Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
464 474
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
+12 / 18

Od dawna mówię, że ludzie nie rozumieją gospodarki i nie wiedzą nawet przeciw czemu mieliby protestować.
Za to takie proste (i niezbyt istotne sprawy) mogą porwać tłumy, bo wtedy wiadomo na co trzeba krzyczeć...

„Najpewniejszym sposobem zorganizowania krucjaty na rzecz jakiejś dobrej sprawy jest obiecanie ludziom, że będą mieli szansę maltretować kogoś. Być zdolnym niszczyć z czystym sumieniem, móc źle się zachowywać i nazywać swoje złe zachowanie »słusznym oburzeniem« - to szczyt psychologicznego luksusu, najsmaczniejszy z moralnych poczęstunków”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 kwietnia 2022 o 23:19

B BartS24
+3 / 9

Aborcja = skrobanka każdy wie co to , TVN = "Na wspólnej" każdy wie co to , Inflacja = większe ceny ale i większe pensje nie konimetrze trzeba strajkować. Podpisano przeciętny obywatel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+8 / 12

Należy sobie zadać pytanie, z czego bierze się inflacja?
Chociażby niskie stopy procentowe kredytów. Tak! Mamy je jeszcze za niskie. Obecnie powinno być ok 10-12%, a nie 4,5%. Wiem, że kredytobiorcy mnie zjedzą, ale tak powinno być, wtedy osoba zarabiająca, oszczędzająca, wydająca swoje pieniądze wie, że te pieniądze mają wartość i jej nie tracą, ponieważ banki na lokatach, czy kontach, zapewniają zachowanie tej wartości, jednak obecnie nie opłaca się oszczędzać, ponieważ pieniądz traci na wartości, wręcz opłaca się brać kredyt, ponieważ oprocentowanie kredytu jest niższe niż inflacja. Może napędza to sprzedaż, ale jeszcze bardziej spiralnie napędza inflację i koło się zamyka.
Teraz wymyślono jeszcze program POMOCY dla kredytobiorców. Tak, ale będzie to finansowane z kasy tych, którzy kredytu nie wzięli, z ich podatków. Czy to jest fair?

Sprawa 2. Ceny paliw, gazu, prądu - ich wzrost sprawia, że wszystko drożeje, napędza to inflację.
Ktoś powie, że nie mamy na to wpływu. Niby tak, ale cena ropy naftowej, oraz kurs dolara przed wojną na Ukrainie są już bardzo zbliżone. Niestety, kiedy ropa drożała, cena paliwa na stacjach rosła natychmiast, jednak teraz jakoś cena paliwa nie spadła! Nawet nasze rafinerie chwalą się zyskami z przetworzenia baryłki ropy, które wzrosły o 700% To wszystko przekłada się na wzrost cen każdego produktu, ponieważ koszt energii jest we wszystkim, od bułki po przęsło mostu.

Sprawa 3. Wszelkie dopłaty, dotacja, tarcze i inne socjale, które są finansowane z pieniędzy społeczeństwa.
Tutaj powinno się pozwolić na działanie wolnego rynku, oraz na sprawiedliwość społeczną. Obecnie mamy mnóstwo ludzi, którzy żyją tylko z socjalu, niczego nie wnoszą do wspólnego budżetu kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2022 o 8:40

K krzysztofeles
+3 / 3

@elefun zapomniałeś o najważniejszym czyli skokowym oderwanym od możliwości gospodarki podniesieniem płacy minimalnej to to odpowiada za połowę inflacji w Polsce -pracodawcy muszą to zrównoważyć podniesieniem cen.
Co do kredytów to jak banki zaczęły włączać do zdolności kredytowej 500+ to niestety musiało się to źle skończyć i dla gospodarki i dla tych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 1

@krzysztofeles
W sumie masz rację, ale to po części można włączyć pod "socjal".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
-1 / 3

@elefun czy inflacja się wzięła z tego, że ludzie kredyty brali? Czy może z tego, że kaczor masowo drukował pieniądze na potrzeby tarcz? I nawet nie wiesz co piszesz, przy stopach 0,1% rata kredytu 1350 przy 12% wyniosłaby blisko 4x tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+3 / 3

@dbgoku
Wiem o tym, ale każdy kto bierze kredyt na zmiennej stopie, także jest tego świadomy, jest to obecnie zawarte w każdej umowie. Sam wziąłem kredyt. Na nieco większe oprocentowanie, ale NA STAŁEJ STOPIE PROCENTOWEJ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 kwietnia 2022 o 10:45

D dbgoku
+1 / 1

@elefun więc nie wiem dlaczego chcesz obarczać kredytobiorców niekompetencją nierządzu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E elefun
+1 / 1

@dbgoku
Przeczytaj jeszcze raz mój wpis - masz tam o tarczach.
Co do 12% stopy procentowej - tak, wiem jak to działa, a Ty biorąc kredyt masz to nawet wpisane w umowie, a co więcej masz nawet przykładową kalkulację dla takie stopy procentowej, jeśli brałeś kredyt na zmiennej stopie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+9 / 11

Uwaga: wyjaśniam i nauczam.
Demonstracje uliczne i medialne mają sens tylko wtedy, gdy istniejąca sytuacja da się naprawić KONKRETNYMI, JEDNORAZOWYMI DZIAŁANIAMI ze strony władzy. Może to być wydanie lub cofnięcie jakiegoś przepisu, lub inne konkretne posunięcie.
W przypadku inflacji nie istnieje żaden znany i skuteczny pakiet działań gdyż jest ona z reguły wynikiem wielu lat określonej polityki; a wychodzenie z niej również jest procesem ciągłym i złożonym a nie jednorazową szybką akcją.
Takie sprawy jak inflacja naprawia się poprzez WYBORY i nie popieranie polityki prowadzącej do inflacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2022 o 13:09

avatar Master_Yi
0 / 2

Protest o inflację spotkałby się z kontr protestem elektoratu bo w tvp mówią że to normalne i zdrowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szilwa
0 / 0

to je Polska, dlatego mamy jak mamy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem