Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
515 542
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik720
+18 / 22

Dogadać się jak najbardziej tylko, że trzeba pilnować by warunki były korzystne dla obu stron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+5 / 13

@rafik720
Oczywiście. Ale warto zauważyć, że nawet teraz, mimo że Niemcy dominują w tym układzie, to Polska wcale źle na tym nie wychodzi. Od czasu wejścia do UE kraj bardzo mocno się rozwinął, dużo importujemy z Niemiec, ale też dużo do nich eksportujemy. No i w Polsce jest dużo niemieckich fabryk. Jeśli chociaż uda się utrzymać ten układ gospodarczy, biorąc pod uwagę nadchodzące czasy, to już będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze. A jak da się ugrać więcej, to im więcej tym lepiej.

Najważniejsze będzie to, że Polska nie będzie musiała się bać ruskich pocisków i będzie miała czas na modernizację armii. Bo na inwazję lądową Ruscy prawdopodobnie długo nie będą gotowi, ale rakietę mogą odpalić w każdej chwili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
+2 / 12

@El_Polaco Jeżeli o gospodarkę to uzależnianie jej od Niemiec czy jakiekolwiek innego państwa nie jest dobrym krokiem.
W tym układzie nadal stanowimy rynek zbytu dla towaru najgorszej jakości przy czym zapewniając tanią siłę roboczą w skutek czego nasz głos nie jest na tyle ważny byśmy byli stanie zapewnić sobie ani bezpieczeństwa ani silnej gospodarki.
Kraje, które posiadają silną gospodarkę lub też chcące ją rozwijać mają większe szanse na zapewnienie bezpieczeństwa.
Bycie narodem na każde skinienie też nie czyni z nas cennych sojuszników tylko poddanych i w razie potrzeby mięso armatnie oraz poligon.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 5

@rafik720
To zależy, jakie będą opcje. Jeśli można będzie wywalczyć sobie lepszą pozycję, to super. Jeśli nie, to i tak dużo lepsza opcja niż ruska inwazja i zrównanie Polski z ziemią. No i trzeba tak kombinować, żeby uzależnić od siebie niemiecką gospodarkę. Nawet jako tania siła robocza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
+3 / 5

@El_Polaco Za tanią siłę roboczą nikt nie będzie się narażał ani tym bardziej za nią ginął.
Bycie na takiej pozycji jest równoznaczne z niewolnictwem, które dłuższej perspektywy niszczy podobnie jak wojna przy okazji nie dając nawet szansy na poprawę sytuacji czy też na zbudowanie solidnego kraju, który nie będzie uzależniony od łaski innych państw.
Tylko silna gospodarka byłaby w stanie uzależnić niemiecką gospodarkę.
słabej gospodarki są potrzebne inne atuty ale takich Polska nie posiada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-2 / 4

@rafik720
Może być całkowicie na odwrót. Póki będziemy tą słabszą stroną i Niemcy będą uważać Polskę za swoją strefę wpływów, mogą nas bronić w imię swoich własnych interesów (własnych, a nie naszych). Jak Polska spróbuje zdominować Niemcy, mogą próbować dogadać się z Rosją. Oczywiście dobrze by było, gdyby Polska stała się stroną dominującą i rozdawała karty i być może da się to zrobić, ale trzeba to bardzo umiejętnie rozegrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
0 / 4

@El_Polaco W strefie wpływów zazwyczaj są miejsca bogate w surowce lub ważne punkty strategiczne ale nie ma możliwości by tania siła robocza w takowej się znalazła.
Po pierwsze jest to opłacalne dopóki taki kraj nie znajdzie się, w strefie wojny tejże sytuacji Niemieckie firmy prowadzące działalność zaczną się szybko zwijać.
Po drugie ci ludzie i tak uciekając przed wojną pojadą do Niemiec i będą pracować w fabrykach za niecne pieniądze.
Właściwie nasza słabość sprawiła, że Niemcy zaczęli się dogadywać z Rosjanami za naszymi plecami czego przykładem jest chociażby nord stream i tworzenie przepisów przez, które musieliśmy zamknąć wiele kopalń węgla.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2022 o 23:27

avatar kondon
+6 / 16

@magmag1 A Twoim zdaniem co powinniśmy wtedy zrobić?

Piszesz: "Przeciw wzmocnieniu Polski będzie tylko Konfederacja", kiedy w artykule, który sam podałeś, padają słowa:
"- Zbrójmy się wewnętrznie, po zęby, ale nie wyprowadzajmy siły poza nasze granice."
Coś tu się nie zgadza, manipulancie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 12

@magmag1
PO pewnie też będzie przeciw. Chętnie wejdą w układ z Rosją. Sikorski:
https://tvn24.pl/swiat/sikorski-rosja-powinna-byc-w-nato-ra124386-3579277
Co do neutralności to co w tym złego? Zwłaszcza gdy praktycznie cały silny zachód miał w dupie krym i donbas. Machanie szabelką tylko by się nam jeszcze mocniej odbiło np. w cenach gazu - sami jesteśmy słabi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2022 o 21:53

E El_Polaco
+4 / 6

@piotrKrokodyl

Po pierwsze, w trakcie protestów na Majdanie Sikorski mówił co innego i od tamtej pory nie zmienił zdania co do Rosji.

Po drugie, PO to była chyba najbardziej pro-niemiecka partia w polskim parlamencie, więc o czym ty w ogóle piszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 10

@kondon ;) Takie słowa jak Konfederacji padają z ust Orbana: zbrójmy się, dbajmy o nasz interes, zachowujmy neutralność. O tym marzą ruscy: abyśmy właśnie odrzucali sojusze i nie opowiadali się po żadnej stronie. Powinniśmy już w 2014 maksymalnie dozbroić Ukrainę w takim stopniu aby odstraszyć Putina. Teraz musimy zbroić Ukrainę „na szybko”. Konfederacja i Orban pójdą na dno razem z Putinem. Salvini próbował się przefarbować ale Prezydent Przemyśla nie zapomniał kogo Salvini popierał i Konfederatom też tego zapomnieć nie wolno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 7

@magmag1 Czym mieliśmy dozbroić Ukrainę?
Różne kraje teraz dozbrajały Ukrainę i jakoś Putin się nie przestraszył...

Czy w którymś momencie Orban źle na tym wyszedł?
Przy czym z naszym położeniem nie da się do końca zachować neutralności. W Konfederacji są różne opinie na ten temat, jednak chyba wszyscy teraz są za Ukrainą.

Salvini niby jest jakimś przyjacielem Putina. Kto z Konfederacji jest do niego podobny?
Jesteś wstrętnym manipulantem i to kłamliwe porównanie jest tylko po to, aby zdyskredytować ludzi, których nie lubisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+4 / 4

@magmag1
Nie. Rosja powinna zostać powstrzymana już w 2008, jeśli dobrze pamiętam, kiedy zaatakowała Gruzję. Tylko wtedy jeszcze tego nie rozumieliśmy. Niestety nawet dzisiaj geopolityka nie cieszy się w Polsce taką popularnością jak powinna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
0 / 4

@El_Polaco
"mówił co innego i od tamtej pory nie zmienił zdania co do Rosji." - dokładnie tak. Wydarzenia, które dzieją się w międzyczasie mają znaczenie. Dlatego nie rozumiem czemu ludzie przytaczają wypowiedzi Brauna czy innych Konfederatów z przed kilku lat, a nie aktualnych?
"PO to była chyba najbardziej pro-niemiecka partia w polskim parlamencie" - a co pro-proniemieckość ma do NATO??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 3

@kondon Różne kraje dozbrajały Ukrainę ale w takim stopniu, że teraz Ukrainie brakuje w sposób krytyczny różnych rodzajów broni. Przede wszystkim myśliwców i systemów rakietowych ziemia - powietrze. Gdyby tą broń Ukraina posiadała, wojny by nie było.
Orban: stopniowo będzie dryfował w kierunku Białorusi. Oczywiście do tego poziomu nie zejdzie, bo jest w UE i NATO (zresztą w organizacjach krytykowanych przez Konfederację). W Konfederacji mogą być różne osoby, ważne są poglądy kluczowych osób z kierownictwa, np. Mikke, Brauna, Godek. Kto jest przyjacielem Putina? Właśnie co najmniej Mikke i Braun. To, że teraz zmiękczyli stanowisko (np. Korwin twierdzi, że Putin zwariował), to oznacza, że pomylili się w kluczowych sprawach dla Polski. Nadal jednak brną w retorykę antyukraińską.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 3

@piotrKrokodyl

Może dlatego, że jeszcze krótko przed inwazją na Ukrainę Korwin gadał o zbliżeniu z Rosją, bo Unia jest zła, lewacka itp. Putin reprezentuje prawie że komunistyczny zamordyzm i panu wolnościowcowi ani przez chwilę to nie przeszkadzało.

A problem polski obecnie polega na tym, że z braku silnej armii musi być neutralna, choć nie może sobie na to pozwolić, bo Rosja jest dużym zagrożeniem. Gdybyśmy mieli wystarczająco silną armię, to powinniśmy atakować i wykończyć Rosję. Niestety nie mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 5

@magmag1 "Gdyby tą broń Ukraina posiadała, wojny by nie było"
Widzę, że bawisz się we wróżbitę, chociaż g.. wiesz o całej sytuacji.
Rosja nie liczyła na to, że Ukraina nie będzie miała broni, ale że morale jej żołnierzy się posypie i sytuacja będzie wyglądała tak, jak w 2014, kiedy zajęli Krym bez walki. Chcieli pokonać Ukrainę w 2 dni i bez oporu. Tylko dzięki postawie Ukraińców oraz ich przywódcy plan się nie udał.
No i nie odpowiedziałeś mi na pytanie czym my mielibyśmy tę Ukrainę dozbrajać, bo tego się domagałeś, ale nie powiedziałeś jak to zrobić.

Orban jest dalej od Rosji i taka sytuacja (przynajmniej na razie) mu nie grozi. Nie wiem co będzie dalej, ja wróżyć nie potrafię.

Godek od dawna nie ma w Konfederacji. Nie udawaj, że tego nie wiesz, manipulancie...
Salvini ma zdjęcia z Putinem. Czy Korwin albo Braun kiedykolwiek widzieli się z nim na żywo? Czy w ogóle z nim rozmawiali? Kłamiesz tylko po to, aby ich zdyskredytować.
Zgadzam się, że Korwin pomylił się w sprawie Putina. Moim zdaniem patrzy zbyt blisko oraz / lub źle ocenił jego imperialne zamiary.
Nie prezentują oni żadnej retoryki antyukraińskiej, ani antyrosyjskiej, tylko propolską. Ich interesuje jedynie Polska i jej interes. Co tam się dzieje za granicą jest istotne tylko z punktu widzenia Polski.
Twój punkt widzenia nie jest jedynym słusznym. Do tego samego celu można próbować dojść różnymi drogami. Twoja nie musi być najlepsza. Jeśli ktoś myśli inaczej, to wcale nie oznacza, że jest jakimś agentem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 4

@kondon
1. Widzę emocje ;) ale nie dziwię się, Salvini też stara się wywinąć od konsekwencji politycznych. I jemu i Konfederacji nie uda się.
2. Morale ukraińskich żołnierzy miało się posypać? Kreml uwierzył we własną propagandę powielaną przez Konfederację, iż Ukraina to państwo upadłe. Jak widać, na szczęście myliliście się.
3. My jako Polska mogliśmy dozbrajać Ukrainę migami.
4. Orban graniczy z Ukrainą i gra na Rosję więc przegra. Inwestycje krajów UE i USA na Węgrzech spadną.
5. Korwin nie widział się z Putinem. Podobno Stalin z Hitlerem też się nie widzieli a jakoś podpisali akt rozbioru Polski i wschodu Europy. Marny argument. Braun za to spotykał się z ruskim szpiegiem.
6. Interesem Polski jest aktywne uczestnictwo w sojuszu NATO. W interesie Putina jest aby każdy kraj osobno „dbał o swój interes”. Każdy osobno będzie łatwiejszy do pokonania. Wie to Orban i Konfederacja. Przykład „wsparcia” Ukrainy przez Brauna: https://www.google.com/amp/s/www.wprost.pl/amp/10634365/skandaliczny-wpis-grzegorza-brauna-po-agresji-rosji-na-ukraine-nie-otwierac-terytorium-rp-na-przestrzal-nadchodzcy.html


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 3

@El_Polaco "Gdybyśmy mieli wystarczająco silną armię, to powinniśmy atakować i wykończyć Rosję" nie wiem co bierzesz, ale bierz pół albo odstaw to. Nieźle poleciałeś.
Dużo większe armie (niemcy, francja) dogadują się z nimi, handlują bronią, a nie dobijają ich

@magmag1 A co do dozbrajania Ukrainy to wystarczyłoby, żeby nie rozbrajać Ukrainy z broni atomowej, ruscy nie odważyliby się wtedy na atak

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 marca 2022 o 23:47

E El_Polaco
+1 / 3

@amroth_86

Co ja biorę? Ty czytasz ostatnio jakieś wiadomości? W Ukrainie armia rosyjska daje ciała na całego. Jak na kraj z podobno drugą najpotężniejszą armią świata to kompletnie sobie nie radzą. W interesie Polski jest ostatecznie złamać ich potęgę. Dlatego powinniśmy to zrobić, gdybyśmy mieli czym. Jeśli wygrają i zajmą Ukrainę, będziemy w dużo gorszej sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 4

@magmag1 Jakie Ty ciężkie głupoty wypisujesz...
Nie wierzę, że Ty tak na serio. Jesteś tylko trollem, prawda?

Nie mam pojęcia co tam sobie jakiś Salvini robi. Konfederacja nie ma z nim nic wspólnego.
Skończ z tymi bajkami.

"Kreml uwierzył we własną propagandę"
Prawdopodobnie. Jednak Konfederacja niczego takiego nie głosiła.

Masz Ty pojęcie jak w ogóle działa wojsko, zakupy sprzętu, sprzedaż starego, szkolenie żołnierzy?
Nie da się tak po prostu przekazać samolotów, jak to Ty byś sobie życzył.
Walnąłeś taką kompletną bzdurę, która jasno pokazuje jak wielkie głupoty opowiadasz w temacie, o którym nie masz żadnego pojęcia.

Może. Mało mnie Orban interesuje. A gra raczej na neutralność / własne interesy.

Jakieś dowody, czy tylko pomówienia? Zdjęcie nie jest żadnym dowodem. Gdybyś był agentem, to robiłbyś sobie zdjęcia ze szpiegami? No pomyśl.

Wrzucaj linki bezpośrednio do stron, bo kolejny raz coś pomieszałeś i nie działa.
Zauważyłeś co robią Niemcy z Francją? Rzucasz sloganami, a nie masz pojęcia jak wygląda rzeczywistość...
Nie wyciągam wniosków z takich krótkich wypowiedzi, a zwłaszcza Brauna, który nie potrafi wypowiadać się krótko i zwięźle. Po prostu nie wiem o co mu chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 3

@El_Polaco "Jeśli wygrają i zajmą Ukrainę, będziemy w dużo gorszej sytuacji." zgadzam się.
"W interesie Polski jest ostatecznie złamać ich potęgę. Dlatego powinniśmy to zrobić, gdybyśmy mieli czym" w interesie Polski jest słaba rosja, ale:
po pierwsze nie mamy takiej armii, żeby ich zaatakować,
po drugie to chyba nie jest takie proste, są armie dużo silniejsze niż nasza i nie mają zamiaru atakować rosji, bo to doprowadziło by do IIIWŚ
po trzecie nie wiemy tak na prawdę jak wygląda armia rosyjska, zauważ, że Ukraińcy podają znacznie większe straty wśród rosjan, dane USA mówią o mniejszych stratach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

@amroth_86
Jeśli Ukraina przegra, wojna polsko-rosyjska jest prawie nieunikniona.

Wiadomo, że planowali pokonać Ukrainę w 3 dni, a męczą się ponad miesiąc i nie widać końca tej wojny.

To pokazuje, że obecnie Rosja jest słaba. Gdyby Polska miała silną armię, miałaby duże szanse pokonać Rosję, złamać ich potęgę raz na zawsze. Wymarzony scenariusz dla Polski.

Ale nie mamy takiej armii, więc możemy co najwyżej pomóc w dostawach sprzętu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-2 / 2

@El_Polaco Niby masz rację, ale złamanie rosji oznacza wojnę na atomówki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@kondon Niestety Konfederacja musi brać odpowiedzialność za swoich liderów. Jeśli nie kumasz Brauna, to źle, dobrze abyś rozumiał czego chce Konfederacja. Chce w efekcie podległości Rosji poprzez: usunięcie wojsk NATO, odrzucenie demokracji (w efekcie odejście od gospodarki rynkowej). Możesz odrzucać skompromitowane wypowiedzi konfederatów ale wszędzie zachowania liderów przekładają się na całą organizację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@amroth_86
Na razie to nie ma znaczenia, bo Polska i tak nie ma czym pokonać Rosji. Ale gdyby miała, to taki system obronny byłby jak znalazł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@magmag1 To jest tylko Twoja wesoła interpretacja, która wynika jedynie z Twojej nienawiści do Konfederacji.
Mogę Ci pisać cokolwiek, a Ty pominiesz niewygodne kwestie i dalej będzie leciał w kółko swoimi idiotycznymi wierszykami.

Zajmij się czymś ambitniejszym, niż opowiadanie bajek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@kondon Nie potrafisz merytorycznie odpowiadać, w kółko powtarzasz, że słowa liderów konfederacji nie są głosem Konfederacji ;) albo, podsyłam ci linki na twardy dowód swoich słów i abyś zdobył trochę wiedzy, wtedy natychmiast zmieniasz temat albo znów twierdzisz, że to jednostkowa opinia kogoś z konfederacji. Może powinienem ci podsypać na raz ze 100 linków abyś zrozumiał co twierdzi Konfederscja? Nie nienawidzę konfederacji. Gardzę jednak ruskimi onucami i analfabetami ekonomicznymi (odrzucenie demokracji czyli gospodarki wolnorynkowej). I mogę powtórzyć: nie macie w Polsce szans. Polacy cenią wolność a nie ruski zamordyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@magmag1 Szkoda mi czasu na merytoryczne odpowiedzi na Twoje brednie. Moje odpowiedzi też niczego nie zmieniają, by Ty je sobie pomijasz i dalej lecisz wierszykami.

Słowa 2 liderów na 10 nie znaczą, że jest to postulat całej partii. W Konfederacji są różne poglądy i wolność słowa. Wypowiedzi poszczególnych osób ≠ stanowisko całej partii. A Ty tak sobie to wesoło cały czas interpretujesz...

Widzisz jaki z Ciebie manipulant? Konfederacja jest najbardziej wolnorynkową partią ze wszystkich sejmowych. Ja Cię traktować poważnie, jeśli Ty takie oczywiste kłamstwa piszesz?

Która partia chce tej wolności więcej, niż Konfederacja?

"Nie nienawidzę", a za chwilę "gardzę". Nawet nie wiesz co piszesz...

Dałeś mi 1 link na wypowiedź Brauna. Ja nie wiem co on miał na myśli i nie chce mi się tego weryfikować, bo słuchanie Brauna jest dla mnie bardzo męczące. Może i masz rację, nigdzie nie zaprzeczyłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon
1. Spróbuj merytorycznie odpowiedzieć i nie uciekać od konkretów.
2. Idąc twoim tokiem rozumowania Rosja jest bardzo pokojowo nastawionym krajem. Szkoda, że tylko Putin, Szojgu i paru podobnych ma agresywne zapędy. Jest to jednak wolny kraj i każdy może w nim znaleźć miejsce na swoje poglądy. Powiem tak: dla mnie, delikatnie nowość, bardzo niezrozumiała postawa.
3. Konfederacja jest najbardziej zamordystyczną partią, ponieważ odrzucając demokrację, pcha nas w system rządów dyktatora lub oligarchów. No chyba, że wyjaśnisz jaki konkretnie system proponuje Konfederacja zamiast demokracji. Ale pewnie uciekniesz od odpowiedzi :(
4. Ile potrzebujesz linków o Braunie i jego stosunku do demokracji? W międzyczasie combo: krytyka Bosaka demokracji i sojuszu z USA. Dla mnie ruskie onuce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 2

@magmag1 Ty zacznij, to ja się dostosuję. Ty tego nie robisz, to ja nie będę marnował czasu na Twoje brednie.

Jakim moim tokiem rozumowania? Nie wiem o co Ci chodzi.
Rosja, Putin, czy ktoś tam u nich (nie wiemy kto) chce powrotu imperium. Jest to dla nas bezpośrednie zagrożenie.

Konfederacja nie ma w programie żadnego wprowadzenia dyktatury, ani niczego podobnego. Pisałem Ci to już kilka razy, ale do Ciebie nie dociera. Co ja Ci mogę jeszcze tutaj tłumaczyć?

Braun jest zdaje się monarchistą i nigdzie nie kwestionowałem, że on i Korwin nie są fanami demokracji. Nie kojarzę, aby pozostali z rady liderów mieli podobne poglądy.
Jaka krytyka? Nie wiem co masz na myśli.

Po raz kolejny powtarzam: to, że ktoś ma inne poglądy niż Ty, nie oznacza, że jest jakąś onucą. Piszesz to tylko i wyłącznie po to, by ich zdyskredytować, wstrętny manipulancie.
Wyzywanie od onuc to jest ta Twoja merytoryczna dyskusja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@magmag1 No i co tam o tych poglądach na demokrację wyczytałeś?
Bo ja tylko stwierdzenie: "na państwach demokratycznych nigdy nie można w pełni polegać, bo nigdy nie wiadomo, kto tam będzie rządził"
Tyle. Nic więcej tam nie widzę. To jest po prostu stwierdzenie cech danego systemu. Nie krytyka, nie pochwała.

W tym jest Twój problem, że nie potrafisz (a może nie chcesz?) czytać ze zrozumieniem i wnioskujesz sobie jakieś dziwne rzeczy z prostych wypowiedzi, a później na tym budujesz światopogląd. Najgorsze jest to, że te swoje "genialne" wnioski rozsiewasz wokół...
Od dawna Ci piszę, że to są tylko Twoje wesołe interpretacje. Nie wiem jedynie, czy robisz to przez nienawiść, która blokuje Ci postrzeganie świata w inny sposób, czy robisz to czysto celowo.
Bazując na fajnym i rozsądnym wywiadzie, który mi podałeś (jak i Twojej nieudolności), obstawiam nienawiść. Naprawdę ciężko mi się do czegoś tutaj przyczepić, a nawet mógłbym Bosaka pochwalić za rozsądek i brak naiwności. Z góry Ci powiem, że poglądami nie do końca z nim się zgadzam i ogólnie nie jestem jego fanem.
Szukasz błahego problemu i rozdmuchujesz go w celu zdyskredytowanie przeciwnika.
Zastanów się o co Ci chodzi. Jeśli o prawdą, to strategia oddalona od niej o lata świetlne. Jeśli o polityczną gierkę, to bardzo słaba i w otoczeniu ludzi zorientowanych oraz niespolaryzowanych tak jak tutaj, byłbyś pośmiewiskiem.

Nie wiem nic o miłości do Putina. Znowu coś źle zrozumiałeś, czy celowo przekręcasz?

"Podstawa doktryny wojskowej polega na tym, że zawsze główną siłą gwarantująca własne bezpieczeństwo musi być własna armia, a współpraca sojusznicza może mieć wyłącznie rolę pomocniczą.(...) Podkreślił, że podstawą naszego bezpieczeństwa ma być "siła naszej armii i strategia odstraszania, którą sami jesteśmy w stanie zrealizować". "
Nie zgadzasz się z tym? Według Ciebie to jest polityka prorosyjska?
Umiesz liczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon To, że na krajach demokratycznych nie można w pełni polegać to nie krytyka? Wiesz co, walczysz z rzeczywistością ;) To może tak: według ciebie, wg Bosaka, na których państwach można w pełni polegać? Przecież każdy się domyśla, że na niedemokratycznych. A ty jak uważasz? Cokolwiek tobie się przytoczy, powie, ty stwierdzasz, że to tylko "operacja wojskowa" ;) Nie potrafisz zmierzyć się z prawdą i konkretnymi słowami. Ponawiam prośbę: jeśli Bosak uważa, że na państwach demokratycznych nie można polegać (zresztą w kontekście USA), to pytanie, na których państwach może w pełni polegać. Oj, nie mogę cię namówić na merytoryczną rozmowę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 Chodzi o to, że demokracja jest zmienna. Jeśli jest zmienna, to po wyborach sojusznik może zmienić sojusze.
W drugą stronę, jeśli demokratyczny kraj jest do kogoś wrogo nastawiony, to po wyborach też może się to całkowicie zmienić.
Z resztą tutaj jest kwestią jedynie jak często to się dzieje. W demokracja może się wydarzyć teoretycznie częściej. Najważniejsze, co trzeba zapamiętać, to fakt, że państwa nie mają przyjaźni, a jedynie interesy. Być w miarę pewnym można być jedynie własnego wojska. Nikt i nigdy nie zagwarantuje, że ktokolwiek komukolwiek pomoże.
Jeśli tego nie rozumiesz, to Ty masz problem, nie ja, nie Bosak i nie Konfederacja.
Naprawdę trzeba Ci wszystko tłumaczyć jak dziecku? Z resztą tak właśnie się zachowujesz. Usłyszysz coś, źle zrozumiesz i biegasz wokół, powtarzając głupoty...

To wtrącenie o "operacji wojskowej" to w jakim celu? Kolejna Twoja manipulacja?
Widzisz jaki Ty jesteś... Specjalnie używasz takich głupich wstawek i porównań, aby kogoś oczernić i przypiąć mu jakąś łatkę.

Nie nadajesz się do merytorycznej rozmowy. Przerasta Cię ona, albo specjalnie rżniesz głupa. Nie wiem co gorsze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-2 / 2

@kondon Czy ty naprawdę nie możesz przekonać się do konkretnych wypowiedzi zamiast do bełkotu? Czego się boisz w internecie? Po raz enty: Bosak twierdzi, że na państwach demokratycznych nie można polegać (i mówi to w kontekście USA), to na jakich państwach można polegać? Możesz odpowiedzieć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@magmag1 Odpowiedziałem tyle, ile wiedziałem. To Ty nie rozumiesz...
Moim zdaniem nie można polegać na żadnych państwach. Bosaka zdania nie znam, bo nie śledzę jego wypowiedzi. Bazując na tej, którą podałeś: "Podstawa doktryny wojskowej polega na tym, że zawsze główną siłą gwarantująca własne bezpieczeństwo musi być własna armia, a współpraca sojusznicza może mieć wyłącznie rolę pomocniczą." jego zdanie jest podobne do mojego - przede wszystkim musimy mieć własną armię.

Poza tym nie powiedział: "na państwach demokratycznych nie można polegać",
tylko: "Na państwach demokratycznych nigdy nie można W PEŁNI polegać".
Jedno słowo, ale różnica jest znacząca.
Zobacz sobie na wojska mające stacjonować w Polsce (przed Ukrainą) za Trumpa, a za Bidena. Jest różnica? Miał rację?

Mądrujesz się, że wyciągasz wnioski z tekstu, a trzeba Ci pisać jak dziecku. Weź no się naprawdę ogarnij, bo rozmawia się z Tobą tragicznie.
Załóż sobie, że Twój rozmówca wie coś, czego Ty nie wiesz i spróbuj poszerzyć swoją wiedzę. Ty z góry zakładasz, że masz rację i tylko chcesz ją udowodnić oraz wygrać jakąś głupią dyskusję w internetach. Masz coś z tego? W ten sposób się nie da sensownie rozmawiać i takie podejście kończy się bezsensowną kłótnią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M magmag1
-1 / 1

@kondon Ręce opadają. Skoro nie wiesz na jakich państwach niedemokratycznych można W PEŁNI polegać to trudno. Ale mówi to lider partii, którą popierasz. Jeśli się dowiesz daj znać. Na razie uznaję, że Bosak uważa, że można W PEŁNI polegać tylko na państwach niedemokratycznych. A może na żadnych, ale wtedy po co wtrącił krytykę państw demokratycznych. No nic, kolejna próba rozmowy merytorycznej nieudana. Bijesz pianę, lejesz wodę a sprawy są konkretne (ustrój polityczny państwa, rodzaj gospodarki) i oparte o konkretne cytaty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

@magmag1 No właśnie ręce opadają...
Przecież Ci napisałem, że na żadnych państwach - niezależnie od ich ustroju - nie można w pełni polegać.

Miałem Ci coś innego napisać, ale ostatni raz spróbuję...
"Na razie uznaję, że Bosak uważa, że można W PEŁNI polegać tylko na państwach niedemokratycznych."
To jest Twoja bezpodstawna interpretacja. Wypowiedziane słowa to: "Na państwach demokratycznych nigdy nie można w pełni polegać, bo nigdy nie wiadomo, kto tam będzie rządził".
Powiedział jedynie, że na państwach demokratycznych nie można w pełni polegać. W żaden sposób z tego nie wynika, że na jakimś innym rodzaju można. W ogóle nie ma kompletnie nic o innych ustrojach. Jest jedynie wyjaśnienie, że wraz ze zmianą rządów może zmienić się polityka - podkreślenie, że dość częste wybory (4/5 lat to jednak nie jest długi okres) powodują dość częste zmiany. Nie można sobie niczego planować na dłuższy czas, bo te plany mogą okazać się kompletnie nietrafione. Zwróć uwagę, że w innych ustrojach rządzący też mogą się zmienić, tylko na ogół dzieje to się rzadziej i w innych okolicznościach.
"Podstawa doktryny wojskowej polega na tym, że zawsze główną siłą gwarantująca własne bezpieczeństwo musi być własna armia, a współpraca sojusznicza może mieć wyłącznie rolę pomocniczą." - nie ma nic o żadnych ustrojach, jest jedynie o tym, że państwo musi mieć własną silną armię. To jest najważniejszy punkt tego problemu. Nie możemy liczyć na nikogo innego tak, jak na siebie. Z tego wyciągaj wnioski, nie z jakichś pobocznych bzdur.
Nawet gdyby była to krytyka ustroju demokratycznego, to jest to krytyka jedynie jednej jego cechy. Wiadomym jest, że najróżniejszych aspektów jest mnóstwo i negatywna ocena jednego nie oznacza negatywnej oceny całości. Nie możesz na takiej podstawie wnioskować, że ktoś źle ocenia cały system. Gdyby Korwin (monarchista) wymienił jakąś wadę monarchii, to nazwałbyś go demokratą? Ja rozumiem, że może to być pewna przesłanka i powód do zastanowienia, ale to zbyt mało, aby wyciągać tak stanowcze wnioski.

Pierwsze dwa akapity były w pełni merytoryczne. Nie mam pojęcia o co Ci chodzi i co chcesz mi zarzucić.
W trzecim zwracam Ci uwagę jakie błędy popełniasz i co mógłbyś zrobić, aby rozmowy z Tobą miały jakikolwiek sens. Naprawdę staram się na spokojnie do Ciebie dotrzeć, ale Ty cały czas szukasz na siłę jakiegoś problemu...

Uprzejmie Cię proszę - spróbuj zrozumieć co staram Ci się przekazać, a nie wygrać jakąś durną dyskusję w internecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
+10 / 12

2 mld ojro? tyle kasy w Polsce idzie na głupoty że hej, sami byśmy to mogli kupić, nie wiem ile kosztuje aktualnie 500+ ale przypuszczam że wystarczyło by wstrzymanie na 3 miesiące wypłat i za "zaoszczędzone" pieniądze, mamy taką tarcze...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-2 / 6

@Darksmakosz
Nie znam szczegółów. Nie wiem, co jest potrzebne, żeby to u siebie zainstalować, czy Polska ma odpowiednio rozwinięte technologie. Niemcy mają. Polska z kolei produkuje podzespoły dla Niemiec, ale większość technologii pochodzi stamtąd.

Zresztą to nie ma większego znaczenia. Jeśli Niemcy naprawdę to zrobią, to wręcz po taniości Polska może się stać częścią jednego z najepszych systemów obronnych świata. Jeśli jakikolwiek polityk będzie próbował to storpedować, to kontrwywiad powinien bardzo uważnie mu się przyjrzeć. A w razie potwierdzenia podejrzeń sądzić za zdradę wg prawa wojennego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Darksmakosz
+2 / 2

@El_Polaco A jeśli chodzi o to, że jak jest możliwość zwiększenia potencjału obrony Polski, to jak najbardziej jestem za! A co do zdrajców, tych sie powinno wieszać, np. ten żołnierz który zdradził, akurat nas w tym Białorusini wyręczyli, ale wolałbym żeby jednak go sądzili w Polsce i jako że był żołnierzem to powinien zostać rozstrzelany! Ale o ile pamiętam to ten pajac Komorowski zniósł kare śmierci nawet w trakcie wojny także lepiej że sie oni tam nim zajęli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DreamTOOm
+5 / 5

Izrael nie chce sptzedac "tarczy" nawet swojemu najwiekszemu sojusznikowi-USA, bo boja sie ze ktos z "Arabow" to rozpracuje. Tym bardziej nie sprzeda tego Niemcom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 0

@DreamTOOm USA kupiło ich system w 2019 a wcześniej kupiły go Indie, Rumunia i Azerbejdżan.
W każdym razie prędzej go kupią Niemcy niż samotna Polska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
-2 / 6

pis będzie przeciw bo nie dadzą rady ukraść wystarczająco dużo kasy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+1 / 9

No patrz, a do tej pory Niemcy byli tacy źli, a pisowcy ciągnęli do orbana, cały czas negowali UE i wpierali politykę kremlowską. Jak to się dziwnie na tym świecie układa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

@profix3
Odpiszę tak. Jeśli Niemcy naprawdę kupią ten system i będą gotowi włączyć w to Polskę, to nie będzie dla Polski większego priorytetu niż stać się częścią tego projektu. Chyba że zaproponują bardzo niekorzystne warunki dla Polski.

Jeśli jakakolwiek partia będzie próbowała to torpedować, to są zdrajcami i trzeba odsunąć ich od władzy. I tu nie ma żadnego ale. Nie w tej sytuacji, kiedy tuż za granicą Polski toczy się wojna i Polska prawdopodobnie będzie następna. Zresztą PiS już pokazał, jak pojmuje interes Polski, organizując spotkanie konserwatywnych, co ciekawe pro-Putinowskich, polityków europejskich. Tyle że oni są pro-Putinowscy, bo Rosja im bezpośrednio nie zagraża. Przynajmniej na razie. A może im pomóc w osłabieniu innych krajów. Jak np. Francji zależy na osłabieniu NIemiec i byciu liderem w Europie Zachodniej.

Jak już napisałem w jednym komentarzu powyżej, to da Polsce czas na modernizację własnej armii. Zakładam, że przez kilka lat Rosja nie będzie gotowa na inwazję lądową. Ale zawsze mogą odpalić jakąś rakietę. Jeśli Polska będzie mogła korzystać z tego systemu, to nie bedą mieli czym nas straszyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar asf17
+3 / 11

@El_Polaco Trzeba się dobrze zastanowić bo Niemcy trzymają z Rosją i by w razie jakiegoś zagrożenia ze wschodu, nie wyłączyli nam tej ochronki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 7

@asf17
Od dłuższego czasu oglądam na YouTube program Historia Realna. Zwlaszcza wywiady z Jackiem Bartosiakiem. I w jednym z wywiadów panowie pokazali statystyki obalające powszechnie funkcjonujący w Polsce mit, jak to Niemcy są bardziej związani z Rosją niż z Polską. Błąd. Z Rosją są związani głównie przez surowce. Ale jeśli chodzi o inwestycje i wymianę handlową, to Polska jest dla nich dużo ważniejsza.

Polska jest na 5-tym miejscu na liście najważniejszych partnerów handlowych Niemiec, a Rosja na 21.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar asf17
+3 / 9

@El_Polaco Sojusze są niezwykle ważne ale ja bym tam jednak Niemcom za bardzo nie ufał. Maksymalnie za kilka lat na Kremlu zmieni się główny lokator i zachód będzie chciał zrobić nowy reset z Rosją, możemy wtedy zostać na lodzie między państwem które w teorii będzie nas chronić a państwem które będzie miało na nas ochotę bo musimy zakładać że po Putinie może przyjść ktoś jeszcze gorszy ale i bardziej skuteczny. Co do Niemców, jesteśmy dla siebie wzajemnie sojusznikami ale jakoś moja wyobraźnia nie widzi Niemca broniącego Warszawy przed najeźdźcą ze wschodu. Ukraina ma takie same gwarancje jak my od... Rosji przecież, USA i UK i widzimy jak to w praktyce wygląda. Możemy mieć podobną a kopułą ulegnie chwilowej "awarii" i jesteśmy w d*pie jak zwykle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 2

@asf17
Po pierwsze, Ukraina nie ma takich samych gwarancji. Nie jest w NATO. Może to duża różnica w praktyce, a może nie i na nas też by się wypięli. Ale jednak formalnie różnica jest ogromna.

Po drugie nie chodzi o zaufanie, tylko o interesy. Niemcy dużo więcej łączy z Polską niż Rosją. I jakoś się u nas zapomina, że przed II-gą Wojną Światową Hitler proponował Polsce wpółpracę, zażądał korytarza do Prus Wschodnich. Polacy odrzucili wszystkie żądania wiedząc, że efektem będzie wojna.

Nie żeby to były dla nas jakieś bardzo korzystne warunki, ale śmierci milionów cywili można było uniknąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar asf17
+3 / 3

@El_Polaco Ukraina tylko teoretycznie nie ma takich samych gwarancji. W praktyce ten słynny artykuł 5 NATO to tylko zapewnienie że inne kraje zrobią cokolwiek w razie ataku na jakiekolwiek inne państwo sojusznicze, w praktyce może to być modlitwa i nikt nie zarzuci że nic nie zrobili choć mam nadzieję że tacy bezczelni by nie byli zwłaszcza że zachód jest mocno zlaicyzowany i się nie modli ;)
Co do sojuszu z Hitlerem, myślę że wyszlibyśmy na tym jak ZSRR albo i gorzej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar raviK
+7 / 7

tylko, żeby nie skończyło się tak że to Niemcy będą miały tarczę za wynajęcie której trzeba będzie im abonamencik płacić ;-) Taki podatek za ochronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m4ght
+1 / 1

Racja, ale ten system jest już przestarzały. W związku z posiadaniem przez Rosję rakiet hipersonicznych trzeba również (również, a nie zamiast) myśleć o nowocześniejszych systemach. Nad systemem mikrofalowym oraz laserowym pracują amerykanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+1 / 3

Polskie kondominium pod żydowsko - niemiecką tarczą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+3 / 7

Przecież to nie ma szans zadziałać. Jeśli chroni tylko 150km2 to sama Warszawa potrzebowałaby ze 4 takie systemy. Mówienie o ochronie całego kraju jest kompletnie nierealne. Samo zabezpieczenie tylko wojewódzkich miast byłoby trudne do osiągnięcia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+1 / 3

Izrael odmówił sprzedaży tego systemu nawet Amerykanom, to sprzeda Niemcom? Bardzo wątpię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lianzer
-2 / 2

@Quant_ prawie ci się udało prawdę powiedzieć. Stany go nie chciały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
+3 / 3

No mogą w ramach zrobienia co tylko się da np. oddać Niemcom gazoport w Świnoujściu. Kto będzie przeciw albo jest nieskończenie głupi, albo jest opłacany przez Kreml. Kto pisze takie bzdury...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+2 / 2

Oh, przyszły czasy nazywania każdego ruskim trollem albo opłacanym przez Kreml, jeśli tylko nie zgadza się z jakimś ogólnoprzyjętym nurtem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtalo
-1 / 3

Abstrahując od tego konkretnego przypadku to nastała jakaś dziwna nowomowa - kto nie myśli tak jak mainściek jest zapewne ruskim trollem, agentem Kremla, pachołkiem Rosji, etc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lianzer
-2 / 2

Ten system nie ma u nas zastosowania....
Kolejne klepanie po plecach i udawanie dobrego wujka....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
-1 / 1

A kto będzie za, bez względu na wysokość kosztów jakie poniesiemy ten jest albo pożytecznym idiotom, albo jest opłacany przez Berlin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem