Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
897 906
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PIStozwis
+30 / 32

Ale głosy kupione i nie daj Boże następnych parę lat pisowskiego syfu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+11 / 11

Czyli nic nadzwyczajnego: dobijamy kredytobiorców lichwiarskim podejściem, aby części wręczyć gotówkę do garści udając zbawcę i dobroczyńcę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+14 / 16

ale głosy będą się zgadzać, czyli jak zwykle, byle do następnej kadencji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisexit
+15 / 17

Mam dość! biorę kredyt i zwalniam się z pracy,mnie też się należy coś od życia:):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 3

@pisexit weź, jeśli ci dadzą. Bo wątpię żebyś dostał zdolność na hipotekę. W democie mowa o kredytach hipotecznych, a tychże nie rozdają tak jak zwykłych, o nie. Właściwie teraz to już graniczy z cudem dostać.
W dodatku co sobie z takim kredytem zrobisz, jak ceny nieruchomości wystrzeliły w kosmos? Nawet sam sobie nie zbudujesz budy dla psa, bo drewno 300% w górę, stał jeszcze lepiej, bo z 1200 skoczyła na prawie 10 000

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+12 / 14

Wszystkie ''plusy'', już dawno zarżnęły gospodarkę, a psiory utrzymują się przy władzy dzięki plandemi i obecnie wojnie. Ba, jeszcze próbują zbudować na tym kapitał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 kwietnia 2022 o 20:56

A adawo
+12 / 14

Wszystkie podręczniki ekonomii mówią, że z inflacją walczy się ściągając gotówkę z rynku (czemu służy m.in. podwyższanie stóp procentowych), a nasi światli rządzący w ramach walki z inflacją gotówkę na rynek dorzucają (dopłaty, socjale itd.). Pogratulować. Czekać na krach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+14 / 14

@adawo Chyba nie oskarżasz naszych rządzących o styczność z podręcznikami ekonomii?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
+5 / 5

@solarize A gdzie tam, oni mieli styczność tylko z podręcznikami propagandy. To jedna jedyna rzecz, która temu rządowi wyszła. Na nasze nieszczęście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+11 / 11

@adawo "Przestaliśmy korzystać z usług ekspertów, ponieważ żaden z nich nie chciał realizować polityki partii" - poseł (ch** wie który, nie pamiętam), 2016r. Z tego wynika, że eksperci tłumaczyli PiSowcom, że są debilami a ci rozwiązali problem najlepiej jak umieli: pozbyli się ekspertów.
To jest poziom umysłowy człowieka, który słysząc alarm pożarowy rozłącza czujniki dymu... I takie coś rządzi krajem od 7 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 kwietnia 2022 o 19:44

7 konto usunięte
+3 / 3

@adawo a czym są obecne ceny paliwa jeśli nie właśnie takim chamskim ściąganiem pieniędzy? Przecież marże Orlenu i lotosu wzrosły z dnia na dzień 400% a ceny na stacjach są nijak niewspółmierne do rynkowej ceny baryłki. Kroją nas na potęgę tam, gdzie mogą skroić najwięcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+1 / 1

@adawo warto też dodać, że to działa też w dużej mierze na oszczędzających. Jak oszczędzający widzi inflację 5% i stopy i obligacje/lokaty na 7% to może stwierdzi "a będę oszczędzał i za rok coś kupię", ale jak widzi inflację 10% i odsetki 0,01 (obligacje to teraz pewnie że 2%, nie wiem g6wniane papiery mnie nie interesują) to pieniądze go parzą. I te palanty z rpp czekały aż ten pociąg odjedzie i dopiero ruszyli że stopami xD teraz stopy 10% byłyby zabójstwem dla gospodarki, a kto ma majątek to nie trzyma go biedacoinach NBP. Ja osobiście utrzymywałem dosyć dużo gotówki i budowałem niej majątek , ale się jej pozbyłem w 2020 i już raczej nie wrócę. Będę utrzymał bieżącą płynność w pln, a do budowy majątku mam ciekawsze sposoby i nawet te 10% na lokacie mnie nie przekona (no ok, zapas na 3 miesiące - spoko, ale nie więcej). Reasumując zniszczyli kompletnie zaufanie do pieniądza i przez to dużo trudniej będzie zbić inflację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
0 / 0

@7th_Heaven akurat ceny paliw są inflacjotwórcze bo drastycznie zwiększają koszty wszelkiej produkcji i transportu. Co przekłada się na ceny w sklepach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kasztan528
0 / 0

@Vinyard Radosław Fogiel chyba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
0 / 0

@Vinyard to samo chciałem przytoczyć. To był rzecznik prasowy, nie pamiętam tylko czy ich klubu poselskiego czy samego rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+11 / 11

Polak węgier dwa bratanki a przy urnie oba durnie :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trucker_87
+3 / 5

Ale jak? Dlaczego? Ja się pytam kur wa jakim prawem moimi ciężko zarobionymi pieniędzmi będą komuś kupować mieszkanie? Na tym wszystkim najgorzej wyjdą ci którzy mają jakiś tam grosik skitrany, lokaty daremne, obligacje złodziejskie...jak ktoś ma tak ok.100 tys. zł oszczędności to nie ma za bardzo co z tym zrobić. Za mało na jakąś większą inwestycję a mimo to z powodu inflacji traci w CH UJ jeśli to zatrzyma w "skarpecie". I na CH UJ tutaj było pracować i odkładać? Lepiej było wziąć kredyt i niech inni spłacają. Co za kur wa niesprawiedliwość dziejowa. Chcąc nie chcąc trzeba będzie kupić te złodziejskie obligacje, bo wszystko inne jest jeszcze bardziej złodziejskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nowyloging
0 / 0

@Trucker_87 Chyba teraz to najlepiej kupić waluty, bo złotówka na pewno nie będzie szła do góry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amroth_86
-2 / 2

@Trucker_87 Poczytaj sobie o etfsp500. Sam się nad tym zastanawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A activefun
0 / 0

@amroth_86 lepiej kupić akcje dobrych spółek dywidendowych,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
+2 / 4

Oczywiście zakładam że pomysł ma zostać "wprowadzony" już w drugiej części roku. Czyli po wyborach, które planują zrobić. Nikt wam tyle nie da ile wam PIS obieca. Pomysł jest tak idiotyczny, że tylko PIS mógł go wymyślić a TVP pochwalić...
Kiełbasa wyborcza, żeby przekabacić naiwnych kredytobiorców, że to nie rząd odpowiada z RPP za podwyższone raty kredytów...
Dopłaty do kredytów, 14stki, obniżony podatek PIT, ciekawe co jeszcze obiecają...
W sumie większość z ich obiecanek, to próba poprawienia sytuacji, którą sami sknocili Polskim wałem, podwyżką stóp i rozdawnictwem pieniądza(inflacją).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 kwietnia 2022 o 18:39

V vooyasheq
+4 / 4

Widocznie policzyli, że im się to opłaci. Dostaną ich wyborcy, a stracą wyborcy opozycji.

Wystarczy odpowiednio dzielić kasę, a można rządzić wiele lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 2

Autorze
Ten fundusz działa już od kilku lat, na mocy ustawy bodajże z 2015 roku. To po pierwsze.
Po drugie nie żadne bezzwrotne dopłaty, tylko nieoprocentowane pożyczki na spłatę, które następnie kredytobiorca spłaca w 140 ratach, z czego jeśli 100 kolejnych rat spłaci bez poślizgu to ostatnie chyba max 22 tysiące mu umorzą. Do tego zauważmy, że musi to być człowiek, któremu rata kredytu po podwyżkach zżera ponad połowę dochodu lub dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 1200 zł a tacy mogą mieć problem ze spłaceniem tych 100 kolejnych rat w terminie.
Zważając na to, że frankowiczów wspomagano, to tutaj niewielka jest różnica, chociaż moim prywatnym zdaniem zamiast robić taką wielce niby pomocną hucpe, lepiej byłoby wpłynąć na banki żeby przestały narzucać niedorzeczne marzę pod przykrywką WIBORu, bo już tu niedawno tłumaczyłam jak bandycko podnosi się raty kredytów udając, że to wina stóp procentowych, podczas gdy WIBOR rośnie znacznie więcej niż wynosi wzrost stóp (np przy wzroście stóp 1,4 punkta WIBOR wzrósł sobie z niewiadomych przyczyn prawie o 1,9) a sposób wyznaczania WIBOR powinien zależeć od stóp procentowych tylko pośrednio, bezpośrednio natomiast od transakcji banków, mówiących o kosztach pozyskania przez nie pieniędzy, a problem w tym, że takowe transakcje się nie odbywają, zamiast tego WIBOR opiera się na spekulacjach czyli widzimisię zamówionych banków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Makukar
-1 / 1

@7th_Heaven dobrze piszesz. Ale i tak ciężko znaleźć takie przypadki w których taka pomóc się należy. Niskozarabiajacy nie dostaną dużego kredytu. Pomoce będą trafiac do tych którym diametralnie zmienila się sytuacja finansowa na gorsze. Np utrata pracy po otrzymaniu kredytu. I rata kredytu jest stosunkowo duza do obecnej pensji. Mało wspolnego ma podwyżka stop do tej pomocy. Kto wzial kredyt prz3d pandemia i obniżką stóp, to teraz jedynie rata mu się wyrównuje po obniżce przez pandemie. Jak narazie oczywiście. Ci co wzięli duze kredyty kiedy stopy byly zerowe strzelili sobie w kolano, wierząc że tak będzie wiecznie i teraz im raty skaczą do góry niemiłosiernie. Przy małych kredytach nie będzie to na tyle podwyżka ze załapią się na tą pomoc przy takich progach. Przy dużych kredytach, więc przy dużych zarobkach też raczej mało kto otrzyma wsparcie, bo kilkaset złotych różnicy watpie że też wpłynie na średni dochód w rodzinie na osobę żeby otrzymać pomóc.
Ale przede wszystkim, mało kto czyta szczegóły do końca. Jest tak jak napisałeś. To nie pomoc a również pożyczka która wszyscy będą musieli spłacić później

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@7th_Heaven Po pierwsze nie fundusz, nie rząd - tylko podatnik będzie ponosił koszty umożenia tych rat. Nazywajmy rzeczy po imieniu. Po drugie dlaczego ja mam dopłacać ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy jakiemuś idiocie któremu się nie chciało sie uczyć ekonomii i uwierzył rządowi i TV. I ten mechanizm golenia frajerów uruchamiany jest któryś raz i cały czas łapią się na nie jakieś barany które musimy dotować, poprzednio byli to frankowicze. O ryzyku brania kredytów zmiennoprocentowych i że to większa mina niż kredyty walutowe mówi sie już od kilkunastu lat. Przecież nie trzeba być tuzą ekonomii żeby już w 2016r. zorientować sie że polityka socjalna PiS doprowadzi naszą gospodarkę i złotówkę do katastrofy. Że skończy sie to inflacją która trzeba będzie hamować ponoszeniem stóp procentowych. Jak ktoś był na tyle głupi że uwierzył w bajania krzywustego mitomana, tłustego glapy i jego glonojadów i zakredytował się „pod korek” to niech żre gróz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 kwietnia 2022 o 12:35

S szteker
+1 / 1

Od razu pomyślałem o błędnym kole. Ale wyborca PiS doskonale wie, że to wojna na Ukrainie spowodowała inflację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+1 / 1

@szteker
Wyborca pis wie tyle, co mu powie z telewizora (zupełnie jak wyborca jednej rasiji)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

Czy tam w rządzie nie ma żadnego ekonomisty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem