Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
65 97
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
+11 / 21

Ten demot jest tak głupi, że nawet szkoda czasu na tłumaczenie dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Laviol
+1 / 11

@7th_Heaven, zwykle piszesz rozsądnie i często daję plusa twoim wpisom, ale dziś dam tylko jedną radę - przemyśl to jeszcze raz, dlaczego uważam tego demota za głupi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+1 / 3

@Laviol ależ ja również uważam go za głupi. Różnica między nami taka, że dla mnie jest on głupi właśnie dlatego, iż autor nie wie nic o opisywanych przez siebie osobach i ich sytuacji, natomiast ty -odniosłam takie wrażenie- masz gotowe wyjaśnienie dlaczego autor nie ma racji, tylko szkoda ci czasu na tłumaczenie tego. Tu nie ma co tłumaczyć, wystarczy napisać że autor demota nie wie nic o tych ludziach i koniec tematu. Jeśli się nie ma ochoty lub czasu to można dać minusa i na to samo wyżywienie chodzi. Wpisy tego typu, jaki popełniłaś, wybacz, ale wyglądają na przemądrzanie. Zasada jest jedna i bardzo prosta: nie znam, nie oceniam. Można analizować jakąś sytuację jeśli się ma jakiekolwiek informacje cząstkowe, tu nie ma nic. Dlatego zwracam się tak samo jak do autora, tak również i do Ciebie, choć jest to tylko takie kąśliwe przypomnienie, nie atak, bo również znam i cenie twoje opinie. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S starydziad
+5 / 11

Jakie przywileje od państwa? Jak na razie to wciąż państwo nie dołożyło ani złotówki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 3

@starydziad wybacz, ale nie piszesz prawdy. Nie oceniając ile, jak, dlaczego ani nic, ale faktem jest, że pieniądze są wypłacane osobom, które przyjęły uchodźców pod swój dach (do niedawna 40zl/os dobowo, nie wiem jak obecnie). Uchodźcy mieszkają też w publicznych obiektach jak strażnice, sale gimnastyczne, ośrodki kultury a przecież za utrzymanie tych obiektów i media w nich płaci państwo.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że organ izacja pomocy na poziomie państwa wola o pomstę do nieba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 2

@7th_Heaven
No i zapomniałaś dodać że może jeździć za darmo komunikacją miejską!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S starydziad
-1 / 1

@7th_Heaven jak można pisać nieprawdę, zadając pytania?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A artinu211
+2 / 10

Ale wam zazdrość, że Ukraińcy zaczęli się bogacić a wy dalej srać za lepiankę chodzicie, tylko te 20-25 mln mieszkańców moskwy i petersburga żyją w miarę po "ludzku" a pozostałe +100 mln to jak swołocz, nawet zwierzęta hodowlane w UE żyją godniej i są mądrzejsze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 7

@artinu211 wiesz co nie byłam nigdy w Rosji, ale na Ukrainie byłam i uwierz mi, tam też są miejscowości gdzie wc inne niż dziura w podłodze znajdziesz wyłącznie w hotelu, o ile jakiś jest.

Może przestań po prostu wyśmiewać się z biedy, gdziekolwiek by ona nie była. To niczemu nie służy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@7th_Heaven . Jeśli ktoś jest tak biedny, że nie może sobie zapewnić wody, kanalizacji itp. i ogólnie żyje niewiele lepiej niż dzikie zwierzę, a jednocześnie wydaje fortunę na satelity, rakiety hipersoniczne i atomowe okręty podwodne, bierze się za podbijanie świata, bredząc przy tym o swojej wyższości cywilizacyjnej i moralnej, to zasługuje na to żeby się z niego wyśmiewać w najokrutniejszy sposób.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 9

Jedno słowo - Onuca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-2 / 8

Ja spotkałem w poniedziałek 2 Ukraińców w parku, może nie wozili się dobrym autem ale pytali ludzi o ogień co by zapalić papierosa do piwa.
Niestety nie wszyscy ludzie są honorowi, część to zwykła patologia która korzysta z tego co dają mając wszystko w poważaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 9

@kibishi . No jak oni śmią?! Ukraina zbombardowana a oni papierosy sobie palą!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 7

@Banasik No w zasadzie to tak, jak oni śmią? Po pierwsze faceci poniżej 50 lat wyglądający na sprawnych fizycznie, po drugie patrząc na nich to raczej kupili te fajki za zabrane mi przez rząd pieniądze niż za owoce własnej pracy, sorry ale nie po to im pomagamy aby tacy ludzie mogli siedzieć na ławce pić piwo i palić fajki jak my pracujemy na ich utrzymanie.
To samo uważam o naszej patologii, jeżeli owoce naszej ciężkiej pracy idą na ich nałogi to powinniśmy przestać takich ludzi finansować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
0 / 6

@Banasik po co na siłę zakłamywać rzeczywistość? Kolega @kibishi pisze ci że ludzie bywają różni i Patoka trafia się wszędzie, i to jest najczystsza prawda, o co się burzysz? Jak chcesz mogę ci mnożyć przykłady tylko po co? Tobie serio przeszkadza prawda czy o co chodzi? Nie wolno już nic powiedzieć zgodnego z rzeczywistością bo się komuś przewrażliwionemu źle kojarzy? Do czego to zmierza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 3

@7th_Heaven . Jakaż to prawda jest zawarta w jego komentarzu? I dlaczego nazywasz patolą ludzi o których kompletnie nic nie wiesz? Ja nie popieram palenia papierosów, ale nazywanie kogoś patolem tylko dlatego że pali papierosa to gruba przesada.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 4

@kibishi . Zgroza, za twoje pieniądze kupili papierosy. Ale to pikuś, za twoje pieniądze mają też dach nad głową, wyrko i michę! A przecież powinni leżeć w popiele i przymierać głodem, bo inaczej to już nadużywają twojej łaskawej gościnności.
Oczywiście nie pomyślałeś o tym, że mogli przyjechać ze swoją forsą, a oprócz tego normalnie pracować, wynajmować mieszkanie i utrzymywać się za swoje? Bo ja z takimi właśnie pracuję i oprócz języka niczym nie różnią się od innych kolegów z pracy. Ale gdybyś któregoś z nich spotkał w parku z papierosem to byłbyś oburzony że jak śmią.
Ech...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-2 / 4

@Banasik "Ale to pikuś, za twoje pieniądze mają też dach nad głową, wyrko i michę!" Na tyle się zgadzam z racji tego że są to uchodźcy i jest to minimum jakie jest potrzebne do życia, jednak wszystko ponad to oznacza nadużywanie gościnności. Jak byś nie wiedział to każda złotówka którą tacy ludzie dostają musi być wcześniej zabrana pracującym czyli mi, jeżeli ja nie mogę zaspokoić wszystkich swoich potrzeb przez to że muszę płacić na innych to jest coś nie tak.
Patrząc na twarz nie skażoną myślą i ich wygląd oraz zapach to raczej nie są ludzie pracujący, na pierwszy rzut oka porównałbym ich do meneli walących jabole pod sklepem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 4

@kibishi . Rozwija się twoja opowiastka. Pierwotnie byli to po prostu dwaj Ukraińcy. Teraz to już śmierdzący debile. Ciekawe co będzie w kolejnym odcinku.
Może umówmy się tak, że ty ochotnie zafundowałeś im lokum, wikt i opierunek a fajki mają ode mnie, OK?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-2 / 2

@Banasik Na początku to że wyglądali jak żule uznałem że nie ma znaczenia dlatego o tym nie wspomniałem za to napisałem: "po drugie patrząc na nich to raczej kupili te fajki za zabrane mi przez rząd pieniądze niż za owoce własnej pracy" po czym można było wywnioskować moją ocenę ich wyglądu, tak więc "opowiastka" się nie rozwija.
Widzę że totalnie nie rozumiesz o co chodzi, oni powinni mieć zapewnione minimum aby nas kosztowało to jak najmniej bo w pierwszej kolejności powinno się zaspokajać potrzeby ludzi pracujących na cały ten burdel zwany państwem a dopiero potem całej reszty, ja nie czuję aby moje potrzeby były zaspokojone bo mimo że zbieram od wielu lat na własne mieszkanie to mnie nie stać, za to opłacam patologii (niezależnie od narodowości) mieszkania i nałogi, to chyba nie tak powinno wyglądać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+1 / 1

@kibishi . Owszem, totalnie nie rozumiem o co ci chodzi. Wrzucasz do jednego worka patologię i uchodźców, co jest fałszywe i obraźliwe. Za chwilę dojdziesz do tego, że uchodźcy powinni spać na gołych deskach i jeść jeden posiłek dziennie, bo tyle wystarczy do przetrwania, a kompot po obiedzie to już luksus którego twoja hojność nie przewiduje. I oczywiście to wina Ukraińców, że nie stać cię na zakup mieszkania, to przez to że za twoją krwawicę palą sobie papieroski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@Banasik Ehhh przeczytaj jeszcze raz drugie zdanie z mojego pierwszego komentarza. Nie wrzucam do jednego worka patologii i wszystkich uchodźców a jedynie uchodźców wykazujących się patologicznymi zachowaniami a to różnica.
To że nie stać mnie na zakup mieszkania to wina utrzymywania patologii i wałków rządu bo pracuję oraz rozwijam się dzięki czemu wcale źle nie zarabiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humberto
+7 / 13

Bardzo słabe to bo :

1. Nie wiemy kto siedzi za kierownicą
2. Nawet jeśli to dwudziestoletni Ukrainiec to nie wiemy czy podlega obowiązkowi służby wojskowej
3. Jakie ma znaczenie jakim samochodem ktoś ucieka przed wojną ? Czy jeśli komuś się powodzi to ma przesiadać się do starej Łady żeby jakiemuś Polakowi za granicą zazdrość się nie włączała ?
4. Nie wiemy czy korzysta z przywilejów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Horned
+7 / 11

Nie no szok. Na Ukrainie to niby same biedaki żyją. Nagle jak wybuchła wojna muszą chodzić w workach pokutnych. Dupa aż skwierczy z zazdrości. Wiesz większość ludzi z Ukrainy którzy pracują w Polsce zarabia powyżej średniej krajowej. Może wraca uje%$#y z budowy ale 7 na rękę wykręca na luzie. Myślisz że ten Ukrainiec korzysta z tych wspaniałych pomocy jak 40zł dziennie? Może nie chce wracać do kraju i liczy się z karą więzienia za nie stawienie się do obrony. A może to trollowanie aby wk%rwić biedaków cebulaków i zmobilizować ich do jeszcze większej nienawiści tych którzy mają i coś ze sobą reprezentują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Paszko_Rymbaba
+7 / 11

Ciekawe, czy autor demota dostaje wynagrodzenie w Rublach, czy w Dolarach - ostatnio Rubel wyżej stoi....
Ps. Jeśli nie jesteś płatnym Ruskim propagandzistą, to jesteś kretynem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
+4 / 6

Naprawdę AŻ TAK boli, że ktoś może mieć więcej pieniędzy?
A teraz pomyśl zawistny autorze demota, że samochód może być na kredyt, ba, może nawet być kradziony a jednocześnie jest może wszystkim, co temu Ukraińcowi zostało. Może zresztą tylko tablice są ukraińskie a jedzie rosyjski oligarcha? Zaś do najdroższej galerii (znów ta zawiść, może pomyślisz o terapii?) można pojechać do apteki na przykład. Albo na frytki tylko. Albo do toalety. Zresztą, wszystko jedno po co - zajmij się swoimi sprawami po prostu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-3 / 5

@kurnutus "Naprawdę AŻ TAK boli, że ktoś może mieć więcej pieniędzy?" Tak boli, jednak tylko jeżeli jest to osoba którą ja mając mniej pieniędzy muszę utrzymywać, tak jak teraz utrzymujemy Ukraińców. Nie po to pracuję aby inni nie pracujący mieli lepiej ode mnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 3

@kibishi Pokaż dowód , że właśnie Ty, utrzymyjesz osobę z tego samochodu. Chciałabym powiedziedzieć, że pieniądze, które otrzymywaliśmy z UE na różne dotacje, szły też od osób pracujących w całej Unii, z ich podatków.Dlaczego oni mają pracować, aby taki Polak dostawał 500+, bo przecież w ich kraju ludzi stać na porsche. Nawet nie wiesz, czy ten człowiek pracuje, czy nie. Czy może posiada firmę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-1 / 3

@onlywoman Aktualnie mamy sytuację gdzie za każdą osobę z Ukrainy, która przybyła po rozpoczęciu wojny płacimy 40zł na dzień, przy 2 milionach Ukraińców daje to 80mln zł dziennie, mamy 16,4 mln pracujących czyli każdy pracujący na Ukraińców dziennie płaci ponad 5zł licząc tylko tę jedną zapomogę, jeżeli doliczymy kilka innych (500+, pomoc z mopsu itp.) to wychodzi że wypracowujemy po kilkanaście złotych dziennie na ludzi z Ukrainy, jako że oczywiście nie mamy tych pieniędzy to wszystko idzie na kredyt z którego odsetki również będziemy spłacać długo po tym jak większość tych ludzi wróci do siebie.
Nie dostałem ani jednej dotacji z UE, ogólnie to nawet żadnych ulg od państwa na nic nie mam, no jedynie to za oddaną krew ale tego ulgą bym nie nazwał bo krew jest dużo droższa niż to co się dostaje w zamian.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kurnutus
+3 / 3

@kibishi to co powiesz na MILIARDY wywalone dla patologii na 500+ i inne zapomogi? Przecież na pewno nie po to pracujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@kurnutus To też mnie boli, z chęcią bym się i tego pozbył. Gdyby nie te miliardy o których piszesz to kilka lat temu pewnie bym już kupił sobie mieszkanie na które zbieram, a tak to mnie nadal nie stać. Dlatego dokładanie do tego kolejnych kilku miliardów nie jest dobrym pomysłem bo znowu oddali to zaspokojenie moich potrzeb mieszkaniowych i nie tylko, na co staram się od wielu lat zapracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+1 / 3

@kibishi Po pierwsze 40 zł dostaje ten, kto przyjmuje pod swój dach. Nie wiesz,czy on nie wynajmuje sobie sam mieszkania. Nie wiesz czy pobiera 500+. A z dotacji korzystasz np. w twoim mieście część dróg, budynków, było budowane z dotacji. Gdyby nie one, aby na to mieć i zrobić musiałbyś płacić większe podatki. Dotacje dla rolników, gdyby nie otrzymywali dotacji to produkty byłby jeszcze droższe, więc musiałbyś jeszcze więcej za nie płacić. Więc nie mów, że nie korzystasz z funduszy unijnych, bo każdy z nas pośrednio korzysta.Program 500+ też nie byłby możliwy, bo te pieniądze musiałby iś na inne cele, które teraz w części były sponsorowane przez UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+1 / 1

@onlywoman Zdajesz sobie sprawę że dotacje to około 1,7% naszego budżetu? Do tego należy pamiętać że nie wszystkie są przyznawane więc pewnie koło 1,5% faktycznie dostajemy, jeżeli odliczymy do tego nasze wpłaty to będzie pewnie koło 1%, jeżeli odliczymy jeszcze koszt utrzymania urzędników zajmujących się dotacjami to wyjdzie że zysk jest niewielki, jedyny plus dotacji jest, taki że są one na konkretne cele więc rząd nie może przeznaczyć ich na kolejny głupi socjal.
Program 500+ w tej chwili też nie jest możliwy jeżeli by patrzeć na naszą gospodarkę, robimy go na kredyt tak jak i wiele innych głupich rzeczy ale przecież rząd nie liczy się z tym, że później będzie trzeba to spłacić bo to może już nie za ich kadencji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Czubbajka
+5 / 7

Oświeć mnie proszę, jakie konkretnie przywileje mu przysługują (i od jakich Państwa? Kowalskich?), których nie masz nawet ty albo ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gorza
+4 / 6

Jak troll rozpetal gwnoburze....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
-1 / 3

Byłem obok Nowego Targu na gorących źródłach. Środek tygodnia przed południem i prawie wszyscy w obiekcie to Ukraińcy. Jak wyszliśmy, to zwróciłem uwagę na samochody. Same niezłe fury za minimalnie 80tys złotych. Szukałem, ale tylko nasz samochód nie był na UA blachach.
Na moim osiedlu w pierwszym tygodniu wojny, przyjechało dużo rodzin z Ukrainy. Przynajmniej 2/3 tych rodzin to nie tylko kobiety z dziecmi, ale też mężowie i dorośli synowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fsubi
+2 / 2

O i odezwało się Polactwo. Gdyby tu nadeszła wojna, to walczyłbyś nawet, jeżeli byś nie chciał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@fsubi Najpierw bym chciał wystrzelać uciekających polityków a potem ruszyłbym na front, czemu miałbym nie chcieć walczyć za swoją ojczyznę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem