Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
476 488
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
0 / 0

Dlaczego? Przeczytaj 'Atlas zbuntowany" Ayn Rand, a zrozumiesz. A w skrócie - w świecie ludzi sukcesu, miernoty nie mają szans rządzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
0 / 2

Władza winna być domeną elit a dostęp do niej przez masy powinien być maksymalnie utrudniony w majestacie prawa.

To idea liberalizmu demokratycznego

Idą wybory może znajdzie promotora. Btw jak się nazywa ta aplikacja? Jest do kupienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 2

Te z dziubkiem też?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
0 / 2

"...z którymi samorządy maja podpisana umowę." Masz już odpowiedz, dlaczego nie ma tego w Polsce, kolega, kuzyn czy ciotka też musi zarobić a że ma umowe na robienie zdjęć do jakiś dokumentów, to po co mają oni tracić prace, urzędasów mało obchodzi wygoda i kasa obywateli a także czas, urzędasa nie interesuje czy obsłuży 100 obywateli czy 20 na zmianę, mu płacą za godziny a nie na akord! I tak ta biurokracja będzie jeszcze u nas długo trwać, bo zamiast usuwać z czasem urzędników bo można właśnie dzięki takim aplikacją, pełnej cyfryzacji i po porostu uprościć prawo żeby nie trzeba było biegać do urzędu z każdą pierdoła czy na wszystko dostawać pozwolenia itd. Jaki by to był ogromy zastrzyk dla tego upadającego systemu zamiast płacić powiedzmy 500.000 ludzi, każdy z nich sam znajdzie prace otworzy biznes i zamiast pobierać kase z podatków sami zaczną zasilać podatkami, a obywatele zyskają wiecej czasu, który tracą w kolejkach w urzędach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
0 / 2

@Darksmakosz Ludzie!!!! "dzięki takim aplikacją"???
Przykłady:
Władze nie posługują się tą aplikacją.
Dzięki takim aplikacjOM można ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2022 o 17:17

avatar zelalem
+3 / 3

No, nie jestem pewien, czy zdjęcie biometryczne może być modyfikowane i przerabiane cyfrowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sl4w3x
+1 / 1

@zelalem chyba nadal trzeba zanieść zdjęcia na papierze więc nie ma to znaczenia. Natomiast nie wiem jak z tej aplikacji ale takie modyfikacje mogą być potem vwidoczne na wydruku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
-1 / 3

Tak jak myślałem, jak zawsze Polska nie korzysta z super i polskich rozwiązań...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pszczynka
+3 / 3

Przecież to jakieś bzdury są. Zdjęcie można zrobić wszędzie, w punktach w galeriach kosztują jakieś śmieszne pieniądze i czeka się 5 min. Nie ma jednak żadnego obowiązku robienia ich u fotografa - można zrobić samemu, nie trzeba do tego żadnych aplikacji, trzeba się natomiast zorientować jakie są wymagania. Przykładowe zdjęcie z demota _nie jest_ zdjęciem biometrycznym (nie widać kształtu twarzy, nie można się uśmiechać czy robić innych grymasów). Nikt w żadnych kolejkach nie musi stać. Jp, po co tak kłamać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M misiunio1234
0 / 0

@Pszczynka Bo inaczej nie pasowałoby to do narracji pt. "mamy wspaniałych fachowców, którzy nie mogą rozwinąć skrzydeł przez kurrrrwich urzędników". Cena kompletu zdjęć do dowodu/paszportu to koszt 15 PLN i spędzonych około 20 minut (zdjęcia, drobny retusz plus wydruk) w dowolnym zakładzie fotograficznym, a nie w "punktach fotografii, z którymi samorządy mają podpisane umowy" (niby dlaczego samorządy miałyby się tym interesować? Przecież wymagania dotyczące zdjęć do dokumentów są określone w ustawach i są spójnie nie tylko dla Polski, ale i całej UE...).
Aplikacja niby jest darmowa, ale kto wie, czy obróbka nie wymaga uiszczenia jakiejś opłaty. Poza tym problemem nie jest sam fakt wykonania zdjęcia, a to, aby było "dobre" - nawet na stronie internetowej tej "marki" jest napisane jak takie zdjęcie ma być zrobione. Samemu ciężko to ogarnąć za pierwszym razem. Problem też w tym, że nadal trzeba je sobie wydrukować. No i druga sprawa - fotograf dokładnie wie jak takie zdjęcie ma być zrobione po to, aby nie było odrzucone przez urzędnika. Wystarczy lekki uśmiech na twarzy (oj, jak korzystnie wyglądam!) i zmarnujemy papier i czas na wizytę w urzędzie, bo nasze zdjęcie może zostać odrzucone i swojej sprawy, na którą żal nam było 15 PLN i pół godziny własnego czasu (swoją drogą ile zajmuje przez taką apkę wykonanie "selfika", potem wybranie właściwego, obróbka, potem wydruk i przycięcie do odpowiedniego formatu) po prostu nie załatwimy. Śmiem twierdzić, że nie jest to ani szybsze, ani znacznie tańsze niż po prostu załatwienie sprawy u fotografa, a potem wizyta w urzędzie raz na 10 (paszport, dowód osobisty) czy 15 lat (prawo jazdy).
EDIT: Nawet zdjęcia na ich stronie internetowej nie spełniają kryterium zdjęcia biometrycznego (choćby nie widać całych brwii, nie neutralna mimika twarzy etc.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2022 o 9:01

M madamemao
0 / 0

korzystałam, i jestem mega zadowolona bo nie musiałam wlec dzieci do fotografia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem