Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
746 771
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar agronomista
+5 / 29

Tymczasem żyjemy zamożniej niż ludzie niemający dostępu do banków. Żyjemy dłużej niż ludzie niemający dostępu do leków. Państwa o największych arsenałach nie prowadzą ze sobą wojen. Mamy łatwiejszy dostęp do informacji niż nasi przodkowie. Prawo mamy zwalone, ale bezprawie jest jeszcze gorsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
-1 / 5

@agronomista
zyjemy zamozniej, ale na kredyt:)
zyjemu dluzej, bo w interesie koncernow jest to zebysmy byli chorzy, a nie umierali przedwczesnie
panstwa o najwiekszych arsenalach nie prowadza wojen ze soba, ale prowadza je z innymi krajami
tak mamy latwiejszy dostep do informacji, jak i do dezinformacji

a sytuacja prawna niezaleznie od tego jaka bedzie zawsze bedzie komus odpowiadac a komus nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+1 / 1

@mieteknapletek Nie było banków to ludzie i tak się zapożyczali u jakiś lichwiarzy. Nie było leków, to leczyli się u jakiś szarlatanów, co się często źle kończyło. Wojny były i będą, ale żyjemy spokojniej. Poza tym jak już wybuchają, to ofiar jest mniej niż jeszcze w czasie II wojny. Co do informacji i dezinformacji to mieć dostęp do obu, to i tak lepiej niż tylko do dezinformacji i propagandy jak to już się w historii zdążało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U uderz_w_stol
-3 / 17

@agronomista ...żyjemy zamożniej niż ludzie niemający dostępu do banków. Zastanów się co napisałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 12

@uderz_w_stol no mysle, ze na spokojnie zamozniej niz mieszkancy znacznej czesci Afryki, Ameryki Poludniowej, czy nawet Indii. Ale jak uwazasz inaczej, to chetnie sie dowiem dlaczego :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

Punkt drugi - glupota. Z prostej przyczyny: nie ma czegos takiego, ze mozna chorowac tylko na jedna chorobe na raz. Jak wyleczysz jedna chorobe to wkrotce zachorujesz na inna.
Punkt trzeci - producenci proni po pierwsze wojny nie prowadza, po drugie dla nich wazniejsza jest atmosfera konfliktu, ze ta bron lepsza od broni przeciwnika moze sie przydac
Punkt czwarty - media beda sprzedawaly takie informacje, jakie sie sprzedaja. To nie organizacje charytatywne. Media maja zarabiac, za wyjatkiem partyjnych gadzinowek (jak np. Gazeta Polskawa) ktore faktycznie zajmuja sie propaganda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
-1 / 7

Nie podoba mi się to "zrobią wszystko". To nieprawda. Ale mogą zrobić wiele i warto mieć to na uwadze pamiętając że wolność czy inne rzeczy nie są nam dane raz na zawsze. Lub raz tylko wywalczone i nigdy nie będziemy musieli się z tym mierzyć.

1. Spójrzmy ile ludzi potrzebuje kredytu. Ale to takie klasyczne. Spójrzmy więc na to czym jest pieniądz obecnie i czym może się stać na przykładzie chin. Czyli pieniądzem z TERMINEM WĄŻNOŚCI. Bo już samo to że można "dodrukować" pieniądz czy obniżyć stopy procentowe do zera sprawia że nasze pieniądze są długiem.

2.I znów może nie wszystkie, ale mieliśmy przykłady fałszowania badań, wciskania szczepionek na świńską grypę, czy ogromne problemy z uzależnieniem od leków w USA. Też można bez problemu znaleźć zupełnie bezużyteczne "suplementy diety". Tak więc może to że że koncerny chcą byś ciągle brał leki to nie jest "wyssane z palca" i naprawdę warto się zaznajomić czy aby nieleczony katar będzie trwał tydzień a leczony jedynie 7 dni.

3.I tak producenci broni też mogą lobbować na prowadzenie wojny. Zobaczcie, mamy konflikt na Ukrainie i jak w tej perspektywie zmienia się społeczne podejście do legalizacji posiadania broni w Polsce. Albo jak Niemcy zmieniły retorykę o 180 stopni. Wcześniej nie mogły dawać 2% na armie teraz będą dawać wielokrotnie więcej.

4. Jeżeli ktoś zamierza po covidzie bronić mediów to naprawdę odpuśćmy sobie. I niech sobie puści TVP i poszuka tam "prawdy". Media mają mieć oglądalność. I nic nie pomaga tak bardzo jak trzymanie w bańce informacyjnej. A nie prawda która jest trudna, niejednoznaczna, wymaga znajomości kontekstu, nieraz rozumienia danej dziedziny wiedzy i świadomości że nieraz nie ma dobrych rozwiązań a są jedynie złe i gorsze.

5. I znów covid idealnie pasuje. Szczególnie w przypadku Polski gdzie nagle zaczęło rządzić prawo telewizyjne a konstytucją się mogłeś podeprzeć ewentualnie popłakać jak ją czytałeś.

PODSUMOWUJĄC. Są lepsze i gorsze systemy bankowe. Są lepsze i gorsze koncerny farmaceutyczne, Są mniej lub bardziej wpływowi producenci broni. Są lepsze i gorsze media czy rządzący.

Ale należy wiedzieć że te wszystkie grupy potrafią dążyć do patologii opisanej w democie i pytanie czy mamy na to jakąś radę, czy jesteśmy przygotowani? Czy po prostu ufamy że wszystko zawsze będzie dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+3 / 3

Odnośnie banków się zgodzę, ale zdecydowanie nie zgadzam się odnośnie:
- firm farmaceutycznych - one cały czas opracowują i wdrażają nowe leki. Nie muszą się przejmować tym, że nas wyleczą z jakiejś choroby, bo chorób jest dużo i ich jeszcze długo nie braknie. Mamy też ludzi, którzy dbają, aby chorób nie zwalczyć i nie są to pracownicy firm farmaceutycznych, ani też służby zdrowia.
- media - wielu dziennikarzy chce ukazać prawdę, z pewnością nawet ci w TVP i Russia Today często prawdę pokazują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+1 / 1

Ale bzdura. A najgorsze, że zaraz trafią się tacy, co będą to powielać dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CoGitare
0 / 0

Kolejny demot z amerykańskiego importu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem