Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
60 86
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+4 / 4

Pier... cała filozofia wschodu, nie tylko religii, oparta jest o walkę dobra ze złem. Od czasów Sumerów przytaczany jest motyw walki dwóch bestii...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-3 / 3

@Tibr chyba nie twierdzisz, że chrześcijaństwo jest inspirowane pogańskimi wierzeniami? Było by wymyślone, a nie objawione?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@okiem_inteligenta twierdzę, że jest inspirowane judaizmem. Judaizm powstał na bliskim wschodzie i w tej kulturze jest osadzony. Choć tak naprawdę w każdej kulturze walka dobra ze złem była obecna, na każdym kontynencie. Jaki więc widzisz totalitaryzm w karze za wyrządzane krzywdy?

Teraz coś bardzo ważnego co ludzie nierozumiejący kontekstu i sensu rozumieją za coś brutalnego i totalitarnego, zasada oko za koko, ząb za ząb była pierwszym przejawem sprawiedliwości, do tej pory kara, bądź zemsta za winę zależała od tego kim jesteś, natomiast ta zasada wprowadzała równość wobec wszystkich, bez względu na to kim są. Tak więc ofiara mogła się domagać odpowiedniej kary, jednocześnie nie mogła domagać się większe niż domniemana zbrodnia. Dlatego jeżeli ktoś zabił, czekała go śmierć ale z kolei ofiara jeżeli była znaczącą nie mogła oczekiwać by razem z mordercą zabić jego dzieci.

Natomiast komunizm pod przykrywką sprawiedliwości społecznej, zakładał tzw. redystrybucję dóbr czyli sankcjonował grabież oraz karał za pracę nagradzając pasożytów. Tak naprawdę więc nie ma żadnej analogii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+2 / 2

Ale czy to jest oczywistym kłamstwem? Nie wydaje mi się. To nie jest tak, że np. wszystko co napisał Marks jest totalną bujdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 5

@okiem_inteligenta Co chcesz przekazać? Jakie z tego wnioski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-3 / 5

@kondon żeby ludzie się kochali, wino i wódkę pili. Żeby nie polowano na walenie, żeby nie było wojen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+3 / 3

@okiem_inteligenta Serio pytam.
Wydaje mi się, że nie dostrzegasz pewnej cechy... ludzkiej(?) i przypisujesz ją systemom, które stworzyli - ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar okiem_inteligenta
-3 / 3

@kondon kościół stworzył Bóg i jego opatrzność ciągle czuwa nad Kościołem, który jest święty, nieomylny i niezmienny. Sugerujesz, że te słowa nic nie znaczą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@okiem_inteligenta Dla mnie nie.
Kościół (i inne systemy - jak sam zauważasz) jest efektem ludzkich cech.

"Drugi człowiek staje się poganinem, kułakiem, heretykiem czy burżujem. A tych się likwiduje w imię pseudoszczytnych racji."

„Najpewniejszym sposobem zorganizowania krucjaty na rzecz jakiejś dobrej sprawy jest obiecanie ludziom, że będą mieli szansę maltretować kogoś. Być zdolnym niszczyć z czystym sumieniem, móc źle się zachowywać i nazywać swoje złe zachowanie »słusznym oburzeniem« - to szczyt psychologicznego luksusu, najsmaczniejszy z moralnych poczęstunków”.

Każdego wroga się eliminuje w imię pseudoszczytnych racji. Chodzi o to, żeby móc sobie poużywać, pokazać swoją nienawiść i prymitywne zachowania.

https://www.youtube.com/watch?v=PeCw-7PyGq0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem