Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
132 152
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T tawarisz12
+4 / 14

Nie. PiS nie chce oddać Polski w ręce Putina (co innego SolPol). Jednak w pisie jest tyle krótkowzrocznych, ograniczonych umysłowo ludzi, że nie widzą tego zagrożenia. Konus myśli, że Polska to piaskownica do której dzieciaki z innego podwórka nie przyjdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+5 / 13

Ci debile chyba myślą, że w Europie mogą się kłócić ze wszystkimi i mieć dobre relacje z sojusznikami Putina, ale o nasze bezpieczeństwo zadba USA. Nawet jak wydali ustawę przeciwko TVN, powodując straty finansowe dużej amerykańskiej firmy.

Normalnie można spieprzyć wszystko, ale jak zacznie się robić gorąco, to wystarczy machnąć różdżką, wypowiedzieć zaklęcie, i Amerykanie momentalnie się do nas teleportują i uratują.

Zapomnieli tylko o tym, że Amerykanie mogą przysłać do Polski posiłki tylko przez Niemcy. A więc trzeba żyć nimi w dobrych stosunkach, a nie zawierać anty-niemiecki sojusz z Francją. Bo Francji zależy na osłabieniu Niemiec i byciu nr 1 w Europie. Polska jest środkiem do celu i w imię jego osiągnięcia bez mrugnięcia okiem Polskę poświęcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
0 / 0

@El_Polaco Zgadza się, że Francja nie stanowi materiału na sojusznika.
Zakładając, że Amerykanie będą chcieli wysłać wsparcie z terytorium Niemiec, pozostaje jedno pytanie jak poprawić relacje z Niemcami, kiedy właściwie nie mamy nic sensownego do zaoferowania ani nie prowadzimy z nimi żadnych korzystnych interesów.
Na dzień dzisiejszy Niemcy mogą postąpić podobnie jak Francja czyli jak to ująłeś " Polska jest środkiem do celu i w imię jego osiągnięcia bez mrugnięcia okiem Polskę poświęcą".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 10 kwietnia 2022 o 17:05

E El_Polaco
+1 / 1

@rafik720
"Zakładając, że Amerykanie będą chcieli wysłać wsparcie z terytorium Niemiec, pozostaje jedno pytanie jak poprawić relacje z Niemcami, kiedy właściwie nie mamy nic sensownego do zaoferowania ani nie prowadzimy z nimi żadnych korzystnych interesów".

Błąd. Robimy mnóstwo interesów z Niemcami. Na liście najważniejszych partnerów handlowych Niemiec Polska jest na 5 miejscu, a Rosja poza na 14. Gdyby Niemcy znaleźli innego dostawcę surowców, prawdopodobnie mogliby kompletnie zerwać relacje handlowe z Rosją bez większej szkody dla swojej gospodarki.

Jeśli chodzi o wartość importu i eksportu, Polska jest dla Niemiec dużo ważniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
0 / 0

@El_Polaco Jak kiedyś wspomniałem Niemcy sprzedają nam towary 3 jakości z kolei towary, które są wysyłane przez nas do Niemiec nie są na tyle unikatowe ani też tak ważne by mogli się od nas uzależnić na tyle by nie znaleźć innego dostawcy.
Jeśli chodzi surowce nie jest łatwo znaleźć nowego dostawcę na tyle szybko by nie wpędzić kraj kryzys humanitarny i ogromne straty dla gospodarki, która jest niesamowicie energochłonna i zerwać umowy za, które grozi ogromna kara.
Przy czym warto pamiętać, że Rosjanie zaoferowali niemal wyłączność na dostawy od nich czyniąc z Niemców jednych głównych pośredników dzięki czemu łatwo było im dyktować warunki reszcie Europy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 kwietnia 2022 o 22:43

E El_Polaco
0 / 0

@rafik720
Wiem o tym. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że mimo wszystko Polska jest dla Niemiec ważniejsza niż wielu Polakom się wydaje. Być może dzięki temu można coś na tym ugrać. Ale trzeba odejść od typowego dla Polaków romantyzmu połączonego z pesymizmem, poczuciem beznadziei, wiarą, że nic się nie da zrobić, bo wszyscy nienawidzą Polski.

Trzeba to zmienić i na trzeźwo ocenić, co mamy do zaoferowania i jak możemy to wykorzystać.

Wiem, że znalezienie innego dostawcy surowców potrwa kilka lat, o czym niemiecki kanclerz już wspomniał. Ale jeśli mają taki plan i to zrobią, Rosja zbankrutuje. Zbyt silna Rosja jest zagrożeniem dla niemieckich stref wpływów, w tym Polski. Niemcy tego nie chcą i dlatego podnoszą wydatki na zbrojenia. Także dla Polski kluczową sprawą jest wykorzystanie tego i dogadanie się z Niemcami. Teraz, żeby w razie czego Amerykanie mogli korzystać z niemieckich baz i przysyłać posiłki przez Niemcy. W przyszłości, żeby tworzyć wspólny front przeciwko Rosji.

Ale u steru potrzebujemy trzeźwo myślących polityków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik720
0 / 0

@El_Polaco To nie jest kwestia romantyzmu czy też pesymizmu tylko realizmu.
Natomiast zgodzę się, że trzeba trzeźwo ocenić co mamy do zaoferowania lub jak stworzyć coś co możemy zaoferować.
Niemcy wspominają, że mają plan na odejście od Rosyjskich surowców lecz to wymaga wielu lat i wątpliwym jest, że będą chcieli się pozbawić karty przetargowej w postaci dyktowania warunków UE za pomocą tych surowców.
Nawet jeśli Europa całkowicie odejdzie od Rosyjskich dostaw, wykupią je niesamowicie energochłonne Chiny, więc nie ma mowy o bankructwie.
Co się tyczy Amerykanów są zbyt zaaferowani sytuacją na Pacyfiku i rosnącą potęgą Chin co było miedzy innymi powodem ataku Rosjan na Ukrainę.
Szansą dla nas byłoby wykupienie licencji na produkcję odpowiedniego sprzętu wojskowego i utworzenie większej armii.
Otworzenie zamkniętych kopalni i odpowiednie zwiększenie wydobycia by zachęcić Niemców do kupowania z innych źródeł.
Utworzenie elektrowni atomowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 kwietnia 2022 o 0:10

D demotofan
+3 / 5

mocne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+6 / 18

@gittarra
nie, nie jest, ale to pisowska zdrada , EU to my

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 kwietnia 2022 o 22:58

T Tibr
-5 / 13

Gdyby była jedność w Europie, Macron nie dzwonił by codzienne pytając Putlera czy francuski sprzęt wojskowy sprzedany pomimo embarga się sprawdza, Sholz nie mówiłby ustami swojej minister obrony, że bundeswhra wyczerpała swoje możliwości pomocy militarnej dla Ukrainy, Holendrzy już po zestrzeleniu samolotu ze swoim obywatelami powinni odchudzić od gazu z Rosji... długo by wymieniać. Europa jest wspólnotą ale wzajemnych interesów Węgrzy nie są inni.
Tak naprawdę kraje bałtyckie i my to widzimy ale to też jest w naszym interesie by Ukraina się wybroniła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
+1 / 11

@Tibr nie macron dzwoni bo liczył że przed finiszem kampannii będzie mógł ogłosić że to on doprowadził do pokoju i nie wepchnie frnacji w łapy le pen, co robi morawiecki ,Niemcy mają swoje interesy narodowe jak i Polska, nie pozbawia się surowców energetycznych całego kraju , dlatego potrzebne jest jedno państwo EU- z jedną polityką i jedną armią, Wtedy nie będzie interesów państw narodowych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dionizyzibizy
+3 / 3

@YszamanY Jedno państwo? Najprawdopodobniej zarządzane przez chipokrytow -polityków niemieckich i francuskich. Znając historię, Polacy liczyć na te kraje nie mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@YszamanY jprd czy ludzie są tak obrażeni na rzeczywistość, że zaprzeczają po czym w swym komentarzu potwierdzają mimochodem?
Sam piszesz więc, że Macron działał w swoim interesie, ja śmiem twierdzić, że dzwonił jeszcze w interesie biznesów francuskich w Rosji bo to był również jego interes.

Co do wspólnej armii masz dużo racji ale obawiam się, że gdyby tak było dziś to reakcja na agresję dotyczącą Ukrainy byłaby dość lekka, my pewnie bylibyśmy bardziej bezpieczni ale tam ginęły by dzieci cicho bez takiego rozgłosu.
Co do reszty po prostu nie mam złudzeń... le Pen czy byłaby gorsza niż Macron? Raczej po tym co zrobił Putin dało jej to do myślenia w kontekście wyjścia z UE, wie, że Francja poza Unią nie będzie mieć takiego statusu, a zostanie zmarginesowana, a Francuzi widzą się przecież jako jedno z mocarstw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 3

@Tibr ogarnij się "Macron nie dzwonił by codzienne pytając Putlera czy francuski sprzęt wojskowy sprzedany pomimo embarga się sprawdza,"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-3 / 7

@kazpaz3690t zapomniałęś napisać że jeszcze klaskał jak putin, nie zobaczyłeś tego w tvpis polsza tooday ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+4 / 8

@YszamanY Jesteś nudny jak zwykle, a w ogóle skąd możesz wiedzieć co pokazują w polskiej telewizji skoro przyjmujesz informacje tylko z russia tooday ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YszamanY
-2 / 2

@kazpaz3690t nie wiem co mówi się w russia tooday, ale uczciwi dziennikarze robią wrzutki co puszczają w tvpis polsza today. więc popraw się i dopisz - Tusk klaskał jak putin

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
-2 / 2

Od siedmiu lat dopuszczają się zdrady poprzez działanie na szkodę państwa i obywateli polskich!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem