Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
298 315
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lingerer
+8 / 12

tutaj muszę się z tobą zgodzić faktem jest że tylko 20-25% kleru jest naprawdę wierzącymi katolikami, a reszta: obłęd władzy, chciwość, wyzysk, kryptogeje, i wiele innych przywar oraz niestety co jest tragiczne PEDOFILE choć na pewno w mniejszej skali niż widzi to sliko co nie zmienia faktu że jest ich sporo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+5 / 7

@lingerer Nie masz racji @Sliko nie mówi o ilości, tylko o faktach. I praktycznie zawsze przytacza źródło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+4 / 6

@rex4 Gdzie i kiedy? Konkrety. Generalnie ma rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
0 / 2

@PIStozwis, wybacz, ale w tym wypadku bardzo mi brakuje funkcji „plong”, więc nie będę teraz się zmuszał do analizy jego demotów. Zasada jest dość prosta – cytuje przeciwnika Kościoła (choć czasem ogólną np. statystykę), dopisując mocniejszy komentarz, ignorując zupełnie o co w sprawie chodzi.
Np. przy brakuje mu reakcji Franciszka, albo słowa „że wszyscy cierpią” są obrazą. Widocznie wymaga, żeby ten złapał pastorał i nawalał się patriarchą Moskwy. Nie interesuje go (wnioskuję z wpisów, które jeszcze kiedyś czytałem) jaka jest nauka Kościoła. Oczywiście, że ma do tego prawo, tylko jakby podstawy do krytyki zachowania zgodnie z nauką już mniej. Powinien się zdecydować, czy ganić za postawę chrześcijańską czy za jej niedostatek. A nie jak bardziej w danej chwili wygodnie.
Teksty (dawne, podkreślam), że np. Kościół masowo palił na stosach już odpuścił. Bo przy sprostowaniu, że to protestanci przodowali (o kilka rzędów wielkości) padało, to też chrześcijanie. Dobrze, że nie za żydów katolicy nie odpowiadają.
O to mi chodziło, pisząc o manipulacji. Miesza, zmienia i wyrywa z kontekstu aby mieć oręż. A mnie się to już znudziło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 8

Nauczyłeś się nowego słowa - klerykalizm!
Bardzo słusznie. Teraz naucz się prostej zasady. "Klerykalizm jest zły."

A teraz sprawdź co jest pomiędzy okładkami tej książki. Jeśli znajdziesz tam informacje, że zawsze musisz słuchać księdza, wszystko co ksiądz robi jest słuszne, a cała władza powinna trafić w ręce kleru - to masz rację. Ten podręcznik to WCIELONE ZŁO !!!

Natomiast jeśli jest tam napisane, że wszyscy wierzący stanowią Kościół a to ich relacje z Bogiem oraz innymi ludźmi są istotne, wtedy sprawa ma się całkiem inaczej. Jeśli ktoś należący do Kościoła (czy to świecki czy duchowny) czyni zło, to jego czyny szkodzą całemu Kościołowi. I nie ma znaczenia, czy jest cieciem na parkingu, czy wysokim hierarchą w INSTYTUCJI KOŚCIELNEJ, czyli sformalizowanej nadbudowie instytucjonalnej.

Jeśli ktoś wierzy w budynek albo w instytucję to masz rację - jest sekciarzem, fanatykiem, a jednocześnie idiotą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
+2 / 8

@Rydzykant nie mam zamiaru tam zaglądać, zakładam, że książka jest zgodna z KKK.

btw. nie zauważyłeś, że w kościele się śpiewa: "kościoooła słuuuuuchaaać w kaaażdy czasas..."?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem