Czytałeś go? Aaaa no tak, to aż 37 stron i dużo tabelek... Warto jednak to zrobić.

Wychodzi na to, że jeśli potrafisz myśleć i rozumiesz propagandę w tym wypadku finansową to jesteś za Rosją?
Weź się ogarnij.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 3

@ProbabilityBatman a ty czytałeś ten raport czy tylko fake artykuły z tabelkami z exela?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P ProbabilityBatman
-5 / 5

@acotam43 czytałem. Liczby są zatrważające. Czy uwierzysz, że wg producenta tej jechanej szczepionki 24,7% osób ma problemy mentalne, których nie miało wcześniej? Wystarczy poczytać tu komentarze, żeby się przekonać o skali. A raport jest dostępny dla tych co w internecie są ponad tydzień i kminią jak szukać informacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaKomedii
+1 / 7

@ProbabilityBatman "Wystarczy poczytać tu komentarze, żeby się przekonać o skali." - czyli ty chcesz analizować nopy w oparciu o komentarze anonimów z internetu, którzy w dużej mierze okazali się być pożytecznymi idiotami lub są trollami? Cholera, niezły jesteś.

"A raport jest dostępny dla tych co w internecie są ponad tydzień i kminią jak szukać informacji. " - czyli że raport nie jest dostępny w poważnych źródłach informacji, a na jakichś szur-stronkach dla przebudzonych? To wiele wyjaśnia :)

Ale spokojnie, dam ci szansę. Jako że nie jestem pelikanem, który łyka niewiarygodne informacje każdej ruskiej onucy, to poproszę o link tego raportu. Sam chcę się przekonać o tych 24,7% i zobaczyć to na własne oczy, a nie dlatego, że ktoś mi w internecie tak napisał. Ktoś, kto wcześniej również pisał, że maseczki są niepotrzebne i że noszą je jedynie głupcy. To tak, abyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia i czy warto ufać twoim słowom :)

Także ładnie proszę o ten link, ale niestety mam niemal pewność, że go od ciebie nie dostanę :( Ale zaskocz mnie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+2 / 2

@ProbabilityBatman
Uwierze jak zobacze ten raport.... a ty zamiast wiary powinieneś kierować się zdrowym rozsądkiem i minimalną chociaż wiedzą - żaden lek że skutkami ubocznymi powyżej 20% nie może być wprowadzony do obiegu. Przy szczepieniach dopuszczone nopy to konkretnie do 2% przypadków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
+1 / 1

@ProbabilityBatman stary jak się nawaliłeś to nie włączaj komputera. I proponuję Ci za każdym razem, kiedy przychodzi piątek wieczór i zamierzasz pić alkohol i zażywać substancje psychotropowe, schowaj gdzieś komputer i telefon głęboko pod łóżkiem, zawiń gdzieś w pościeli, unikniesz wtedy kompromitacji, moralnego kaca następnego dnia i ewentualnych konsekwencji prawnych tego co wypisujesz po pijaku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+1 / 1

@LowcaKomedii a daj spokój, ileż można. Ja naprawdę rozumiem, że ludzie mogą mieć wątpliwości ale dorabianie do tego jakiejś ideologi czy fabrykowanie medycznych faktów to już jakaś totalna paranoja. Nauka mówi sama za siebie, to że ktoś nie ma podstawowej wiedzy do jej weryfikacji to już zupełnie inna bajka ale chwalenie się tym na forach publicznych to już jakiś kolejny level stupidity.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem