Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
59 78
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K konto usunięte
+6 / 12

Wyjątkowe brednie biorąc pod uwagę fakt, iż chrześcijańscy Polacy ukrywali Żydów narażając życie swoje i swojej rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-5 / 11

@kiedysidzisiaj Nie to , żebym się czepiał ale ludzie bywają różni. Bywali też chrześcijańscy Polacy będący szmalcownikami, w Jedwabnem i w Kielcach też takich Polaków nie brakowało. Wyjątkowo więc bredzisz chcąc pamiętać tylko o jednych, zapominając o drugich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 kwietnia 2022 o 20:43

R Rydzykant
+2 / 6

@kiedysidzisiaj
Co więcej, znienawidzony w pewnych kręgach Pius XII wydał księżom i zakonnikom całego świata zalecenie ratowania Żydów. Prawie 500 Żydów ukrywało się w samym Watykanie, kolejne 3000 w Castel Gandolfo. Nie da się zliczyć ilu uratowano w innych miejscach. Również świeccy katolicy ratowali ludzi wyznania mojżeszowego, co łatwo sprawdzić przeglądając listę "sprawiedliwych wśród narodów świata."
https://histmag.org/Czy-Pius-XII-mogl-zrobic-wiecej-dla-Zydow-w-czasie-II-wojny-swiatowej-5533

A chcesz wiedzieć jakie to środowiska nienawidziły Piusa i stworzyły "czarną legendę" na temat antysemityzmu. Sowieccy komuniści stworzyli działającą na Zachodzie organizację znaną jako "Seat-12" rozprowadzającą fejk niusy dotyczące tego papieża.
https://wiadomosci.onet.pl/religia/pius-xii-ofiara-nagonki-kgb/623grh
Jak powszechnie wiadomo, Onet jest z lekka antyreligijny, czyli ich pozytywne artykuły w tej dziedzinie należy uważać za wiarygodne.

Natomiast @Krzysztofbula94 wygląda na jedno z zapasowych kont sliko, co wyjaśnia jego agitację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
+3 / 3

@Antyboanty Nie żebym się czepiał, ale bywali żydowscy Żydzi którzy byli gorszymi szmalcownikami w getcie warszawskim. Tak tylko przypominam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+2 / 4

Jedwabnem, na prawdę? Nic nie słyszałaś o "wizycie" komanda SSmanów Obersturmfuhrera Schapera 10 lipca?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Hermann_Schaper
Kielce? Prowokacja sowieckiego NKWD, przy wsparciu naszego aparatu terroru, więc łaskawie Polaków w to nie mieszaj.
Wiem że ignorancja jest czasami błogosławieństwem, ale jak zabierasz głos, poczytaj cos na temat bo poziom twoje wiedzy jest żałosny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-1 / 1

@kiedysidzisiaj Faktycznie ignorancja czasem jest błogosławieństwem. Jesteś wyjątkowo błogosławiony i aż dziw że jeszcze żywcem nie wniebowziętym. Jedwabne to Niemcy, Kielce to Rosjanie, szmalcownicy to Chińczycy...tak sobie dalej to tłumacz i bądź błogosławiony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Antyboanty
-1 / 1

@Dipol A czy to w jakikolwiek sposób usprawiedliwia postępowanie Polaka katolika szmalcownika. Argumentacja typu ,,a u was murzynów biją" nie świadczy dobrze o poziomie etycznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dipol
0 / 2

@Antyboanty Nikogo nie mam zamiaru usprawiedliwiać. Tylko jeśli chodzi o starozakonnych zawsze dziwnie pomija się ich zbrodnie. Tak stare jak i nowe. Zawsze czyści, niewinni, pokrzywdzeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 kwietnia 2022 o 18:04

D dionizyzibizy
-2 / 6

Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kluczami od plebanii albo od kamienicy. [z listu do Deweloperów] ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
-1 / 1

W latach 1995 roku w zamachu zginął premier Izraela. Byłam wtedy pod koniec podstawówki. Mój katecheta powiedział: tacy są ci Żydzi, najpierw zabili Jezusa, teraz własnego premiera. Pamiętam jak to powtórzyłam w domu i jak oburzeni byli rodzice. To ich oburzenie na gościa którego w sumie lubiłam miało na mnie duży wpływ. Pamiętam to uczucie do dziś. Moja mama to też pamięta, czasem o tym wspomina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem