Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
173 186
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Thevipervip
+14 / 26

I w żadnej z pozycji nie jest wygodnie. Dziwią mnie takie z doopy wynalazki które mają zmienić świat a już po kilku latach nikt o nich nie pamięta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+4 / 6

@Thevipervip Czemu Cię dziwi, że ktoś podejmuje próby poprawienia czegoś? Nie od razu Kraków zbudowano. Tak to działa, że pewne pomysły są dobre i się przyjmą, a inne przepadną. Tylko że nie da się zakwalifikować jakiegoś pomysłu do danej grupy, jeśli najpierw się go nie pokaże i ludzie go nie wypróbują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
0 / 2

@Eaunanisme Eksperymentowanie nie jest złe, a nawet wskazane. Ten przypadek jednak przedstawia jakiś koncept który niby ma "oszczędzać" wodę a stwarza dodatkowe problemy których nie ma powiedzmy prosta wanna. Wiadomo że czasem nawet nie trafiony projekt może zostać poprawiony i docelowo spełni on swoje zadanie ale nie dotyczy to prostych rzeczy użytkowych, nikt nie wynajdzie lepszej miski, wanny, szklanki, mogą powstać tylko jakieś dziwne warianty które naprawiają jeden problem stwarzając szereg następnych. Dopiero czas wskazuje co jest dobre a co złe, powyższego projektu już raczej nie zobaczysz ponownie i tak jest z wieloma innymi projektami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
0 / 0

@Thevipervip A to inna kwestia. Prawdą jest, że często próba udoskonalenia sprowadza się do niepotrzebnego skomplikowania dobrze działającego pierwowzoru. Ktoś tutaj jednak spróbował. Czy projekt się przyjmie? Zweryfikuje konsument. I kto wie - może za jakiś czas po wyeliminowaniu niedoskonałości jednak takie wanny będą standardem. Albo przynajmniej ciekawostką w domach bardziej zamożnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+2 / 10

Jasne, już raz mnie oszukali. Kupiłem końcówkę do kranu, 50% oszczędności wody, mówili. No to sprawdzę, mówię.
Spisałem stan licznika i żeby było łatwiej liczyć nalałem do wanny 100l wody a tu na liczniku też 100l pokazało zamiast 50!!! Oszusty jedne!
A tu się w wannie pobujasz i 60% zaoszczędzisz. Ta, ciekawe jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eofen
+5 / 5

@konradstru Nie wiem czy to bait czy nie, możliwe że tak i się złapałem - trudno. Te końcówki służą do mycia czegoś np rąk/naczyń i dzięki nim myjąc coś przez minutę nie wylejesz 10 litrów wody a jedynie 3 litry. Więcej zużytej wody nie sprawi że coś będzie szybciej umyte

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
0 / 0

@eofen
Trochę bait, bo tak czy inaczej perlator nie sprawi, że odczyt wodomierza będzie inny gdy napełnisz coś taką samą ilością wody

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RavenMT
-5 / 7

Niedługo będziemy wpier..ć tabletki, żeby "chronić" ziemię

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
0 / 4

Śmieszą mnie takie teksty o oszczędzaniu wody. Przecież ta woda, w dobie oczyszczalni trafia na powrót do systemu…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakisgoscanonim
0 / 4

Hola hola, Ale to jest specjalna wanienka. To jest w formie zamkniętej i bardziej dopasowanej do ciała człowieka. To oznacza, że miejsca w wanience jest niewiele i dlatego tylko tyle wody może pokryć całe ciało...
Tylko co z tego jak to jest niewygodne? Ciasno
Zresztą ilustracja z doopy. Na pierwszym mamy 60%, a stopy przylegają do dna. A na ostatnim 20%, a ciało nawet nie dotyka dna...
Nie wspominam już o tym, że nie ma porządnego oparcia pod plecy, a to jeszcze wanienka nie przewiduje rozlewanie się wody np. w przypadku ostatniego scenariusza. W przypadku takich rozwiązań powinien być pewien margines, a więc barierka musi być wyżej niż głowa.
Ciekawe tylko jaka cena za taki słaby projekt...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 kwietnia 2022 o 22:11

avatar raviK
0 / 2

@jakisgoscanonim jak za każdy bezsensowny ale "modny" będzie ze 4 razy drożej i całe to bujanie po roku szlag trafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nenesh
+1 / 3

Jak się chce oszczędzić wodę w wannie, to zawsze można przybrać na objętości :p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asheera
0 / 0

na nogi wystarczy miska, a do każdej z pozostałych opcji - zwykła zmiana pozycji.... a ilość wody zostanie i tak taka sama. Szczególnie, że przy ostatniej opcji nie jest brane pod uwage, że w wannie nie siedzi się całkowicie nieruchomo = za to jaka oszczednosc materialu i energii na samą wannę (+ oczywiscie na koniec opcja utylizacji)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
0 / 0

Tradycyjna alternatywa:
1. myjesz stopy w misce
2. kąpiel na pół ciała? absurd
3. najzwyklejszą wannę napełniasz na tyle, ile Ci potrzeba, nie musowo do pełna
Zyski z tradycyjnej alternatywy:
- nie potrzebujesz pustego miejsca przed i za wanną, żeby zmieniać jej pozycję
- kosztuje 1/10 albo i mniej ceny tego "kosmicznego cudu" i to łącznie z miska do punktu 1.
- ekologia? proszę bardzo: konstrukcja i proces wytwarzania znane od daaawna, więc wytworzenie proste, szybkie i pochłaniające znacznie mniej energii i surowców. Plus, jeśli wybrać wannę żeliwną, nie laminatową, po zużyciu w pełni przetwarzalna wtórnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
0 / 0

Już w latach 30-ych XX wieku Corbusier prowadził analizy związane z oszczędzaniem wody podczas mycia, więc nie widzę sensu by się zachwycać takim rozwiązaniem. Ale jest to ciekawe podejście do tematu - to fakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KatzenKratzen
0 / 0

Ale fajne :)
Najpierw sobie umyjesz nogi, potem tyłek a na końcu twarz xDDDD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem