Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
546 563
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S konto usunięte
0 / 10

A w rzeczywistości wygląda to tak: zachwycony sobą morderca, gwałciciel i pedofil, który ofiarom rozerwał narządy wewnętrzne, ma iść razem z 11 letnim chłopcem, dziećmi płci obojga, dziewczynkami i kobietami, o ile przeżyli rwanie na strzępy ich wnętrza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+1 / 7

@jeykey1543 Problem jest zdecydowanie złożony. Niestety oburzanie się większości ludzi na cokolwiek wynika w głównej mierze z faktu, że nie do końca interesują się mechanizmami sterującymi światem, więc jest dla nich niezrozumiałe "Jak to - papież nie chce jednoznacznie potępić agresora?!" tak samo jak oburzają się, gdy kilka lat wcześniej jacyś politycy spotykali się z obecnym dyktatorem, że wyraża się ubolewanie, a nie od razu bombarduje w odwecie miasta itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 5

@jeykey1543 Wg mnie - ok, można mówić "putinowcy". Ale wtedy też, konsekwentnie, "naziści", względnie "hitlerowcy" a nie Niemcy, czyż nie? To analogiczna sytuacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2022 o 9:32

R rysz666
+10 / 12

@jeykey1543 Ponad 85% Rosjan popiera wojnę, bardzo często oddają to nagrane rozmowy jeńców z rodzinami lub przechwycone rozmowy żołnierzy ruski z rodzinami. I wiem, że to element propagandy, ale nagrania są uwieczniane w sieci i są wyłącznie jednoznaczne. Ruskich, czy to dobrych czy złych, nie ma co w tej chwili żałować. Oni nawet swoich nie żałują wrzucając ich do zbiorowych mogił i zalewając wapnem. Tak samo nie żałowali nas przez 50 lat okupacji, ani nikogo innego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
+1 / 3

@jeykey1543
Prawdziwy filozof z ciebie. Widać, że niejedna budka z puwem wysłuchała twoich wywodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 1

@Eaunanisme
Ale papież nie jest zwykłym politykiem. Jest głową Kościoła. Powinien być autorytetem moralnym, o czym księża chętnie wspominają, kiedy im wygodnie. Zwłaszcza jak pouczają innych, bo zrobili coś niezgodnie z ich interesami. Ale w takiej sytuacji to zawsze znajdą jakieś uzasadnienie, dlaczego papież nie mógł tak postąpić.

Podwójne standardy, które nie przystoją autorytetom moralnym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Eaunanisme
+1 / 1

@El_Polaco Głową Kościoła (w tym przypadku Anglikańskiego) jest również Królowa Brytyjska. Przy okazji jeszcze nie tak dawno temu królowie byli namiestnikami Boga, jego pomazańcami. A jednak są to w gruncie rzeczy zwykli politycy, których "boski" status był jedynie umowny. Tak samo jest z papieżem. To zwykły polityk, monarcha (Watykan to elekcyjna monarchia absolutna), którego odmienny od innych władców status jest umowny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
-4 / 10

Przecietny Rosjanin i Ukrainiec akurat najbardziej cierpia na tej wojnie. Symbolika jak najbardziej sluszna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rysz666
+10 / 12

@Agitana Zwłaszcza Rosjanie, którzy popierają wojnę... Rosjanie sami sobie zgotowali to, co mają i nie ma co ich żałować. To na ich podwórku jest syf i i zrobiło się go na tyle dużo, że rozlewa się na działkę sąsiada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqq300
-1 / 3

Cóż, Franciszek to dobry pi-ar i nic więcej. Działania pozoracyjne to jego specjalność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+1 / 1

Wydaje mi się, że wielu katolików nie rozumie idei chrześcijaństwa. Sorry. Papież jest jezuitą, a więc jednym z najbardziej "ekstremistycznych" wyznawców "prostej" wiary - a więc nie owiniętej w politykę, własne przemyślenia, czy poczucie sprawiedliwości. Każdy z was zabawia się właśnie w Boga i rozmyśla, kto winien, kto ma przepraszać, kto zaczął i dlaczego jest sku***em. Zgoda - macie rację, ale LUDZKĄ rację. Papież nie jest od rozstrzygania waszych sporów, ale od siania miłości. Jezuicki katolik postąpi tak, jak katolik postąpić powinien, kiedy dostanie w policzek - nadstawi drugi. A wy cieszycie się, że ubity go nie nadstawia, tylko wali w odwecie bijącego i chcecie więcej. Grzechem jest zabijanie i nie ma rozróżnienia dla Boga, czy zabijasz, bo NAJEŻDŻASZ obcy kraj, czy DZIAŁASZ W OBRONIE TEGO KRAJU, to są już ziemskie dywagacje, rewanżyzm itp. Rozumiem kwestię wojny i dlaczego Putina nie da się inaczej zatrzymać - ale na Boga - nie mieszajcie w to katolicyzmu, przynajmniej nie w sensie co papież powinien zrobić (w/g was). Już pisałem tutaj raz o tym - papież nie jest superbohaterem, nie jest nawet osobą, która może coś tu zrobić. To jest ponad wiarę, ponad kościół. Aby wygrać, trzeba odrzucić wiarę, popełnić wiele ciężkich grzechów i modlić się o wybaczenie. A wy chcecie drogę prostą i przyjemną - potępić i .... tyle (przecież nic za tym nie pójdzie dalej). Zostawcie papieża na boku i pamiętajcie, że Bóg poświęcił swojego własnego syna, aby zbawić ludzkość. Może taka istota wam nie pasuje w dzisiejszym konsumpcjonistycznym i łatwym świecie, może szukacie drogi na skróty - jak w obecnym kościele: dwie zdrowaśki i po grzechu ?
Ja również bym chciał, by Ukraina wygrała, by Ruskich przepędzić, pozabijać najpierw większość itp etc. Ale nie wymagajcie od jezuity, by pobłogosławił dostawy broni na Ukrainę, by cieszył się z zabijania jednych przez drugich - nawet jeśli kontekst jest dobry. Bóg kocha nawet grzeszników i rolą kościoła jest sprowadzić ich na właściwą drogę, a nie wrzucić w otchłań piekła i ignorancji poprzez zabicie przez tych dobrych. To są dwie kompletnie różne sprawy, które mieszacie.Szkoda, bo ponoć katolicki kraj, a wychodzą takie braki w podstawach znajomości tematu - choć może nie powinienem się dziwić widząc, jaką role ma kościół w Polsce i do czego właściwie przyzwyczaja wiernych (jakieś bzdetne zaświadczenia, msze o niczym - inaczej polityki nazwać nie można, wiara na pokaz, a znajomość Biblii - 0).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2022 o 2:48

K keanna
0 / 0

@biuro74
To, że Ukraina broni się przed napastnikiem, to z jej strony jest to wojna sprawiedliwa. Każdy ma prawo się bronić przed napaścią i każdy ma prawo bronić własny kraj. Pius XII utworzył siatkę szpiegów w III Rzeszy oraz pobłogosławił zamachowi na Hitlera (tylko nie mógł jawnie mu się przeciwstawić). Obecnie Franciszek jest już w zupełnie innej sytuacji niż Pius XII. Może działać jawnie. A co robi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ansset0
-1 / 1

Zadnego problemu tu nie widze... budynki koscielne przejac i zaadaptowac na potrzeby lokalnych spolecznosci, klesiom upierdzielic emerytury, kosciol katolicki, jako organizacje wyczerpujaca znamiona definicji zorganizowanej grupy przestepczej, rozwiazac/zakazac dzialalnosci na terenie RP.
I nie wkladam do jednego garnuszka lokalnych, dobrych ludzi, ktorzy akurat naleza do tejze organizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zoarix
0 / 2

@Ansset0
Gratuluję, bo właśnie to zrobił Stalin z cerkwią. Tak samo mówi się o Ukraińcach w rosyjskich mediach. Można nie wierzyć Kościołowi, a być fanatykiem i wariatem.

Chcesz wszystkich upierdzielić, ale nie wkładasz wszystkich do jednego wora? Sam sobie przeczysz. Sam masz znamiona przestępcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
0 / 0

Jeszcze trochę a ludzie wypie...ą w pisdu kk w kosmos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swistak1981
-1 / 1

I ludzie się dziwią ze mamy galopującą laicyzację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem