Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
69 87
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawelusa74
-3 / 17

Czesi wyslali czolgi i sie z tym nie kryja.Europa powinna uzbroic Ukraine po zeby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
+6 / 16

@asf17 ale że jak? Czyli uważasz że otwarte przystępowanie do konfliktu zbrojnego i wciąganie Polski w wojnę jest lepszym pomysłem? Boże, chroń nas od idiotów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawelusa74
+2 / 8

@mrokis zobaczczy cie za uralem nie ma ruski pomiocie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar asf17
+3 / 13

@Painkiler1 Człowieku, obudź się jest wojna i lepiej żeby tymi samolotami latali Ukraińscy piloci niż nasi. Na Ukrainie z resztą większość broni jest z zagranicy i sporo obcokrajowców walczy z Rosjanami. Rosjanie są coraz słabsi i trzeba to szybko wykorzystać bo jak Ukraina przegra to za 10 lat mamy dogrywkę ale już u nas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
+11 / 17

@asf17 Nie rozumiesz sytuacji geopolitycznej w tym konflikcie. Polska nie może otwarcie uczestniczyć w konflikcie, ze względu na graniczenie z Rosją - w wypadku dołączenia Polski do konfliktu bez pierwszego ruchu ze strony Rosji w postaci naruszenia integralności granic, nie chroni nas NATO. Natomiast Czechy są w 100% bezpieczne, nawet gdyby Rosja wypowiedziała im wojnę, nie może zaatakować Czech bez naruszenia integralności granic innego członka NATO, więc każda zbrojna odpowiedź w stronę Czech będzie skutkowała uruchomieniem wsparcia na podstawie art 5 NATO.
Niestety umiejętność logicznego myślenia zanika na rzecz bezmyślnego darcia japy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar asf17
-4 / 4

@Painkiler1 Rosja do tej pory tylko grozi i jakoś innym to nie przeszkadza wysyłać broni na Ukrainę. Teraz dam Ci przykład: Rosja bombarduje małe miasteczko w Czechach, naruszając przestrzeń powietrzną Polski, robimy coś z tym fantem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
+2 / 2

@asf17 zgodnie z art 5 NATO: Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub więcej z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uznana za napaść przeciwko nim wszystkim i dlatego zgadzają się, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, to każda z nich, w ramach wykonywania prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego na mocy artykułu 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom napadniętym, podejmując niezwłocznie, samodzielnie jak i w porozumieniu z innymi Stronami, działania, jakie uzna za konieczne, łącznie z użyciem siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego.

W tej chwili, każda próba przelotu Rosyjskich wojskowych jednostek powietrznych nad krajem NATO będzie zakwalifikowana jako naruszenie integralności granic i będzie stanowiła do uruchomienia wsparcia z wyżej wspomnianego artykułu, czyli już przekroczenie granicy Polski będzie zobowiązywało pozostałe kraje NATO do odpowiedniej reakcji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2022 o 21:07

avatar asf17
0 / 0

@Painkiler1 Tyle teoria. NATO nie jest jednolite i jeden pomoże a drugi nie. Samo naruszenie przestrzeni powietrznej nic nie znaczy. Na początku marca, radziecki dron wojskowy przeleciał z Ukrainy przez Węgry i rozbił się w Chorwacji, przypadkowo nikt nie zginął ale obrona przeciwlotnicza Węgier i Chorwacji nawet się nie zorientowała że coś wleciało na ich terytorium. Do dzisiaj zastanawiają się czyj to dron.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Painkiler1
0 / 0

@asf17 Ta teoria jest podstawą istnienia NATO - jeśli w sytuacji zagrożenia odpowiedź całego sojuszu nie będzie adekwatna i uwzględniająca wszystkich członków, wtedy NATO przestaje istnieć, ponieważ cała jego koncepcja opiera się o ten jeden artykuł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vonhenryrejluka
+1 / 3

Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
0 / 0

Żeby wysyłać jakiekolwiek uzbrojenie trzeba pilnować by w ten sposób samemu się nie rozbroić.
Polska jest za słabym i za małym krajem by ot tak oddawać uzbrojenie zwłaszcza gdy napaść ze strony Rosji na Polskę może wydarzyć w przeciągu najbliższych lat lub miesięcy i wtedy każdy rodzaj uzbrojenia może być konieczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem